V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Říjen 2016

Už je to tady!

31. října 2016 v 12:50 | SG
Ano, ještě se pravidelný čtenář našeho webu nedokázal vzpamatovat ze zeleného kolotoče, na němž se museli povozit Oranžoví a už je tu další mediální rána!

Hned po mači se totiž někteří borci soupeře, který na body nejen nedosáhl, ale měl je tentokrát i hodně daleko od těla a to hlavně v závěru měření sil, velmi rozčilovali a pozastavovali nad tím, jak je fotbalový osud krutý a nespravedlivý, když máš neskutečně náběháno a natrénováno a pak na body stejně nedosáhneš.

No, ono to s tím tréninkem není asi tak horké, jak to tvrdil například defenzivně ofenzivní levonohý zázrak a otužilec v jedné osobě, ale správné investigativní sportovní médium si neplete pojmy s dojmy a daná tvrzení si raději přímo v terénu ověřívává, jako v daném případě a to přímo v tréninkovém středisku mládeže ve štice.

A skutečně, to tréninkové nasazení pod dohledem zkušeného kondičního trenéra tam bylo, akorát se s avizovanými žabáky na Vavřineček lehce rozcházelo!

No a vo tom to je!

"Tak neblbni, ikony pusť letos už z hlavy a šoupni to tam!"

SG

Konečně plichta

29. října 2016 v 10:47 | SG
Plichta?

Tedy alespoň co se počtu fotbalových bohatýrů dříve narozených týče, kteří se opět sešli, aby poměřili na umělohmotném pažitu na levém břehu slavnostně zurčící říčky Zubřiny aktuální síly a poprali se o cenné body do individuální statistiky!

Hrálo se ve svátečním čase, kdy prezident na hradě vyznamenavál veterány boje za naší svobodu a současně v podhradí probíhala vzdoroakce pohrobků starého Veškrny dle známého scénáře a pravděpodobně i jeho vynálezu nepolitické politiky za účasti neziskovkářů, ekoteroristů, aktivistů a podobné kolaborantské čeládky, dle manuálu nikdo nás nevolil, ale my, elity, tomu rozumíme přece lépe než to většinové procento blbců, co maká na naše dotace a granty.

Byl dokonce vyhlášen občanský neklid a to borcem, co veřejně podepisoval antichartu, což jsou opravdu paradoxy, takže co vy na to, pane Vaněk, jestli se vám chce blejt, nic si z toho nedělejte, mě taky!

Prezidentská kampaň pod záminkou, že já mám strýčka a ten chce metál, právě začíná, kandidátů je dost, divá Táňa, co běhá s instalatérskou koudelí na hlavě, nebo Jidáš v rouše černokněžníka, co nebyl nikdy vysvěcen, nebo estebák Ropotámo nebo král veksláků a černých sázek nebo strejček, co vypadá jako skřítek z vychodoněmeckého večerníčku!

Kandidátů je plno, ale vyhlídky na přímou volbu velmi mizivé a proto ta šaráda s teokratickým cirkusákem, co se obléká jako Karkulka nebo se strýčkem z Kanady a přijdou samozřejmě další, krachujících projektů bylo víc než dost OH, ODA, US, Top 0,09 aj., je ale zjevné, že pravdoláska to nejspíš nikdy nevzdá!

Když to nejde po dobrém, půjde to i jinak, Ukrajina, Libye, Sýrie a mnoho dalších destinací budiž nám důrazným mementem!

Vyznat se v tom všem není zrovna lehké!

Já vím, každý by musel trochu přemýšlet a propagandisté z krkavčích hor a mnozí další mediální eskamotéři nám v tom také příliš nepomohou!

Ale co, jsme přece jen více sporťáci než političtí publicisté!

Takže k věci!

V mači samém šli Zelení do dvoubrankové vedení, jež dokázali borci kolem náčelníka hrající v oranžových bundoškách eliminovat dokonce až na jednobrankový náskok, což bylo ale jejich labutí písní, neboť na plnými hrstmi nabízený tyky taka fotbal borců kolem Rybkyna nenašli účinnou protilátku, ač měli dle vlastních vyjádření hodně náběháno, ale ono běhat hodinu a kontakt s balónem znát jen ze vzpomínek či sledování excelujícího soupeře je něco jiného, než údajný výběh na Vavřineček!

