V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Září 2016

Velká sázka o malé pivo!

24. září 2016 v 9:23 | SG
Tedy přesněji řečeno, malá sázka o velký sud!

Konečně je to tady, kvadrikona kádru SG se odhodlala splatit dlouholetý dluh v podobě sudu za sázku, že vstřelí divizní branku, což se také stalo, ale od té doby proteklo korytem malebné říčky Zubřiny nemálo kubíků zurčící vody!

V klasickém měření sil kádru SG pouhý fakt, že někdo někdy něco trefil, nehrál až tak velikou roli a soupeř soupeři šlapal na paty úplně stejně, jako kdyby nikdo nikdy nic netrefil!

Po nervyberoucím losování následovalo klasické oťukávání sil a možností protivníků, které přervala blesková kombinace Zelených po ose Rejthar - Rybár, na jejímž konci uklízel kožené slunce do odryté kapitánovy svatyně hbitý Vaněk.

Pak ale převzali otěže zápisu rutinéři dirigování exligistou a náčelníkem a na jejich tiky taka kopanou soupeř nenašel jakýkoliv účinný protilék a i když se pár upachtěnými akcemi na několik málo okamžiků dostal alespoň na dohled 3 : 4, naivně otevřel hru a umožnil tak oranžovým letcům předvést fotbalovou zbraň hromadného ničení v podobě smrtících protiútoků, z nichž ten poslední v čase 59.59 zakončený el kapitánem filigránsky o tyč byl posledním sedmým hřebíčkem do zelené fotbalové rakve!

No a mohlo se spěchat do teplonké sprchy.

Škoda, že nebyl Pája, ten by si jí užil, tedy vzal li by si ručník!

U Filuty už se domlouvala následující akce sud u Beryho, ale s ubývajícím rumem přibývalo množství variant vlastní realizace a kolem půlnoci jich bylo již něco kolem tisíce!

Kvadrikona poutavě vypráví o sudu a oslavě, jde o variantu asi č. 72, dle výrazů v tvářích borců kádru sg to vypadá, že je to opravdu oslovuje!

O té jediné pravé budeme ale pravidelné čtenáře včas informovat!

O naditosti klubového měšce poreferoval náčelník, za což mu a za to, jak se o něj stará a i o dění okolo sg, patří velký dík!

Naše řady navždy opustil velký fanoušek kádru sg a otec jeho neodmyslitelné opory v jedné osobě!

Jirko, jménem kádru SG, tobě a tvé rodině upřímnou soustrast, tvůj táta zůstanene s námi, bohužel již jen v našich vzpomínkách!

Oranžoví vs. Zelení 7 : 3

Oranžoví :
Major - Vinopal, Brichcín, Bočan, Berka

Zelení :
Csulák - Rybár Ivan, Váchal Jakub, Vaněk, Rejthar

SG

Já na bráchu, brácha na mě!

17. září 2016 v 10:37 | SG
Já na bráchu, brácha na mě, krásnej zápas to byl, mohli si notovat obávaní bratři Rybárové, 4:15 to skončilo, v jejich neprospěch.

Ale všemu předcházelo nervydrásající losování tentokrát bez kostiček, které nebyly k dispozici a tak se losovalo sportovní obuví.

El kapitáno určil, kdo dá do losování levou či pravou kopačku a pak sám nestranně vylosoval zápasuchtivé šiky a tak ne náhodou se do oranžových dresů oblékly blyštivé diamanty klenotnice kádru staré gardy jako Dufek, Bery a Rejthárek a okamžitě budily u soupeře takový respekt, že ten zalezl do obranné ulity, z níž téměř po celý čas nevylezl a až na pár náhodných Rybkynových zásahů sebevědomím soupeře vlastně moc neotřásl.

Náhodné průniky jeho spoluhráčů tak končily na jako Neuwirt svou svatyni střežícím kapitánovi, který až na pár nepozorností nenechal soupeře tetelit se na piedestálu střelecké slávy!

