V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Květen 2015

Poločasy dvou zcela odlišných tváří!

31. května 2015 v 20:32 | SG
Ano, na UMT se opět děly věci nevídané a neslýchané a velice těžko se o nich píše, neboť obrat, který předvedli Zelení, nemá na levém břehu Zubřiny a možná ani na pravém obdoby po celém jejím toku alespoň pokud pamět tohoto webu pamatuje a ta sahá někam do konce roku 2009!


Oranžoví šli do rychlého vedení, které s přehledem navyšovali zejména díky aktivní hře oslavence Michaela "Jordana" Vaňka, podkošového mága, který se rozhodl na sklonku své sportovní kariéry zkusit štěstí i na umělohmotných stéblech znamenajících celý sportovní svět, takže na začátku druhé poloviny dějství, tedy ještě kolem jedenatřicáté minuty byl stav 5:0 ve prospěch do té doby rozšafných až bohorovných borců v bundoškách barvy rozkvetlého vlčího máku.


Zelení sice snížili na 2:5, ale Oranžoví ještě asi čtvrthodinku před koncem opět odskočili na čtyřbrankový rozdíl, pak ale zapnuli Zelení na vyšší rychlostní stupeň a to minimálně druhý a zkoprnělému soupeři, který se již nezmohl na jakýkoliv náznak aktivního odporu, nasázeli půltucet branek a zaslouženě zvítězili 8:6 a poražení nejen při odchodu z bitevního pole, ale i během oslavy narozenin podkošového mága v nálevně U Filuty i dlouho potom marně přemýšleli, jak se něco takového mohlo stát.


Ale stalo se!


Byla to totiž klasická fotbalová lest "hup na špek" kombinovaná s rafinovaným "pocem kam deš" a záludnou "kočkou s myší" bohužel v té nejbrutálnější surové podobě!

Diplomatickými kanály se doneslo, že i zástupce konferenciérské školy od břehů říčky Zubřiny, mistr přenosného mikrofonu, lovec pomíjivých fotbalových okamžiků a věčně mladý tatínek, začíná jezdit čtvrté gumy, k čemuž mu redakce webu a kádr SG srdečně blahopřejí!

Naštěstí borci na hlavu poražených mají už něco za sebou a tak to jejich stále ještě mladé a neopotřebované organismy ještě jakž takž dokázaly unést, ale opakování něčeho podobného by se napříště zcela jistě rádi vyvarovali!

Oranžoví vs. Zelení 6:8 (5:0)

Oranžoví:
Major - Bombala, Berka, Vaněk

Zelení:
Csulák - Červený, Brichcín, Rejthar

Příští akcí je páteční utkání proti nedávnému pokořiteli SG na její vlastní půdě, AH WiWa.

SG

Helé, Pelé střílí gól!

23. května 2015 v 14:24 | SG
"Helé, Pelé střílí gól!"


Muselo se honit hlavou přihlížejícím divákům na tradičním pátečním tréninkovém klání na UMT na levém břehu vesele zurčící májové Zubřiny, když sledovali střelecké hody v podání "řádícího" Pelého Pelešky sázejícího do svatyně Oranžových jeden zásah za druhým a tak se není čemu moc divit, že na závěr odcházeli zkoprnělí borci v bundoškách barvy vlčího máku se svěšenými hlavami a některým se pak ani nechtělo do útulného prostředí sportbaru U Filuty!

Zelení udeřili hned zkraje El Kapitánem naběhnuvším si na Váchalíčkovu kolmici a skórujícím "houslemi" přes ve svatyni Oranžových lelkujícího Vlčáka.

Druhá branka padla po finální přihrávce uvodního střelce na střelecky disponovaného Pelého skórujícího už do odryté brány.

Další brejkový gól v podání El Kapitána měl pro Oranžové již parametry hřebíčku do rakve!

Z uvodních tří rychlých direktů se soupeř vlastně již nevzpamatoval a tak se alespoň upnul na boj o uznání branky, když náčelník nakopl balón téměř přes celé hřiště, ale ten dopadl těsně před brankovou linií a překulil se přes břevno, což počal Vlčák oslavovat jako branku století do doby, než byla komisí rozhodčích SG uznána neprávoplatnou!

