V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Srpen 2017

Staříci na bedně!

17. srpna 2017 v 10:07 | SG
No konečně po dlouhé době nějaký hmatatelný úspěch!

Ne, myslíte li si, že se jedná o onu pověstnou bednu od whisky ze známé kotlíkářské vypalovačky, jste opravdu vedle, ale jen těsně, senioři z chodské metropole konečně vystoupali na piedestál slávy a ze třetího stupínku stupňů vítězů se mohli tetelit ve světla ramp v pouťové hale na závěr tradičního dračího turnaje, i když Jiskra byla dříve zvyklá odcházet s vavřínovými věnci, ale tentokrát se musela spokojit s rčením, nemusí pršet, stačí, když kape a to alespoň bronzově!

Body vyhlížel Rybkyn marně!

Dílčí úspěch po mnoha nezdarech z poslední doby přišel vhod a snad nabudí píli a začne tužit umdlévající tréninkovou morálku.

Also tak na ten bronz!

Zápasy se podobaly jeden druhému jako vejcem vejci, Chodové kontrolovali hru, drželi balón, vypracovávali si šance, které nedokázali chladnokrevně zakončit a zkoušeli všelijaké parádičky, patičky a zasekávačky, sice krásné pro oko, ale na krásu, jak víme, se fotbal nehraje, a tak soupeř trestal většinou formou kontrů a když se k tomu v uspané defenzivě přidala i nějaká ta nepozornost či nekoncentrovanost, tak se rodila nejtěsnější možná porážka za porážkou a vidina poháru nad hlavou se rozplývala jako pověstný dým nad řekou!

Nosičská omladina začala své kvality potvrzovat až s tupláky v dlaních!

Kouzelníci od levého břehu říčky Zubřiny se z letargie probrali až v posledním mači, který na celkové pořadí vliv bohužel již neměl, ale i tak krásné třetí místo potěší, i když kádr, který vyrazil od umt a zapomněl u ní El kapitána, měl rozhodne na víc, no a vo tom to je!

Že se nestydíte za takové vysvědčení!

SG Jiskra:
Rybár Pavel - Major, Bombala, Vlček, Hrnčíř - Brichcín jun., Frček, Růžek - Rybár Ivan, Malzer

Branky v mačích dali:
Růžek 3, Malzer, Brichcín jun.

No a ještě jedna vzpomínka selfieručkou!

SG

Zázrak se nekonal!

6. srpna 2017 v 22:25 | SG
Rezerva Kolofantů v osobě Kadlecrámy na poslední chvíli domluvila jedno z posledních přátelských utkání na nastávající fotbalovou sezónu proti míčovým kouzelníkům od levého břehu říčky Zubřiny o něco dříve narozených!


Jiskra decimovaná nemocemi, zraněními a zejména dovolenými přesto dodržela slovo a dorazila na výtečně upravený pažit do Únějovic v dostatečném počtu čtrnácti borců.

Hned z kraje měření sil usadila početné diváky do sedatel akce na jeden dotek po ose Bočan Rejthar, kdy druhý jmenovaný nekompromisně uklidil kožené slunce za záda překvapeného strážce domácí svatyně!

Tento počin byl však pouhou labutí písní, neboť jen nahodil řemen na brankostroji domácí dobře namazané fotbalové mašiny, která do půle mířila hned čtyřikrát za záda jinak pozorného a spolehlivého gólmana hostí!

Jiskřičku naděje vykřesal precizně provedenou penaltou Bočan a přísný, ale přesný sudí Plzák mohl jít na zasloužené pivo a klobásu!


O přestávce došlo k přeskupení zejména obranné vozby, což vedlo jen k nepatrné redukci obdržených branek a vzhledem k tomu, že novopečený forvard Vaněk neřešil svých několik samostatných nájezdů střelou, ale snahou o driblink nebo kombinací, zrodil se krutý výsledek, i když předložení koženého slunce chladnokrevně zakončujícímu Rybárovi jako na zlatém podnose se do análů SG zapíše zcela jistě zlatým písmem!

No a vo tom to je!

Jiskra inkasovala hned pětkrát po standardní situaci, na čemž bude muset v budoucnu zapracovat, chce li proti zdatnějším soupeřům pomýšlet na přijatelnější výsledek!

Solidně se uvedl na levém beku agilní Jiránek a také již zmiňovaný Vaněk udělal obrovský vykonostní skok oproti propadáku v Pocinovicích!

Ve středu, 16.8.2017, se jede Jiskra porvat o dračí pohár do patronátního Brodu v lese s odjezdem cca 16.00 od UMT!

Koloveč B vs. SG Jiskra Domažlice 7:3 (4:2)

Branky SG:
Rejthar, Bočan z p. k., Rybár Ivan

Sestava Jiskry:
Kohel - Kožiol, Matulka, Bombala, Hrnčíř (Jiránek) - Vlček, Bočan, Paidar, Rejthar (Rybár Ivan) - Major jr.,Vaněk, (Major sen.)

Forza SG!