V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Listopad 2016

Prešovským betonem vstříc bodovému zisku...

25. listopadu 2016 v 21:28 | SG
Na levém břehu podzimně ševelící říčky Zubřiny se konalo další z nekonečné řady slavných fotbalových klání širšího kádru borců dříve narozených a to o velmi cenné body do individuální statistiky.

Máme několik jedinců, kteří jsou více či méně už nyní, chvíli před příchodem Mikuláše, pro letošní sezónu jasnými ikonami, mezi nimiž jde opravdu příkladem ostatním kouzelníkům s koženým sluncem znamenajícím svět nefalšovaná chodská fotbalová legenda, bývalý sportovec okresu a ještě pár týdnů i "pouhá" kvadrikona individuální statistiky, Libor Bery Bočan, který se bude od příští sezóny moci hrdě pyšnit titulem zasloužilá pentikona kádru staré gardy Jiskry Domažlice!

Jsou však i tací, kteří ještě jaksi lavírují nad propastí rozdělující kádr seniorů na ty, jež se budou moci vyhřívat napřesrok ve světle ramp a promenádovat se po piedestálu světské slávy a na ty druhé, kteří budou jistě přešťastní, upadne li sezóna 2016 v co nejrychlejší zapomnění!

Tuto nemalou skupinku tvoří ti, jimž už individuálně statisticky ujel vlak, a kteří již nemohou vidět ani ono pomyslné světélko na konci tunelu a k následující sezóně vzhlíží s opravdu opodstatnělými nadějemi!


Úvod vlastního mače za klasického ostrovního fotbalového počasí byl tvořen, jak také jinak, nervydrásajícím losováním, při němž se borcům střídaly ve tvářích škály rozličných emocí, stavů a pocitů od planých nadějí až po polosovací vystřízlivění a nejednomu z nich přibyla v jeho huňaté hřívě nějaká ta první šedina.

Zelení začali z tuhého obranného bloku, z něhož vyráželi do kontrů, které přetavil do branek rtuťovitý Brichcín junior a statický navrátilec Vlček.

Oranžoví si sice několik příležitostí vypracovali, ale radovat se mohli pouze po snížení Červíkem na konečných 1:2.

Bohužel se neuchytila penalta Červíka, která se zastavila pouhý půlmetr před brankovou linií.

Zelení vs. Oranžoví 2:1

Oranžoví :
Csulák - Kruml Pavel, Major, Červený, Bočan, Berka, Rejthar, Brichcín

Zelení :
Vinopal - Brichcín jr., Koza, Rybár Ivan, Kadlec, Vlček, Zdráhal, Vaněk

Jmenovatelem konečného vítězství byla nesmírná fotbalová zarputilost a téměř bezbřehý hlad po fotbalovém úspěchu!

Je jasné, že se borci okolo kvadrikony tentokrát museli podívat kruté nesmlouvavé fotbalové pravdě hodně zblízka do očí, ale co, co bylo dnes, nemusí platit zítra a co teprve za takový týden, to bude jistě, jak praví fotbalový klasik Matulka, všechno zase úplně jinačí, čemuž jistě rád bude věřit a spoléhat na to zejména dnešní čestně poražený, naproti tomu aktuální slavný vítěz by byl raději pro zachování daného stavu, což se v souladu s letitou praxí ověřenou tezí již výše citovaného klasika zcela jistě nestane, no a a a vo tom to je!

SG

Plichta na umt!

19. listopadu 2016 v 9:11 | SG
Staříci se po dvou hektických zápasech se soupeři z vyšších soutěží na umt na levém břehu říčky Zubřiny za klasického anglického fotbalového počasí opět pustili do tuhého boje o cenné body do individuální statistiky.

Oranžoví šli po chybě Zelených do laciného vedení brankou Červeného.

