V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Únor 2015

Staříci z Chodska v Nepomuku nezaváhali...

22. února 2015 v 11:23 | SG
SG Jiskry Domažlice přijala pozvání k turnaji starých gard v sálové kopané v Nepomuku, kam přijela, téměř všechno vyhrála, přebrala diplomy za nejlepšího brankáře a vítězství v turnaji a zase odjela, aby ještě stihla alespoň druhý poločas předposledního přípravného zápasu A-teamu Jiskry proti Tachovu.

Ilusrační foto z archivu SG...

Ve druhé základní skupině si SG Jiskry poradila s "Betonovou zídkou" 2:1, když branky vstřelili Bočan a I. Rybár.

S "Rozlobenými muži" se musela po úporném boji, kdy obě strany vsadily na tuhou defenzívu, spokojit s pouhým bodem při bezbrankové remíze.

"SG Klášter" však již hravě rozstřílela 7:0, když se o branky podělili Rybár P. ml. 4 x, Kruml 2 x a jednu přidal i I. Rybár.

V semifinále si SG Jiskry poradila se svým soupeřem, FC Hornets Plzeň, brankou Bočana 1:0.

Ve finále na sebe opět narazili soupeři ze základní skupiny, když se tentokrát SG proti "Rozlobeným mužům" prosadila brankami Rybárů, Ivan a Pavla ml., poměrem 2:0!

Vítězem se tedy stala stará garda Jiskry Domažlice, která na turnaji vystupovala pod jménem "Chodský výběr".

Cenu pro nejlepšího gólmana si odnesl Pavel Rybár, strážce svatyně SG Jiskry!

SG Jiskra hrála ve složení:
Pavel Rybár - Pavel Rybár jr., Kruml Zdeněk, Karas Zdeněk, Bočan Libor, Kožiol Dan, Berka Hynek

Trenér, manager a náčelník v jedné osobě:
Láďa Brichcín

Všem oceněným srdečně blahopřejeme!

Více snímků z této povedené akce Bohoušovým dotykáčem najdeš: ZDE!

SG

Náčelník si svůj turnaj vyhrál a to hned dvakrát!

15. února 2015 v 21:12 | SG
V neděli odpoledne se uskutečnil v tělocvičně Nové školy další ročník stolně-tenisového Turnaje náčelníka SG, který si náčelník také ve dvou kategoriích vyhrál!

Hrálo se v jednotlivcích mužů, žen a čtyřher mužů, kde páry byly nalosovány dle umístění v kategorii jednotlivců.

Muži:
Skupinu "A" vyhrál zcela přesvědčivě Karas se šesti body, za nímž skončili Kohout, Rejthar, I. Rybár mající na svých kontech stejné nevelké množství bodů, slovy dva!

Vyrovnanější skupinu "B" pro sebe rozhodl ziskem 6 bodů pořadatel celého sportovního rodinného odpoledne, Brichcín a za ním skončil Foldyna se čtyřmi, Rybár P. se dvěma a Palovič bez bodu.

Pak se hrálo křížem:
3B:4A Rybár P.- Rybár Iv. 2:0
3A :4B Rejthar-Palovič 0:2
1A:2B Karas-Foldyna 1:2
1B:2A Brichcín-Kohout 2:0

... a o umístění:
7-8 Rejthar-Rybár Iv. 2:0
5-6 Palovič-Rybár P. 0:2
3-4 Karas-Kohout 2:0

Finálový nervydrásající souboj dvou stylů, tedy obranného hraničářsko-chodského a dravého útočného z politickovýchovné světnice, pro sebe trpělivou hrou rozhodl samotný pořadatel:


1-2 Brichcín-Foldyna 2:0


Je jasné, že vítěz měl cestu k vavřínovému věnci ulehčenou nepřítomností obhájce loňského titulu, Mildy Vinopalů, který usilovně slavil páteční svátek totálního fotbalu na UMT a své nedělní narozeniny, k nimž mu touto cestou ještě jednou jménem kádru SG srdečně blahopřejeme!


Je zajímavé, že v uvedeném turnaji bodovali zejména poražení z pátečního svátku ofenzivní kopané a trochu to tak "ospravedlňuje" jejich "výbuch" na levém břehu Zubřiny, ale nastoupit proti takovým hráčům jako Hříbek, Vinopal, Bohouš a spol. s myšlenkami plných zelených stolů, nízkých sítěk a seniory téměř neviditelných míčků se, jak vidno, moc nevyplácí, tedy alespoň výsledkově!

