V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Listopad 2015

Horskou dráhou pouze ke kříži

28. listopadu 2015 v 11:17 | SG
Ano, na omrzlý umělohmotný pažit se v páteční podvečer dostavilo hned sedmnáct bojechtivých borců nejen kádru staré gardy, ale i fotbalových kusovek mladších ročníků výroby!

Poprat o své první seniorské body se pokoušel i špílmacher a-teamu Jiskry Domažlice, Munda.


Hned zkraje se začalo hrát na ostří nože a Oranžoví šli brzo do vedení, na což reagoval výše zmiňovaný Munda brankou a brankovou asistencí Karáskovi mladšímu, což ale nevzalo borcům okolo exligisty vítr z plachet, neboť ti obrátili kolo dějin na svou stranu a pomalu si v hlavách sumírovali vítězná chorea, když však agilní Motorka našel na pravém křídle nadýcháným centrem El kapitána, který téměř z jedné vyhledal před svatyní Mundu ztlumivšího si kožené slunce na prsou a propálivšího následně vše v cestě mu stojícího na 3:3, na čemž již nezměnila nic ani nasledná pumelice vypálená jedovatou pravačkou bývalého sportovce okresu olíznuvší konstrukcí svatyně Páji Rybárů.


Nejpovedenější akci předvedl svou výstavní brankou snajper Pelé Peleška, ale celkový dobrý dojem si pokazil předchozí hereckou etidou na téma porážka divé zvěře předváděnou v pokutovém území soupeře.


Hvězdou mače se tak po zásluze mohl stát Munda, jehož skvělý výkon však v konečném součtu stejně na body nestačil a jen podtrhl to, jak těžké je získávat body do seniorské individuální statistiky!

Zelení vs. Oranžoví 3:3

Zelení:
Rybár P. - Rybár I., Vaněk, Foldyna, Karas jun., Major, Mužík, Rejthar

Oranžoví:
Weber - Vinopal, Csulák, Brichcín jun., Major jun., Červený, Bočan, Koza, Peleška

SG

Závěr hororu na UMT jako od Hitchocka!

21. listopadu 2015 v 19:24 | SG
Ano veleznámá díla Vertigo, Zběsilost nebo Ptáci jsou vyčpělou limonádou pro malé skauty z oddílu Svišťů oproti tomu, co se odehrávalo zejména v posledních pěti minutách na levém břehu již dobře známé říčky Zubřiny!

Ale ani losování před samotným měřením sil nelze považovat za to nejtuctovější, neboť vedení SG už se začíná pohybovat po hodně tenkém ledě a za způsob výběru aktérů by se možná musel stydět už i Berbr a možná dokonce i Pelta, jsou-li toho pocitu vůbec schopni.


Výběr kostiček proběhl již v kabině a to za neúčasti borců, kteří měli údajně ještě dorazit, no a po takovémto vylosování se pak ještě klasicky trochu šachovalo a vyšperkovávalo, co vyšperkovat šlo, takže vysledně se nebylo moc čemu divit, když se na jedné straně objevily skutečné fotbalové klenoty kádru SG, ale zase jich bylo naštěstí o jednoho méně, což hodnotu jejich akcií na fotbalové burze sráželo znatelně dolů a nakonec se to projevilo i ve vlastním mači, když šli Oranžoví rychlými brankami do vedení 3:0!

Zelení v této chvíli nepropadli ale panice a zalezli i za tohoto stavu do obranné ulity a čekali na chyby soupeře, které opravdu na sebe nenechaly dlouho čekat, a po zisku koženého slunce přecházeli do rychlého protiútoku, čímž začali získávat pevnější úmělohmotná stébla pod svýma nohama!

Sedm minut před koncem nervydrásajícího měření sil to stačilo jen na nepříznivý výsledek z pohledu borců kolem Vlčka, Červeného, Foldyny a spol. 3:5, pak ale tito hoši zařadili vyšší, tedy druhý, rychlostní stupeň a světe div se, dokázali nejen srovnat krok brankami Červeného, ale v dané chvíli domnělým hřebíčkem do rakve z famózní pravačky Vlčkovy dokázali strhnout navíc vedení na svou stranu, s čímž se nedokázali pravděpodobně ztotožnit fotbaloví bohové a tak ještě nabídli poslední šanci Pavlovi Krumlovi, který s ní naložil tak, že jen prokázal, proč za něj Milavečtí neváhali nabídnout dva pytle pšenice a dva řádky brambor k tomu, neboť vymetl bravurně růžek Vlčkovy svatyně tak, že se do něj jím vypoklonkovaná pavoučí rodinka zcela jistě více nenavrátí!

Za symbolického ďábelského stavu 6:6 se tedy mohlo jít do chladivé sprchy i díky tomu, že se naštěstí neobjevil žádný slimák s batohem, což v takovém městě lásky bohužel tvrdit nemohou!

Laureát placky "Myšák mače" se tentokrát nehledal snadno, neboť adeptů bylo více.
Nejprve na něj měl nakročeno Venda Vilímů, který se po domnělém faulu Palovičově poroučel po úprku, jako by mu někdo ukradl peněženku, do pozice ležícího střelce, ale až později se ukázalo, že na vině byla jeho vlastní mysl, která naložila svému tělu mnohem větší břímě, než bylo možné zvládnout.
Svou ztečí za stavu 5:4 ho však trumfnul Jirka Zdráhal, neboť chtěl i za příznivého stavu uštědřit soupeři ránu z milosti, ale při svém výpadu a postřekovské fintě si zoči-voči soupeři šlápl na kožené slunce a ten ho uklidil do odkryté Pištovy klece!
Když se však redakce dozvěděla, že fotbalový démant a turbodieselmotor každé zálohy, Rybkyn, nedorazil jen proto, že se na celý den zavřel s kalkulačkou do ředitelny a počítal, zda se v individuální statistice do konce roku může dostat ještě do plusu a teprve po osmnácté hodině mu vyšlo, že ne, a z účasti na tréninku se tedy narychlo odhlásil, ačkoliv byl celý týden nahlášen, vyfoufl tuto cenou trofej dvěma výše jmenovaným právě on!
Srdečně blahopřejeme!

