V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Říjen 2017

Itálie na umt!

21. října 2017 v 10:45 | SG
Ano, tradiční měření aktuálních fotbalových sil širšího kádru staré gardy se tentokrát neslo ve znamení nám dobře známého státu omýváního modrými vodami Jaderského moře.

Roberto Baggio? Tak to se opravdu mýlíte!

Losování bylo doslova chobotnicí a to minimálně pátou řadou, kdy s rozmotáním jejích chapadel by měl problémy možná i slavný komisař Catani a rady si snad nevěděl ani elitní traktorista Šlachta a to už je co říct!

Nabízelo se catanacio a to plnými hrstmi zejména borci v tílkách barvy jarních čtyřlístků a to v takovém množství, že i hráči Prešova sedmdesátých let minulého století by si museli připadat jako lehkomyslní Brazilci utržení ze řetězu.

Pro nepamětníky jen kratičký návrat do historie, co že ten výše citovaný herní styl vlastně je!

Catenaccio je označení fotbalového herního stylu, založeného na zajištěné obraně a rychlých protiútocích, ujal se převážně v Itálii a v pátek večer, 20.10.2017, zapustil své nesmělé kořínky i na umělohmotném pažitu na levém břehu říčky Zubřiny!

Zelení nebrali ohled na to, že proti nim stojí většinou samotné ikony kádru SG a svatyni střeží nezpochybnitelná jednička a-teamu staré gardy a tak vyráželi k smrtícím protiútokům zakončovaných rozvlněním síťky soupeře a těchto povedených akcí byl hned půltucet.

Naproti tomu borci okolo pentikony se pokoušeli o totéž, ale překonat el Kapitána ve svatyni soupeře, při němž ten večer stáli zřejmě všichni svatí z kopule Sixtinské kaple, se podařilo pouze jednou, i když ten si musel připadat často jak na Loretánském náměstí ve chvíli, když se naplno rozjede zvonkohra, kdy zvonily břevna a tyče a to hned pětkrát!

Snížení na jedna dva bylo tedy labutí písní oranžových borců, neboť pak lovili kožené slunce ze své svatyně již jen oni!

Pak vsadila pentikona vše na jednu kartu, tedy nahlodat psychiku soupeře invektivami směrem k výkladu pravidel, na což se nechal nachytat u soupeře pouze ten nejlabilnější a tak to na umt občas vypadalo jako manželská hádka někde uprostřed Říma, ale ani to Oranžové nakonec nějak výsledkově nenakoplo a tak se mohlo jít do chladivých sprch s pocitem dobře vykopané práce.

Nakonec ještě jeden raději nejmenovaný borec v kabině konstatoval, že Oranžoví mají nejspíš italského trenéra, neboť hrají sice pěkně, ale na vstřelení branek a hlavně bodový zisk je to však ještě málo, no a vo tom to je!

Zelení vs. Oranžoví 6:1

Zelení:
Major - Brichcín, Vaněk, Hrnčíř, Janča, Koza, Peleška

Oranžoví:
Rybár Pavel - Rejthar, Kruml Pavel, Bočan, Paidar, Vízner

Takže arrivederci umt!

SG

I devět branek na bodový zisk málo!

7. října 2017 v 15:42 | SG
Na umělohmotném pažitu na levém břehu říčky Zubřiny se sešli borci širšího kádru staré gardy Jiskry Domažlice, aby opět poměřili své aktuální fotbalové síly s kouzelníky s koženým sluncem z druhé strany hranice.


Před mačem se řešily problémy rozhodčího a gólmana, neboť starou gardu vzhledem k psychické labilitě některých jedinců nechce již téměř nikdo pískat a před obranou, která si střílí branky do vlastní sítě nechce také už ani nikdo chytat!

Řešení bylo jednoduché, vybrali se dva nejnepohyblivejší jedinci!

Jeden dostal rukavice a druhý píšťalku!

Garda měla úlohu ztíženou i tím, že na střídání moc kusovek nebylo a navíc se v průběhu zápasu ještě některé zranily, paradoxně ne ty dříve narozené, ty se musely proklopýtat až k trpkému rozuzlení fotbalového spektáklu.

Hrálo se svižně, ale s množstvím tenisovou terminologií nevynucených chyb a to na obou stranách barikády!

Po solidní kombinaci zatloukl úvodní hřebíček do rakve soupeře Vlček, při čemž se zranil, takže muselo dojít ke střídání stráží, fofrník za sudího!

