V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Duben 2017

El klásico na levém břehu říčky Zubřiny...

26. dubna 2017 v 14:19 | SG

Domácí morálně posílení předchozí charitativní akcí, chtěli vlétnout na těžkého tradičního soupeře bez bázně a hany, jak už to na domácím umělohmotném pažitu na levém břehu říčky Zubřiny dělají, tedy nejedná li se o benefici, kdy se bere ohled na soupeře, aby se případné další akce, kdy se pouští peněženkou, zase zúčastnil.


Další podobná akce, za chatu na Šnajberku, v týdnu neproběhla, neboť se nedal dohromady dostatečně slabý výběr babylonské sauny a okolí.

V týdnu zaujala ještě jedna zpráva z černé kroniky o pokáleném nahém muži od pasu dolů v městském parku a jen doufáme, že ho do tohoto stavu nedostal průvan emocí v souvislosti se starogardovskou charitou, Bery s Ledničkou to zcela jistě být nemohli, ti byli k ránu dovezeni až k domovu, podle strohé zprávy tiskové mluvčí partičky, co pomáhá a chrání, se toho také více nedovíme, neboť to, že podle ohledání zepředu zjistili kriminalisté, že se jedná o muže a po ohledání zezadu, že je pokálený, moc indicií neposkytuje.

V rámci benefice padaly rekordy sledovanosti!

Oproti minulému mači pro dobrou věc, měl náčelník, řídící tentokrát dění na dálku, pěkně z tepla domova, velký problém sestavit údernou vozbu, která by opět mohla pomýšlet na nějaké ty body a tak prořídlé šiky pomohli vyztužit mladíci Kubr a Neumann a nutno podotknout, že se zhostili svého mezigeneračního poslání více než výtečně, což platí zejména u prvně jmenovaného.

Hra probíhala, jak odborníci předpokládali, podle očekávaného scénáře, kdy supeř kontroloval balón ve středu pole, ale k nějakému většímu ohrožení Kohelovy svatyně se nedostával, zatímco Chodové sázeli na rychlé brejky a přímočará zakončení, jež také nepřicházela nebo jen po skrovnu.

Přesto šli domácí do vedení po filigránském rohu a zakončení alá Horst Hrubesch alias hlavičková obluda právě výše chváleným zástupcem Benfiky.

Pak ale zaspala defenzíva, kdy měl El kapitáno, který si již v hlavě nejspíš sumíroval palcové titulky pro případný článek, nedostatečný respekt ke spoluhráči v hlavičkovém souboji, čehož využil jako třetí smějící se stranou Florián Schrötter pálící k bližší tyči střelou ne zrovna z kategorie supernechytatelných a stanovil tím konečný účet utkání.

V druhém dějství tohoto fotbalového tyátru, kdy se vlastně dobívalo jen soupeřovo výsostné hájemství, k rozuzlení se šťastným koncem jako večer v televizním přenosu nakonec nedošlo a to zejména proto, že proměňování stoprocentních šanci v tento večer borce staré gardy z chodské metropole nijak výrazně nezdobilo!

SG Jiskra Domažlice vs. AH SV Lohberg 1:1 (1:1)

Branky:
11. Jan Kubr (SG)
32. Florian Schrötter (AH)

Výtečně dul do píšťaly:
Olda Timura

Jiskra nastoupila v následujících složení:
Kohel - Dufek, Major, Neumann, Váchal (Kadlec) - Kuželka, Červený, Kubr, Koza (Hrnčíř) - Vlček, Bočan

Následné posezení nad klobásou a nejen tou svou pak už bylo jen vyvrcholením povedeného fotbalového večera, no a vo tom to je!

Jedna ku jedné a to nejen na klobásy!

Odveta se koná v pátek 21. 7. 2017 od 19.00 na největším pažitu chamského okresu na úpatí Ostrého.


