V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Březen 2016

Mladíci z Pocinovic tahali na umělohmotném pažitu za kratší konec provázku!

26. března 2016 v 10:15 | SG
Po poslední porážce kolofantím výběrem nastoupila stará garda na umělohmotný pažit levého břehu říčky Zubřiny ne v plné palbě, neboť někteří se naplno věnovali právě probíhajícím svátkům v úzkém rodinném kruhu a plno míčových kouzelníků sužovaly nemoci a zranění.


I v silně improvizované sestavě sevřeli domácí borci mladíky z periferie do ofenzivních kleští, z nichž se soupeř dokázal vymanit pouze sporadicky většinou po chybách v rozehrávce.

Staříci si tentokrát pohlídali, aby Kadlecrama nenastoupil opět se dvěma dresy, ovšem zidanovky a stahovačky na Velký pátek na hranici velkého vápna budou strašit jeho spoluhráče nejméně do letnic!

Svou herní převahu vyjádřili staříci i dvěma brankami.

O půli opustil těžce zkoušenou defenzivu El kapitáno, neboť spěchal do zimního paláce krotit sršní rojení a tak ho zastoupila zápůjčka ze soupeřových řad, Bery junior, který svůj part zahrál bez větších obtíží.

Mladíci z periferie vsadili na tvrdost, ale nakonec jim to stejně nebylo nic platné, neboť staříci jsou chlapi jako z žuly.

Po změně stran mohl přesný sudí Jirka Schlägel odpískat dosažení branky na každé straně a tak se zrodil celkem přijatelný výsledek přípravného měření sil.

SG Jiskra Domažlice vs. TJ Sokol Pocinovice 3:1 (2:0)

Sestava Jiskry:
Rybár Pavel - Kruml Pavel, Major, Kadlec, Csulák - Dufek, Brichcín, Červený, Rejthar - Rybár, Bočan

Střídal:
Koza

Branky:
Bočan 2, Červený

Sudí:
Jirka Schlägel

SG

Berbroviny Kolofantům na umt neprošly!

19. března 2016 v 12:13 | SG
Na první ostré utkání v novém roce čekali nejen nosiči, ale i ikony kádru SG Jiskry Domažlice jako na smilování a to se také v páteční podvečer za ideálního fotbalového počasí dostavilo.

Nejprve byli staříci lehce překvapeni, když přicházeli na místo srazu a na přeplněném umělohmotném pažitu, co se počtu lidu týče, to vypadalo jako na Hradčanském náměstí při Konvičkově demonstraci proti invazorům do západní civilizace, neboť se opravdu zdálo, že na mač proti legendárním staříkům z chodské metropola dorazila celá Koloveč i s přilehlými obcemi.

Do kádru Kolofantů bylo nakonec vybráno pouze 21 hbitých míčových kouzelníků včetně poloviny prvního teamu a ti také rychlou kombinační hrou hned z kraje mače zatlačili domácí do defenzivní ulity a nechávali je pořádně se proběhnout, neboť kožené slunce bylo většinou v jejich moci.

Obrana v čele s Pájou Rybárů však stále atakům soupeřů odolávala.

Náhle přišel blesk z čistého nebe v podání borců dříve narozených, kteří se nesměle odhodli za čáru dělící od sebe několik generací a vybojovali první rohový kop, po němž nastala před svatyní hostů klasická trma vrma, z níž nechytatelným volejem vybojoval první branku utkání Pavel Červený!

Hosté se po této ledové sprše otřepali a po několika nedůrazných odkopech domácích zadáků nejen srovnali, ale do půle překlopili výsledkové vyjádření napínavého měření sil na svou stranu.

