V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Duben 2018

K zemi, vztyk na body nestačilo!

29. dubna 2018 v 21:56 | SG
Oznámení, že se tradiční měření aktuálních sil staré gardy Jiskry Domažlice bude konat na přírodním pažitu, vytáhlo z brlohu nejednoho sportovního ospalce a odpírače a tak se po dlouhé době objevil i fotbalový klenot staré gardy z nejblyštivějších.


Losování z dílny Vlčákovy, za nějž by se snad styděli se svými nahřejvanými míčky i činovníci FIFA, proběhlo na samé hranici občanského práva a možná i hodně daleko za ním, ale to na odhodlání poprat se o body nic nezměnilo.

Do vedení šli tečovaným gólem nególem Zelení s exligistou na pozici defenzivního všeuměla, ale to byla jen hodně slabá labutí píseň, neboť borci okolo sextikony začali vyrážet ze zajištěné obrany ke smrtícím kontrům, takže bylo jen otázkou času, kdy si nejnepředvídatelnější kanonýr v oranžových barvách srovná svá mířidla a začne proměňovat tutovky z tisíciprocentních, což se zhruba od poloviny mače začalo naplňovat v míře vrchovaté a od té doby měli Oranžoví otěže zápasu ve svých rukou, resp. nohou a tak soupeři nedali, byť jen teoretickou šanci, pomyslet na zvrat v utkání.


Z poklidu vyvedl ochozy snad jen likvidační faul Stanleyho na el kapitána a snad jen fakt, že není z cukru, nebyl páteční mač také jeho posledním.

Oranžoví vs. Zelení 8:3 (0:1)

Oranžoví:
Major - Bočan, Koza, Vaněk

Zelení:
Vinopal - Vlček, Hrnčíř, Bratanič

SG


Vejbor ochutnal sladkokyselou pachuť starogardovského boje o body!

21. dubna 2018 v 13:54 | SG
Je jasné, že to, co se píše na stránkách staré gardy Jiskry Domažlice, zaujímá téměř celou literárně uměleckou škálu od řeckého dramatu až po kriminální román s nejnepředvídatelnější zápletkou.


Někdy tyto řádky nahánějící až strach a hrůzu a to i těm nejotrlejším čtenářům!

Fakt, že se k tomuto čtivu dostanou i nejmladší Jiskráci předškolního věku, ještě tak nebezpečný pro jejich harmonický rozvoj není, neboť většinou ještě neumějí číst, ale fotbalovým školákům by to do jejich dětských duší určitou nerovnováhu vnést mohlo, což si dobře uvědomuje i nejužší vedení oddílu a tak se i rozhodlo vyslat svého zástupce na páteční trénink, aby zjistil skutečný věci stav.

Úkol padl na Pompiho, ale klíček od vitríny ze síně slávy, kde jsou uloženy jeho gumotextilky se nenašel a tak byl do tréninkového víru vyslán další v pořadí, vejbor Kubrt.

Na umt se čekala hojná účast, neboť vedení SG dopředu avizovalo návrat některých ztracených fotbalových synů, a to na jejich vlastní žádost (Máňa, Váchal sen. aj.), ale osud tomu chtěl jinak a tak se autobus plný slavných fotbalových kusovek ocitl místo na levém břehu říčky Zubřiny, na jeho protipólu a odtud už je to bohužel blíže na Kavkaz než na umělohmotné kolbiště, které v tento páteční večer stejně zelo prázdnotou, neboť borci kádru staré gardy Jiskry Domažlice dostali zelenou kartu na to, aby své fotbalové laskominky mohli nechat vyniknout na pažitu přírodním!

Losování z dílny Vlčákovy formou tréninkových terčíků připomínající více výběrové řízení na školní fasádu, než rozdělení mužstev, proběhlo poměrně rychle a oddělilo Kobylky od Oranjes a oba tábory se neprodleně vrhl do bitevní vřavy.

Vzhledem k tomu, že byl lichý počet o body bojujících kusovek, běžel pauzírující hráč čestné kolo a pak předal štafetu svému spolubojovníkovi, o půli se role měnily a tento hráč přešel do druhého tábora.

Zelení, s vejborem ve svých kouzelnických řadách, šli bleskově do vedení 3:0 a to během jednoho čestného Vlčkova kola alá Emil Zátopek a pomalu se zdálo, že není oč hrát, s příchodem výše uvedeného běžce se karta začala prudce obracet a Oranžoví začali oplácet stejnou fotbalovou mincí jako Zelení v úvodu mače, tedy trpělivou obranou alá Tatran Prešov sedmdesátých let se smrtícími kontry vedenými po osách Hrnčíř Vaněk Peleška nekompromisně zakončovanými posledně jmenovaným kouzelníkem!

Výsledkem tohoto obratu století byl fakt, že Zelení ze stavu 3:0 v jejich prospěch nedokázali téměř čtyřicet minut skórovat a povedlo se jim to až za stavu 3:8 v prospěch soupeře, ale to již chyběla vůle, síla a hlavně čas byť jen na korekci vysledku a tak se zápas vlastně již jen z povinnosti dohrával až do hrozivých 16:7 pro Oranžové.

A Kubrt?

Ten si vychutnal celou škálu emocí, od pocitu nekonečného štěstí při triumfálním pobíhání po stadionu až k pláči s tváří v dlaních, neboť si myslel, že se k němu obrátili zády fotbaloví bohové, je mlád a tak nevěděl, že s bohy to nemá nic společného, jednalo se totiž jen o klasickou fotbalovou lest, i když tentokrát podávánou ve formě hodně silného koncentrátu, hup na špek, pocem kam deš a kočka myš, ale teď už to ví a nejspíš bude i referovat na vyšších místech!