Smolařem mače byl tak Pája Rybárů, který již delší dobu marně vyhlíží nějaké ty body do statistiky a který nejenže čisté konto neudržel, nedokázal ani v posledních sekundách likvidačním zákrokem alespoň zpomalit hbitého soupeře, ale navic se poté v kabině při zjištění absence teplé vody a vlastního ručníku odporoučel s hlavou hluboko mezi rameny!

Ale co, příště už to slovy klasika Matulky bude zase všechno úplně jinak, no a vo tom to je!


Redakce chvalí iniciativu míčového kouzelníka Venci Dufka, který se nabídl, že nechá zhotovit pro SG branky, jaké fotbalový svět ještě neviděl a tak bude muset náčelník sáhnout hodně hluboko do téměř bezedného měšce, o jehož obsahu prý navíc v rámci příštího tréninku podrobně poreferuje!

Oranžoví vs. Zelení 15:4

Oranžoví :
Major - Bočan, Dufek, Rejthar

Zelení :
Rybár Pavel - Vaněk, Csulák, Rybár Ivan

SG

Početní výhoda se projevila i výsledkově

9. září 2016 v 20:52 | SG
Na levém břehu pomalu ale jistě vysychající říčky Zubřiny se opět sešli borci širšího kádru chodských staříků.


Borci v oranžových dresech okolo kvadrikony šli hned zkraje do vedení, které eliminoval chytrou střelou zpoza obránce rtuťovitý Kruml, ale pak opět převzali otěže zápasu borci početnějšího tábora a Zelené již nepustili do hry.


Oranžoví vs. Zelení 6:1

Oranžoví :
Major - Váchal, Koza, Bočan, Peleška, Dufek

Zelení :
Rybár Pavel - Vaněk, Brichcín, Rejthar, Pavel Kruml

Čekalo se, že možná přijde i kouzelník, tentokrát ten fotbalový, ale zasekl se ve křoví na pravém břehu Zubřiny!
Doufejme, že se napříště proklestí až na umělohmotná stébla znamenající svět!

SG

Rutina staříků na živelnost mladých pušek v závěru mače již nestačila!

3. září 2016 v 12:49 | SG
V páteční podvečer se na umt na levém břehu do pozdně letního líného počasí vesele ševelící říčky Zubřiny sešel plný metr fotbalových kouzelníků ovšem dříve narozených, aby opět poměřil své aktuální fotbalové síly!

Ilustrační foto

Začalo se, jak také jinak, hodně z ostra a Oranžoví okolo legendární kvadrikony umělohmotných pažitů zatlačili Zelené v čele s neutahatelným náčelníkem do tuhého defenzivního betonu, za nějž by se svého času nemuseli stydět ani defenzivní dělníci fotbalu z Prešova!

Oranžoví šli několikrát po nemastných neslaných trmách vrmách dvakrát do vedení, která Zelení okulahodícími akcemi na jeden dotek dokázali eliminovat, pak ale neproměnili několik šancí z kategorie tisíciprocentních, čehož využil soupeř několika haluzemi a lehce výsledkově poodskočil a navíc smrtícími kontry začal trestat hru staříků vabank, takže konečný účet mače byl vzhledem k nabízené hře k poraženým více než krutý.

Zelení doplatili na to, že se k nim fotbalové štěstí v prvním dějství mače otočilo zády a když se do hry ve druhé půli vložila i smůla lepící se těmto fotbalovým kouzelníkům na paty, bylo nad slunce jasné, že tentokrát budou právě oni tahat za onen pověstný kratší konec provázku, ale jak říká klasik Matulka, za chvíli to bude zase všechno úplně jinak a copak teprve za týden!

No a vo tom to tak nějak je!

Po mači se k Filutovi spěchalo slavit vítězství, porážka a hlavně narozeniny senkýřky paní Červené, takže ještě jednou všechno nejlepší k narozeninám a velké díky za to, jak nám pomáháte hasit naši pozápasovou žízeň a ta, jak známo, málokdy bývává malá!

Oranžoví vs. Zelení 9:2

Oranžoví :
Vaněk - Major jr., Bočan, Pajdar, Kohel

Zelení :
Major sen. - Rybár Ivan, Váchal Jakub, Brichcín, Rejthar

SG