V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Březen 2017

Nemilosrdná diagnóza na umt!

25. března 2017 v 20:21 | SG
Na umělohmotných stéblech na levém břehu říčky Zubřiny se sešli borci širšího kádru staré gardy z chodské metropole, aby poměřili své aktuální fotbalové síly a poprali se o cenné body do individuální statistiky!


Kdo by pochyboval, že slova klásika Matulky jsou víc než pravdivá, ten se o svém mylném názoru mohl v páteční jarní podvečer přesvědčit, neboť body brali ti, kteří v minulém mači opouštěli kolbiště se svěšenými hlavami a naopak ti, kteří se posledně tetelili ve světlech reflektorů na piedestálu slávy, tahali tentokrát se slzami v očích za onen již legendární kratší konec bájného provázku, čímž se klasikova slova více než potvrdila!

Vzhledem k tomu, že Pentikona se začala téměř profesionálně věnovat oslavám svátku všeho druhu, sešel se na umělce nešťastný lichý počet míčových kouzelníků s výrobním štítkem prachem hodně zaneseným a notně nahlodaným zubem času!

Početně poddimenzovaní Zelení byli hned zkraje zatlačení do hlubokého obranného bloku, což však inkasovaní branky stejně nezabránilo a naznačilo tak i pravděpodobný průběh dalšího vývoje zápasu.

Borci v tílkách barvy čtyřlístku však nechtěli svou kůži prodat lacino a veškerý um vrhli do protiútoku, kde díky schopnosti statného forvarda Steinbrückera udržet balón a smysluplně jej rozehrát ve spojení s milimetrovou kombinační prací Červíka, Rejthárka a spol. dokázali naleptal prešovský beton tvrzený zezadu samotným exligistou a tak se kolo štěstí přiklonilo nečekaně na stranu, s níž by nepočítal ani král černých sázkařů Horáček a už už se schylovalo k fotbalovému zázraku, když náhle nosiče zelené fotbalové kvality při předvádění jednoho z mnoha fotbalových triků zklamalo jeho vypracované tělo!

Po jeho vynuceném odstoupení draftovali "grasshopers" z oranžového pole soupeřových fotbalových talentů domnělý jazýček vah, agilního Vlčka, jako posledního k tréninku dorazivšího, ale z jazýčku se vyklubal pořádný bludný balvan, který nakonec slibně rozjetou kocábku nekompromisně stáhnul na dno obecního rybníka, neboť jím preferovaná taktika kupředu zpátky ni krok neměla proti koncentrovanému soupeři nárok na úspěch!


Zelení se snažili, ale technický gól za úmyslnou ruku byl již jen labutí písní tohoto fotbalového večera!

Soupeř totiž neměl slitování a bleskové kontry řešil tím nejlepším způsobem a sice rozvlněním sítě za zády fotbalovými druhy opuštěného El Kapitána!

No a jak dopadl zraněný Stein?

Diagnóza pravdu krutá a neúprosná a navíc ještě telefonicky konzultovaná a potvrzená na dálku i létajícím již primářem Kožiolem vyřknuvším opravdu krutý ortel a to slovy rockové skupiny DOA:

"Přišlo na něj stáří, nemoc zlá! "

Tvrdil li by i pro tentokrát klasik Matulka, že příště to bude jinak a touto zákeřnou nemocí napadený borec bude na dalším měření sil zase mladý, jistě by se mýlil, bohužel, no a vo tom to je!

Oranžoví vs. Zelení 5:3 (1:2)

Oranžoví :
Vinopal - Brichcín, Vaněk, Rybár Ivan, Koza, Kruml Pavel, do stavu 1:2 Vlček

Zelení :
Major - Rejthar, Červený, Váchal, Kohel, Vlček

Bonus:

Pro dotykáčkáře:
ZDE !

SG

Konec zlaté série?

19. března 2017 v 19:51 | SG
Nekompromisní boj o cenné body do individuální statistiky kádru staré gardy Jiskry Domažlice se vzhledem k jarním prázdninám odehrál na jarním deštěm zkrápěném umělohmotném pažitu až v nedělní podvečer.

Aby se mohlo odehrát plnohodnotné utkání, scházela jedna jediná kusovka a vzhledem k tomu, že i téměř neomezené sklady a líhně fotbalových talentů mají své limity, povolal pan řídící Rybkynova lycea člena učitelského sboru, což se až v průběhu měření sil ukázalo býti oním jazýčkem na misce vah!

Oranžoví totiž vlétli na soupeře jako vichr z hor do podhorské pastoušky a náčelníkem vedená osádka kocábky tvořená čtyřmi špílmachry, ale žádnými dělníky umělohmotných pažitů, nedokázala fotbalovému osudu se vzepřivším nosičům odolávat, ti totiž vycházeli z obranné ulity made in Prešov, z níž vyráželi k smrtícím brejkům nemilosrdně zakončováným zejména objevem večera, který sám zatížil konto soupeře osmi trefami do černého!

Tak určitě, objev večera, asi budou celý týden dozory navíc, ale stálo to za to!

Zelení se dokázali za šedesát minut trefit za el kapitánova záda pouze třikrát a to bylo proklatě málo proti pětinásobnému oranžovému střeleckému festivalu.

Oranžoví vs. Zelení 15:3

Oranžoví :
Major - Frček jr., Rejthar, Láska

Zelení :
Brichcín - Frček sen., Vlček, Rybár Ivan

SG

Jak je důležité míti...

11. března 2017 v 11:08 | SG
Koho?

