V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Červen 2017

Každý den není posvícení!

24. června 2017 v 10:27 | SG
I když v pátek bylo, tedy to klasické chodovské, ale ne fotbalové, lépe řečeno ne pro starou gardu z chodské metropole, což se o domácích kouzelnících říci nedá, ti měli totiž obojí, tedy nejen to klasické, ale i to fotbalové!


Že už se v tom neorientujete?

Nevadí, nalijte si dobrého moku a pusťme se společně do toho.

Ve "vykostěné" sestavě, nejspíš dík liknavosti managementu, nastoupili míčoví kouzelníci od břehů říčky Zubřiny k pouťovému mači na chodovský pažit.

Tato bohorovná liknavost už se pomalu ale jistě začíná zajídat téměř celému kádru SG a svou nelibost před i po mači vyjádřila dokonce i pentikona individuální statistiky a ta již poslala nejednoho kouče do fotbalových věčných lovišť, tak uvidíme, copak že přinesou dny další!

Na post hroťáka musel vynuceně nastoupit momentálně pohybově indisponovaný Jirka Lednička Schlägel, což soupeř netušil a nasadil na něj hned dva hlídací psy, takže Jiskra mohla jakž takž kombinovat a občas alespoň propagačně zahrozil.

S první tutovkou naložil prachmizerně kanonýr Peleška a jakoby tím předurčil následný vývoj mače!

Hosté si v prvním dějství pouťového spektáklu vytvořili několik šancí a domácí občas vyprášili Kohelovy rukavice pumelicí z větší vzdálenosti, čili do přestávky klasická uspávající pouťová selanka.

Po změně stran se pak hrálo podle otřepaného scénáře "nedáš, dostaneš", kdy hosté nedokázali proměnit sérii tutovek z kategorie tisíciprocentních a hbitý soupeř trestal z následných kontrů, kdy nejméně ve dvou případech obranná vozba vystavila ukázkově mrštné forvardy do postavení mimo hru, ale vše se odehrávalo v takové rychlosti, že paže pomezního zůstávala chromá a píšťalka sudího tím pádem němá!


Konečné skóre 4:0 ve prospěch domácích bylo nakonec víc než kruté, ale ve stanu už to bylo jedno a hostující borci byli nakonec rádi, neboť domácí se nedali zahanbit ani v pohostinnosti, o čemž svědčily merhované koláče, obložené mísy, klobásy, dvandy a veselé kalíšky a bůhví, jak by to vypadalo, kdyby si hvězdy Jiskry před mačem daly nohy do svěráků a lehce poštelovaly mířidla, takto se vlk nažral a koza vlastně taky, no a vo tom to je, i když příště, jak praví bravurně hrající klasik Matulka, i když i jemu tam občas někdo pláchnul, to bude zase všechno jinak, což my, co už jsme na stéblech, ať už přírodních nebo umělohmotných, něco zažili, v žádném případě nerozporujeme!


TJ Tatran Chodov vs. SG Jiskra Domažlice 4:0 (0:0)

Sestava Jiskry Domažlice:
Kohel - Váchal, Major, Matulka, Berka - Dufek, Bočan, Tesař, Rejthar - Peleška, Schlägel

SG

Prohrál a přesto ztučněl!

17. června 2017 v 10:21 | SG
Ne, ne, to není nový metabolický postulát docenta Rajko Dolečka!

Míněn je náčelník, který po delší době způsobené zraněním si došel pro desátou účast na tréninku v tomto roce a vzhledem k tomu, že předchozí účasti často přetavil v překvapivé body, mohl být v ceněné individuální statistice zvýrazněn a tímto aktem zařazen mezi ikony staré gardy, k čemuž mu srdečně blahopřejeme, ale toto nebylo tím hlavním tahákem, který vehnal lačné davy do ochozů stadionu Na Střelnici, neboť tím bylo tradiční měření sil staříků staré gardy Jiskry Domažlice o neprodejné a hlavně proto velmi ceněné body do individuální statistiky!


Nervydrásající losování, při němž se o téměř polovinu kádru pokoušely mrákoty, rozdělilo borce na dva znesvářené tábory a sice oranžový a zelený.