Po změně stran opustili bojové šiky hostů áčkaři a obraz hry se rapidně změnil, neboť míč i otěže zápasu měli na svých kopačkách vlastně již jen domácí a vytvářeli si šanci za šancí a změna skóre doslova visela ve vzduchu, bohužel ostrostřelci z domácích řad si neobuli před zápasem tu pravou střeleckou obuv a předváděli tak festival zahozených šancí, kdy prim hráli ti, od nichž by se to nejméně čekalo, Rybkyn, Bery, Háječek, Forst a mnozí další.

Pak byla ale brutálně v pokutovém uzemí sražena kvadrikona kádru SG a bývalý sportovec okresu, Libor Bery Bočan, která si s exekucí prováděnou na pokyn arbitra Jirky Schlägela s ledovým klidem alá Lionel Messi poradila a srovnala tak číselné vyjádření rozvlnění sítí kulatým nesmyslem na dva ku dvěma!

Z ojedinělé akce po precizní i když náhodné kombinaci před pokutovým územím a několikerému zaspání tou dobou nezvykle lelkujících zadáků strhli kolofanští mladíci výsledek opět na svou stranu.

S výše uvedeným se však vůbec nechtěli smířit domácí borci a sevřeli soupeře v smrtícím fotbalovém objetí a vyrovnání a možná i vítězství se zdálo býti jen otázkou času, čehož si byl vědom i v domácích řadách nasazený zběh Valderama Kadlec, který nevydržel psychicky narůstající tlak a přiznal barvu tím, že ze sebe serval dres domácího bílého baletu a nepokrytě se přidal na stranu obránců do dané chvíle překvapivého vítězství!

Na place mdlý a v lokálu obživlý Rybkyn s kolofantským špehem Valderámou...

Tak to jsme ještě nezažili, je možné, že v první lize by uvedené prošlo a komise by nad tím jen mávla rukou, ale narychlo svolaná komise rozhodčích stařečkovské kopané do lokálu U Filuty měla v uvedené věci okamžitě jasno a měření sil střelhbitě kontumovala a verdikt nad Kadlecem Valderámou padne také velmi brzy, jisté je jen to, že nad tímto mladým talentovaným míčovým kouzelníkem, v nějž vedení SG vkládalo nemalou důvěru a naděje, se stahují hodně černá mračna!

Uvedený problém byl problémem po mači v lokálu U Filuty však pouze do chvíle, kdy taktovku převzal bohužel až od této chvíle agilní Bery a jal se objednávati rundy veselých kalíšku, na což nedokázali najít obranný recept ani borci kádru staré gardy a jestli s tím neskončili, nalévají se tam dodnes.

Defenzivní esa SG...

Vzhledem k tomu, že okolo půlnoci došly birelly a přestala šlapat i mikrovlnka, která by je mohla připravit na lahodnou teplotu 38 stupňů, opustila celá redakce mixzónu a nemohla tak o průběhu více podrobněji informovat!

SG Jiskra Domažlice vs. Slavoj Koloveč 2:3 (1:2) kontumováno

Sestava SG:
Rybár Pavel - Csulák, Major, Kruml Pavel, Dufek - Kuželka, Červený, Pajdar, Rejthar - Rybár Ivan, Bočan

Střídali:
Kadlec, Chmelík, Forst, Zdráhal

Branky:
Červený, Bočan (pen.)

Sudí, který odpískal pouze jednu penaltu pro domácí:
Jirka Colina Schlägel

Trenér, který o půli hanebně opustil stanoviště, za což by v době války hrozil polní soud:
Láďa Brichcín

Příštím mačem by měly být Pocinovice, nominace týmujem!

Doplnění výsledku z 22.1.2016

Kadlec - Vlček, Rybár I., Dufek, Csulák, Vízner

5:10

Foldyna - Červený, Bočan, Vaněk, Pajdar

Doplnění výsledku z 29.1.2016

Oranžoví vs. Zelení 6:9

Zelení:
Csulák - Červený, Bočan, Rybár I.

Oranžoví:
Rybár P. - Kadlec, Vaněk, Dufek

SG

Vlk se nažral a koza zůstala celá!

