V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Únor 2017

Na umt se dřelo až do poslední minuty!

24. února 2017 v 22:14 | SG/MM

Zelení vs. Červení 6:5

Červení:
Rejthar - Vaněk, Koza, Váchal, Červený, Rybár Pavel, Dufek

Zelení:
Schlägel - Paidar, Bočan, Brichcín, Peleška, Zdráhal, Berka

Dnes se hrálo na druhé půlce hřiště, než obvykle, a jako by se se změnou místa změnili i samotní borci.

Skóre se ze začátku přesunulo na stranu Červených 2:0, pak Zelení srovnali, následně zase vedli Červení 4:2.

Zelení opět srovnali a ještě šli do vedení 6:4 nádhernou šibenicí po rozehrávce provedenou neomylnou pravačkou páně Brichcína.

V tu dobu časomíra měřila poslední čtyři osudové minuty mače.

Červení se vzchopili a tlakem na útočné polovině se pokusili dorovnat.

Vstřelili ale již jen jeden gól, víc již defenzivně k soupeři chladný Lednička nedovolil.

Utkání skončilo 6:5 pro Zelené!

No a mohlo se jít hasit žízeň k Filutovi, no a vo tom to přece je!

Myslí li si někdo, že za týden to bude stejné, nechť se obrátí přímo na toho nejpovolanějšího, klasika Matulku, ten mu to už vysvětlí!

SG/MM

Nejstarší z dynastie Šustrů začíná dnešním dnem jezdit neuvěřitelný vosmý gumy!

19. února 2017 v 0:01 | SG
Všeuměl, běžec na lyžích, cyklista a hlavně horolezec oslaví své jubileum mezi Hobity, za nimiž přesně v den svých kulatých narozenin odlétá a aby se tam neztratil, bere hned dva z Mrákova s sebou!

Na přiloženém snímku radí bývalé opoře komandy CSKA, Bohoušovičovi, jak v řadách fotbalové staré gardy dojít na onen pomyslný sportovní vrchol, kterých sám Sváťa zdolal nespočet, a stát se již v této sportovní pětiletce minimálně trikonou SG...

No a k té dynastii?

Ten nejmladší, Andrej, to, jak známo, dotáhl nejdál, zejména hokejově, ten prostřední, Michal, válí v rudém dresu s vlkem na prsou v řadách kouzelníků s medvědobijkami v zimním paláci chodské gubernie, ač se aktuálně ocitl na Kapverdách, jestli s kopátkem nebo bez něj, nám není známo, a jak se bude dařit tomu v nejlepších cestovatelských letech u protinožců, na to si nějaký ten pátek budeme muset počkat!

Takže, Sváťo, do dalších kopců, bílých stop, cyklokilometrů a let jen to nejlepší!

SG

Donští kozáci řádili tentokrát na umělohmotném pažitu...

18. února 2017 v 10:35 | SG
Vítězství Zelených se nerodilo lehce, neboť Oranžoví šli hned od začátku mače po bodech, jak se říká, jako ona pověstná sibiřská medvědice po čerstvé strouhance a tak po vyšachování spoluhráči zcela opuštěného El Kapitána uklízel kožené slunce do odkryté svatyně rtuťovitý Dufek, když pak milimetrový centr Vaňka filigránsky patičkou alá Ronaldo uklidil do sítě technicky nadstandartně vybavený Hrnčíř, vypadalo to s akciemi Zelených na starogardavské burze zle nedobře, teprve pak se ale ukázalo, že se jedná o jednu z nejklasičtějších fotbalových lstí "pocem kam deš" kombinovanou s ještě zákeřnější "hup na špek" okořeněnou navíc tradiční a zejména na umělohmotném pažitu již zdomácnělou "kočkou s myší", od stavu 0:2 se totiž Zelení zatáhli do defenzivní unity, že by si ve srovnání s ní hráči prešovského Tatranu sedmdesátých let připadali jako fotbaloví lehkovážní ofenzivní kamikaze, no a z tohoto obranného valu vyráželi borci v bundoškách barvy čtyřlístku v osobě náčelníka, Tesaře a Pelešky k smrtícím kontrům, které také po ťukesu na jeden dotek většinou i přesně zakončovali, no a to, že Zelení ještě pohrdli třemi penaltami ještě podtrhlo cenné vítězství, které se zrodilo onen mrazivý večer na umělohmotném pažitu na levém břehu jaro očekávající říčky Zubřiny.

