V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Červen 2018

Synové po stopách otců!

23. června 2018 v 11:20 | SG
Páteční večer na umělohmotném pažitu čtvrté generace ve Vilzingu a v zápisu hostí známá profláknutá jména, Brichcín, Rybár, Palovič!


Bohužel na jejich původních nositelích již značně zapracoval zub času a tak na jejich místo museli zaskočit následníci rodů, kteří též již odrostli chlapeckým střevícím a dospěli do starogardovského věku a nevedli si věru špatně, ba naopak.


Zbytek kádru doplnil pozdní sběr talentů okresu, no a třešničkou na dortu byla uloženka z výstrojího celní správy, která vyrazila za železnou oponu na základě rozkazu, ale ve finále také nelitovala!


Omlazený kádr hostů nenechal nikoho na pochybách, kdo že bude tento večer pánem umělohmotného pažitu, ale šance za šancí byly házeny jako hrách na zeď, na což se nemohl již dívat agilní bek Pavel Rybár mladší a ze soupeře si udělal kuželky a poslal hosty do přestávky s jednogólovým vedením.


No a ani po přestávce se obraz hry nezměnil a tak mohl své nesporné fotbalové kvality potvrdit zraněním handicapovaný kanonýr Bočan.


Fotbalovou laskominku alá Modrič nabídl nositel slavného fotbalového jména, Brichcín, ale Kuba, když si povodil před velkým vápnem dva soupeře a lobem pod břevno vyzpovídal strážce svatyně domácích z pozornosti, respektive z nepozornosti.


"Ty už pálíš jako táta", ozvalo se z bitevního pole!

"Hrál jsem s ním několik desítek let, ale žádnej takovej gól jsem od něj nikdy neviděl", ozvalo se z lavice.

Po slavném mači se podávala bavorská sekaná s bavorským pivem a nemuselo se ani moc filosofovat, co by bylo kdyby, ale příště, jak praví klasik Matulka, to může být zase všechno jinak, no a vo tom to je!

AH DJK Vilzing vs. SG Jiskra Domažlice 1:3 (0:1)

Branky:
Andreas Brunner - Rybár P. jr., Bočan, Brichcín J.

Sestava Jiskry:
Frei - Dufek, Major, Smazal, Berka (Rybár P. jr.) - Růžek, Tesař, Brichcín J., Vlček, (Palovič jr.) - Steinbach, Rybár I. (Bočan)

Více snímků:
ZDE !

SG

Body se v Mrákově pod přísným dohledem arbitra Pavla Královce v internacionálním klání dělily!

3. června 2018 v 10:20
Staříci Jiskry Domažlice si na pažit do Mrákova pozvali míčové kouzelníky z oblasti Ambergu, SV Kemnath SV Freudenberg, aby s nimi poměřili své aktuální fotbalové síly.


Do mače vlétli mnohem lépe domácí, i když v nekompletní sestavě, neboť na místě strážce svatyně musel zaskočit univerzální borec Petr Kuželka, který musel za celý poločas zasahovat pouze dvakrát, to když jednou zpracovával nohou nemastnou neslanou propagační střelu z dálky a podruhé, když se díval, jak mu soupeř z přímáku vymetl šibenici způsobem, tam už se pavoučí rodinka nejspíš nikdy nevrátí, protože se potvrdilo ono otřepané, nedáš, dostaneš, když kouzelníci s kulatým nesmyslem nakládali se šancemi z kategorie tisíciprocentních zle nedobře a někdy možná až mizerně, musel následovat trest, kdy osvobozující odkop na forvarda soupeře řešil El kapitáno klasickým parním válcem, jež soupeř ještě jakž takž přežil, ale jeho kolega střelec trestal "hostující domácí" již nemilosrdně!

Do druhého dějství se tak šlo s jednogólových mankem.

Střelecká mizérie pokračovala tak, jak probíhala v prvním dějství fotbalového spektáklu, šancí jak máku, ale střel do černého jako šafránu, na což se již nemohli dívat stopeři a tak svévolně vyrazili na zteč, když se po pravém křídle prokombinovali tiky taka fotbalem na jeden dotek až do pokutového území, kdy soupeř ostrý centr alá Backham ještě stačili odvrátit na roh, ale El kapitánem zahraný roh na kratší tyč už dostal soupeře do úzkých, neboť nedorozumění výtečného gólmana s vlastním stoperem vyřešil hbitý Rybkyn zjevivší se v malém vápně jako deus ex machina řeckého dramatu tak, že oba nešťastníky donesl za brankovou čáru, což však bylo již jen labutí písní chodských snajperů, neboť skóre se i přes množství megašancí již neměnilo a tak mohl velezkušený sudí Pavel zadout naposledy do píšťaly.


Byla na něm vidět zkušenost, rozvaha, atletická postava a tak není divu, že si ho skutečně někteří pletli se sudím Královcem, od nějž měl plukovník Rybár vypůjčený dres a píšťalku, ale příště to už bude zase jinak, jak tvrdí klasik Matulka, no a vo tom to je!


Jednalo se o mimořádně povedenou akci domluvenou Pavlem Rybárem a za to mu patří velký dík!


SG Jiskra Domažlice vs. SV Kemnath SV Freudenberg 1:1 (0:1)


Sestava Jiskry:
Kuželka (Kohel) - Bombala, Major, Matulka, Dufek - Kruml Pavel, Šíma, Vlček, Koza - Rybár Ivan, Peleška (Rejthar)Více snímků:
ZDE !SG