Pro naše přátele ještě jednou německy/für unsere Freunde nochmal auf deutsch:

SG Jiskra Domažlice vs. AH SV Lohberg 1:1 (1:1)

Tore:
11. Jan Kubr (SG)
32. Florian Schrötter (AH)

Schiedsrichter :
Olda Timura

Die Einheimischen sind in die Führung durch das Kopfballtor von Kubr gegangen und die Gäste haben durch das Tor von Schrötter ausgeglichen.

Schönes kamfbetontes Spiel hat keinen Sieger kennengelernt.

Die Tauser haben den aktuellen engen Kader durch zwei Spieler der zweiten Mannschaft ergänzen müssen.

Das Rückspiel findet in Lohberg am 21. 7. um 19 Uhr statt.

SG

Karlovi se na fotbale moc líbilo!

22. dubna 2017 v 10:35 | SG
Pravda, zpočátku byl trochu vykulenej, ale když se v krabici trochu rozkoukal a viděl, že tam není úplně sám, dost se uklidnil, no a navíc věděl, že tam není na krmníku, ale pro dobrou věc!


Jedinej nepochopil hned ten fórek s tím papírovým Karlem Miloš Duchoňů a vzal s sebou opravdovýho, Tomáška, ten ale na place naštěstí moc vidět nebyl, jo ale v lokálu to se pak rozjel parádně, byli jsme rádi, když si ho zase vodvezli, ten by snad vypil i jar!


Jo a ten Miloš, když mu to docvaklo, poslal do krabice Komenskýho a už jsme to dál neřešili!

Pomáhalo se Schlegelovým z Chocomyšle, no aby měla ta rodina něco málo do začátku.

Foto na Pompiho rajčeti:
ZDE !

Slečna Schlegelová z toho měla radost a bude prej v Chocomyšli pozdravovat.


Jo a můj kámoš z úřadu zemskýho rady v Chamu, Reinhold, když se tu zprávu o neštěstí dozvěděl, sedl do auta a přivezl nějakej mébl, jo a taky sestře uvedené slečny, která u sousedů studuje medicínu domluvil bezplatně ubytování v Rodingu, tak to je bomba!


No a jeden maník vod nás z komandy CSKA, co nechce být jmenován, je skromnej, už se známe dlouho a tohle vode mě nejspíš vodkoukal, tak domluvil hodně zajímavou slevu na střešní krytinu, no zadáčo je fakt hodně zajímavý, to když slyšel Kraky, tak se Filuty ptal, jestli nemá náhodou sirky!


Jo a Pája, náš gólman, že je persóna víme, ale do krabice poslal Emu, to jsme mu pak i vodpustili, že toho moc nechytil, ale mluvit vo tom taky moc nechtěl, taky skromnej, jako já!


No a fotbal to byl krásnej, já na bráchu, brácha na mě, pentikona na kvadrikonu, kvadrikona na trikonu, krásný dvě branky jsme jim dali, bohužel pět dostali, ale to byla součást taktiky, trochu je popustit a pak zatáhnout, ale k tomu zatažení už jsme se nějak nedostali, když už jsem těm lelkujícím bekům frnknul, zastavila mě píšťalka nekompromisního mezinárodního sudího Pavla Hálka, za jehož účast taky moc děkujeme.

Tvl., co mu tak mohli slíbit!

To ten druhej Pája, co byl původně domluvenej, to by byla jiná jízda, rozdal by jim karty, za rychlý běhání, spray při přímáku by místo na umělohmotnej pažit stříkal gólmanovi rovnou do světel, to by byl jinej vítr v zádech, ale musel na tu Asii, tak snad to klapne jindy!

Jo a kolik že bylo těch Karlů?

Bylo jich 250, tak to je taky bomba!


Ale v krabici se dlouho neohřály, putovaly do bankomatu komerční banky na transparentní účet Schlegelovým, kde také nejspíš nebudou dlouho, cement, vápno, základní zařízení totiž něco stojí!


