V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Červenec 2015

Kúra látkové výměny - zdravé řízení úbytku hmotnosti pro formování postavy".

31. července 2015 v 18:32 | Ivan Major
V pondělí, dne 3. 8. 2015, od 19.00 hodin se ve sportbaru U Filuty na fotbalovém stadiónu Na střelnici v Domažlicích koná nezávislá informativní bezplatná přednáška "Kúra látkové výměny - zdravé řízení úbytku hmotnosti pro formování postavy."


Přednášet bude pan Eberhard Ströder, jednatel a majitel společnosti Get Fit Ströder GmbH a zároveň i můj šéf.

V průběhu posledních dvou let jsem sledoval změnu postavy nejenom svého šéfa, ale i větší části jeho rodiny, některých mých spolupracovníků i klientů našeho rehabilitačního centra v Chamu.

O tyto vjemy jsem se rozdělil se svou ženou, která vše dál ventilovala před svými známými a kamarádkami.

Některé z nich se na mě obrátily, abych zorganizoval informační večer, což také tímto činím.

Informace, která je nezávazná a bezplatná, proběhne v němčině a já se pokusím ji překládat.

Uvedenou problematikou se nijak nezabývám a na mnou organizovaném informačním večeru nejsem ani nijak finančně zainteresován.

Pevně doufám, že uvedená informace pomůže těm, kteří vedou boj s nadváhou zatím marně!

Ivan Major

Partička okolo bombera na body nedosáhla!

26. července 2015 v 8:49 | SG
Na rozpálené umělce na levém břehu říčky Zubřiny se konalo v páteční tropický podvečer další z nesčetných fotbalových klání širšího kádru staříků z metropole Chodů.

Sešlo se dvanáct bojechtivých borců.

Opět proběhlo nervydrásajíjcí losování a mohlo se vyrazit do hodinového boje mužstva proti mužstvu, muže proti muži a ikona proti nosiči!

Oranžoví vědomi si ofenzivní síly soupeře začali profesorsky s tuhou defenzivou pevně doufajíc, že nedojde borci typu Rybkyna, Bočana, Dufka a dalších k jejímu naleptání!

Opak se ale stal pravdou, neboť rychlá smrtící kombinace po ose Major jun., Dufek a Bočan umožnila posledně jmenovanému bomberovi procedit kožené slunce mezi nohami v kleci lelkujícího El Kapitána a bylo zle nedobře pro borce s bundoškami v barvách pozdního květu vlčích máků!

Míčoví ekvilibristé okolo exligisty Vinopala, rtuťovitého Červíka a srdnatě bojujícího "Gattusa" Pavlíčka však neskládali ruce a ani své superrychlé kopačky v klín a dál trpělivě bojovali o každičkou píď rozpálené umělé hmoty!

Nasazení, trpělivost a hlavně fotbalová kvalita začaly přinášet své ovoce v podobě dvou branek nebývale ofenzivního Červíka a tak šli Oranžoví poprvé do těsného vedení!

Zelení však opět z rychlého brejku hbitým Dufkem srovnali krok zápasu, ale z konceptu je vyvedl svým gólem důrazný Vlčák a ránu z milosti a vlastně i poslední hřebíček do zelené rakve zasadil symbolicky El Kapitáno, když řešil únik dvou na na pospas ponechaného náčelníka, pumelicí do odkrytého růžku jeho svatyně!

Zelení těžko polykali tuto hořkou pilulku, ale nakonec podáním ruky uznali sílu soupeře a v chladivé sprše a o pár chvil později u lahodného moku U Filuty už celý zápas brali jako dávno zapomenutý zlý sen, který však minimálně po celý následující pracovní týden sem tam vytane na mysl!

No a vo tom to je!

Bomber sice na body tentokrát nedosáhl, ale zarputilost při objednávání veselých kalíšků u příležitosti oslavy jeho svátku, to nijak výrazně neohrozilo!

To náčelník nesl prohru mnohem hůře, takže se k pozápasové modlitbě k fotbalovým bohům samým rozrušením zapomněl dokonce i řádně ustrojit. No snad mu to do příštího klání prominou!

Oranžoví vs. Zelení 4:2 (0:1)

Oranžoví:
Major sen. - Vinopal, Berka, Pavlíček, Červený, Vlček

Zelení:
Csulák - Rybár I., Bočan, Dufek, Major jun., Brichcín

Příští posezení U Filuty už se bude vysílat možná dotykáčem v přímém přenosu, takže plaší borci, kteří doma ucucávají pěnový mok z lahváče a brejlí při tom na řůžovku a podobné kokotiny, mohou sledováním streamu obveselit svou skleslou mysl, což samozřejmě neplatí pro ty, co k telefonování ještě používají své multifunkční muzejní kousky, jimiž mimo jiné zatloukají hřebíky, popř. podkládají kolo traktoru!

