V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Srpen 2016

No a nakonec se našel a to bylo strachu!

17. srpna 2016 v 21:50 | SG
Borci SG vyrazili na tradiční fotbalový turnaj o dračí putovní pohár do sousedního a družebního města Furthu.


Jiskra jela obhajovat trofej, jíž byla v přechodném držení, neboť minulý ročník, i když s odřenýma ušima, vyhrála.


Věc měla však jeden háček, nikdo totiž nevěděl, kam se vlastně cenný pohár poděl a to neuniklo opravdové konstruktivní kritice El kapitánově.

Kabinou zněly názory typu, jak můžete vyrazit na turnaj bez putovního poháru apod.

Kdo El kapitána zná, ví o čem je řeč, respektive písmo!

No nic, do turnaje vlétli Chodové ne právě nabuzeni a v silně improvizované sestavě, neboť řada opor byla pracovně zaneprázdněna nebo se do nich pustil nemilosrdný virus.

Borce z lesního mnichova drželi staříci z druhé strany hranice na distanc, ale osudné se jim stalo ne zrovna férové střídání soupeře, kdy Váchalem jako oko v hlavě střežený forvard nahle opustil hřiště a o pár desítek metrů v blízkosti Rybárovy svatyně se zapojil už do kombinace dvou na jednoho borec jiný, což celý mač vlastně až na jeho samém konci rozhodlo!

V dalším měření sil proti pozdějšímu vítězi z nových kostelů měli zadáci Jiskry pod kontrolou rtuťovité forvardy soupeře a ofenziva si vypracovala v osobě Bočana hned tři stoprocentní, i když náhodné šance, jimiž však tento borec nepochopitelně pohrdl a tak přišel trest v podobě proměněné penalty soupeřem jak jinak v poslední minutě mače!

Proti domácímu Fuhrtu dávala naději na bronz i dělba bodů, ale opět v minutě poslední se před lelkujícím kapitánem otočil s koženým sluncem soupeř a lehounce vypálil, s jeho střelou si gólman Chodů neporadil nejlépe a pouze ji vytěsnil před sebe, odkud ji další soupeřův forvard jen lehonce lobnul přes ležícího brankáře!

S nožem na krku šli Chodové do závěrečné bitvy o čest a o předposlední místo, již naštěstí s přehledem vyhráli brankami Váchala a Bočana a vybojovali tak alespoň nelichotivou bramborovou medaili!


A nakonec se našel i ten nešťastný zapomenutý putovní pohár!

No a kde byl?

Jestliže hádate, že u kapitána doma na okně, tak jste trefili bingo, ale to už je zase zcela jiná kapitola!

Jiskra nastupovala a v sestavě:

Rybár Pavel - Major, Váchal Jakub, Palovič, Bombala, Bočan, Kruml Pavel, Rybár Ivan

No a na závěr jedno selfie, jinak bych fakt na žádný fotce nebyl!

A ještě malá vzpomínka na minulý ročník dračího turnaje, který zvládla SG na výbornou nejenom herně, ale i pitně!

Audio k výše uvedenému snímku: ZDE!

SG

Omladina zpod Ostrého na pouťové tanečky staříků nestačila

13. srpna 2016 v 11:24 | SG
Po domácím výprasku nechtěli borci z Lohbergu ponechat nic náhodě a tak na levý břeh Zubřiny dorazili s notně omlazeným kádrem a navíc s posíleným sebevědomím pojištěným nedávnou výhrou nad velesilnými staříky z Vilzingu.


Po pár jalových návštěvách před výtečným Rybárem hájícím jako oko v hlavě svatyni domácích ale udeřila jako první domácí legie zkázy, když si ostrý centr z levé strany z jedovaté levačky Rejtharovy srazili zadáci do vlastní sítě.

Do půle pak již úřadovali jen hosté, když se prosadil z téměř ofsajdové pozice Florian Dattler a srovnal účet mače.

O chvíli později vyřešil nedůslednost domácích borců při bránění rohového kopu samotný kapitán, když do facto napálil soupeře Hanse Mühlbauera, od nějž se balón odrazil za nešťastného Rybára.

Ve druhé půli se hrálo již jen podle chodských not a k obratu zavelel nikdo menší, než kolofantská akvizice Kadlecrama, která nejprve filigránsky přiklepla balón tentokrát ostrými pálícímu Pajdarovi, který svou pumelicí vyhnal pavoučí rodinku z nejzažšího koutku soupeřovy svatyně.

Nádherný Rejtharův rohový kop zazdil taktéž svou jihoamerickou kšticí do stejného místa, kam pálil předchozí ostrostřelec, kdo jiný než opět Kadlecrama.

Hřebíček do rakve zatloukl svým zachycením soupeřovy rozehrávky na špičkách číhající Bočan, který v situaci facetoface nedal soupeři sebemenší šanci!

Zápas výtečně odřídil mezinárodní sudí Karel Kuška!

SG Jiskra Domažlice vs. AH DJK Lohberg 4:2 (1:2)

Branky:
Vlastní, Pajdar, Kadlec, Bočan - Florian Dattler, Hans Mühlbauer

Sestava Jiskry Domažlice :
Rybár Pavel - Dufek, Major, Bombala, Berka - Pajdar, Brichcín, Červený, Rejthar - Rybár Ivan, Bočan

Střídali :
Kadlec, Vlček

SG

Mladíci z periferie prověřili staříky jen částečně!

6. srpna 2016 v 14:31 | SG
V páteční podvečer se na umt odehrálo modelové utkání mezi místními staříky a mladíky ze Sokola Újezd trénujícími v danou dobu na levém břehu říčky Zubřiny.

Začalo se svižně, ale v průběhu mače hráči odcházeli a noví přicházeli a nebo přecházeli z tábora do tábora, takže ve finále nikdo vlastně nevěděl, oč vlastně šlo, ale naštěstí byl na mači po delší pauze zaviněné těžkým soubojem s vnitřním líným "švejnehundem" kronikář staré gardy a ten zaznamenal jasné vítězství Zelených proti Oranžovým (Újezdu) a to v poměru 8:4 nejméně!

SG začala v následující sestavě:
Major sen. - Zdráhal, Vinopal, Brichcín, Vaněk, Rejthar, Major jr., Bočan


Pozornost davů na sebe strhával a to zejména svými technickými finesami Vaňkates, ale pro opravdové pamětníky to nebylo nic nového, vždyť o podobné kousky se pokoušel již jiný borec, ale k tomu, co bylo k vidění na umělohmotných stéblech, měl i on ještě hodně daleko!


Pro dotykáčkáře: ZDE!

SG

Kočka si pohrála s myší v rámci pocinovické pouti!

1. srpna 2016 v 23:25 | SG
TJ Sokol Pocinovice vs. SG Jiskra Domažlice 0:3 (0:2)

Branky:
Steinbach, P. Rybár ml., I. Rybár


Byla to klasická hra kočky s mýší, která mohla skončit i dvouciferným skóre, ale hostující snajpři domácí hodně šetřili, neboť měli v hlavách více merhované koláče než svatyni soupeře!


Sestava Jiskry:
P. Rybár st.-Venca Dufek, Libor Bočan ml., Pepa Černý - P. Rybár ml., Pavel Červený, Míra Rejthar, Libor Bočan st., Petr Kaas - Jirka Steinbach, Ivan Rybár, Jirka Schlägel

SG