Filipa?

Ne tak to se opravdu mýlíte, tím skutečným jazýčkem na misce vah byl Pelé, nominovaný opět na hodně divokou kartu až na poslední chvíli, ale nebýt jeho, představy bookmakerů by se rozpadly na padrť a na umt by se zrodilo něco, no to snad raději ani psát nebudu!

"Tak určitě, jedno dvě tam šoupnu a pak hurá do skleníku, dneska se jim budu moci podívat zpříma do očí! "

Zápas domlouvala pentikona kádru staré gardy někdy hodně dávno, asi minulý týden, kdy však ještě netušila, že její stejnojmenný synátor bude slavit velké jubileum, v den mače začal totiž jezdit třetí gumy, k čemuž mu samozřejmě srdečně blahopřejeme!


Kde že ty loňské sněhu jsou?

Časy, kdy jsme naše kluky vozili na turnaje v kočárku jsou asi nenávratně pryč!

Takže promotér zápasu slavil doma narozeniny syna, který sledoval zápas live!

Hlava mi to nějak nebere, ale Bery je fajn kluk a tak už to nebudeme řešit, teda alespoň do příštího tréninku!


Hrálo se celkem svižně, ale hodně neurovnaně a to na obou stranách, navíc se spoustou tenisovou terminologií nevynucených chyb.

V prešovských obranných betonech se přece jen nějaká ta skulinka našla a tak padalo dostatečné množství branek, rovnoměrně rozložených na obou stranách barikády, čímž se zrodila překvapivá dělba bodů, i když domácí po celý čas dotahovali a na konci zase vedli a vedení mohli pojistit zasunutím koženého slunce do zívající branky, což se nestalo, čehož mladý rychlonohý soupeř v poslední minutě po sledu nešťastných náhod a událostí využil k vyrovnání pohotovou střelou za tyč jinak pozorného strážce starogardovské svatyně!

"Tak určitě, vobčas tam něco propadlo, ale z ceny budou mít děti radost!"

No a mohlo se jít slavit, i když soupeř pozvánkou pohrdl a zmizel jak ona pověstná pára nad hrncem, takže U Filuty nebylo až tak plno, jak by bylo vzhledem k významu měření sil záhodno, ale příště to bude zase všechno jinak, jak by zcela jistě podotkl klasik Matulka a měl by určitě pravdu, no a vo tom to je!


SG Jiskra Domažlice vs. TJ Sokol Pocinovice 5:5 (2:3)

Branky Jiskry:
Peleška 4, Vlček

Sestava Jiskry Domažlice:
Kohel - Hrnčíř, Major, Berka, Váchal - Pajdar, Brichcín, Červený, Rejthar - Rybár Ivan, Peleška

Střídali:
Zdráhal a nenápadný Vlček

Bezchybný sudí, co soupeři neuznal pouhopouhé dva góly a nařídil proti němu pouhou jednu penaltu:
Jirka Schlägel

SG

Náčelník na válečné stezce za první velkou trofejí!

4. března 2017 v 19:30 | SG/MM
Ano, kdo sleduje pravidelně náš web, nemohlo mu uniknout, že téměř zaručeně jdou body za těmi bojovníky, v jejichž řadách nastoupí náčelník.

Letos neponechává nic náhodě a jde sebevědomě za svým cílem, být konečně ikonou staré gardy!

Konečně se začínají vyplácet léta dřiny a odříkání a půlnoční žabáky s čelovkou na Vavřineček také nejsou na škodu!

Do starogardovské vřavy po delší pauze naskočil turbodieselmotor každé lepší zálohy, Rybkyn, ale tentokrát ho ostatní k nějakým nadstandardním čárům marům ve středu pole nepřipustili a raději ho uklidili do svatyně s vodítkem hodně na krátko a bylo znát, že od svých velkých defenzivních vzorů něco odkoukal, neboť během několika málo minut ukazoval ukazatel skóre hrozivých 5:0 ve prospěch teamu jím jako oko v hlavě střežené svatyně!

I přes jasný výsledek nebyl spokojen s herním projevem svého mančaftu nikdo větší, než malý velký muž, Pelé, a tak své představy začal verbálně ventilovat, s čímž se zbytek spoluhráčů nedokázal plně ztotožnit, což přímý směr za jasnými body náčelníkem vedenou kocábku lehce vyosilo a vehnalo pár zrnek písku do jejího soukolí, takže se borci v bundoškách barvy čtyřlístku dostali téměř na dostřel 5:3, pak se psychologická bouře nad umělohmotným pažitem uklidnila a Červení si v závěrečném poklidu celkem jistě došli pro cenné body do ceněné individuální statistiky kádru staré gardy Jiskry Domažlice!

V páteční podvečer obul botky samostřelky jinak poměrně sváteční kanonýr Rejthar, který zatížil brankové konto soupeře hned čtyřmi zásahy do černého!


To byl U Filuty dost dobrý důvod k pořádným oslavám, ale příště, jak známo, to bude slovy klasika Matulky zase všechno úplně jinak, jisté však bude jen jediné, ani jeden ze zúčastněných nepřepustí soupeři na druhé straně barikády ani jedno jediné umělohmotné stéblo bez boje, no a vo tom to je!

Červení vs. Zelení 8:4 (5:0)

Červení:
Rybár - Rejtar, Koza, Brichcin, Peleška, Bočan

Zelení:
Schlägel - Vaňek, Váchal, Červený, Dufek, Vlček

SG/MM