Milovníci záznamů potom budou moci výše uvedené dění shlédnout třeba v práci na SG TV!

Pozor!
Zájemci o sledování pátečního přímého přenosu pořadu "Sejdeme se U Filuty", který následuje po tréninku SG ca od 21-ti hodin by si měli do dotykáče instalovat aplikaci Periscope Twitter. Inc. a lupou vyhledat a potvrdit jméno El Kapitáno a pak již jen tiše sedět a sledovat dění v jiskráckém lokálu v přímém přenosu!

Bonus:

Půjde Jaromír Jágr skutečně do milovaného CSKA?

Více informací : ZDE!

Bonus 2:

Konečně do redakce webu SG dorazila informace o tajemném herním tréninku SG ze dne 19. 6., kdy údajně, ač je to statistiscky a i aktuálním herním projevem téměř nemožné, bodovala současná hlavní potápka jakékoliv bárky pohybující se na klidných vodách vesele zurčící Zubřiny, Ivan "Rybkyn" Rybár!

Oranžoví vs. Zelení 6:4 (4:2)

Oranžoví:
Csulák - Rybár I., Pavlíček, Kadlec, Bočan, Koza

Zelení:
Rybár P. - Brichcín, Vaněk, Vlček, Červený, Zdráhal

Teď je jasné, proč náčelník na výzvy redakce opětovně nereagoval a prý i tvrdil, že letos žádný pátek 19. 6. vůbec nebyl!

SG

Senioři na novém stadiónku nadělili soupeři pověstného bůra!

17. července 2015 v 23:07 | SG
Ano, před přetěžkým zápasem v kolofanské jámě lvové, využili senioři Jiskry pozvánku, aby poprvé vyzkoušeli zbrusu nový stadiónek i s moderním zázemím na předměstí Rodingu, ve Wetterfeldu.

Náčelník SG určil tuze náročná nominační kritéria, takže se do nominace nevešel např. ani bývalý ligista, Milda Vinopalů, mající toho času tréninkovou bilanci 9 účastí na trénincích SG a žádnou prohru a i hvězda posledního zápasu SG za hranicemi nejen všedních dnů, uloženka z celního skladu, vyhlížela pošťačku s nominační pozvánkou ke svému překvapení marně!

Vždyť dát hattrick, to se u kanonýra SG rozumí tak nějak samo sebou.

Na řadu přišlo nezbytné focení a pak se mohlo jít na věc.


Bohužel nedorazil Lívanec, fantom pokecu domažlického fotbalu, který byl pozván na divokou kartu, ale to nijak nenaleptalo zápasovou koncentraci staříků, kteří šli po třech bodech, jak je jejich dobrým zvykem, jako ona pověstná medvědice po čerstvé strouhance!


Prvních pět minut drželi balón na svých kopačkách domácí, ale bylo to jen takové to sterilní domácí držení míče, které ani k ohrožení svatyně jako oko v hlavě střežené Pájou Rybárů nevedlo.

Soupeř, tedy hostující Jiskra hrozila z nebezpečných brejků většinou po osách Červený - Váchal - Brichcín ml. - Bočan - Rybár a posledně jmenovaný také zakončil ťukes alá Barcelóna do odryté svatyně po ukázkovém vyšachování obrany.

Do půle pak přišla chvíle bývalého sportovce okresu, Beryho Bočana, upravujícího na 0:2 ve prospěch hostí.

Výše jmenovaný bomber se o půli dozvěděl nemilou zprávu, že se v otázce nominace na zápas proti Kolofantům rozhoduje náčelník mezi ním a nejmenovanou uloženkou ze záložního skladu celní správy a že k teoretické nominaci je hattrick jaksi nutné minimum!

"Bery, nevěš hlavu!
Ty na to máš a tu nominaci si ještě vybojuješ!"

Je jasné, že tímto musel hrát pod obrovským tlakem, s nímž se zhostil se ctí a třemi zásahy v průběhu druhého dějství wetterfeldské tragédie tak vlastně zatlačil soupeři oči a vykřesal i již o něco jasnější plamínek naděje na pozvánku k příštímu zápasu!

AH Wetterfeld vs. SG Jiskra Domažlice 1:5 (0:2)

Branky:
Andreas Bücherl (snižoval na 1:3) : Rybár Ivan, Bočan 4x!

