V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Květen 2018

Fotbaloví gentlemani ještě nevymřeli

19. května 2018 v 14:07 | SG
Ano, ale na umělohmotném pažitu na levém břehu říčky Zubřiny v rámci tradičního měření aktuálních fotbalových sil byste je v páteční podvečer hledali marně!


Fanoušci dobrého fotbalu už si mnuli ruce, když viděli, že se po dlouhé době blíží k areálu Na Střelnici náčelník, ale namísto rozdávání fotbalové radosti na umělohmotném pažitu došlo jen ke zkasírování těch pár nešťastníků, co si vzali do kabiny hotovost, a pak opět zmizel jako ona pověstná pára na hrncem nebo smoke on the watter, chcete li.

I losování proběhlo oproti očekávání, kdy Vlčák byl již připraven se svými bezbarvými terčíky a karlovarskou metodou, tentokrát pomocí kostiček, ale výše uvedenému to stejně žádné velké štěstí ve hře opět nepřineslo!

V táboře Oranžových se sešla opravdová fotbalová kvalita snoubící se s dravým mládím, což bylo neprodleně potvrzeno tím, že šel tento výběr fotbalových písní a tanců okamžitě do tříbrankového vedení po střelách nestřelách, na něž byl navrátilec Kouba v brance Zelených krátký.

V době, kdy se Oranžoví již začínali poplácávat po ramenou a více než na hru začali myslet na pozápásová oslavná chorea, vstoupil do hry malý velký muž, Pelé Peleška, řka:
"Tak myslím, že ti oranžoví mužíčci jsou do nahozeného špeku zakousnutí víc než dost a je nejvyšší čas zaseknout a vytáhnout podběráky!"

A náhle putoval ven z umělohmotného hájemství na levém břehu říčky Zubřiny jeden fotbalový tloušť za druhým!


Zelení totiž přeskupili své síly, na čelo se vysunulo vundršturmduo Pelé - el kapitáno a na jeho brejkový tyky taka fotbal byla i oranžová obranná hráz krátká!

Za stavu 6:3 pro grasshopers se dobrých dvacet minut před koncem zranil borec z nejfotbalovějších, Milda z Julisky a tak Zelení požádali oranžové borce o shovívavost, tedy aby se začalo střídat a síly tak zůstaly alespoň početně na obou stranách barikády vyrovnané, na což reagoval direktor Rybkynova lycea slovy, že to není jejich problém a zápas tak pokračoval dál.

Oranžoví v početní výhodě začali utahovat šrouby a dostali se až na dostřel jedné jediné branky, ale situaci tří na jednoho v samém závěru mače nevyřešili ideálně a míč se dostal na gumotextilky el kapitána který s ním pílil k soupeřově svatyni jako Jarka Metelka pronásledováný Dlouhým bidlem a spol. a rozvlnil síťku za zády nešťastného Rybkyna, ne náhodou v čase 59.59, a podtrhl tak brankový účet na 10:8 ve prospěch čtyř statečných v tílkách barvy čtyřlístku a na jeho radosti nezměnila nic ani karta za svlečení dresu a následné jeho vhození do šílících davů, no a vo tom to je, ale za týden už to bude, alespoň dle klasika Matulky, zase všechno úplně jinak!

Zelení vs.Oranžoví 10:8 (0:3)

Zelení:
Pejsar - Vinopal (do 43.), Major, Rejthar, Peleška

Oranžoví:
Rybár I. - Vlček, Bočan, Koza, Dufek

SG

Loby od základní čáry rozhodly směr pohybu bodů na umt!

12. května 2018 v 9:46 | SG
Tentokrát opět na umělohmotném pažitu proběhlo klasické měření aktuálních fotbalových sil širšího kádru staré gardy Jiskry Domažlice, neboť předchozí mače na tom přírodním ukázaly nesmírnou kvalitu těchto měření sil a tak nahodní kolemjdoucí volávali na vedení Jiskry, že to by se mělo na hlavním hřišti nabízet pořád a to by mohlo nahlodat dobrou vnitrooddílovou atmosféru, to jen k dokreslení.


Losování karlovarskou metodou, které už ani nenavozuje jakýsi naznak nestrannosti a jeho vedoucí, už ani netají skutečnou barvu losovacích terčíků, proběhlo, jak proběhlo, a mohlo se jít do mače.

Tentokrát šli Oranžoví z tuhé defenzívy vyztužené exligovými zkušenostmi od kraje mače po cenných bodech, jako ona pověstná medvědice po čerstvé strouhance a ani nepředstírali nějakou taktiku.

Zelení dokázali vystrašit své soky snad jen snížením na 1:2 z jejich pohledu, což se ukázalo později jen pouhou labutí písní v temných umělohmotných vodách labutího jezera na levém břehu říčky Zubřiny, neboť vražedné loby od základní čáry přes nepozorného Rybkyna byly tím pověstným jazýčkem na misce vah, no a vo tom to je, ale příště už to alespoň dle slov a dlouhodobých zkušeností fotbalového klasika Matulky bude zase všechno jinak!

Oranžoví vs. Zelení 6:4

Oranžoví:
Vinopal - Major, Berka, Dufek, Korelus T., (Rybár P.)

Zelení:
Rybár I. - Vlček, Koza, Vaněk, Rejthar

SG

Pod Ostrým se blýskalo jako nad Tatrou!

4. května 2018 v 22:50 | SG
Ano blýskalo se na lepší starogardovské fotbalové časy, neboť se na největším hřišti v chamském okrese konečně bojovalo o cenné body proti tradičnímu fotbalovému soupeři, ale pouze v prvním poločase, kdy Chodové soupeře suveréně přehrávali a nebýt zkoušky pohotovosti vlastního gólmana, je li na špičkách, šlo by se do druhého se solidním náskokem.


Režisér hry hostí, Petr Šíma, musel o půli opustit bojiště a naopak u soupeře přibyli solidní míčoví kouzelníci a tak se obraz hry v druhém dějství rapidně změnil a kouzelníci s kulatým nesmyslem od levého břehu říčky Zubřiny byli nakonec rádi za dělbu bodů, i když i tři body byly na dosah, ale Peleškův neuznaný gól pro domnělý ofside byl více než diskutabilní, což nic neubralo na uzavření nerozborného přátelství právě mezi chodským šuterem a bavorským sudím.

Přípravka se do řízku zakousla jako do soupeře!

U piva a řízku už to ale bylo jedno, protože za pár týdnů na umělohmotném pažitu to alespoň dle klasika Matulky bude zase všechno úplně jinak, no a vo tom to je!

S bramborovým salátem si Stanley pohrál jako s jím hlídaných soupeřovým forvardem!

AH Lohberg vs. SG Jiskra Domažlice 3:3 (1:3)
Eigentor, Dattler Florian 2 - Rybár, Bočan, Peleška

Karta barvy rozkvetlé vlčího máku jinak poměrně klidného borce rozhodila, ale ne na dlouho, neboť klid do duše přinesl opět Osser Bier!

Sestava SG Jiskry Domažlice:
Rybár - Dufek, Major, Matulka, Bombala (Hrnčíř) - Rybár ml., Kadlec M., Šíma, Koza (Forst) - Bočan, Peleška (Kohel)

SG