Zelení ze svatyně dirigování náčelníkem šli dvěma bleskovými údery jak z čistého nebe do dvoubrankového vedení, kdy střelci byli nepolapitelný Koza a Vaněk, což samozřejmě otřáslo sebevědomím oranžových borců okolo pentikony, kvadrikony, trikony a několika obyčejných ikon, ale tito nesložili své gumotextilky do klína a postupným útokem začali naleptávat zelený prešovský beton a ten se také s postupujícím časem začal drolit jako hrad z písku na březích babylonského kačáku.

Zeleným se podařilo kolo dějin obrátit na svou stranu a zdálo se, že zápas skončí těsným vítězstvím 4 ku 3, v poslední pětiminutovce pak ale zavál od severní tribuny obávaný oranžový vichr z hor a ten smetl jakékoliv teoretické naděje na nějaký přívětivý výsledek, neboť fičák v podobě čtyř branek ani burácející ochozy chodící Na Střelnici pravidelně několik desetiletí nepamatují, takže nakonec to byl výprask jak od Makarenka rákoskou neposlušnému žákovi!

U Filuty už to ale bylo všechno jedno, tam se totiž slavilo, těžce vybojované body byly již dávnou minulostí a začal se opěvovat přechod levonového míčového kouzelníka na páté životní gumy, k čemuž mu srdečně blahopřejeme!


No a jak už to tak bývá, jedlo se, pilo se, hodovalo se a jestli je Filuta nevyhnal, sedí tam borci kádru staré gardy dodnes, ale příště, jak praví klasik Matulka, to bude zase všechno jinak, to již budou totiž fotbalovou radost plnými hrstmi rozdávat borci z chodské metropole dříve narození v rámci pouťáku v nedalekém Chodově, no a vo tom to je!


Oranžoví vs. Zelení 8:3

Zelení:
Brichcín Vlček Vaněk Koza Bombala

Oranžoví:
Major Janča Bočan Kohel Rejhtar

SG

Parta staříků vyloupila Hutgarten!

10. června 2017 v 10:33 | SG
Jestli si myslíte, že se jedná o článek do černé kroniky, kdy parta seniorů přepadla další z potravinářských obchodních řetězců a nákupní košík pěchovala kefíry a dalamánky, tak to se opravdu mýlíte, i když vzezření některých borců staré gardy hraničící někdy až s podvýživeností k této domněnce doslova vybízí, jednalo se však o lup ze zcela jiné a to sportovní kategorie!


Staříci z chodské metropole si odvezli totiž z Hutgartenu, tedy oblasti ve Vilzingu, v níž se nachází nádherná aréna Manfreda Zollnera, nádherné a opravdu cenné tři body, což se na uvedeném místě daří jednou až dvakrát za deset let!

Cesta k tomuto počinu byla opravdu trnitá, neboť místní kouzelníci přistoupili k mači s respektem, dokonalou technicko taktickou přípravou a lavičkou se šesti náhradníky!

Hrající asistent náčelníka, Vlčák, vytáhl ze své zapůjčené maršálské torny několik překvapení a domácím tím vyrazil pádlo z dlaní, neboť útočné šturmduo Peleška Major vyvolávalo u kouče domácích vrásky na čele, neboť druhého jmenovaného za cirka patnáct let fotbalové družby ani jednou nezahlédl na polovině soupeře a najednou se měl mlsně pohybovat okolo soupeřova vápna!

První momenty vzali otěže do svých upracovaných nohou okamžitě hosté a hned se dostávali díky tomu i do šancí z kategorie tisíciprocentních, jmenovitě Majorem, Peleškou, Kozou a Kožiolem, ale jak už to tak bývá, muselo dojít na ono již otřepané přísloví, že když nedáš, většinou dostaneš, což se potvrdilo v plné fotbalové nahotě, to když se po rohu prosadil stylem alá Horst Hrubesch přes dva lelkující Chody hlavou Andreas Brunner.