Bohužel zkrátka přišla pentikona a bývalý nejlepší sportovec okresu v jedné osobě, Bery, pravděpodobně ještě v zajetí emocí a pocitů vyvolaných pobytem na světovém mistrovství v biatlonu, kde hnal české barvy neomylně v před, vstoupil do boje nekoncentrován a často v jasných situacích minul zcela odkrytou branku, což by samo o sobě nebylo až tak hrozné, jako to, že si většinou ještě naordinoval jedno až dvě trestná kolečka navíc, čímž znatelně oslaboval nejen své síly, ale i souhru a psychickou soudržnost oranžových borců.

V závěru nepomohla ani posledně statistický cenné plody sklízející taktika "zlý muž kontra tvůrce soupeřovy hry", neboť s ohledem k podmínce minulého zlého muže Dufka, jemuž hrozí v případě jejího porušení celoživotní dištanc, byl na tvůrce hry Pelešku nasazen tentokrát Vaněk, ale původní reakce ikony tlumačovské kopané, kdy se nejprve dovolával soudce Lynche, se nakonec proměnila ve vzájemnou výměnu pár zdvořilostních frází!

A tak by to mělo být pokaždé!


No nevadí u Filuty už to bylo již všechno jedno, každý přesně věděl, co se mohlo udělat lépe, ale naštěstí, jak říká klasik Matulka, za týden už to bude zase všechno úplně jinak, karty respektive kostičky budou v půl osmé rozdány a pak začne další nelítostný boj o cenné body individuální statistiky nejširšího kádru borců staré gardy z chodské metropole a to za tiché a bohorovné asistence fotbalových bohů, kteří se nad pátečními tyátry na umělohmotném pažitu zcela jistě nenudí!

No a vo tom topřece je!

Zelení vs. Oranžoví 5:2 (0:2)

Zelení :
Major - Koza, Brichcín, Berka, Peleška, Tesař

Oranžoví :
Kruml - Vaněk, Hrnčíř, Bočan, Pajdar, Dufek

SG

Pentikona hnala Gábinu pro placku!

10. února 2017 v 22:48 | SG
Ano, na levém břehu říčky Zubřiny chyběla nejedna opora kádru staré gardy a to zejména Bery a Lednička, ale nikdo jim to neměl za zlé, neboť výkon podali někde jinde a to na mistrovství světa v biatlonu, kde svými hlasivkami dohnali českou zástupkyni až na stupínek nejvyšší!


Zato na umělohmotném pažitu nehnal nikdo nikoho nikam, pouze Náčelník vyzval borce, aby si z pytlíčku vytáhli svou osudovou kostku.

A to se take stalo!

Zelení dirigování exligistou Čuchym šli do vedení dva nula a už se viděli ve světle ramp, když červený soupeř haluzemi, které už se asi nikdy nebudou na umělohmotném pažitu opakovat, dokázal srovnat a navíc jít do dvoubrankového vedení.

Zeleným se ještě podařilo dostat se na jednogólový dostřel a to zejmena precizním provedením penalt z neomylné pravačky kanonýra Pelého.

To však bylo jen labutí písní před valčíkem na rozloučenou!

Červení totiž vyslali svého zástupce, zlého muže Dufka, aby "sestřelil" kreativce zálohy zelených Čuchyho, čímž se jejich hra zcela rozsypala jako hrad z písku, a když navíc Oranžoví ještě zatloukli pátým gólem konečný hřebíček do zelené rakve, mohlo se jít k Filutovi filozofovat, co by bylo kdyby, co se mohlo udělat jinak, a tak podobně.

No nevadí, jak říká klasik Matulka, příště to bude zase všechno úplně jinak, no a vo tom to přece je!

Zlý muž Dufek si své pochybení uvědomil a za Čuchyho padesát kč promtně uhradil, ale o zápisném likvidačním zákrokem ze hry vyřazeného míčového kouzelníka se zatím ještě nemluvilo!

Zelení vs. Oranžoví 3:5

Zelení:
Weber - Vinopal, Major, Peleška, Koza, Rejthar, Ticháček

Oranžoví :
Váchal - Červený, Brichcín, Vaněk, Vlček, Hrnčíř, Dufek


SG