Kluci oranžoví, nevěšte hlavy, jsou mnohem horší věci, než jedna brutální projížďka na zeleném kolotoči!

No a nakonec nepomohl ani skvělý náčelníkův hattrick!

Zelení vs. Oranžoví 15:6

Zelení :
Major - Rybár Ivan, Červený, Pajdar

Oranžoví :
Kruml Pavel - Vaněk, Brichcín, Berka

Myšlenkami jsme s Láďou Mrvíkem a jeho rodinou, je nám nekonečně líto tragické události, která ho postihla a vyjadřujeme tímto nejupřímnější soustrast!

SG

K takovému politování hodnému nedopatření, dochází maximálně dvakrát za deset let!

22. října 2016 v 12:21 | SG
Tedy slovy docenta Chocholouška ke skutečnosti, aby se početně oslabená družina borců úspěšně postavila tváří v tvář krutému a nemilosrdnému fotbalovému osudu role obětních beránků, do níž byla vehnána nesmlouvavým předzápasovým losováním pomocí načelníkových kostiček!

Drama jak od Shakespearea se odehrávalo opět v páteční vlahý podvečer na umělce levého břehu podzimně ševelící říčky Zubřiny a to v rámci pravidelného měření sil širšího kádru SG a šlo zase zejména o cenné body do individuální statistiky, zocelení morálně volních vlastností a udělání si žízně, ale to až v neposlední, tedy první řadě!

Tentokrát nevsadili míčoví kouzelníci okolo kvadrikony na osvědčenou taktiku hup na špek, ale na dvoubrankový brejk, který v poslední čtvrthodině bránili zuby nehty, kdy oprášili nepříliš líbivý, ale zato velice účinný prešovský beton, ofenzivní úderka kolem náčelníka přesto rozlomila přístupový kód do svatyně jako oko v hlavě střežené pozorným El kapitánem a to hned dvakrát, takže objasnění tajenky zůstalo na těch nejzkušenějších, neboť v čase 59.59 zakončil biliarový tyky taka ťukes na jeden dotek po Bočanově milimetrovém vybídnutí hbitý Rejthárek!

No a mohlo se jít k Filutovi slavit!

Slavné vítězství, hvězdu zápasu a hlavně narozeniny jako pilné fotbalové včeličky pro team Zelených neúnavně pracujícího Jirky Kozičky!

Jazýčkem vah mohly být pokutové kopy, jež zahrávali Oranžoví tři a Zelení dva, ale to by si střelci museli správně nazout před mačem kopačky, nikoliv obraceně!

Chlapi oranžoví, nevěšte hlavy,
vždyť je to jenom sport a za tejden to může bejt zase všechno úplně jinak a takovej zázrak už se nejspíš opakovat nebude!

Hráč zápasu jubilant Kozička!
38!
Srdečně blahopřejeme!

Zelení vs. Oranžoví 3:2 (2:0.....2:2)

Zelení (sedm statečných tentokrát už alespoň v pěti):
Major - Bočan, Rybár Ivan, Koza, Rejthar

Oranžoví:
Vinopal - Brichcín, Červený, Dufek, Zdráhal, Kruml Pavel

SG

Vesnice Ixcatlan na levém břehu Zubřiny chráněna sedmi statečnými srdnatě odolávala nájezdům Calverovy fotbalové bandy!

15. října 2016 v 11:43 | SG
Na umělce se v rámci pravidelného měření sil širšího kádru sg opět bojovalo o cenné body do individuální statistiky!