S poločasovým stavem byli vzhledem k průběhu hry spokojeni domácí, nikoliv hosté, kteří do druhého dějství tohoto nekompromisního fotbalového spektáklu nastoupili s taktikou více vylákat soupeře z jeho obranné ulity a ohrožovat ho smrtícími kontry, což se poměrně dařilo, ale se zakončením byli ostrostřelci z chodské metropole stále na štíru, na což se již nemohl dívat defenzivní štít, Kadlecrama, který v tento podvečer hýřil neskutečnou aktivitou a při cestě k mači prý již někde za Brodem v lese chtěl na každém semaforu vystupovat a rozběhávat se, vysunul se až na hrot a Vlčkovo filigránské vybídnutí přetavil pumelicí ze dvou kroků v zasloužené vyrovnání!


To samozřejmě nenechalo chladným velkého malého kouzelníka s koženým sluncem, Pelého Pelešku, který se inspiroval nejspíš u tech nejpovolanějších, tedy aktérů finále Champions League, neboť nůžky jím vystřižené po opět Vlčkově rohu by si s těmi Mandžukičovými v ničem nezadaly a to navíc švih jeho gumotextilek rozčísl černý mrak nad velkým vápnem soupeře, takže umělohmotný pažit čtvrté generace začal skrápět vlahý červnový deštík.


Hřebíček do rakve domácím zasadila definitivně až superrychlá kombinace, kdy přímo ze své maršálské torny narýsoval kolmici do obranného území soupeře agilní Vlček na naběhnuvšího El kapitána rozpomenuvšího se na doby, kdy běhával stovku kolem jedenácti vteřin, ale i stávající o něco pomalejší tempo na lelkující domácí beky lehce stačilo, no a pak jen předložení jako na zlatém podnosu bomberovi Peleškovi, který již jen doklepl kulatý nesmysl do zívající svatyně zcela vyšachovaného soupeře a mohlo se pomalu začínat slavit!

No a pak rychle do lokálu na steak, bábovku, vajcák, pils, kafíčko, ale to už je zase jiná spíše kulinářská kapitola slavného zájezdu za hranice všedních dnů, no a vo tom to je!

No a jak to bude příště, si stálý čtenář může domyslet nebo se pokusit to odečíst z úst jednoho nejmenovaného klasika!


AH DJK Vilzing vs. SG Jiskra Domažlice 1:3 (1:0)

Sestava Jiskry Domažlice:
Kohel - Váchal (Kožiol), Matulka, Kadlec, Kruml Pavel - Rejthar, Kuželka, Bombala, Vlček (Koza) - Major, Peleška

Branky:
Andreas Brunner - Kadlec, Peleška 2SG

Dokonalý obrat na levém břehu říčky Zubřiny

2. června 2017 v 23:14 | SG

Zelení vs. Oranžoví 4:2 (0:2)

Zelení :
Váchal Jakub - Bočan, Červený, Dufek, Hrnčíř, Vaněk, Vízner

Oranžoví :
Kruml Pavel - Vlček, Koza, Rejthar, Major, Korelus Tomáš, Bombala

Zeleným se na přírodním pažitu na levém břehu říčky Zubřiny podařil dokonalý obrat a to po té, co šli Oranžoví zásluhou agilního Tomáše Koreluse po dvou úderech jak od černé mamby do rychlého a snadného vedení, což je však ukolébalo a začali naivně věřit, že by to za tohoto ideálního fotbalového počasí mohlo konečně vyjít.

Zelení však nesložili kopačky do klína a trpělivou obrannou hrází zachytávali jalový postupný útok soupeře a vyráželi k smrtícím brejkům a to zejména zásluhou Víznera, Vaňka a Hrnčíře.

Největší rozdíl byl však v efektivitě, neboť i Oranžoví si nějaký ten rychlý kontr vypracovali, ale v porovnání se soupeřem na druhé straně barikády byli s jeho proměňováním na štíru a to málo, co již směřovalo do zelené svatyně, navíc pochytal téměř neprůstřelný Váchal!

Příští akcí je výlet za hranice všedních dnů, jmenovitě do Západního Německa, přesněji řečeno do Vilzingu nebo Zandtu!

SG