Mužem zápasu tak byl opět malý velký muž, Pelé Peleška, kterého v daný podvečer snad mohl zastavit jen orel, jehož cvičil správce stadiónu Bohouš na ceremoniál před nedělním mačem Benfiky a který si při letu zcela jistě myslel, že takto se prosmýkat obranou nemůže lidská bytost, to dokáže jenom lasička, no a vo tom to je!

Takže starogardisti, na příští mač kolíky s sebou!

Oranžoví vs. Zelení 16:7 (0:3)

Oranžoví:
Major - Hrnčíř, Peleška, Vaněk

Zeleni:
Pelnář - Zdráhal, Koza, Rejthar, Vlček

SG

Zelení body pro Oranjes u zeleného stolu zpochybnit již nedokázali!

9. dubna 2018 v 21:38 | SG/MM
Červení vs. Zelení 10:8


Zelení:
Bočan, Hrnčíř, Brichcín sen., Vlček, Koza, Liu

Červení:
Berka, Vaněk, Rejthar, Brichcín jun., Liu Martin

Bombastickým začátkem vlétli červení borci do zápasu a zaskočili Zelené čtyřmi góly hned v úvodu.

Pak teprve náčelník zavelel a "Zelenky" dali první gól.

Když už byl stav 7:3, začali si "Červenáčci" hrát na čas a to se jim málem vymstilo, Libčák a spol. se totiž nejprve zastřelovali na tyčky a až když ji každý trefil, tak pak teprve začaly padat opravdové i góly.

To už se Červení opravdu strachovali o vítězství.

Za stavu 9:8 pro Červené a půl minuty do konce, se začalo spekulovat ohledně času a náčelník ukazoval Mírovi Rejtharovi, který držel časomíru, své nové "kukačky" a tvrdil, že ještě tři minuty se musí přidat.

Tenhle pokus jim ale stejně nevyšel a Brichca mladší vymetl zelenou svatyni ráznou střelou pod břevno a bylo hotovo.

I tak se v hospůdce diskutovalo, jestli se měla ještě kopat pentle pro Zelené nebo ne, i když už bylo po čase.

SG/MM

Skleněná forma na bodový zisk nestačila!

1. dubna 2018 v 14:44 | SG
Jméno výsledek nedělá a to, co bylo včera, nemusí platit dneska a naopak, ale kdo pravidelně sleduje stránku staré gardy Jiskry Domažlice, velmi dobře ví, jakou nejen fotbalovou, ale i životní, moudrostí se prezentuje velký znalec obojího, klasik Matulka, když tvrdívává, že všechno bude jinak!


No, nejspíš to bude pravda a potvrdit by to mohl malý velký muž Pelé Peleška, jehož média po posledním měření aktuálních fotbalových sil širšího kádru staré gardy Jiskry Domažlice vynášela do nebes, aby ho o týden později posílala do pekel, tedy jen těch fotbalových, a to s minimálně stejnou intenzitou!

Pelého poslední koncert zamotal hlavu i trenérskému triu Benfiky a velikonoční cestě do Vejprnic zabránilo jen to, že uvedeného ostrostřelce nedokázali stopaři Benfiky najít, neboť do Skleníku se nějakým nedopatřením při hledání talentů nepodívali!

Losování bylo opět opředeno tajemstvími jako hrad v Karpatech, i když ve srovnání s poslední "losovačkou o realizaci fasády" to byla křišťálově čistá studánka.

Kostky byly vrženy, počet solidní a tak se mohlo jít na věc!

Mělo to ještě předehru, neboť apka "týmuje" blba a ukazovala jiný než aktuální stav borců a tak jich několik dorazilo s tím, že jsou liší a že se zapojí jen, bude li to potřeba!

Záhadnou náhodou se pět "lichých" sešlo okolo první hvězdy minulého tréninku, Pelého, v bundoškách barvy jarního osení a hned zkraje mače začali tahat za onen kratší konec pověstného provázku, neboť borci okolo levou stranu pilujícího Rejthárka hned v úvodu vymezili soupeři jeho limity a šli do čtyřbrankového vedení!

Střed pole ovládl se svou maršálskou tornou další navrátilec do sestavy, rekonvalescent náčelník, který rýsoval kolmici za kolmicí za záda zkoprnělých beků na jako lasičky se jimi prosmýkající lehkonohé forvardy v bundoškách barvy rozkvetlého vlčího máku težící z nich třešničky na dortu v podobě rozvlnění sítě soupeře a to jako na běžícím pásu!

Pravda občas neomylnou rozehrávku vystihl i soupeř, ale ani z toho vygenerovaný čistý hattrick dalšího z navrátilců, Pavla Váchala mladšího, sebevědomím Oranžových neotřásl a ti si tedy v poklidu dokráčeli pro jasné vítězství 14:6.

Výkon levonohého kouzelníka s kulatým nesmyslem nenechal chladným ani management Benfiky a tak večerní páteční ticho na umělohmotném pažitu rušil nejen klapot chladícího zařízení sportbaru U Filuty, kam se borci později za účelem sportovní analýzy odebrali, ale také svistot lasa, no a vo tom to je!

Oranžoví vs. Zelení 14:6

Oranžoví:
Major - Rejthar Berka Koza Brichcín Dufek

Zelení:
Peleška - Vlček Kohel Váchal P. Vaněk Hrnčíř

SG