Calverova banda fotbalových kouzelníků okolo kvadrikony, náčelníka, levonohého ofenzivně defenzivního zázraku a jiných klenotů míče kopaného vlétla na sedm statečných v oranžových bundoškách, kterých byla navíc jen pouhá čtveřice, zkraje mače hodně zostra a tak po pár sekundách boje procedil hbitý Kozička potupně kulatý nesmysl mezi nohama zasloužilého exligisty a vzápětí přidali navíc jeho spoluhráči další brankový zářez, vypadalo to s kumpány okolo El kapitána a Červíka zle nedobře, zkušenému pozorovateli se však přece jen do podvědomí vkrádálo lehké podezření, nemohlo li by se náhodou jednat o jednu z klasických fotbalových lstí "hup na špek s následnou pocem kam deš kočka myš i s hodně velkým podběrákem", ovšem při hvězdném obsazení zelených kouzelníků umělohmotných pažitů hrajících navíc v početní výhodě byla tato fotbalově kacířská myšlenka rázně zapuzena, no a aby navíc borci v početním oslabení mač otočili ve svůj prospěch, tak to opravdu ani ti nejprošedivělejší pamětníci seniorského fotbalu na levém břehu říčky Zubřiny nepamatují!

A propos, kdepak že jsme to skončili?

Hup na špek a zakousnutí se do něj, tak to opravdu vyšlo Zeleným víc než na výbornou a než se stačili vzpamatovat a otřít si mastnotu z očí, přispěchali Oranžoví s hodně velkým podběrákem ve formě smrtících brejků na jeden dotek, jímž rozjeli také neskutečný brankostroj a když navíc předvedli i islandskou modernu, tedy branku po vhazování až před zelenou svatyni na Michalovu hlavu zakončující koníčkem alá Standa Griga harmonika, bylo nad slunce jasné, že Zelení, ač je to vzhledem k jejich zkušenostem zcela nepochopitelné, na nejotřepanější fotbalový lep opět sedli!

Chlapi zelený, nevěstě hlavy!
Je to jenom sport, za tejden to může bejt zase jinak!

Zápas nabídl tentokrát vše, co by takto důležitý mač měl mít, nepřiznané ruce, fauly, auty i rohy, fyzické i verbální souboje na ostří nože, útočné i obranné zákroky, no a vo tom to tak nějak je, takže se nakonec Oranžoví bodově nažrali a Koza zůstal naštěstí celý, i když bez bodů, ovšem u Filuty, kdy už se po pár pivech a birellech řešilo ono klasické, co by bylo kdyby, to už bylo stejně jedno a pomalu se vyhlížel následující pátek, kdy to dle klasika Matulky bude zase všechno úplně jinak, tedy alespoň v to doufají Zelení!

No a na čmeláky toho zase moc nezbylo, ale za ty kulišárny, co nás koulej, si toho víc stejně nezaslouží!

Oranžoví vs. Zelení 8:5 (0:2...8:2...8:5)

Oranžoví (sedm statečných ve čtyřech)
Vinopal - Major, Červený, Vaněk

Zelení:
Schlägel - Brichcín, Bočan, Koza, Berka

SG

Helé, Pelé střílí gól!

8. října 2016 v 12:39 | SG
To si mohli fanoušci staré gardy zakřičet hned třikrát v rámci klasického měření aktuálních sil mezi tradičními soupeři, domácími kouzelníky míče kopaného a zástupci, RB, tedy Rasenballsportu, v daném případě KRB, Kunstrasenballsportu, tedy volně přeloženo míčované na umělohmotném pažitu, z Vilzingu!


Hlavní postavou v domácích dresech bílého baletu byl borec, který v mači vlastně neměl vůbec být a donominován byl na divokou kartu, neboť zástupce soupeře v průběhu poledne prosil o nějakou tu posilu vzhledem k udajné marodce, která po té, co teamu oznámil, že se po mači jede do casina, rázem vzala za své a tak původně pozvaná posila byla náhle jaksi navíc.


"No nic, Pelé, zbal si svoje saky paky a táhni, odkuds přišel, do Štiky! ", vyzval ofenzivní klenot mile náčelník.

Když byla již smutná postavička s hlavou až někde mezi koleny na rohu ulice, hnulo se i ve strážci klubové pokladny svědomí:

"Chlapče, vrať se, přece jenom to s tebou zkusíme, ale běda ti, nerozvlníš li síť soupeře alespoň třikrát! "

Dle nadpisu je pravidelnému čtenáři našeho webu víc než jasné, že tento malý velký forvard vzal výzvu vážně a příležitost chytil opravdu za pačesy.