Jo díky moc za skvělý nápady borcům kolem půlnoci, že pomůže mnohem víc, když to votočíme sázkou na Spartu Krakymu nebo na ruletě v casinu Bohoušovi s Vlčákem, sice hodně inspirativní, ale zlákat jsem se přece jen nenechal!

Naštěstí se borci vrhli na hodně vysokou filosofii, myslím, že svaz by to mohl použít na kvalifikačních kurzech vyšší trenérské a rozhodcovské.


Pro dotykáčkáře:
ZDE !


Tak sportovci z jiných odvětví, doufám, že jste se inspirovali, není to totiž žádná věda, vemte Karla na volejbal, florbal, šipky, kuželky a podobnou tělovýchovu a radost budou mít všichni, no a vo tom to je!


El kapitáno

Staříci pro dobrou věc!

18. dubna 2017 v 21:30 | SG
Asi nikoho nenechala chladným strohá zpráva z Domažlického deníku o neskutečné rodinné tragédii způsobené zásahem blesku a to navíc v předvelikonočním období.

Článek z DD:
ZDE !

Chladná nezůstala ani srdce borců kádru staré gardy Jiskry Domažlice a její management začal okamžitě domlouvat benefiční utkání proti All Stars výběru Chodska na pomoc Schlegelovým z Chocomyšle.


Do výběru All Stars Chodsko předběžně potvrdili nominaci Kohel - Smazal Matthauser Tomášek Kuželka Bombala Duchoň Milota Hojda Timura Krakeš Kruml Diviš Růžek, Homolka, Uhlíř a náhradník Jiránek!

Hrajícím managerem tohoto výběru je Pavel Smazal.

Na doplnění kádru se intenzivně pracuje, ale již nyní je zjevné, že fotbalový labužník si přijde zcela jistě na své!

Koukám na to a už na displeji z toho "ansámblu" jde až hrůza!

Až mě začíná mrzet, že budu na druhé straně barikády!

Ale ani Jiskra nedá svou kůží lacino, ostatně jako vždy a to zejména na levém břehu říčky Zubřiny, kde zná každičké umělohmotné stéblo a povolala téměř všechny kusovky z depozitáře fotbalového arzenálu, Rybár P. - Rybár I. Berka Bočan Rejthar Koza Vlček Zdráhal Major Dufek Váchal J. Vaněk Schlägel Kadlec Červený, ale konečnou sestavu vytáhne ze své maršálské torny v pravý čas až náčelník, který je pro změnu managerem nehrajícím a to vinou zranění.

No a aby se hrálo podle těch správných fotbalových not, na to už dohlédne se svou nekompromisní píštalkou zkušený sudí.

Přijďte na fotbal pro dobrou věc, v jehož rámci proběhne dobrovolná sbírka pro postiženou rodinu!

Sdílejte, přeposílejte a mluvte o tom, ať se nás sejde co nejvíc!

Již nyní se těší borci kádru staré gardy Jiskry Domažlice!


Es war ein Tag wie jeder andere vorher.

Schöne Vorosternzeit!

Doch es hat plötzlich geblitzt.

Geblitzt und gebrannt!

Die sechsköpfige Familie Schlegels aus Chocomyšl unweit von Domažlice hat das Leben und den Hund gerade noch retten können, sonst Nichts.

Es ist die Zeit angekommen zu helfen.

Die AH aus Domažlice wollen mit dem Fußball helfen, sie werden gegen sehr starke Auswahl aus Chodenland kicken!

Aussichten auf Sieg fast gleich Null aber sie werden das Beste geben, für die Schlegels, damit die sich wieder mal was kaufen und lachen können.

Entscheiden wird Pavel Královec, Champions League Schiedsrichter.

Diesmal verzichtet er auf Tausende von Euros, er wird mit kleinem Bier und Wurssemmel zufrieden sein.

So mächtig kann der Fußball auch werden.

Anstoß am Freitag, den 21.4.2017, um 19.30 auf dem Kunstrasen in Domažlice!

Eintritt frei!

Finanzielle Spende für die Familie Schlegels aus Chocomyšl bei Domažlice herzlich willkommen!