14. března 2016 v 21:11 | SG/Náč
Jak by to bylo snadné, krasné pořekadlo, pěkně ho napasovat na dění na umělohmotném pažitu, to by se to psalo!

Bohužel to takto nefunguje, ale přesto pojďme do toho!

Vlček se nažral, ale až po mači U Filuty, když zapíjel žal nad prohraným mačem a Koza zůstal celý i když jako prvně jmenovaný nešťastník o tři body lehčí!

Bárka kormidlovaná bratry Rybáry šla na dno Zubřiny bez sebemenšího náznaku odporu, zatímco parník vedený jako živou vodou politým náčelníkem šel po bodech jako ona pověstná medvědice po strouhance a když ještě harcovník z první třídy, Zdráhal, zkompletoval hattrick, bylo jasno, kteří borci se nejprve v chladivé sprše a poté U Filuty budou moci více smát!

Střelec se svým nosičem, co na něj celý mač dřel!

Oranžoví vs. Zelení 6 : 2

Oranžoví :
Csulák - Foldyna, Brichcín, Bočan, Červený, Dufek, Zdráhal

Zelení :
Rybár P. - Rybár I., Koza, Vlček, Schlägel, Kruml P.

Příští akcí je krocení mladých Kolofantů.

Nominace týmujem!

SG/Náč

Anežka, Chodská, Pejsarová

6. března 2016 v 8:16 | SG
Mladičký tatínek Petr Koubič Pejsar uspořádal U Filuty trachtaci na počest narození dcery Anežky.


U toho nemohl samozřejmě chybět ani levonohý ofenzivně defenzivní zázrak!


Tuto událost se nemohly nechat ujít ani opory kádru SG!


Své zástupce vyslala i Dukla s Dukou!


No a o půlnoci se rozlétly dveře a v nich se objevil Máňa a od tohoto okamžiku už si bohužel nikdo nic nepamatuje!

SG

Koubič tatínkem!

5. března 2016 v 15:36 | SG
Tak už jsem na světě!

Mé jméno je Anežka Pejsarová, vážím 3390 a meřím 49 cm!

Maminka a já jsme v pořádku!

Malá oslava dnes U Filuty v 18 h.

SG je srdečně zvána!


V pověření SG

Gentlemani ještě nevymřeli...

4. března 2016 v 20:46 | SG
Na umt na levém břehu řeky Zubřiny se odehrálo další klasické měření sil staříků kádru SG.

Nervydrásajícího losování se borci účastnili se zatajeným dechem.

Pak však přišlo něco, co vyrazilo dech i nejotrlejším divákům.

Oranžoví se domnívali, že jsou herně lepší a tak soupeři nabídli kusovku, aby srovnali síly na obou stranách barikády a to ne ledajakou, samotného turbodieselmotora každé lepší zálohy, Rybkyna, což vychýlilo jazýček na misce vah na stranu zelených borců a to způsobem více než suverénním.

Zelení vsadili totiž na tuhou defenzivu a z ní vyráželi k smrtícím protiútokům, na což našli Oranžoví recept pouze dvakrát a z toho jednou brankou dokonce technickou.

Doktor z Aleppa, jaderný fyzik z Mosulu či dokonce mladičký Sandokan?
Ne, ne, samá voda!
To se jen kvadrikona SG U Filuty mohla smát, kvadrick se nestřílí na umělohmotném pažitu každý den!

U Filuty se už však řešily jiné záležitosti a myšlenky se pomalu upíraly k nastávajícímu již téměř tradičnímu měření sil s kolofantskými mladíky!

Vlčák plakal na rameně svého terapeuta, který mu chvíli před tím řádně ošetřil šimpán!

Zelení vs. Oranžoví 5:2

Zelení:
Schlägel - Vaněk, Bočan, Rybár I. , Major, Zdráhal

Oranžoví:
Vlček - Červený, Rejthar, Koza, Pajdar

SG