Zelení pak převzali otěže zápasu a překlopili dvěma krásnými kombinačními brankami gólové počítadlo na svou stranu, s čímž se neztotožnil penaltově precizní levonohý zázrak Bohouš, pak ještě vykřesal naději na zisk plného bodového zisku agilní Bery, na což reagoval samostatnou akcí, při níž vyzpovídal hned tři lelkující beky Zelených, opět Červík, čímž stanovil konečný účet utkání.


Teprve samostatné pátrání soukromého očka Dufka odhalilo, že před vyrovnávací brankou se krátce ocitl balón v zámezí, ale to už bylo u Filuty téměř liduprázdno, takže nebylo s kým tuto choulostivou záležitost řešit!

Zelení vs. Oranžoví 3:3

Zelení:
Rybár Pavel - Rybár Ivan, Bočan, Major sen., Vaněk, Rejthar, Dufek

Oranžoví:
Berka - Červený, Major jr., Brichcín, Váchal, Koza, Zdráhal

Branky budou možná ve větším počtu, neboť už se do jejich výroby pustily dvě party, jedna pod vedením náčelníka Brichcína a druhá pod vedením manažera Dufka a také se postoupilo i v materiálech, neboť se přešlo od plastů k železu, ale v hledáčku je již i měď a titanzinek.

Došlo i na politiku, to když se tvrdě střetly zejména tábory pravdoláskářů a Okamurovců, vše se uklidnilo až po té, co Tomiovi příznivci slíbili, že si osvojí alespoň jednoho až dva malé islamisty a havlisti se zavázali, že začnou chodit na lavičky VH pouze se samurajkým mečem a suši jako svačinkou!

Oba znesvářené tábory se zavázaly, že napříště již politiku do sportu a i na sportovní stránky tahat nebudou!

No a vo tom to je!

I když je nad slunce jasné, že příště, jak alespoň tvrdí klasik Matulka, to může být všechno zase úplně jinak!

SG

Dny neklidu i na umt!

12. listopadu 2016 v 10:36 | SG
Týdny neklidu, které vyhlásil paradoxně nechvalně proslulý mluvčí anticharty protestující proti hospodářské spolupráci s říší středu, ale současně akceptujicí sponzoring svého filmoveho festivalu od firem vlastněních tamními investory, pokračovaly i na umělohmotném pažitu na levém břehu říčky Zubřiny!


Bohudík se těmto samozvaným elitám opovrhujících problémy obyčejného občana zhroutil jejich arogantní svět a to s volbou mediálního "outsidera " do kulaté pracovny v bílém domě, neboť to znamená jistý konec pijavic z neziskovek, konec šíleného multikulturalismu, konec destruktivní politické korektnosti, soumrak válečných štváčů, neboť si svou vysněnou válku proti Rusku mohou realizovat, ale za svoje, kohoutek penězovodu zpoza velké louže bude totiž zcela jistě přiškrcen a to je víc než dobře a po dlouhém období zejména pro mladší generaci nepatrný záblesk naděje na konci tunelu!


Ale věnujme se raději sportu, tomu umělohmotnému, kde to vzhledem k absenci elementární mezigenerační úcty občas také docela jiskřilo, ale to souvisí částečně i s médii rádoby moderně podporovaným rozpadem tradičních hodnot a cílený výsměch generacemi prověřeným pořádkům, nám starší hráčské generaci připadá nepředstavitelný fakt urážet nejméně o generaci staršího protihráče při bezvýznamném sporu o aut či roh slovníkem dlaždice v restauraci čtvrté cenově skupiny dlouho po dvaadvacáté hodině, ale pro některé mladíky je to bohužel naprostá norma, navíc pozitivně kvitovaná rodinnými příslušníky v rolích diváků.

Myslím si, že pro příští přípravné utkání by si Start měl hledat soupeře, který mu uvedené chování některých jedinců bude tolerovat!

SG Jiskra Domažlice vs. TJ Start Tlumačov 0:0

SG Jiskra Domažlice :
Rybár Pavel - Dufek, Major, Vinopal, Kožiol - Pajdar, Brichcín, Bočan, Berka (Zdráhal) - Koza, Forst (Rybár Ivan)

Sudí:
Pavel Čadek

V přípravném utkání na mistrovský zápas primus 1.A třídy staříky z chodské metropole prověřil, ale brankově nepřetlačil!