Sestava Jiskry Domažlice:
Pavel Rybár - Kožiol, Bombala, Major, Berka - Dufek (Brichcín jun.), Brichcín sen. , Červený, Rejthar - Ivan Rybár, Bočan (Váchal)

Pár momentek dotykáčem: ZDE!

SG

Uloženka z celního skladu rozhodla zápas!

12. července 2015 v 21:40 | SG
Není žádným tajemstvím, že staříci Jiskry občas trénují na legendární umělce i s míčovými kouzelníky z celní správy vedené nikým menším než "Brazilcem z Kavkazu" Milanem Mašlem, který občas, samozřejmě za odpovídající odstupné, nějakou ze svých oveček přepustí těm mančaftům, které právě na tom či onom místě tlačí nějaká ta fotbalová bota.


Naposledy to bylo například defenzivní eso, Pája Krumlů, které cestovalo do nejmenované vísky z periferie, aby pomohlo zachránit soutěž, jak to dopadlo, je všeobecně známo a vrabci na střechách štěbetají, že odstupné tehdy dosáhlo na tamnější poměry pohádkových rozměrů, pytel pšenice a pět řádků brambor!

I náčelník SG maje v záloze svůj bezedný měšec ze seniorských příspěvků často preventivně pošilhával, které z "Mašlových dětí" by mohlo být v budoucnu vysláno do boje v barvách chodských staříků.

A první příležitost na sebe nedala dlouho čekat, neboť "ajťák" náčelník se pustil do boje se soupeřem opravdu těžké váhy, serverem týmuj.cz a ten je jako oheň, tedy dobrý sluha, ale špatný pán a tak po té, co jím bylo naplánováno a bezprostředně i zrušeno několik tréninků a zápasů, dokázali se v pozvánkách vyznat a online zůstat opravdu jen ti nejvěrnější a tak byla dodatečně údajně za kamion nekolkovaných cigaret "naverbována" perla fotbalové celní správy, Jirka Steinbach, což se později ukázalo jako rozhodující velmistrovský tah srovnatelný snad jen s tahy Garriho Kasparova v dobách jeho největší slávy!

Staříci z chodské metropole začali na školním hřišti proti domácím, jimž největší potěšení činívá skolit draka, profesorsky s výše zmiňovaným borcem zatím ještě na lavičce.

Asi po deseti minutách naběhl Jiří na zelený pažit a hned prvními dotyky s koženým sluncem začal své úchvatné fotbalové představení.

Klubový fotograf Karásek si na levé straně pohrál se soupeřem a posunul Rejthárkovi, jehož prudký centr nalezl právě vystřídavšího bombera Steinbacha a ten pumelicí do šibenice nedal výtečně chytajícímu strážci brodské svatyně sebemenší šanci.


Pak se odehrávala urputná bitva o každou píď bitevního pole, ale většinou jen v jeho středu, než si stopeři hostí filigránsky vyměnili balón, aby tak naleptali soupeřovu obrannou ulitu a následně přesným pasem našli výtečně hrajícího a režisérskou taktovku pevně třímajícího Červíka, který skvělým prvním kontaktem a klamavým pohybem "opil" svého stážce a narýsovanou kolmicí vybídl Pajdara k centru na koho jiného než na Jirku Steinbacha, který se placírou k tyči opět nemýlil a uzavřel tak účet prvního dějství furtské tragédie na 0:2 pro hosty!

Po změně stran měla stará garda situaci pevně pod kontrolou a domácí se k ohrožení Páji Rybárů v hostující svatyni vlastně téměř nedostali a obdobně by tomu bylo asi i s brankovou potencí hostí, nebýt opravdu silného trumfu a to téměř pozapomenuté uloženky z výstrojního skladu celní správy, která po akci jako přes kopírák s akcí z prvního poločasu po ose Červík - Pajdar - Steinbach zkompletovala klasický čistý hattrick a to, prosím, po pěti letech bez jediného mače na velkém hřišti!

Inu, kdo umí, ten umí!

AH Furth im Wald vs. SG Jiskra Domažlice 0:3 (0:2)

Branky:
Jirka Steinbach 3x!

Sestava Jiskry Domažlice:
Rybár - Kožiol, Major, Berka, Karas - Pajdar, Brichcín, Červený, Rejthar - Vilím, Forst (Steinbach)

Příští akcí je páteční měření sil s kouzelníky míče kopaného od břehů říčky Regenu, s Wetterfeldem, jehož dres nosili např. takoví borci jako Vinopal, Foldyna, Němec, Kubica, Bočan, Rybár aj.!

Nominace, doufejme, že již zkroceným týmujem!

Vzhledem k tomu, že nebyl přítomen ani Pompi a ani Bobík musel jsem si vystačit s pár snímky dotykáčem vzniklých vlastně úplně náhodou, neboť jsem chtěl v zahraničí volat linku důvěry, prý "Rote Laterne" a omylem i něco málo vyfotil, ale lepší něco wie Nichts! Oder?: ZDE!

SG

Až ostřílený bývalý sportovec okresu dovedl potápějící se bárku do klidných vod!

8. července 2015 v 13:24 | SG
V páteční tropický podvečer dorazilo ke klasickému měření sil 14 bojechtivých borců, aby poměřili své aktuální síly před těžkými ostrými boji o body s opravdovými míčovými kouzelníky, jako jsou borci od pravého břehu říčky Regenu, tedy z Wetterfeldu, či plejery z nejmenovaného městečka, jimž fotbalový život nekompromisně odpočítávají sluneční hodiny na severní stěně radnice.

Ale že to trvalo, než se bojovné rudé srdce pořádně rozbušilo...

Vzhledem k tomu, že ještě v půlce týdne vypadala prezentační listina opravdu prořídle, asi jako volební místnosti v období voleb do senátu, oslovil El kapitáno jiskráckou omladinu, nechtěla-li by trochu okysličit v dusivém vedru umdlévající šiky fotbalových staříků a ta vyšla tomuto požadavku vstříc palebnou silou tří jedinců, aktuálních mistrů krajského přeboru ve své kategorii.

Co čert nechtěl, připadli při losování všichni mladí míčoví kouzelníci na stranu Zelených, což se zprvu jevilo jako nesmírná výhoda, ale pouhý hbitý pohyb směrem vpřed a fotbalová hravost s naprostou absencí defenzivního myšlení byl téměř celé utkání vodou na mlýn takticky vyspělejších borců v bundoškách barvy přezrálého vlčího máku, kteří využili každičkou příležitost k provedení smrtícího brejku či střelou jedním dotykem na nedbale opuštěnou klec a tak se není čemu moc co divit, když po asi dvou třetinách odehraného času bylo skóre příznivější pro Oranžové, kdy po rychlé kombinaci a nezištné finální přihrávce Červíkově otevřel skóre agilní podkošový mág Vaněk přes lelkujícího El kapitána ve svatyni Zelených a druhý hřebíček do v tu dobu domnělé rakve zatloukal opět Červík penaltou za tři soupeřovy rohy.

Borci v zelených dresech oběma penaltami trestuhodně pohrdli, což se naštěstí neukázalo jako klíč k neúspěchu!

Na dostřel dovedl Zelené po filigránsky narýsované kolmici Majorem juniorem a následným hokejovým blafákem alá Vlasák Patrik Dufek, ale to už se čas začal proklatě rychle krátit a Oranžoví asi již v hlavách připravovali choreo na oslavu svého slavného vítězství.

Zkušenější borci však vědí, že zajíci se počítají až po honu a tak když konečně jeden z těch nejzkušenějších v zelených řadách, bývalý sportovec okresu, Libor Berry Bočan, zařadil na vyšší, tedy druhý rychlostní stupeň, začaly se opět dít věci ne zrovna určené pro fanouška se slabým fotbalovým srdíčkem.

Pět minut před koncem výše jmenovaný borec srovnal a v poslední minutě strhl dokonce vítězství na stranu generačně kombinované osádky, na jejíž akcie by ještě před pár okamžiky sázel alespoň onu pověstnou zlámanou grešly snad jen ten největší gamblerský dobrodruh!

Je jasné, že z tábora poražených se začaly náhle ozývat hlasy o nepřípustnosti účasti fotbalového potěru na tréninku seniorů, ačkoliv ten samý problém ještě několik málo okamžiků před koncem nervydrásajícího mače za stavu 0:2 vůbec nebyl na pořadu dne!

Hlavně nevěšet hlavu, příště už to bude zase jinak!

Je jasné, že fotbal a to zejména ten kombinovaný s klasickou lstí typu "Hup na špek" nebo "Pocem, kam deš", dokáže někdy zejména poraženým ukázat svou nehezkou odvrácenou tvář a právě tu ukázal tentokrát Oranžovým na tropickém levém břehu líně zurčící Zubřiny, ale příště to už může být opět úplně jinak!

Zelení vs. Oranžoví 3:2 (0:2)

Zelení:
Major sen. - Karas, Kožiol, Bočan, Žák, Dufek Patrik, Major jun.

Oranžoví:
Kruml Pavel - Zdráhal, Berka, Csulák, Brichcín, Červený, Vaněk

Info o předchozím mači v rámci tréninku SG a zejména o bájném prvním bodu pro turbodieselmotora každé zálohy, Rybkyna, vedení redakce zatím bohužel neobdrželo!

SG