AH Jiskra Domažlice

Roztrhl se s plichtami pytel?

7. dubna 2017 v 22:15

Pro dotykáčkáře:
ZDE !

Lednička hrál za dva, ač losování krutě nepřálo družstvu Zelených a začátek to plně potvrzoval, neboť stav se vyhoupl hned zkraje na 2:1 pro červené kouzelníky s koženým sluncem.

Pak ale Červení začali zmatkovat a nevysvětlitelně dostali dva góly.

Před koncem se přece jen potvrdila početní převaha družstva s dresy barvy rudých máku a to šlo také do trháku 4:3.

A pak se to stalo!

Lednička se vysunul vpřed a jedinou minutu před koncem přesnou placírkou zasunul z dobrých deseti metrů koženou potvoru do červené klece a srovnal tím utkání na stav 4:4!


Červenáčkům nezbylo, než uznat zelenou úpornost, fyzičku a hlavně chytrost.

Červení vs. Zelení 4:4

Červení:
Vaňek, Bočan, Váchal, Kohel, Hrnčíř, Zdráhal

Zelení:
Vlček, Koza, Schlägel, Rejthar, Dufek

Dnes místo Červíka točil pivo Míra Rejtar, bohužel se na nás ostatní v této bohulibé činnosti nedostalo!


Tak snad to klapne příště!

SG/MM

Tvrdě vydřený kříž!

2. dubna 2017 v 20:26 | SG
Na umt na levém břehu říčky Zubřiny se sešli borci širšího kádru staré gardy Jiskry Domažlice, aby opět poměřili své aktuální fotbalové síly a dovednosti a poprali se o cenné body do individuální statistiky!

Nesmlouvavé losování proti sobě poslalo vlastně dříve narozené seniory proti téměř fotbalovému dorostu, přesto šli grasshopers do rychlého vedení, ale místo toho, aby se zatáhli do prešovské obranné ulity, začali se chovat, jak nezletilá Karkulka v lese plném vlčáků!

Toho samozřejmě formou brejků vedených na jeden dotek využili mladičtí oranjes a dostali se tak do zaslouženého vedení.

Zelení horko těžko kontrovali a v tuto chvíli vstoupil do hry Vlčák, který si v posledním měření sil zaslouženě odnesl ne až tak oblíbený titul myšák mače, když nejprve skóroval stylem driblink alá Pepa Masopust mezi nejméně kvartetem slalomových tyček v tílkách barvy rozkvetlého vlčího máku a pak bravurně přetavil penaltu v trefu do černého!

Zlomový bod v utkání však přišel chvíli po té, kdy brance Červíkově předcházel nevinný souboj, jakých se odehrává na umělohmotném pažitu stovky denně, kdy pentikona zcela výjimečně přítomná svátek Kvída neslavící v souboji kil přetlačila téměř podvýživeného Váchala, což se některým jedincům v soupeřově táboře nelíbilo, o a vlastně byl jenom jeden, sice se skleníkem v zádech, ale ani takovýto lobbistický tlak řadu starších obměkčit nedokázal!

Pak ještě vhodil do ringu rukavici v podobě obstřelu z tyč alá CR7 Zdráhal, ale tu však milimetrovou kombinační prací zvedli těsně před koncem mače Červík s El kapitánem a mohla se jít slavit tentokrát těžce vydřená dělba bodů!


Klasik Matulka by řekl, že příště to bude určitě jinak, no a nám nezbývá nic jiného, než mu věřit a navíc bude svátek slavit Heřman a je tedy i dost pravděpodobné, že se opět na scéně z umělohmotných vláken objeví i blyštivý klenot kádru staré gardy, no a vo tom to je!

Zelení vs. Oranžoví 4:4

Zelení:
Vinopal - Major, Červený, Rejthar, Vlček, Bočan, Paidar

Oranžoví:
Váchal - Kohel, Koza, Kruml Pavel, Dufek, Zdráhal, Peleška

SG