V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Červenec 2017

Na pouti jsem vystřelil...

30. července 2017 v 11:12 | SG
Ano, je jasné, že každého napadne růže z papíru, no a dál už ten kotlíkářskej škvár všichni známe, ale hrdinové kádru staré gardy se na pocinovické pouti až k těm růžím neprobojovali a bohužel poprvé s tímto soupeřem ani k téměř povinným třem bodům!

Tak jedno společné foto a pak hurá na porážku!

Organizační příprava, stravovací i pitný režim byly enormní a odpovídaly svou kvalitou pořadatelství mistrovství světa.

Hrála Jiskra a tak se vyrojili i paparazzi a to i ti z nejinvestigativnějších rojů...

Do pouťového reje dorazili borci SG přesně půl hodiny před mačem a to v počtu patnácti míčových kouzelníků odhodlaných zanechat v Pocinovicích srdce a to třeba i na hřišti!

Tak ještě snímek pro historiky a pak je pořádně nechat projet na pouťovém kolotoči!

Jaké však bylo překvapení, když na druhé straně barikády se šikovali pouhopouzí čtyři jedinci!

Tak toto prý snídal a svačil kanonýr Hojda, od nějž si management hodně sliboval, výkon tomu bohužel odpovídal!

Hrozila dokonce i kontumace zápasu, což by byla vzhledem k pouťáku opravdu unikátní situace.

No a pak začali domácí organizátoři objíždět a obvolávat obec s pro tyto účely již zřejmě přistaveným zetorem s valníkem na odvoz dobytka na porážku a nejúspěšnější byli zejména před a za místním hostincem!

Mrknout na áčko a pak hrr na ně!
Jedná li se o nápoj či o moč těsně před nástupem k antidopingovým komisařům již agentury neuvádějí!

Zkušený traktorista svůj povoz spásy několikrát otočil a kabina domácích se začala plnit jako koryto Zubřiny po vydatných deštích a to jedinci, kteří ze sebe nějakou fotbalovu hrůzu opravdu nevyzařovali a občas byli i rádi, že se udrželi na svých nohách, které měly za pár okamžiků rozdávat fotbalovou radost plnými hrstmi oprovdu pozvolna se zaplňujícím ochozům.

El kapitáno nabádal své ovečky, aby se nenechaly ukolébat, neboť ve své kariéře už zažil nějakou tu léčku, lest či křivárnu, ale mládí neporadíš a to hlavně, když je v týmu najednou hned několik vyjukaných nováčků.

Jiskra začala profesorky a domácí, teprve později se teprve ukázalo, vlastně pozdní sběr klatovského okresu ke koženému slunci nepustila a ke ztrátě došlo až po sedmasedmdesátém dotyku, kdy shodou okolností již zmiňovaný El kapitáno vlastně připravil Pocinovickým trmu vrmu, již soupeř využil k pouhému orazítkování týče.

Konstrukce hostující svatyně zvonila během mače ještě třikrát!

Tak je dobojováno, zpytovalo se svědomí, ale moc se to s tím nepřehánělo!

Garda si vytvářela šance a její dlouhodobou bolest, tedy jejich neproměňování, nedokázali utišit ani takoví lazebníci jako Hojda, Vilím či Krakeš, no a tak následoval trest, kdy po téměř bezchybně zahraném vystavení forvardů do ofsidu přišla přihrávka na nabíhajícího fofrníka o generace mladšího, jehož stoper zpacifikovat již nedokázal, za to vlastního gólmana ano!

Jiskra kontrovala trmou vrmou a donucením domácích beků nekompromisním napadáním k ukázkovému vlastenci.

Poté vzal na sebe zodpovědnost Bočan a povodil si několik soupeřů po jejich polovině a křižnou střelou vyhnal pavoučí rodinku z růžku svatyně, kam se delší dobu zcela jistě nenavrátí.

Někteří jedinci vědomi si ne zrovna dechberoucího výkonu na place si to poctivě vodmakali ve frontě na zrzavou limonádu...

Poločasový výsledek starogardisty bohužel vnitřně uchlácholil, čehož domácí dokonale využili k překvapivému obratu.

Přetížená hostující obrana kupila chybu za chybou, dokonce nějaká ta pentle tam i byla, no a domácí wunderteam trestal.