Konečné skóre bylo ještě milostivé, neboť při proměnění alespoň většiny šancí, dostali by se Zelení někam k číslu dvacet.
Marně se tedy Oranžoví před úvodním hvizdem radovali a objímali, že bez Rybkyna by to mohlo konečně vyjít!

Nevyšlo nebo vyšlo, ale ne pro Oranžové, na to položili ten podvečer na oltář fotbalu málo nasazení, fotbalové invence a hladu po vítězství!

No snad to vyjde příště!

Zelení vs. Oranžoví 12:5

Zelení:
Csulák - Karas, Bočan, Peleška, Major, Váchal

Oranžoví:
Vlček - Pavlíček, Brichcín, Bombala, Dufek, Pajdar

První hvězda mače:
Martin "Pelé" Peleška


SG

Lepší vrabec v hrsti, než-li holub na střeše!

19. května 2015 v 21:35 | SG
Mysleli si zcela jistě tradiční soupeři na zeleném pažitu v příhraničním Vilzingu na stadiónu Manfreda Zollnera, hráči starých gard Vilzingu a Domažlic.


Začalo se sice zostra, ale útočné vozby na obou stranách barikády se zalekly skálopevných obran a do nějakého bláznivého útočení se nikdo moc nehnal a proto se boj o každé stébélko odehrával většinou ve středu hřiště, když už však pronikli domácí do území na dostřel svatyně jako oko v hlavě střežené létajícím ortopédem "Sovou" Kožiolem, který často nasazoval do boje tak rafinované výběhy za centrovanými míči zcela mimo jakoukoliv možnost je dostat do své moci, palil dezorientovaný soupeř často raději směr rohový praporek, ale takových momentů bylo, co by napočítal mistr na pile na zbylých prstech jedné ruky po půlstoletí své nepozorné praxe!


Po bezbrankovém poločase následoval druhý výsledkově zcela totožný a když se neprosadil ani internationál Sándor Major se zkušenostmi v pohárové Evropě, šlo se na tlačenku, sekanou, salámy, sýry a saláty všeho druhu a hlavně na bavorské pivo a vo tom to asi tak nějak je!

Není divu, že se soupeř tlačil do šancí většinou marně přes ještě aktivního plejera Rötzu!

Oba tábory, vědomy si kvalit soupeře, vsadily, jak již bylo uvedeno, na tuhou defenzivu a spokojily se i s bodem, tedy jistým vrabcem v hrsti, stejně jako turbomotor zálohy borců z chodské metropole!


AH Vilzing vs. SG Jiskra Domažlice 0:0

Sestava Jiskry:
Kožiol (Červený) - Dufek, Major, Bombala, Berka - Vlček, Brichcín, Váchal, Rejthar - Bočan, Rybár (Koza)

Kustod, fotograf, stativ:
Jirka Schlägel


Více snímků letitou Ledničkovou Nokií: ZDE!

No a kde byl postrach soupeřů, Tiborko Palacký?
Ale u nějakýho hokejky pro nějakej telefon nebo co!
Podrobná reportáž na cskadomazlice.blog.cz!

SG

Časoměřič dotlačil údajně Oranžové až k dělbě bodů.

9. května 2015 v 13:31 | SG
Ano, další z nekonečných dramat se odehrálo v páteční podvečer na levém břehu svátečně zurčící Zubřiny při tréninkovém měření sil kádru borců staré gardy Jiskry Domažlice.

Ilustrační foto z archívu SG.

Zelení použili lest Oranžových z minulého týdne a po nenápadné trmě vrmě dotlačili do svatyně nejen kožené slunce, ale i jejího strážce, Pištu Csuláka, a branky docílili hned z kraje mače a mohli tak zkonsolidovat obranu a spoléhat se na nebezpečné brejky do otevřené obrany dopředu se tlačících Oranžových.

Video z tréninku SG a oslavy Ledničkových narozenin: ZDE!

Po uplynutí notné porce utkání stačili i Oranžoví proměnit smrtící protiútok Bočanem na průběžnou remízu.

Zelení si však vypracovali množství nevynucených rohů a hned první penaltu za tři rohy poslal do sítě v defenzivě se schovávající Vlček.