Čtyřhra:
Nasazení dvojic dle umístění ve dvouhře:

1 a 8 Brichcín, Rybár Iv.
2 a 7 Foldyna,Rejthar
3 a 6 Karas,Palovič
4 a 5 Kohout,Rybár P.

Pořadí:
1-Brichcín, Rybár Iv. 6 b., 2-4 zbytek účastníků se shodným skóre 2b.

Ženy:
1-Rybárová Jana ml. 8 b., 2-Rybárová Jana st. 6 b., 3-Karasová Jitka 4 b. ,4-Rybárová Petra 2 b., 5-Rejthar Ondra 0 b.

Příští akcí je sobotní turnaj SG v sálové kopané v Nepomuku!
V pátek od 19.30 trénink na umt.

Nominace na týmuj.cz!

SG

Deli se vrátila!

14. února 2015 v 14:46 | SG
Páteční mrazivá umělohmotná tráva přilákala na herní trénink staré gardy Jiskry Domažlice nevídanou a neslýchanou palebnou sílu dvaadvaceti namotivovaných jedinců!
A důvod?

Hmm! To je lahoda, pane Jahoda!

Pravděpodobně fakt, že se na brčálový pažit pro fotbalové seniory znamenající svět po delší absenci měl navrátit El kapitáno a jak známo, vracejí se pouze dobří holubi a špatní fotbalisté a o platnosti tohoto rčení se asi "účastníci zájezdu" chtěli přesvědčit!
Etická komise seniorské kopané naordinovala ca dvouměsíční pauzu, neboť se stále čestěji k jejím rukám dostávaly stížnosti na to, jak a kdy komu šlápl na kuří oko, tu neuznal gól a na druhé straně zase uznal branku borci, který v ten den na tréninku vůbec nebyl, ale hlavně chtěl vyhrát vždy a za každou cenu, jak také stojí v mottu na webu SG.
Po čase mu však začaly chodit uplakané maily spoluhráčů a krokodýlými slzami skrápěné smsky, jaký že je to bez něj najednou klid, nikdo se nehádá, nikdo nic nezpochybňuje, góly platí, hraje se od začátku do konce, nic se dodatečně nekoriguje u zelených a jiných stolů a nemění a to je právě to, na co už asi po těch letech není nikdo zvyklý!
Přišlo losování opět tajemné jako pověstný hrad v Karpatech a šlo se na věc.
První pětiminutovku zápasu bylo v ovzduší cítit napětí, jež by se dalo krájet, hlavně neudělat chybu a nepustit soupeře do trháku, to by mohlo srazit nadobro vaz!
A pak to přišlo kolmice z hloubi pole mezi lelkující stopery, třicetimetrový sprint zakončený pumelicí před rohem velkého vápna do protilehlého nejzažšího vinglíku soupeřovy svatyně, na níž byl její strážce více než krátký a pak jen známé vítězné gesto!
Tipujete-li, že autorem oné branky století na "umělce" byl ztracený syn staré gardy, El kapitáno, opravdu se nemýlíte!
O pár desítek vteřin opět kolmice z vlastní poloviny z geniální levačky multitalenta Hříbka, zpracování prvním dotykem, letmý pohled na gólmana lelkujícího mezi hranicí velkého vápna a bodem pokutového kopu, následný lob ze třiceti metrů a El kapitáno opět mohl vzpažit ruce k nebi na znamení trefy do černého.
Když ještě připravil palebnou pozici rtuťovitému Dufkovi, který se bombou k tyči nemýlil a pak asi ve dvacáté minutě hlavou po centru Dufka zkompletoval hattrick, bylo jasné, že s obratem vývoje zápasu to budou mít Zelení opravdu těžké!
Upnuli se tedy alespoň k tomu, aby docílili jedné symbolické branky, ale ani to se nezadařilo a když ještě Dufek přidal hlavou po famózním centru Krumlově branku, na což navázal Hříbek čistým hattrickem, bylo jasné, že Zelení zažili jeden z největších debaklů, jaký levý břeh Zubřiny vůbec kdy zažil!
Není tedy divu, že opouštěli bitevní pole se svěšenými hlavami a těmi se jim asi honila ona stupidní říkanka z dětských let:
"Vosum, polib p.... kosům"!
No a vo tom to tak nějak je!

Oranžoví vs. Zelení 8:0

Oranžoví:
P. Rybár - Berka, Kadlec, Vinopal, Kožiol - Rejthar, Kruml Z., Kuželka, Dufek - Csulák, Major

Zelení:
Zdráhal - Karas, Vlček, Červený, Vaněk - Koza, I. Rybár, Brichcín, Foldyna - Schlägel, Peleška

Branky:
Major 3, Kruml Z. 3, Dufek 2

V mixzóně U Filuty byl ten pravý čas na odbornou analýzu utkání, čehož se zhostil s erudicí sobě vlastní levonohý univerzál Bohouš!