Oranžoví vs. Zelení 6:6

Oranžoví:
Csulák - P. Kruml, Pavlíček, Major jr., Major sen., Zdráhal, Vilím

Zelení
P. Rybár - Palovič, Vlček, Červený, Pajdar, Foldyna

SG

Děda Potůček na umt?

14. listopadu 2015 v 11:02 | SG
V páteční podvečer na umt v ideálním fotbalovém počasí, ale tak možná pro ostrovní kopanou, se odehrálo klasické měření sil kádru staré gardy Jiskry Domažlice.


Nejprve se řešilo, bude-li se volat partička, co pomáhá a chrání, neboť z areálu zmizela pýcha staré gardy, téměř nové branky patřící již neodmyslitelně ke každotýdennímu seniorskému tréninkovému koloritu a vzhledem k tomu, že ostatní mužstva si své branky střeží jako oko v hlavě a těžko je budou seniorům zapůjčovávat, je dost dobře možné, že se jednalo o tréninkovou derniéru staříků!

Po jak jinak než nervydrásajícím a dechberoucím losování byla otázka, kdo bude brát body, otevřená, neboť se na poslední chvíli odhlásil letos stoprocentní sběratel bodů do individuální statistiky, exligista Vinouš!

Zelení však nenechali dlouho nikoho na pochybách, že se dělit o body či je někomu přenechávat tentokrát nemíní a šli hned z kraje mače dvěma rychlými brankami do vedení, na což sice ještě rychlým smrtícím kontrem reagovalo soupeři hrůzu nahánějící dynamické duo Hošek - Dufek, ale to byl ten večer vlastně poslední oranžový výkřik do mlhavé tmy a tím bylo i jasné, že s jedním zářezem na pažbě kalašnikova za šedesát minut hry se prostě vyhrávat nedá a to zejména vzhledem k tomu, že zeleným míčovým kouzelníkům kolem Červíka a Vlčáka se to podařilo celkem osmkrát častěji!

Nutno podotknout, že Oranžoví si jakýs takýs uzemní tlak občas vytvořili, čímž si vybojovali čtyři penalty za rohy, s jejichž exekucí byli tentokrát víc než na štíru!

Penalta je dobrý sluha, ale špatný pán!
Kopnout ji ale tak, že se téměř vrátí za vlastní brankovou čáru nedokáže hned tak někdo, takže Ravanelliho plaketa za myšáka mače, je zcela jistě ve správných rukou!

Zelení vs. Oranžoví 8:1

Zelení:
Major - Červený, Vlček, Csulák, Vaněk

Oranžoví:
Schlägel - Rejthar, Dufek, Hošek, Zdráhal

Děda Potůček se bohužel nedostavil, ale zaskočil ho jiný již měsíc také dědeček Karásek, který dorazil zcela vyjímečně bez klubového nadupaného japonce a šoupnul dokola párkrát něco veselých kalíšků, za což děkujeme a ještě jednou srdečně blahopřejeme!

Bohužel celý fotbalový večer se odehrál na pozadí hrozných nefotbalových událostí ve Francii a tak jen pevně doufám, že konečně kovaní havlisti, zaslepení sluníčkáři, zelení ekoteroristi a jiní zemští škůdci začínají pomalu sundavat mysl temnící multikulti brýle mámení a začnou vnímat svět, takový jaký je, bez přílišného pseudohumanistického sentimentu!

Rodinám barbarsky zabitých upřímnou soustrast!

SG

Potápky opět šlapaly vodu!

8. listopadu 2015 v 17:26 | SG
Ano, letos statisticky mátožní, i když jinak fotbalově otrlí a mnoha těžkými boji zocelení harcovníci, opět šlapali na levém břehu říčky Zubřiny vodu a celý tradiční mač měření sil staříků z chodské metropole tahali za onen pověstný kratší kousek legendárního imaginárního provázku!

Marně některým El kapitáno zasílal smskou radu, koho že si mají vylosovat a dát se s ním do fotbalového holportu, ale jak říkává klasik, mládí neporadíš!

Je pravda, že když se tajemnem opředená losovačka nepovedla po berbrovsku hned napoprvé dle představ zejména starších účastníků mače, začalo se "kouzlit" se sestavami dlouho po losování, což většina jako nemístnou peltovinu okamžitě zamítla a mohlo se jít na věc!

Zelení borci vsadili na tuhou defenzívní ulitu, z níž se nepokoušeli ani vyrážet do nějakých protiútoků a kulatý nesmysl po náhodném získání vlastně jen nakopávali směr soupeřova svatyně, což při rozptylu pár desítek metrů nemělo valné vyhlídky na úspěch a přesto se to za hodinu boje třikrát podařilo, ale vzhledem k tomu, že soupeř v oranžových bundoškách pálil do černého přesně dvakrát častěji, mohl se tetelit po zápase na pomíjivém fotbalovém piedestálu slávy!

Po dlouhé době zavítala mezi své opora zadních řad Jirka "Ravanelli" Palovič, což na body zatím nestačilo, ale minimálně na myšáky mače za výkon Zelených to tentokrát bylo!

Oranžoví vs. Zelení 6:3

Oranžoví:
Vinopal - Červený, Bočan, Koza, Peleška, Vlček

Zelení
Palovič - Rybár I., Brichcín, Zdráhal, Vaněk

SG