V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Listopad 2017

Bláto na ihrisku...

25. listopadu 2017 v 9:57 | SG
Ano, k politováníhodné situaci, kdy svěrače vypovědí poslušnost síle a touze vlastní vůle a neudrží jimi jako oko v hlavě střežený obsah tam, kde by vydržet měl alespoň do období pobytu na sportovním kolbišti, dochází i na tak posvátném místě, jakým levý břeh Zubřiny beze sporu je, maximálně jednou za deset let a účastníci tradičního měření sil širšího kádru staré gardy Jiskry Domažlice byli málem svědky opravdu dramatických chvil, kdy mohla být četnost výše uvedeného jevu statistický významně navýšena!

Karáskové jazýčkem na misce fotbalových vah!
Jestli bitkař komandy CSKA, který tvrdil před mačem, že za každý gól mančaftu plevelných ryb si dá pivo, slib dodržel, zcela jistě nevíme, ale dle výrazu lze usuzovat, že ano!

A není se čemu divit, vždyť zasvěcení si zcela jistě dokáží představit, copak asi může udělat s psychikou mladého organismu, i když před mačem lehounce posíleného dvěma klobásami a třemi dvandami, ale i tak nebezpečně vrávorajícímu na hranici podvyživenosti a bulimie, fakt stanout tváří tvář legendám a ikonám staré gardy, které doposud znával jen skrze bledě do tmy zářící světlo monitoru milovaného stolního počítače či ještě milovanějšího dotykáče a najednou měl stát proti těmto hrdinům svých nejtajnějších fotbalových snů a z načelníkova pytlíčku pak při nervydrásajícím losování tahat kostičku za kostičkou nekompromisně predurčující následující osudové fotbalové okamžiky.

A když se po té na druhé straně barikády sešikovaly fotbalové persóny jako pentikona, levonohý ofenzivně defenzivní zázrak, nepolapitelné kopejtko a mnozí další, nelze se čemu divit, když již výše citované svěrače začaly dávat první jasné signály, že v nejbližší době vypovědí jakoukoliv poslušnost nadobro a tak zelení kouzelníci s kulatým nesmyslem začínali svou hodinu pravdy minimálně první čtvrthodinkou v početním oslabení, neboť Makarenko Karásek pílil směr ministerstvo úlevy, po hodně pozdním návratu sice tvrdil, že to jen taktak stihl, ale zlé jazyky tvrdí, že minimálně dle výrazu správce stadionu, který nejen po fotbalovém dramatu kabiny uklízel, by se dalo usuzovat na to, že to jen taktak spíše nestihl, což naštěstí není náplní tohoto čistě sportovního reportu!

Je nad slunce jasné, že ve vynuceném oslabení vsadili Zelení na již dobře známou prešovskou kartu, tedy neprostupnou obranu vyšperkovanou smrtícími brejky, které se po návratu výše citovaného jedince, jehož téměř nikdo nepoznával, neboť se lidově řečeno vy... z podoby, začaly měnit v bingo v podobě překvapivého dvoubrankového vedení!

U železného stolu měli borci o čem přemýšlet, ale zda by s výsledkem dokázal něco udělat třeba i trenérský génius Štramák zůstává otázkou nezodpovězenou...

Oranžoví však začali stupňovat tlak na betonáře kupící chybu za chybou vedoucích k sérii rohů, jež trestal precizně proměnými penaltami svou nemilosrdnou levačkou ofenzivně defenzivní zázrak Bohouš a když navíc Bery a spol. protlačili za vynikajícího Karáska seniora nějakou tu haluz a otočili tak účet mače na 5:2 pro své barvy, vypadalo to se Zelenými zle nedobře, ale kdo zná vítěznou mentalita el kapitána a jeho druhů v boji, dobře ví, že přílišná radost a spřádání vítězných choreí Oranžovými přišlo předčasně a nemělo oporu minimálně ve světle momentů následujích, neboť betonáři z Prešova vystoupili náhle ze svých destruktivních stínů a začali čarovat jako kanárci sedmdesátých let a neuspokojila je ani mezizastávka na stavu 6:6, šli dál a výš, ke světlejším zítřkům, a za stavu 10:6 už se jim po tvářích koulely slzy fotbalového štěstí a nic na tom nezměnila ani konečná výsledková korekce na 10:8, ale to již stáli Oranžoví u své brány s vyhaslými pohledy do tmy, nechapavě kroutící hlavami a poslední minutu se už ani nepokoušivší překročit Rubikon půlící čáry, neboť věděli, že fotbaloví bohové jim v tento magický večer naklonění zcela jistě nebyli, ale příště alespoň dle slov klasika Matulky, to může být zase všechno úplně jinak, no a vo tom to přece je!

Oranžoví vs. Zelení 8:10

Oranžoví:
Berka - Hrnčíř, Bočan, Vaněk, Koza

Zelení:
Karas sen. - Kadlec, Major, Dufek, Karas jun.