Soupeř dlouho neotálel, agilním forvardem vystihl ztlumením na prsa a následným rozvlněním sítě chybnou rozehrávku domácí defenzivy.

Pak navíc potrestali Vizingští proměněnou penaltou sice nádhernou smeč jednoho z obránců domácích ve vlastním pokutovém území, bohužel ale volejbalovou, která na umělohmotném pažitu nemá co pohledávat, což správně postřehl z kruhu na pulící čáře pozorný a pohyblivý sudí Vlček.

No a aby toho nebylo málo, nabídla záloha mazlíci se s kulatým nesmyslem před vlastní šestnáctkou více, než je zdrávo, balón na kopačky soupeřů jako na zlatém podnose, čímž soupeř nepohrdl, a tak se strany měnily za stavu příznivého pro Bavory v poměru 3:1!

Nejkrásnější akci zápasu však předvedl jeden technicky nadstandardně vybavený jedinec pohotovou střelou k tyči z jedné po precisně zahraném rohovém kopu soupeřem, jestli se ale domníváte, že úspěšný střelec byl spoluhráčem exekutora rohu, tak to se opravdu mýlíte!

Domácí po té vykřesali naději proměněním pokutového kopu Bočanem, což se těsně před tím nezdařilo Krakymu!

Další hrubá chyba a nedorozumění v rozehrávce domácích rozfoukaly naděje na alespoň bod jako mlžný opar nad zurčící Zubřinou a nic na tom nezměnily ani geniální přihrávky Beryho z pozice pravého beka a následná přesná zakončení Rejtharova, resp. Krakešova, neboť pronikavý hvizd Vlčkovy píšťaly poslal kontrahenty do teplých sprch za konečného stavu 5:4 ve prospěch šťastnějšího soupeře!

Ale příště proti Kubici to bude zcela určitě, alespoň dle mínění fotbalového klasika, všechno jinak, no a vo tom to je!

SG Jiskra Domažlice vs. AH Vilzing 4:5 (1:3)

Branky Jiskry Domažlice:
Vlček, Bočan pk., Rejthar, Krakeš

Sestava Jiskry Domažlice:
Červený - Dufek, Major, Bombala, Berka - Vlček, Brichcín, Janča, Rejthar - Bočan, Krakeš

Střídali:
Rybár Ivan, Forst, Kruml Pavel

Sudí:
Rybár Ivan, Vlček

SG

A kde byla Pentikona?

1. října 2017 v 14:03 | SG
V páteční podvečer se na umělohmotném pažitu na levém břehu říčky Zubřiny opět měřily aktuální fotbalové síly kádru staré gardy Jiskry Domažlice!

Po nervydrásajícím losování se mohlo hned začít hrát.

Otěže hned zkraje mače vzali do svých rukou, respektive kopaček agilnější Zelení, na dva ku dvěma dokázal ještě srovnat dalekonosnou střelou El kapitáno, což však bylo jen labutí písní, neboť soupeř zařadil vyšší, tedy druhý, rychlostní stupeň, na což Oranžoví nenašli účinnou fotbalovou protilátku a tak ukazatel skóre brzy měřil neuvěřitelných 2:7 v jejich neprospěch.

Pak náhle z mlhy vystoupil opozdilec Janča a hned se přidal do zeleného tábora, což mělo fotbalovým kouzelníkům v tílkách barvy rozkvetlého vlčího máku nadobro zatlačit oči!

Překvapivě k tomu nedošlo a Oranžoví jakoby politi živou vodou začali mít stále pevnější půdu pod nohama a více a více odkrajovat z výsledkového koláče!

Zelení byli nakonec tuze rádi, že jim tři cenné body zachránily až precizně Vlčkem proměněné penalty a tak se mohlo jít slavit, zejména jmeniny Michalů a Václavů, no a vo tom to je!

Ale příští pátek už to bude zase všechno jinak, neboť to na umělohmotný pažit přijedou míčoví kouzelníci až od Hutgartenu.

No a kde že byla Pentikona?

Na moravských pažitech nabírala sílu a kondici právě na výše zmiňovaného soupeře a také si na vlastní kůži vyzkoušela zřejmě nevídanou věc, jaké to asi je být Sparťanem pod Vrbou!

Zelení vs. Oranžoví 10:7 (7:2)

Zelení:
Vlček - Kohel, Rejthar, Berka, Janča

Oranžoví:
Major - Koza, Brichcín, Rybár Ivan, Dufek

SG