Pak bylo po několika šancích na obou stranách a zejména zbrklá řešení herních situací Oranžových neměla proti skálopevné obraně naději na úspěch a tak borci kolem Vinopala vsadili vše na jedinou kartu, vybojovat roh a proměněním penalty vydřít alespoň dělbu bodů, což se precizním provedením pravačkou Červeného také stalo, pak však začal úředovat herně nevýrazný Rybkyn, který poprvé v této sezóně ucítil slastný pocit blížícího se bodového zisku a začal se pozastavovat nad měřením času a jestli prý časoměřič vůbec zaregistroval změnu času na letní a že již zaslechl kostelní hodiny odbíjet půl a že by se měl zápas zkrečovat v jeho prospěch atd.

Vedení SG se tímto chováním po bodech toužícího jedince však obměkčit nedalo, bylo neoblomné a dělbu bodů také neprodleně potvrdilo.

U Filuty se pak slavily Ledničkovy narozeniny.

V závěrečném pěveckém čísle mělo přijít sólové vystoupení Pišty Csuláka, ale nakonec borci vsadili na zpěv sborový a podíváte-li se na video pozorně, uznáte, že to bylo rozhodnutí správné!

Oranžoví vs. Zelení 2:2

Oranžoví:
Csulák - Vinopal, Červený, Bočan, Major, Brichcín, Kadlec

Zelení:
Vlček - Berka, Pavlíček, Pajdar, Rybár I., Dufek, Vaněk

Bonus pro členy kádru SG 50+: ZDE!

SG

Bárka Nosičů šla na dno Zubřiny.

3. května 2015 v 11:51 | SG
Video z posezení U Filuty po tréninku SG: ZDE!

Páteční sváteční podvečer na UMT patřil nejenom tvrdému tréninku Benfiky, ale hlavně dálšímu z nekonečné řady seriálu tréninkových klání borců staré gardy Jiskry Domažlice.

Nervydrásající losování a šlo se na věc.

Bylo jasné, že každému se honilo hlavou jediné, neudělat chybu a neumožnit soupeři skórovat, neboť to by mělo nedozírné následky na vývoj celého mače.

Zelení však naštěstí nemuseli rozmýšlet moc dlouho, vlastně jen pár desítek vteřin, neboť hned z kraje nemilosrdného boje si naběhl na Schläglovu kolmici El kapitáno a propasíroval kožené slunce mezi nohami lelkujícího Karase do jeho hájemství a to se poprvé začala bárka elitních nosičů umělohmotných pažitů poprvé lehce naklánět.

Dobrých dvacet minut následoval boj o každou píď granulátu a skóre se neměnilo.


Zelení jalově tlačili do zkonsolidované obranné hráze a Oranžoví hrozili z brejků alá FC Porto!

Když se pak postupně trefili Csulák, Rejthar a náčelník, začínalo být o osudu dobrodružné plavby bárky nešťastníků v zelených dresech rozhodnuto.

Agilní Vlčák, tedy alespoň dle svého podání večer U Filuty, ještě vykřesal deset minut před koncem velmi malý plamínek alespoň teoretické naděje, ale učebnicové vyřešení rychlého protiútoku v podání dua hbitých tykadel Rejthar - El kapitáno zasadilo soupeři vlastně už ránu z milosti a zelená kocábka tak šla nezadržitelně na dno Zubřiny i s výsledkově tíživými balvany Vlčákem nebo Rybkynem, který svou devátou prohrou v řadě pomalu začíná šlapat na paty nechvalně známému rekordu Jardy "Gatussa" Pavlíčka z předminulého roku!

Smolařem, i když vlastní vinou, byl podkošový mág, Vaněk, který sice dorazil na páteční trénink, ale v obvyklém čase, nikoliv v termínu posunutém kvůli hokeji.

No nevadí, je to za padesát, tedy účast na tréninku, ještě za třicet, pokuta za pozdní příchod a to zda nezapomněl doma i dres, což je také za třicet, je předmětem šetření!

Oranžoví vs. Zelení 5:1

Oranžoví:
P. Rybár - Vinopal, Rejthar, Brichcín, Major sen., Schlägel, Csulák

Zelení:
Karas - Bočan, I. Rybár, Váchal, Vlček, Major jun.

SG