V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Vejbor ochutnal sladkokyselou pachuť starogardovského boje o body!

21. dubna 2018 v 13:54 | SG
Je jasné, že to, co se píše na stránkách staré gardy Jiskry Domažlice, zaujímá téměř celou literárně uměleckou škálu od řeckého dramatu až po kriminální román s nejnepředvídatelnější zápletkou.


Někdy tyto řádky nahánějící až strach a hrůzu a to i těm nejotrlejším čtenářům!

Fakt, že se k tomuto čtivu dostanou i nejmladší Jiskráci předškolního věku, ještě tak nebezpečný pro jejich harmonický rozvoj není, neboť většinou ještě neumějí číst, ale fotbalovým školákům by to do jejich dětských duší určitou nerovnováhu vnést mohlo, což si dobře uvědomuje i nejužší vedení oddílu a tak se i rozhodlo vyslat svého zástupce na páteční trénink, aby zjistil skutečný věci stav.

Úkol padl na Pompiho, ale klíček od vitríny ze síně slávy, kde jsou uloženy jeho gumotextilky se nenašel a tak byl do tréninkového víru vyslán další v pořadí, vejbor Kubrt.

Na umt se čekala hojná účast, neboť vedení SG dopředu avizovalo návrat některých ztracených fotbalových synů, a to na jejich vlastní žádost (Máňa, Váchal sen. aj.), ale osud tomu chtěl jinak a tak se autobus plný slavných fotbalových kusovek ocitl místo na levém břehu říčky Zubřiny, na jeho protipólu a odtud už je to bohužel blíže na Kavkaz než na umělohmotné kolbiště, které v tento páteční večer stejně zelo prázdnotou, neboť borci kádru staré gardy Jiskry Domažlice dostali zelenou kartu na to, aby své fotbalové laskominky mohli nechat vyniknout na pažitu přírodním!

Losování z dílny Vlčákovy formou tréninkových terčíků připomínající více výběrové řízení na školní fasádu, než rozdělení mužstev, proběhlo poměrně rychle a oddělilo Kobylky od Oranjes a oba tábory se neprodleně vrhl do bitevní vřavy.

Vzhledem k tomu, že byl lichý počet o body bojujících kusovek, běžel pauzírující hráč čestné kolo a pak předal štafetu svému spolubojovníkovi, o půli se role měnily a tento hráč přešel do druhého tábora.

Zelení, s vejborem ve svých kouzelnických řadách, šli bleskově do vedení 3:0 a to během jednoho čestného Vlčkova kola alá Emil Zátopek a pomalu se zdálo, že není oč hrát, s příchodem výše uvedeného běžce se karta začala prudce obracet a Oranžoví začali oplácet stejnou fotbalovou mincí jako Zelení v úvodu mače, tedy trpělivou obranou alá Tatran Prešov sedmdesátých let se smrtícími kontry vedenými po osách Hrnčíř Vaněk Peleška nekompromisně zakončovanými posledně jmenovaným kouzelníkem!

Výsledkem tohoto obratu století byl fakt, že Zelení ze stavu 3:0 v jejich prospěch nedokázali téměř čtyřicet minut skórovat a povedlo se jim to až za stavu 3:8 v prospěch soupeře, ale to již chyběla vůle, síla a hlavně čas byť jen na korekci vysledku a tak se zápas vlastně již jen z povinnosti dohrával až do hrozivých 16:7 pro Oranžové.

A Kubrt?

Ten si vychutnal celou škálu emocí, od pocitu nekonečného štěstí při triumfálním pobíhání po stadionu až k pláči s tváří v dlaních, neboť si myslel, že se k němu obrátili zády fotbaloví bohové, je mlád a tak nevěděl, že s bohy to nemá nic společného, jednalo se totiž jen o klasickou fotbalovou lest, i když tentokrát podávánou ve formě hodně silného koncentrátu, hup na špek, pocem kam deš a kočka myš, ale teď už to ví a nejspíš bude i referovat na vyšších místech!


Mužem zápasu tak byl opět malý velký muž, Pelé Peleška, kterého v daný podvečer snad mohl zastavit jen orel, jehož cvičil správce stadiónu Bohouš na ceremoniál před nedělním mačem Benfiky a který si při letu zcela jistě myslel, že takto se prosmýkat obranou nemůže lidská bytost, to dokáže jenom lasička, no a vo tom to je!

Takže starogardisti, na příští mač kolíky s sebou!

Oranžoví vs. Zelení 16:7 (0:3)

Oranžoví:
Major - Hrnčíř, Peleška, Vaněk

Zeleni:
Pelnář - Zdráhal, Koza, Rejthar, Vlček

SG
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama