V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Září 2015

Pod Ostrým sa blýská, hromy divo bijů...

26. září 2015 v 8:09 | SG
Nějaký nový film o holokaustu?
Tak to se opravdu mýlíte, i když komparsisté na to postavy mají.
Redaktor webu dorazil později a tak společné foto zachraňoval až po mači!

AH SV Lohberg vs. SG Jiskra Domažlice 0 : 2 ( 0 : 0 )

Branky:
Karel Forst, Petr Kuželka

Sestava Jiskry Domažlice :
Pavel Rybár - Dufek, Major, Kadlec, Berka - Vlček, Brichcín, Červený, Rejthar - Bočan, Vilím

Střídali :
Zdráhal, Kuželka, Forst

Pod Ostrým sa blýská, hromy divo bijů...

Dala by se parafrázovat hymna jednoho z posledních statečných států na poslední chvíli ještě zachraňujících naději na státní suverenitu malých subjektů proti sebezničující zvůli do multikulturální propasti se pomalu, ale jistě, řítící Evropy vedené alkoholiky, defraudanty a podobnou povedenou čeládkou.

Naštěstí už se již objevují první petice za vyhlášení referenda o nesetrvávání v tomto nadnárodním bolševickém klubu sebevrahů!

Naši zástupci Sralbotka a neagent Nebureš se za nás bohužel asi těžko postaví!

Hřbet jako oni naštěstí neohnuli na největším hřišti v chamském okrese senioři z Chodska a vydřeli po opravdu přetěžkým boji všechny body a to i bez ztráty kytičky v podobě obdržení branky.

V druhé půli se totiž střelecky nemýlil Karel Forst a pojistku přidal současně s padající tmou jubilant Kuželka, jinak by se asi hrálo dodnes.

Do další padesátky dodatečně všechno nej...

Příštím mačem je El klásico proti Vilzingu.

"Měl jsem trochu strach, že bude vzadu nula bylo jasný, ale v góly vepředu jsem moc nevěřil", dodal se skromností sobě vlastní fantom mezi tyčemi.

Nominace týmujem.

SG

Nevybíravý los určil ráz měření sil!

19. září 2015 v 12:23 | SG
Ano, to, co vhání staříkům adrenalin do žil, není vlastně už ani tréninkový mač samotný, ale hlavní psychologické souboje se odehrávají již v rámci nervydrásajícího losování.

Vzhledem k tomu, že se Karásek s klubovým aparátem opět nedostavil, jedna vzpomínka z archivu SG.

Vzhledem k neúčasti náčelníka, jehož Bery pro jistotu "uklidil" do služby, převzal svou ochrannou ruku nad losováním v zájmu zachování nestrannosti El kapitáno, i když se těsně po losování a zveřejnění výsledků ozývala z hloučku Oranžových hlasitá mrmlání o berbrovinách, peltovinách apod.

Není divu, že v řadách Zelených, jichž bylo i o jednoho více, se objevili nejen arbitr losování, ale i staří dobří známí jako Vinouš, Bery, Rejtárek a další a papírově bylo zjevné, za kým by tentokrát mohly konečně putovat body.

Zelení šli do rychlého vedení 3:0 a když už se na nemohoucnost střelců v oranžových barvách proti zformované zónové obraně nedalo dívat, zavelel ke zteči jeden z nejzkušenějších, Vlčák, a čistým chodským nártem vyhnal pavouky z nejzažšího rohu El kapitánovy svatyně.

Takovýto klasický "vlastenec" se vídá opravdu zřídka!

Pak měli Oranžoví možnost dokonce snížit z penalty na 3:2, ale když kulatý nesmysl z Červíčkovy pravačky míjel o milimetry zařízení, bylo jasné, že tím pohasla i poslední jiskříčka naděje na zvrat jasného průběhu tradičního měření sil staříků na levém břehu do ticha ševelící Zubřiny!

Zelení v poklidu navyšovali svůj náskok až na konečných 8:1 a za zmínku snad stojí už jen pokus forvarda Zdráhala o překonání vzdálenosti Veselého rekordu v hodu oštěpem a to střelou na branku asi z půl kroku a nebýt za plotem hradba z mohutných listnáčů, zcela jistě by se to podařilo!

U Filuty už se pak jen probíralo ono klasické, co by bylo kdyby a zaháněla se žízen vzniklá pohybem u jedněch či brejlením na lampu s pusou dokořán u jiných!

Vzhledem k tomu, že náčelník neprozřetelně neurčil nikoho k vybrání "desátků" do svého bezedného mešce, pokusil se nejmenovaný bývalý sportovec okresu o malou revoltu a kupodivu nebyl nikdo proti!

Navrhl totiž, aby se z tohoto večera použily peníze na něco hodnotného jako třeba triko, košile nebo dokonce klubový oblek apod., ale když paní Červená zahlásila, že jsou k mání výtečné lubské klobásy, padl nově vzniklý černý fond právě na ně!

A to se to hodovalo za klubové peníze!

Ještě teď se všichni olizují!

Zelení vs. Oranžoví 8:1

Zelení:
Major - Vinopal, Vlček, Zdráhal, Vaněk, Rejthar, Bočan

Oranžoví:
Csulák - Červený, Rybár I., Pajdar, Koza, Schlägl

Příští akcí je výlet na plácek pod Ostrý a nominace je na týmuji!

SG

Dosáhli už Nosiči úrovně Ikon?

12. září 2015 v 12:25 | SG
Ano fotbaloví experti si neví rady s novým stále častěji se opakujícím jevem na levém břehu Zubřiny, neboť již po několikáté skončilo aktuální měření sil Nosičů a Ikon nemilosrdnou dělbou bodů a tak dosud není známo, zda šli Nosiči svou fotbalovou kvalitou strmě vzhůru a dotáhli se tak na Ikony a nebo začaly Ikony tak poctivě fotbalově pracovat, že začaly dělníkům a nosičům umělohmotných pažitů brát vítr z plachet, v tomto případě doslova vodu z věder!

Bude se lokál U Filuty do budoucna muset přejmenovat na hospodu u křížů či u dělby bodů?

Obojí je možné a je třeba to nechat projít důslednou analýzou!

Tak teď už je jasné, kdo a jak řídí Dášu!
Nový člen klubu dotykáčkářů?
Ale ne, to si jen letos mátožný borec na dotykáči připomíná roky zašlé slávy, kdy ještě dokázal bodovávat!

Jedno je však jisté, umělka se vítěze tentokrát opět nedočkala, i když oranžoví kouzelníci s kulatým nesmyslem byli třem bodům proklatě blízko nebýt zaváhání jednoho nejmenovaného jedince, ale i jiných.

Management SG neponechal nic náhodě a před blížícím se utkáním na malebném hřišťátku na úpatí Ostrého proti šedovlasým ekvilibristům s koženým sluncem sezval téměř kompletní paletu kádru SG!

Proběhlo jako vždy nervydrásající a dechberoucí losování a mohlo se jít na věc!

Zelení okamžitě udeřili a zaklepali na bránu oranžové svatyně jako oko v hlavě střežené vyznavačem adrenalinových sportů rychlokoloběžkosjezdařem Jirkou Schläglem, který pumelici soupeře reflexivně vytěsnil na roh, bohužel rukou, za což následoval trest v podobě Vilímova precizně proměněného pokutového kopu!

Pak převzali otěže zápasu technicky zdatnější Oranžoví a po většinu mače se hrálo vlastně jen podle jejich not, kdy z maršálské torny tahal náčelník jednu geniální myšlenku za druhou a rýsoval smrtící kolmice za tuhou defenzivu soupeře, bohužel ne vždy našly tyto kolmice průsečík se směrem dráhy úprku po brankách lačnících ofenzivních borců Bočana, Vaňka a Pelešky a tak nejednou útok končil kvapíkovým brejkem zeleného protivníka, který však naštěstí většinou končil na duu stoperů biletářů, jejichž hvězda vylétla na fotbalové výsluní minulý týden při trhání lístků na koncertu Míši Davidů a bez lístku byl vstup do areálu takřka nemožný, stejně jako do velkého vápna v páteční podvečer na UMT!

Oranžoví strhli vedení brankami Vaňka a Bočana na svou stranu a už si v hlavách sumírovali oslavné choreo a děkovačky přihlížejícím davům, když se po pravé straně prosmýkl mezi trojicí lelkujících hráčů jako lasička milavečský superexpres jménem Pavel Kruml a nezištně adresoval jako na sříbrném podnose servírovanou přihrávkou do prostoru soupeřova hájemství, kde již téměř tak rychle jako utíkající nejmenovaný reprezentant před partičkou, co pomáhá a chrání, pádil létající ortopéd, jemuž sice visel na zádech pracovitý Peleška, ale bohužel jenom pohledem, a tak ze třiceti metrů již jen sledoval, jak operatér Kožiol pár minut před koncem překonal bezmocného Schlägela a vlastně tím udělal i onu pověstnou tečku za solidním fotbalovým večerem!

Oranžoví : Zelení 2:2

Branky:
Vaněk, Bočan - Vilím (p.), Kožiol

Oranžoví:
Schlägel - Major, Vinopal, Berka, Peleška, Vaněk, Červený, Bočan, Brichcín

Zelení:
Csulák - Rybár I., Kruml P., Kožiol, Pavlíček, Zdráhal, Vlček, Vilím, Koza

Na tři udělené seniorské body si zvídavá Zubřina bude muset počkat nejméně do příštího pátku!

SG

Pár přátel stačí mít, co uměj za to vzít...

6. září 2015 v 14:02 | SG
No a přesně tolik se jich dostavilo k zajištění pořadatelské služby a následné rozborce pódia a aparatury po koncertu Michala Davida pořádaného firmou Dotiko a fotbalovým oddílem Jiskrou Domažlice.

Duu stoperů SG neproklouzla u vchodu bez vstupenky stejně jako na hřišti ani ona pověstná myška!

Nakonec se vše zvládlo a ke třetí hodině ranní se mohlo hlásit, že je hotovo, i když Bery ještě dlouho žadonil, že by si naložení a vyložení nákladu ještě alespoň jednou rád zopakoval, aby to do příště nezapomněl, ale parťák bedňáků byl v tomto směru neústupný a odpískal odjezd!

Po třech letech znovu spolu, jenom Motorku nahradil dentista Paták z CSKA.

Velké díky patří Kubrtovi, Rybkynovi, Berymu, Kadlecrámovi, Pájovi Rybárů, opoře CSKA dentistovi Patákovi a Mildovi Vinopalů!

El Kapitáno na svého t. č. zraněním handicapovaného parťáka ale nezapomněl a jeden památný snímek i se zpěvákovým podpisem obstaral i pro něho!

SG

Umělka se vítěze nedočkala.

5. září 2015 v 13:14 | SG
I přes managarské náčelníkovo zaváhání se sešel na umt solidní počet deseti bojechtivých kusovek kádru SG, aby se poměřily aktuální síly a fotbalové kvality.

Rozlosování levých kopaček určilo teamy a mohlo se jít na věc.

Do mače vlétli Zelení kolem míčových kouzelníků Bočana, Rejthara a Červeného jako pověstný vichr z hor a po rychlých a smrtících kombinacích vedli v páté minutě již dva ku nule.

Pak ale ukázali svůj potenciál i podceňovaní Oranžoví a pod taktovkou agilního Vlčka kráčeli zejména díky trefám podkošového mága Vaňka za domnělým jasným vítězstvím, neboť vedli již 6:3, s čímž se však soupeř neztotožnil a v drtivém závěru dokázal vydržít nakonec zaslouženou remízu šesti ku šesti.

Oranžoví vs. Zelení 6:6

Oranžoví:
Major - Kruml P., Vlček, Zdráhal, Vaněk

Zelení:
Kožiol - Rejthar, Bočan, Červený, Jiránek

No a pak se rozjímalo o tom, kolik stačilo jedněm či druhým k tomu, aby se po delší době mohli opět vyhřívat na piedestalu slávy.

K ozdobám mače patřil bojovný Jiránek, který držel sportovní akcie Zelených na obchodovatelné úrovni.

SG

KP SD Jiskra Domažlice vs. TJ Přeštice 3:1 (1:0)

5. září 2015 v 12:23 | SG
Foto archiv SG

Sestava Jiskry Domažlice:
Kupilík - Buršík, Korelus, Žák, Šrámek - Svoboda, Hojda, Dufek, Čadek, Konůpka - Major

Na střídání připraveni:
Vlček, Sladký, Selnar, Vesti, Nguyen, Pavelec

Trenéři:
Oldřich Timura, Roman Škampa

Sestava TJ Přeštice:
Jelínek - Knížek, Petrželka, Jáchym, Štefl, Kohout, Baranec, Sýkora, Mika, Vlk, Bešta

Na střídání připraveni:
Lang, Frýbert, Fabián, Kulhánek, Šesták, Naxera

Trenér:
Luděk Šilhánek

Rozhodčí:
Adam Fanfule

Branky:
Branku vstřelil rekonvalescent Dufek ve 43.
Ve druhé půli přidal dva zásahy do černého hbitý Svoboda ve 49. a 63.
Za hosty snižoval v 65. Vlk.

Prohřešky:
20. ŽK obdržel Bešta.
45. ŽK uviděl z rukou sudího Major.
72. ŽK obdržel Baranec.
77. ŽK obdržel Kulhánek.
V 82. zamířili do sprch po ČK za hrubé nesportovní chování Konůpka a Štefl.

SG

Koncert M. Davida v sobotu, 5. 9. 2015 20.00 - 23:00.

3. září 2015 v 23:07 | SG

Zajišťujeme opět pořadatelskou službu!

SG