V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Itálie na umt!

21. října 2017 v 10:45 | SG
Ano, tradiční měření aktuálních fotbalových sil širšího kádru staré gardy se tentokrát neslo ve znamení nám dobře známého státu omýváního modrými vodami Jaderského moře.

Roberto Baggio? Tak to se opravdu mýlíte!

Losování bylo doslova chobotnicí a to minimálně pátou řadou, kdy s rozmotáním jejích chapadel by měl problémy možná i slavný komisař Catani a rady si snad nevěděl ani elitní traktorista Šlachta a to už je co říct!

Nabízelo se catanacio a to plnými hrstmi zejména borci v tílkách barvy jarních čtyřlístků a to v takovém množství, že i hráči Prešova sedmdesátých let minulého století by si museli připadat jako lehkomyslní Brazilci utržení ze řetězu.

Pro nepamětníky jen kratičký návrat do historie, co že ten výše citovaný herní styl vlastně je!

Catenaccio je označení fotbalového herního stylu, založeného na zajištěné obraně a rychlých protiútocích, ujal se převážně v Itálii a v pátek večer, 20.10.2017, zapustil své nesmělé kořínky i na umělohmotném pažitu na levém břehu říčky Zubřiny!

Zelení nebrali ohled na to, že proti nim stojí většinou samotné ikony kádru SG a svatyni střeží nezpochybnitelná jednička a-teamu staré gardy a tak vyráželi k smrtícím protiútokům zakončovaných rozvlněním síťky soupeře a těchto povedených akcí byl hned půltucet.

Naproti tomu borci okolo pentikony se pokoušeli o totéž, ale překonat el Kapitána ve svatyni soupeře, při němž ten večer stáli zřejmě všichni svatí z kopule Sixtinské kaple, se podařilo pouze jednou, i když ten si musel připadat často jak na Loretánském náměstí ve chvíli, když se naplno rozjede zvonkohra, kdy zvonily břevna a tyče a to hned pětkrát!

Snížení na jedna dva bylo tedy labutí písní oranžových borců, neboť pak lovili kožené slunce ze své svatyně již jen oni!

Pak vsadila pentikona vše na jednu kartu, tedy nahlodat psychiku soupeře invektivami směrem k výkladu pravidel, na což se nechal nachytat u soupeře pouze ten nejlabilnější a tak to na umt občas vypadalo jako manželská hádka někde uprostřed Říma, ale ani to Oranžové nakonec nějak výsledkově nenakoplo a tak se mohlo jít do chladivých sprch s pocitem dobře vykopané práce.

Nakonec ještě jeden raději nejmenovaný borec v kabině konstatoval, že Oranžoví mají nejspíš italského trenéra, neboť hrají sice pěkně, ale na vstřelení branek a hlavně bodový zisk je to však ještě málo, no a vo tom to je!

Zelení vs. Oranžoví 6:1

Zelení:
Major - Brichcín, Vaněk, Hrnčíř, Janča, Koza, Peleška

Oranžoví:
Rybár Pavel - Rejthar, Kruml Pavel, Bočan, Paidar, Vízner

Takže arrivederci umt!

SG
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama