V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Říjen 2015

Penalty jazýčky na misce vah!

31. října 2015 v 10:50 | SG
Ano, výsledek pravděpodobně u pravidelných čtenářů webu sg evokuje jednoznačnou záležitost, ale opak byl při klasickém měření aktuálních sil kádru staříků pravdou, neboť zelený soupeř podal na levém břehu řeky Zubřiny oduševnělý statečný výkon a proměnil - li by dvě penalty za šest rohů a na druhé straně, nepředvedl - li by penaltový exekutor, Motorka, proměnění penalty jak z učebnice kopané, mohlo se jít do chladivé sprchy při dělbě bodů, k čemuž naštěstí pro solidně bránící a na rychlé kontry spoléhající oranžové borce tentokráte opět nedošlo!


U Filuty se pak řešilo, co by bylo, kdyby, ale na to se naštěstí nehraje a příště už to bude určitě zase všechno jinak a štěstěna se hlavně při losování muže usmát zase na někoho jiného, no a vo tom to je!

Oranžoví vs. Zelení 4:1

Oranžoví:
Major - Vinopal, Rejthar, Csulák, Dufek, Foldyna

Zelení:
Schlägel - Červený, Koza, Vaněk, Bočan

SG

Fotbalový um staříků od Zubřiny nad síly "Optiků"!

24. října 2015 v 13:35 | SG
Tradiční měření sil na levém břehu říčky Zubřiny vyznělo tentokrát zcela jasně pro domácí seniory, když soupeř dokázal v první půli povedenou akcí vykřesat za stavu 3:0 pro domácí ještě určitou naději a snižoval na 1:3 z jeho pohledu.


V druhé půli však domácí ještě přidali v pohybu a pěti brankami dostali již odevzdané hosty do kolen.


Domácí kupodivu pouze v jedenácti, ačkoliv v kádru je kolem třiceti borců, hráli navíc druhou půli o jednoho míčového kouzelníka méně, neboť se zranil statisticky znovuzrozený motor zálohy Rybkyn a na hřišti již jen statoval, i když zlé jazyky tvrdí, že žádný rozdíl oproti poločasu prvnímu v herním projevu výše jmenovaného jedince nepoznaly!

Výtečně zahrál bývalý sportovec okresu Bery zaznamenavší hattrick.


Střelecky se k nimu přidali i rtuťovitý Rejthar a řízný Červený se dvěma zásahy!


Soupeř nebyl o tolik horší, jak by výsledek naznačoval, měl ve svém středu technicky zdatné hráče, ale oproti domácím zaostával v pohybu, ale na jaře v Nýrsku bude pry vše zase úplně jinak.

No nechme se překvapit!

SG Jiskra Domažlice vs. SG SKP Okula Nýrsko 8:1 (3:1)

Sestava domácích:
Kohel - Dufek, Major, Červený, Vlček - Kuželka, Brichcín, Rejthar, Koza - Bočan, I. Rybár

Branky Jiskry:
Bočan 3, Rejthar 2, Červený 2, Koza

Sudí:
Jirka Schlägel, štestí pro Pavla Královce, že zápas neviděl Berbr, protože by se asi nemohl divit tomu, kdyby byl na jeho úkor nominován do příštích mačů právě tento zejména ve středovém kruhu pohyblivý arbitr!

A závěrem rozhovor z mixzóny U Filuty:

SG

Vilzingští miláčky fotbalových bohů!

17. října 2015 v 9:44 | SG
Ano, na umělohmotném pažitu se v páteční podvečer odehrál další z nekonečného množství dramatů fotbalových klání staříků z chodské metropole s jedním z nejtradičnějších soupeřů, starou gardu z Vilzingu.

Začalo se v ostrém tempu a hned došlo k lehkému zaváhání na místě, kde vzhledem k absenci ofenzivně defenzivního levonohého zázraku, Bohouše Berky, musel vypomoci statisticky letos mátožný Vlček a když byl ještě ustrojen tak, že si soupeř myslel, že dělá placenou reklamu michelinu, scházela mu ona pověstná lehkost, jejíž absence asi rozhodla o tom, že se kulatého nesmyslu zmocnil o zlomeček okamžiku dříve bomber Hans - Jürgen Spitzer, který v průběhu zápasu uzavřel s řízným málomluvným bekem Dufkem přátelství na celý život, a vychutnal si obranu a uklidil kožené slunce do svatyně bezmocného a po zbytek mače pracovně téměř nevytíženého Kohela.


O chvíli později po hanebné rozehrávce domácích pílil k téže svatyni opět Spitzer a dle úsudku vynikajícího sudího Bohouše Forra byl zastaven za hranicí fotbalových pravidel a následný přímý kop zahrál míčový ekvilibrista Klaus Weber v provedení Michel Platini a domácí golmánek byl opět bez šance, ale to bylo všechno, co ten večer mohli hosté nabídnout a pak přišel fotbalový festival zahozených šancí domácích, když se do půle ujala jenom nádherná dechberoucí kombinace na jeden dotek zakončená hlavou alá Horst Hrubesch rtuťovitým Bočanem.


Po změně stran se hrálo vlastně jen na půli hostujícího soupeře, který byl sevřen do kleští a balóny jen odkopával poté, co se na jeho branku valil útok za útokem a domácí borci si vytvářeli šanci za šancí, z nichž ani ty nejvyloženější nedokázali přetavit v gól a tak nakonec hosté z druhé strany hranice proměnili neskonalou přízeň fotbalových bohů ve vítězství s odřenýma ušima a to tentokrát až do morku kostí!

Měli-li i nadále takovou kliku i poté, co po společném posezení U Filuty vyrazili do příhraničního casina, jsou z nich touto dobou již určitě multimilionáři.

SG Jiskra Domažlice vs. AH DJK Vilzing 1:2 (1:2)

Branky:
Libor Bočan - Spitzer H.-J., Weber Klaus

Sudí:
Ferdinand Bohouš Forro

Sestava Jiskry Domažlice:
Kohel - Dufek, Major, Červený, Vlček - Koza (Brichcín jr.), Brichcín sen. (Pajdar), Rybár I., Rejthar - Bočan, Foldyna (Šot)

Příštím mačem je Nýrsko.

Nominace týmujem!

SG

Rybkyn na vítězné vlně!

10. října 2015 v 0:40 | SG
Na umt se v páteční podvečer odehrálo další klasické měření sil, tentokrát navíc ještě nominační, kádru borců sg z chodské metropole.

Nejprve se dvojice podvodníčků snažila vnutit El Kapitánovi, že už ho má ten Němec, co všechno schovává, úplně v moci, ale nakonec se ukázalo, že losovací kostičky nosil několik týdnů ve své brašně spolu s mazáním alá Venclovský zapomnětlivý Rybkyn.

Velice podezřelé náčelníkovo losování jak z Berbrovy černé kuchyně, kdy losovacích kostek bylo méně než hráčů na kolbišti, určilo kádry dvou odhodlaných šiků.

Do mače vlétli lépe Oranžoví, to když se prosadili postupně Dufek, Vaněk, a precizním obstřelem po exligistově vybídnutí klasickou kolmicí do rozvrácené lelkující obrany soupeře Vlček, pak ale zvedli hlavu i Zelení, když se přes tuhou defenzivu alá prešovský beton prosadil dvakrát bez platného lístku asi na falešnou vrácenku přes stoleté duo biletářů v poslední době střelecky disponovaný Bočan, ale to již vteřinovka hodinek neúprosně ubírala závěrečné okamžiky dramatu na umělohmotném pažitu levého břehu do ticha vesele ševelící Zubřiny, kdy mohl ještě z penalty vydolovat alespoň čestný bod Červený, ale pod obrovským tlakem na svou mladou nervovou soustavu o kousíček minul a tak již jen zahlédl záblesk koncových světel z kolbiště prchnuvšího spolubojovníka, jehož pravděpodobně po delší herní přestávce zdrtila již druhá prohra v řadě.

Co má pak říkat takový náčelník a výsledkově jemu podobní?

Oranžoví vs. Zelení 3 : 2

Branky:
Dufek, Vaněk, Vlček : Bočan 2

Oranžoví:
Major - Vinopal, Vlček, Dufek, Berka, Rejthar, Rybár I., Vaněk

Zelení:
Foldyna - Schlägel, Červený, Brichcín, Vilím, Bočan, Zdráhal, Pavlíček


U Filuty se pak řešila nominace na příští mač a to dle celkem jednoduchého klíče, půlka poražených z dnešního nominačního tréninku doplní mužstvo vítězů, ovšem ti, co dnes opustili bojiště bez rozloučení, do ní budou vklouzávat opravdu těžko!


Příštím mačem je El klásico, tedy mistrák s mladíky dříve narozenými ve Vilzingu a okolí.


SG

Ve čtvrtém kvartálu se lopatky turba konečně roztočily!

3. října 2015 v 10:16 | SG
Ano, turbodieselmotor každé zálohy Rybkyn byl se sbíráním bodů letos jaksi na štíru a to až do pátečního podvečera, kdy jeho turbo opět seplo a dovolilo mu na plno ukázat, jaký fotbalový klenot dřímá pod skořápkou letošního výsledkového otloukánka kádru SG a když se k němu přidal i další podobný "pilný" sběratel bodů, měli to Nosiči v oranžových bundoškách na umělohmotném pažitu na levém břehu do ticha vesele zurčící Zubřiny opravdu nesnadné!

Pozdě, ale přece!
No zas tak pozdě zase ne, vždyť máme teprve 40. týden roku!

Zlé jazyky sice tvrdí, že základem úspěchu bylo opět losování, když management SG totálně selhal a nedodal kostičky pro losování a bohužel se ukázalo, že nejsou od tajného gamblerského turnaje správců stadionu k dispozici ani figurky od člověče nezlob se, přistoupilo se na losování levých kopaček, neboť pravá by se u některých jedinců hledela opravdu marně.

No a zde se dostáváme k jádru pudla, neboť údajně vyšlo najevo, že Rybkyn svůj losovací škrpál tkaničkou přivázal ke kopačkám dua stoperů SG, pilných sběratelů bodů do individuální statistiky, čímž byl úspěch vlastně dopředu zaručen.

Navíc losování prováděl lehce manipulovatelný Vlčák, který však nebyl do vlastního mače vzhledem k prachbídné sportovní formě vubec připuštěn!

Bývalý sportovec okresu nabízel plnými hrstmi fotbalový standard, ale na Nosiče to stačilo! Aby taky ne, nastřílet sám půltuctu branek se nepodaří každý den!

Oranžoví sice vlétli do mače jako blesk z čistého nebe, když si s lelkujícím exligistou dvakrát pohrál El kapitáno junior, na což reagovaly Ikony brilantními kontry většinou po ose Rybkyn, Bery, Červík a dvojnásobný jubilant Vilím, poté však Junior zkompletoval hattrick a navrátilec Motorka brilantně proměnil dvě penalty za rohy soupeře a kocábka Ikon se lehce zatrmácela, ale pak otočil velký kormidelník Vinouš kormidlem na tu správnou stranu a dovezl slavně své svěřence i s takovým břemenem, jakým třeba takový Rybkyn statisticky bezesporu je, na druhý tedy vítězný břeh.

No a pak jen děkovací choreo přihlížejícím davům vedených roztleskávači Copákem, Vlčákem a Fandou Schlägelem a mohlo se jít k Filutovi slavit!

Tak se to najednou nějak sešlo, svátek, dojetí pátejch gum a dokonce i první body do individuální statistiky! Ještě jednou velká gratulace!!!

Zelení vs. Oranžoví 12:6

Zelení:
Vinopal - Major sen., Bočan, Rybár I., Červený, Vilím

Oranžoví:
Zdráhal - Foldyna, Rejthar, Major jr., Koza, Schlägl

Příštím mačem je mistrák s mladíky dříve narozenými ve Vilzingu a okolí!

SG