Příští akcí je nedělní turnaj ve stolním tenisu!

SG

V pátek na UMT si duo Červených došlo pro zasloužené body!

14. února 2015 v 13:39 | SG
Borci okolo takových jmen jako Berka, Bočan či Peleška se nedokázali prosadit proti Forstem a mladým Červíkem okysličeným míčovým kouzelníkům a postarali se tak o jedno velké překvapení!

Csulák - Berka, Peleška, Bočan, Koza, Pejsar, Pajdar
vs.
Červený st. - Karas, Vaněk, Rejthar, Červený ml., Forst
4:8

SG

To nic, to jen čas, do oka ti padlo asi zrnko prachu...

7. února 2015 v 0:01 | SG
Tak už tu máme zase jedno kulaté výročí!

Jako by se v poslední době s nimi roztrhl pylel!

Jednomu z těchto mladíků začne dnes táhnout na sedmdesátku!

Kdopakže to je?

Ano, přihořívá...

...a už hoří!

Pája Váchalů starší v dobách největší fotbalové slávy!

Kdyby byl u "repre" už tenkrát trenér Vrba, ví bůh, jakým směrem by se osud jubilanta špílmachra ubíral!

Všechno nejlepší přeje opravdové ikoně nejen SG, stará garda Jiskry Domažlice!

S gratulací přispěchaly i ne tak dávné opory kádru staré gardy!

SG

Dominance taktiky "žlutého moru" na umt!

1. února 2015 v 17:24 | SG
Ano, mladí čtenáři tohoto webu si pod pojmem žlutý mor již asi sotva něco představí, ale my pamětníci víme, oč zhruba jde!

Je to totiž přezdívka Dukly Praha z asi osmdesátých let minulého století, k jejíž oporám patřil dva roky základní vojenské služby i fotbalově nestárnoucí Milda Vinopalů, který v minulém roce honil alespoň jeden kladný bodík do individuální statistiky na poslední chvíli, ale v novém roce jde za body ve vyjetých kolejích jako ona pověstná parta lampasáků v minulosti!

Je jasné, že základem byla, je a bude železná disciplína a tak těsně po losování bylo možné slyšet na umělce výkřiky desátníka v záloze jako "k zemi, vztyk" a "plazením plížením vpřed" apod., což se nakonec kladně projevilo na silné disciplíně mužstva!

V zápolení samotném pak vytahoval výše citovaný doyen kádru SG ze své generálské torny jednu ideální myšlenku za druhou, které i svou vynikající kopací technikou současně přetavoval z teorie v praxi, aby tak rýsoval kolmici za kolmicí na rtuťovité rychlonohé forvardy, kteří se jako lasičky proplétali obrannými valy lehkomyslného soupeře, který tak po kombinačních i individuálních akcích létajícího ortopeda či mága z podbezedných košů nebo stále neuvěřitelně fotbalového "Máni" často zaplakal nad výdělkem a to v podobě inkasovaných branek do svatyně jako oko v hlavě střežené Pájou Krumlů!

Lidový bavič, Máňa, bavil tentokrát fanoušky nesporným fotbalovým umem, ačkoliv je znám možná více jako umělec, alespoň soudě dle počtu návštěv protestsongu o třech holoubcích dosahujících na YouTube již uctihodné půlticícovky!

Bohužel v soupeřově týmu někteří borci nepodali svůj optimální standard a svým výkonem se přizpůsobili po změně letopočtu záhadně mátožnému Vlčkovi a když navíc i otuželec Bohouš, od něhož čekala odborná i laická veřejnost po solidní šňůře z úvodu roku mnohem více, myslel spíš než na bránění dravých tykadel soupeře na cachtání se v zamrzlé tříšti na okraji babylonského obecního kačáku, bylo jasné, že body budou tentokráte putovat do"výstrojního" skladu elegantního staršiny , toho času neustále na stráži ve Stráži!

Po zápase se svěřil se svými myšlenkami Tonda Vlček :
"Když jsem viděl výsledky losování, byl jsem přesvědčen, že se nám nemůže nic stát. Bohužel realita byla jiná".

Vinopal, Červený, Kožiol, Brichcín, Vaněk, Šot
vs.
Kruml P., Dufek, Karas, Vlček, Zdráhal, Berka
5:3

Na příště naplánoval náčelník sobotní trénink a to 07. 2. 2015 od 18:00 - ti na umt!

SG