V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Květen 2017

Třešnička na narozeninovém dortu!

27. května 2017 v 11:06 | SG
Umělohmotná stébla na levém břehu říčky Zubřiny žárlivě v páteční podvečer pokukovala po těch skutečných tetelících se blahem, že na nich konečně pobíhají nohy opravdových míčových kouzelníků a žonglérských eskamotérů.


Ano borci kádru staré gardy Jiskry Domažlice konečně poznali na vlastní kůži svých gumotextilek kvalitu repasovaného stánku mistrovství Evropy.

Do boje se oba šiky vrhly po hlavě dle pravidla kupředu, zpátky ni krok a když už, tak hodně pomalu.

Oranžovým nebylo nic platné držení míče v poměru minimálně šedesát ku padesáti, neboť rozleptat tuhý obranný val, za nějž by se nemuseli stydět ani míčoví kouzelníci Tatranu Prešov ze sedmdesátých let, se podařilo až duu Bombala Kruml Pavel, kdy se druhý jmenovaný po narýsované kolmici prvně jmenovaného protáhl jako lasička kolem zelených lelkujících zadáků a neomylně zavěsil, bohužel až za stavu 0:3 v neprospěch jím podporovaných barev a to bylo na nějaký smysluplný obrat již pozdě.

Disciplinovaně bránící Zelení trestali z brejků, i když zejména branka z nebezpečné levačky Rejtharovy dosahovala opravdu haluzoidních parametrů a v tu chvíli, ostatně téměř jako v průběhu celého mače na zelené straně, při něm stáli všichni fotbaloví svatí a možná i nevěřící Tomášové.

Oranžoví neměli zkraje mače štěstí a když se jim ještě v průběhu druhého dějství fotbalové tragédie začala na gumotextilky s padající rosou lepit i smůla, bylo jasné, že body se začnou přesouvat na stranu soupeře a že tedy oslava Vaňkových narozenin třešničku na dortu v podobě bodů do individuální statistiky postrádat nebude, no a vo tom to je!

Zelení vs. Oranžoví 4:1

Zelení:
Vlček - Červený, Rejthar, Vaněk, Bočan

Oranžoví:
Major - Kruml Pavel, Bombala, Koza, Zdráhal


SG

Nejen nad Tatrou sa blýská!

21. května 2017 v 19:31 | SG
Ano, občas i nad umt a to nejenom obrazně vzhledem k nesmiřitelnosti tradičního boje fotbalových staříků o cenné body do individuální statistiky, ale i s ohledem na to, co přírodní živly předvedly na temném pátečním chodském nebi!

Oranžoví od počátku mače potvrzovali bez většího zaškobrtnutí svou početní nadvládu, jíž se nelze moc divit, neboť losováním byl pověřen neúplatný vládce Rybkynova lycea, a po celý zápas dokázali s přehledem kontrolovat hru a tahat za onen delší konec bájného provázku.

Borci okolo pentikony, kvadrikony a spol. si po té, co skóre otevřel technicky nadstandardně vybavený Hrnčíř patičkou alá Ronaldo, došli pro více než jasné vítězství 9:4 a diváky ze sedaček zvedla snad jen Vlčákem precizně zahráná penalta při bočním větru v hodnotách nejméně orkánu a posadilo je do nich opět až napíchnutí nového ještě ani nezaplaceného koženého slunce na pletivo!

U Filuty už to byla zase klasika, co by bylo kdyby, jaké koupit branky, kde odehrát pouťáky, kam jet na soustředění, kam investovat klubové peníze apod., no ale ve finále se nevymyslelo nic, ostatně jako obvykle.


Takže příští pátek na umt a U Filuty zase nashledanou!

Oranžoví vs. Zelení 9:4

Oranžoví:
Major - Kruml P., Rybár I., Berka, Bočan, Vlček, Hrnčíř

Zelení:
Váchal J. - Zdráhal, Dufek, Kohel, Rejthar, Kadlec

SG