To první potrestání dokázal ještě neutralizovat po předložení jako na zlatém podnose od Rudy Mathausera Jarda Krakeš, ale na další dva hřeby do strogardovské rakve garda již protilátky ve své omšelé fotbalové lékárničce nenalezla!

Domácí měli opravdovou radost, což vyjádřili i množstvím zrzavého moku a merhovaných koláčů darováným fotbalově zhrzenému soupeři, který výše uvedené kvitoval s povděkem, byla li nějaká přímá úměra mezi výsledkem, počtem piv a koláčů a tajemným rozhovorem El kapitána s domácím managerem mezi čtyřma očima těsně před vlastním bojem, agenturám bohužel známo není.

Ale to není již důležité, vlci se nejenom nažrali, ale i napili, no a kozy ty zůstaly také celé, tedy alespoň kolem půlnoci tomu tak ještě bylo, ale o pouťáku proti Chodovu na domažlické střelnici za dva týdny to bude slovy klasika Matulky zase všechno jinak, no a vo tom to přece je!

Pocinovice vs. SG 5:3 (1:2)

Branky Jiskry:
Vlastní, Bočan, Krakeš

Sestava SG:
Kohel - Dufek, Major, Berka, Hrnčíř, (Vaněk) - Vlček, Bočan, Matulka, Rejthar, (Mathauser) - Hojda, Vilím, (Krakeš) - vejbor Schlägel

Jo a ta růže z papíru?

No tak tu chtěl neustále vystřelit Vlčák a nechal se kvůli tomu odvést do vsi, no když se vrátil, zářil radostí v ruce třímaje čestrfíldky, no Ruda proto taky zrovna moc nesmutnil, prej byly na pěti špejlích, ale koho to dnes už zajímá!

Bonus:


Pro dotykáčkáře :

Před mačem sršel nováček ještě sebevědomím, když se však vracel za kuropění ve funkci velitele vozu potemnělými pošumavskými hvozdy domů do údolí dřiny jen suše konstatoval:

"Začalo to jako nikdy a skončilo to jako vždycky!"

Tak, zas někdy příště, Rudolfe, jestli ještě nějaké bude!

Forza SG

Reinhold strčil SG do kapsy!

24. července 2017 v 13:17 | SG
Ano, Reinhold strčil starou gardu Jiskry do kapsy, alespoň co se vybrané částky na obnovu obydlí Šléglových týče, no a navíc to voflekoval v červenejch!


Reinhold bravo, Hut ab und Vielen Dank!


SG

Sen byl na dosah!

16. července 2017 v 11:54 | SG
Ano, hodně blízko bylo naplnění snu vyhrát pouťové derby v rámci oslav založení fotbalového oddílu ZD Meclov na skvěle připraveném třebnickém pažitu, a to zejména ve chvíli, kdy domácí kouzelník s kulatým nesmyslem, Konop, po ofsidem zavánějící trmě vrmě rozvlnil síť za jinak vynikajícím strážcem svatyně hostů s chodské metropole.


Teprve v průběhu druhého dějství dechberoucího pouťového spektáklu se ukázalo, že chtěl li by defenzivní mág Karásek skutečně pozvednout nad hlavu vytoužený pouťový pohár, musel by se před mačem navléci do dresu barvy nebe nad hlavou, tedy do toho jiskráckého, neboť ještě do poločasu srovnal účet mače po předchozí sérii zahozených loženek pětinásobný držitel titulu ikona staré gardy, Bočan.


V druhé půli vysunula Jiskra agesivní napadání do hloubky pole soupeře a vynutila si tak řadu šancí, z nichž se ujmula filigránská individuální akce hbitého Rybára se ztlumením koženého slunce na prsou, což vzhledem ke kvalitě tukového polštáře nebyl zas až tak velký problém, i s následným uklízením kulatého nesmyslu za tyč.


Krásné fotbalové odpoledne zakončil kanonýr Hojda po nejhezčí kombinaci i spolupráci dne a to po ose Rejthar, Váchal a již zmiňovaný Hojda.