SG

Zajíci se počítají až po honu!

4. listopadu 2017 v 10:18 | SG
Ano, tuto otřepanou pravdu by měl znát každý myslivec, ale i sportovec v jakékoliv sportovní disciplíně předčasně se radující před závěrečným hvizdem sudího!


O tom, že toto rčení platí minimálně dvojnásob na již téměř bájných umělohmotných stéblech na levém břehu říčky Zubřiny, vědí nejen sportovci toto tajemné kolbiště emocí kdy navštívivší, ale i pravidelní čtenáři a abonenti legendárního webu staré gardy Jiskry Domažlice.


Od pátečního večera si to budou pravděpodobně pamatovat i mladí fotbaloví vyslanci z nedaleké gamblerské periferie, neboť ti se ještě deset minut před koncem fotbalového spektáklu poplacávali po ramenou s vědomím, jak to fotbalovým kouzelníkům s kulatým nesmyslem dříve narozeným nandali a jak si posílili sebevědomí na víkendový prestižní duel o čelo druhé třídy!

Nevěděli totiž, že podběráky na závěrečné okamžiky si fotbaloví rybaříci teprve vybalují a to právé finále se teprve chystá!

Senioři z metropole Psohlavců totiž v oněch momentech zařadili vyšší, tedy minimálně druhý rychlostní stupeň a to bez redukce a někteří mladíci od státní hranice, kteří propásli atrakce na jarní Matějské pouti či na letních Chodských slavnostech, si totiž téměř totožný efekt mohli vychutnat na umělohmotném pažitu a nepotřebovali na to ani vstupenky, ostatně v takovém kvapíku by jim je stejně nestačil nikdo kontrolovat, natož pak trhat, takoví kontroloři se zatím ještě nenarodili!

Branka Jančova, kdy vyhnal z nejzažšího koutku Krutinovy svatyně dalekonosnou křižnou pumelicí celou pavoučí rodinku, která se na místo činu zcela jistě už nikdy nevrátí, řešení rychlého protiútoku v podání tria Bočan, Koza, Paidar či Rejtharovo dobrovolné průvodcovství trojice obránců i s gólmanem po neznámých i známých místech v pokutovém území, se zcela určitě zapíšou zlatým písmem do fotbalových starogardovských análů!

A lapálie typu, jak bojoval létající primář o místo v základní sestavě, kdy hned v kabině svým potencionálním kontrahentům stanovil letmou diagnózu a naordinoval klid na lavici v trvání minimálně devadesáti minut, zůstanou pro příští generace zcela jistě zapomenuty!

A Kubičtí hlavu do písku, respektive do umělohmotného pažitu, strkat nemusejí, vždyť už ruský generál Kutuzov věděl, ze těžko na cvičišti znamená lehko na bojišti a je nad slunce jasné, že ve šlágru kola druhé třídy se body budou stěhovat do ráje gamblerství a neřesti!

No a starogardovský benjamínek, Kraky, si napříště bude muset pořádně rozmyslet, chce li se po mači tetelit na piedestálu slávy a ve světle ramp, na jaké straně barikády se do mače pustit, no a vo tom to je!

"Tak co si dáme, špagety nebo pizzu, teď když nám to pod Štramákem klape jak ty pověstný italský hodinky?"

SG Jiskra Domažlice vs. Hraničář Česká Kubice 6:4 (2:1)

Sestava Jiskry Domažlice:
Lukáš Červený - Kožiol, Major, Zdráhal, Dufek (Kadlec) - Paidar, Brichcín, Janča, Rejthar (Kruml Pavel) - Koza, Bočan

Branky Jiskry Domažlice:
Bočan 3, Koza 2, Janča

Se SG forever!

SG

Zelení vylovili vítězství ze Zubřiny!

4. listopadu 2017 v 9:13

Červení:
Rejtar, Bočan, Brichcín, Berka, Kruml

Zelení:
Kohel, Dufek, Vaněk, Koza

Páteční duel otevřeli Zelení po pěkné kombinaci na jeden dotek všech hráčů.

Pak se Červeným podařilo srovnat a v tomto rytmu se dařilo oběma týmům až do stavu 6:5.

Je pravda, že Zelení si dali několik "vlastňáků".

Po té se zřejmě Zelení cítili už unavení a povedlo se jim dopravit kožené slunko do chladných vod Zubřiny a lovili a lovili i za asistence Městské policie, která se přijela podívat, zda se nějaký sportovec netopí.

Dokonce nabídli i holinky zoufalým Zeleným.

Opět se začalo hrát a Červení tlačili a hlavně i dřeli.

Utkání nakonec skončilo 9:7 pro Zelené a šlo se na Plzeň.

Hrála totiž v Karviné.

SG/MM