Jeho branky však stačily vždy jen na korekci či dorovnání výsledkového účtu a tak vzhledem k tomu, že obrana pod taktovkou lelkujícího el kapitána neměla svůj nejlepší den, dokráčel soupeř k cennému, avšak horko těžko vydřenému vítězství, čehož důkazem jsou dvě udělené červené karty přísným arbitrem Ledničkou a to byl k mnohým borcům ještě hodně shovívavý.

Celkově zahráli borci sg hluboko pod své možnosti a zanevřeli zcela na pohyb, tedy až na jednoho, který svým vířivým pohybem bohužel, alespoň podle kvadrikony individuální statistiky kádru sg, v jiném než mu určeném prostoru, dal zcela zapomenout na údaje v op týkajících se data narození!

Nakonec se v mači uzavřela přátelství možná na celý život a není ani vyloučeno, že takový čas vánoční stráví rodiny Dufkových a Zistlerových pod jedním Weihnachtsbaumem!

No a vo tom to je!

SG vs. AH DJK Vilzing 3:4 (2:2)

Sestava Jiskry:
Pavel Rybár - Dufek, Major, Kadlec, Kruml Pavel (Váchal Jakub) - Pajdar, Brichcín, Červený, Rejthar (Koza)- Bočan, Rybár Ivan (Zdráhal)

Nekompromisní sudí Jirka Schlägel

No a pak, že nerostou!

SG

Ostřílení harcovníci si došli pro body!

5. října 2016 v 17:27 | SG
Těsně před legendárním sudem, o němž jsme již referovali a na nějž se čekalo téměř celých deset let, došlo na levém břehu říčky Zubřiny k tradičnímu měření aktuálních sil širšího kádru dříve narozených míčových kouzelníků z chodské metropole a okolí!

Mladíci okolo letos téměř bodové garance Rybkyna vlétli do mače jako pověstný vichr z hor do vetché pastoušky, což se projevovalo pomalu ale jistě i výsledkově, pak ale zkušenější team zařadil vyšší, tedy druhý rychlostní stupeň, na což již soupeř nenašel účinný recept a tak byl nucen na konci zápasu sklonit hlavu a to zejména před téměř žonglérskými kousky ofenzivně defenzivního levonohého zázraku, no a pak se mohlo radostně spěchat do horoucí sprchy a to i včetně opět naplno bodujícího strážce svatyně vítězů, který měl tentokrát s sebou, alespoň podle zlých jazyků, ručníky nejméně tři!

"Tak určitě, už bylo na čase, body už jsem znal pouze z vyprávění!"

Oranžoví vs. Zelení 10:13

Oranžoví:
Csulák - Kruml P., Vaněk, Rybár Iv.

Zelení:
Rybár P. - Berka, Dufek, Brichcín

No a jak to dopadlo večer, už přece všichni víme, no a vo tom to je!

No a co nás koncem týdne ještě čeká?

Nezapomeňte jít volit, zejména ti, co mají malé děti, my stáří psi už to tu nějak doklepem, ale ti po nás si peklo, které pro ně už ani ne tajně připravují globalisti, multikulturalisti, neomarxisti a podobná čeládka a jejich tuzemští rektalní speleoalpinisti, zcela jistě nezaslouží!

Tyto volby a zejména ty parlamentní v příštím roce budou jednou z posledních možností zachránit naší národní identitu a zachovat život u nás tak, jak ho známe nyní!

Za pár let už budeme možná jenom vzpomínat a vyčítat si, že jsme tenkrát něco neudělali, bohužel návrat zpět už nejspíš nebude možný!

SG

Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, bum!

1. října 2016 v 18:45 | SG
Tak který nápoj asi slavil největší úspěch na legendárním sudu u kvadrikony, na nějž se čekalo celých deset let, jestli hádáte ten pátý, tak jste právě trefili bingo!

Kvadrikona řeší s létajícím stavitelem svatyň jejich počet a velikost:
"Vendo, neblbni, ty branky udělej pořádný, ať mi to tam padá, alespoň 10 na 5 a nejmíň 10 kousků, dyť víš, že prachy na to sou!"

Večer se povedl, ale zda bude jako generálka na fotbalové kouzelníky z Vilzingu stačit, se pravidelný čtenář našeho webu dozví až někdy v pátečních večerních hodinách!

SG