O tom, že snaha domácích vyhrát byla nesmírná, svědčí i fakt, že ke konci vypluli na hrot veškeří míčoví kouzelníci v čele s Matulkou, Růžkem a Bombalou, ale ani ti se proti "lovcům lebek" obranné vozby hostů prosadit nedokázali, ale co není, může být, neboť management Jiskry nad nimi hůl nezlomil a příští šanci jim dá hned za čtrnáct dní v Pocinovicích a do té doby mají čas dostat se opět na vítěznou vlnu, ale chce to spoustu dřiny a odříkání, no a vo tom to je!


Setkání generací.


Přijela Jiskra a to byla mediální žeň i pro místní paparazzi, resp. sličné paparazzky!


Pamětní medaile dostali nakonec všichni.


SG ZD Meclov vs. SG Jiskra Domažlice 1:3 (1:1)

Branky :
Konop - Bočan, Rybár Ivan, Hojda

Sestava Jiskry Domažlice:
Rybár Pavel - Kožiol, Major, Berka, Váchal Jakub (Kadlec) - Kuželka, Bočan, Rejthar, Kruml Pavel ( Váchal Pavel) - Peleška, Rybár Ivan (Hojda)

Pořadatelům velký dík za pozvání a skvělou organizaci!

Pár momentek dotykáčem:
ZDE !

SG

Téměř splněný sen!

12. července 2017 v 15:17 | SG
Pravidelným čtenářům je známo, jak neúnavný defenzivní dělník přírodních i umělohmotných pažitů, Zdenda Karásek, snil svůj fotbalový sen o tom, jak přetáhne kádr staré gardy Jiskry Domažlice do rezervy Luženic a pak s ním vyhraje fotbalový pohár.


Bohužel k naplnění tohoto celkem realistického cíle nedošlo, ale jak tvrdívává klasik Matulka, všechno bude jinak a to se může stát hned následující víkend.


Pravda, nebude to finále poháru, ale nasezení aktérů a jimi nabízené fotbalové kousky a finesy budou zcela určitě minimálně srovnatelné!

Neboť v rámci oslav 40. výročí sloučení fotbalových oddílů Třebnic a Meclova dojde mimo jiné k mači starých gard TJ ZD Meclova a hostující Jiskry Domažlice.

A to v sobotu 15.7.2017 od 14.30 na fotbalovém hřišti v Třebnicích.


V domácích dresech nastoupí mimo jiné Karas, Bombala a Matulka, tedy staří známí z klání v barvách SG Jiskry Domažlice a na druhé straně barikády nebudou chybět takové persóny jako Rybarové, Bočan, Berka, Rejthar a mnozí další míčoví kouzelníci, fotbalové ikony, ale i dělníci pažitů a nosiči vody.

Je jasné, že se bude nabízet fotbalová krása a to minimálně po lopatách!

Na krásný sportovní zážitek zve do Třebnic SG Jiskra Domažlice!

No a vo tom to je!


SG

Oranjes šlapali vodu

2. července 2017 v 10:00 | SG
Páteční podvečer na levém břehu říčky Zubřiny se opět sešli borci základního kádru staré gardy Jiskry Domažlice, aby poměřili poslední den školního roku 2016/2017 své aktuální síly a vybojovali přetěžké body do individuální statistiky.

Nemohlo proběhnout losování pomocí kostiček, které chyběly, a tak se losovalo neméně nervydrásajíce pomocí kopaček.

Zelení, seskupení okolo pentikony, a v záloze skvěle dirigování technicky nadstandardně vybaveným Růžkem, šli hned zkraje mače do vedení, poté se Oranžovým podařilo sérií několika rychlých branek vykřesat jiskřičku naděje, tu však v drtivém závěru dokonale uhasili Zelení, o jejichž vítězství nebylo pochyb vlastně po celou dobu tradičního měření sil.

Skvěle zahrál v poli, ač původním povoláním gólman, Lukáš Červený, který udivoval přítomné davy rychlým pohybem, skvělou kličkou a na svůj věk vyzrálým taktickým myšlením.

U Filuty už to ale bylo všechno jedno, tam se již vše soustředilo na oslavu téměř kulatin pentikony a snovaly se plány na začínající letní prázdniny, no a vo tom to je!


Zelení vs. Oranžoví 13:6

Zelení :
Kadlec - Bočan, Růžek, Kohel, Lukáš Červený

Oranžoví :
Major - Rejthar, Vaněk, Bombala, Jiří Vlček

SG