Mladíci byli důrazní nejen fyzicky, ale i verbálně, což asi nejhůř snášel El kapitáno, který v těchto slovnich soubojích většinou chytal hned na první našlápnutí, v čemž zcela zastínil premianta tohoto oboru Dufka, který se ke slovu tentokrát vůbec nedostal!

Výtečně zahrála defenziva, kde hrál svým přehledem prim exligista Vinopal a i strážci svatyně, Rybárovi, se v pravý čas vrátila jeho oslnivá forma z posledních let, takže ostrostřelce soupeře nejednou svými zákroky přiváděl téměř až k pláči!


Příštím soupeřem by měl být, aby nebyl narušen postupný sled soutěží, zástupce kp.

SG

Body putují na gamblerskou periferii....

5. listopadu 2016 v 8:05 | SG
SG Jiskra Domažlice vs. Hraničář Česká Kubice 1:2 (0:2)

Branky:
Libor Bočan - Michal Libošček, Jarda Krakeš

SG Jiskra Domažlice :
Rybár Pavel - Dufek, Major, Červený, Berka (Váchal) - Pajdar, Brichcín sen., Janča, Rejthar (Brichcín jun.) - Bočan, Rybár Ivan (Koza)

Sudí:
Jakub Strejc

Staříci doplatili na neproměňování tutových šancí a soupeř se již před tím dostal lehkými brankami na koně, což se domácím ve vystupňovaném závěru, kdy na čas převzali zcela otěže mače do svých nohou, již nepodařilo eliminovat.


Sváteční střelec Kraky si po závěrečném hvizdu vyzkoušel i zahrání pokutového kopu, což se mu kupodivu podařilo a tak se mohlo jít k Filutovi slavit!

Střelci v objetí!

Nejfotbalovějším dojmem působil navrátilec Láďa Janča, kterému se z domácích přiblížil snad již jen Rejthar s Bočanem.

Ostatní borci marně hladali svou formu a zahráli lehce pod prahem svých možností!

Nutno podotknout, že kádr hostujícího soupeře byl o poznání kvalitnější, než ten, který před půl druhým rokem přenechal fotbalovým kouzelníkům dříve narozeným své body!

Je zjevné, že kádru domácích citelně scházel kanonýr Peleška, posledně třígólový.

"Táto, před mačem si mluvil o nějakejch fotbalovejch čářech a márech!"
"Pojď, jdeme domů, řeknu ti raději tu o Karkulce!"

Za dva týdny v rámci odvety to však může slovy klasika Matulky být opět zase všechno jinak, no a vo to to je!

Vzpomínka na jaro a tím i na dalšího těžkého soupeře: ZDE!

SG

Hurá na Kubici

3. listopadu 2016 v 20:54 | SG
V pátek poměří své aktuální fotbalové síly a dovednosti stará garda kouzelníků s koženým sluncem z chodské metropole s účastníkem 1.B třídy se sestavou prošpikovanou mnoha jiskráckými odchovanci, s Hraničářem Česká Kubice.


Mladíci mají staříkům co oplácet, neboť ti si přivezli před více než rokem z horké gamblerské půdy na periferii cenný skalp houževnatého ambiciózního soupeře.

Pro mladíky jedna bolavá vzpomínka!

Domácí budou postrádat centrální mozek lidstva středu hřiště, Hříbka a diváci možná ani neuvidí legendární úprky s balónem na noze Ládi Motorky Foldyny, ale je možné, že náčelník vytáhne ze své maršálské torny nějaké překvapivé taktické plány, které pomohou překlopit konečný výsledek na stranu zkušenějších borců, ale to je pouze čirá teorie a o tom, jaká bude skutečná fotbalová realita, se dozvíme až po závěrečném pátečně večerním hvizdu arbitra mače na umělohmotném pažitu na levém břehu říčky Zubřiny!

SG