V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Březen 2018

Jako na Matějské pouti!

25. března 2018 v 19:30 | SG
Jako na Matějské pouti si musel připadat neinformavaný laik i erudovaný fotbalový fajnšmekr, který v páteční podvečer zavítal do světel ramp na levém břehu říčky Zubřiny, kde se po delší době opět odehrával nemilosrdný boj o cenné body do individuální statistiky!

Tři body zůstaly nakonec stejně nejen na Střelnici, ale i U Filuty!

Hrálo se čtyři proti čtyřem a pouze početně plonkový fotbalový virtuos, Stanley Hrnčíř, střídal a to půl hodiny na straně jedné a pak druhé!

Proběhlo losování v podání Toniho Vlčáka a to na samé hranici regulérnosti, resp. spíše hodně daleko za ní, za nějž by se od hlavy po paty musel červenat i Ivan Horník!

Oranžoví v brance s el kapitánem, který potřeboval delší dobu na aklimatizaci a v prvních okamžicích nechápal, že borci nemají hokejky a do kulatého "puku" dokonce kopou a to botami bez nožů, zaspali začátek mače, čehož využil soupeř k drtivému nástupu 3:0 a na něco jiného, než na jeho jasné vítězství, by nevsadil v té chvíli nikdo ani onu pověstnou zlámanou grešli!

Pak ale při prvním střídání vstoupil na scénu jako deus ex machina v antickém dramatu Stanley střídající zcela desorientovaného výše jmenovaného staříka a karta se začala obracet a ve chvíli, kdy jeho souputnící vytáhli na umt nejobávanější zbraň, tedy tika taka fotbal, bylo jasné, že sázkové kanceláře budou své kurzy muset hodně korigovat!

Zelené defenzivě zatápěl hlavně malý velký muž, Pelé Peleška, hrající v oslnivé formě, padící po umělohmotném pažitu jak Emil Zátopek po olympijském stadionu.


Teprve později se ukázalo, že původcem jeho běžeckých exhibicí nebyl ani tak hlad po branách, jako spíš chlad v rozkroku způsobený nedostatečným oblečením!

Oranjes dokázali dokonale výsledkový součet otočit na svou stranu až na rozdíl pěti branek, což ani kobylky nenechalo zcela chladnými a tak se jejich zdrcující finiš zastavil až na konečném součtu 12:14 v jejich neprospěch!

Muž zápasu po závěrečném hvizdu konstatoval, že oním hlavním jazýčkem na misce vah byl Stanley.

"Hodně nám pomohl, když hrál s náma, ale i když hrál s nima", konstatovala hvězda zápasu, no a vo tom to je!

Oranžoví vs. Zelení 14:12

Oranžoví:
Major - Rejthar, Berka, Peleška (Hrnčíř)

Zelení:
Vlček - Dufek, Koza, Major jr.

Forza SG!

Kříž na umělohmotném pažitu

10. března 2018 v 19:15 | SG
SG Jiskry Domažlice vs. Slavoj Koloveč B 1:1 (0:1)


Branky:
Rejthar - Homolka


Za krásného počasí nedokázali domácí zužitkovat spoustu šancí z kategorie tisíciprocentních a tak museli v druhém dějství horko těžko dohánět nedokonalé sklapnutí ofsidové pasti, jehož využili hosté k úvodnímu gólu.


Sudí Švýcarský držel otěže zápasu pevně ve své režii.


I přesto, že garda v poslední době hodně polevila, nebylo to na hřišti tolik znát.


Staříci nevyužili jedno cirka čtvrthodinové hluché místo soupeře, kdy hráli v druhé půli jen na jednu branku a vytvářeli si šanci za šancí, bohužel s jejich proměňováním byli na štíru.


Hrál se poměrně pohledný fotbal a vzhledem k tomu, že si staříci dávali bedlivý pozor na nejnebezpečnější borce v soupeřově táboře, Homolku a Danesca, skončil mač kasickou dělbou bodů, i když na šance to bylo k domácím více nakloněné, ale na krásu se fotbal nehraje!

Sestava Jiskry:
Rybár P. - Dufek, Major, Matulka, Berka - Bombala, Šíma, Rejthar, Vlček - Forst, Rybár I. - Hrnčíř


Celý zápas sledoval i mediální mág Jiskry, Pompi, a jeho informace se objeví na fb Jiskry.

Pár snímků japoncem: ZDE !

No a takovej mač bez videa?


SG

Poradí si stará garda s míčovými kouzelníky z periferie?

8. března 2018 v 9:59 | SG
Jak známo v sobotu, 10. března, proběhne tradiční měření sil mezi ikonami a dělníky umělohmotných stébel z levého břehu říčky Zubřiny s míčovými kouzelníky z Kolovče a nejbližšího okolí.


Bohužel Jiskra se tentokrát nemůže spolehnout a opřít o svou nejsilnější stránku, kterou je tréninková píle a nasazení, neboť někteří garanti tréninkového úsilí a napětí přestali k tradičním pátečním měřením sil docházet a možná i z důvodu toho, ale také z důvodu četných zranění a nemocí, se tréninková docházka zhroutila jako domeček z karet, ale zkušenosti ty naštěstí zůstávají, ty ani při tréninkovém manku nevymizejí, ty e musejí těžce získávat celý fotbalový život, no a vo tom to je!

Další velkou otázkou zůstává, v jakých barvách vyběhne opora zadních řad, Kadlecrama, ale o tom se budou moci přesvědčit věrní fanoušci staříků od levého břehu říčky Zubřiny již tuto sobotu v dopoledních hodinách a pak své zážitky a dojmy samozřejmě mohou konzultovat a ventilovat v útulném pivostánku U Filuty!


SG