V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Leden 2015

Mátožný Vlčák se pod taktovkou velezkušeného Mildy Vinopalů konečně probral ze zimního fotbalového spánku!

27. ledna 2015 v 21:21 | SG
Ano, a také mu to přineslo první bod do neúprosné statistiky, ale otázkou zůstává, jak dlouho mu to vydrží, neboť nemůže neustále spoléhat na mladíky kolem sebe, aby to za něj "volítali" (Foldyna) a dali hře nějaký řád a myšlenku (Vinopal).

Do role otloukánka už nechce, jako vloni, sklouznout Vinopal a také má slušně našlápnuto pod světla ramp!


Na vítěze nestačilo ani nekonečné umění multitalenta Hříbka a ani omlazovací kůra kádru v podobě nasazení benjamínka Červeného, který na mátožné staříky stačil rychlostně, což koneckonců není žádná velká věda, ale ke získání zkušeností, které se nedají nikde koupit, bude muset v páteční podvečer na zelený pažit ještě párkrát zavítat!

Bočan, Foldyna, Rejthar, Vlček, Vinopal, Schlägel
vs.
Kruml Zd., Červený, Červený ml., Kadlec, Vaněk, Rybár Iv.
8:0

SG

Bohouš na vítězné cestě!

27. ledna 2015 v 21:16 | SG
Ano, mnozí pravidelní čtenáři webu SG mají ještě v živé paměti trápení se otuželeckého esa a ofenzivně defenzivního levonohého zázraku, "Bohouše" Berky, v závěru minulého roku, na jehož základě by na něho v novém ročníku nevsadil ani onu pověstnou zlámanou grešli asi nikdo, ale je vidět, že onen talentovaný mladík šel do sebe a konečně si uvědomil, že nekonečné cachtání se v zamrzlé vodě ho na úspěšnější dráhu v boji o cenné body do starogardovské statistiky neposunou a tak se konečně občas pomazlí nejen se ženou, ale i s kulatým nesmyslem a zůstane-li v nastoupeném trendu, může si za sedm týdnů nechat říkat fotbalová Ikono!


Je jasné, že úlohu měl usnadněnou nemastným neslaným projevem soupeře a to zejména v osobě trápícího se Vlčáka a také nekoncentrovaností na sportovní výkon a pracovní problematiku věčně řešícího dua Berry, náčelník.


Výhra byla nakonec těsná, ale zasloužená!

Rejthar, Červený, Brichcín, Bočan, Vaněk, Vlček
vs.
Foldyna, Kadlec, Berka, Dufek, Koza, Kožiol, Kruml Zd.
5:7

SG

Ani "vichr z hor" nevzal seniorům chuť do fotbalu!

11. ledna 2015 v 13:35 | SG
V sobotu, 10.1.2015, se odehrálo na umt za silného větru a to na na velké brány při hrací době 2 x 35 minut další tréninkově zápasové klání kádru borců SG Jiskry Domažlice.

Hra se přelévala ze strany na stranu, hbití útočníci se těžko prosazovali přes soustředěné obrany, ale borcům kolem velezkušeného Vinopala se to přece jen podařilo o malinko častěji a to jim vyneslo hubené vítězství.

Zápas sám byl plný nasazení, emocí a divadelních gest, jak také jinak.

V dresu vítězů na sebe strhl pozornost médií lajnu pilující Dufek, který svůj skvělý výkon korunoval i dvěma brankami do sítĕ hbitého Pavla Rybára.

Foto z archivu sg...

Za kratší kousek pověstného provázku tahali tentokrát bratři Rybárové i čerství padesátníci Pavlíček s Foldynou a kormidlo výsledkových dějin se nepodařilo otočit ani bývalému sportovci okresu, Bočanovi a dokonce ani dva zásahy na pažbě bombera Pelešky tentokrát na body nestačily!

Foto z archivu sg...

Veber - Kruml P., Vinopal, Berka, Kadlec - Dufek, Brichcín, Rejthar - Koza, Vaněk (Branky: Dufek 2x, Rejthar, Koza, Vaněk)

vs.

Rybár P.,- Csulák, Pavlíček, Karas, Kožiol - Bočan, Rybár Iv., Vlček - Peleška, Foldyna (Branky: Peleška 2x, Bočan, Csulák)

5 : 4

No ti, co prohráli, nemusejí moc smutnit a na tréninku v pátek, 16. 1. 2015, od 19:30-ti na umt, mohou fotbalové veřejnosti dokázat, že se jednalo o pouhopouhé výsledkové klopýtnutí, neboť kostky budou zcela jistě vrženy úplně jinak, než tomu bylo naposledy!

SG

Jako tři králové vykročily loňské Ikony za novoročními body.

3. ledna 2015 v 12:20 | SG
Péefka do nového roku 2015 jsou k vidění: ZDE!

Ano, tři Ikony loňského roku si mohly zapsat do kolonky starogardovské statistiky i první body v novém roce 2015.

Za body šel i velezkušený Vinopal, který se letos zcela jistě popere o místo na výsluní.

Body naopak odevzdal náčelník, který si překvapivě koncem roku mohl do kolonky příjmů zapsat zlatý hattrick.

Na body nedosáhl poprvé ani podkošový mág, který okysličuje řady sg a ani vítěz loňské statistiky, Vlčák, se po silvestrovských oslavách nepotkal s nejlepší formou!

O tom, že se sázelo na defenzivu svědčí i nejtěsnější možný výsledek.

Zápas sám byl plný nasazení, emocí a divadelních gest.

Hra se přelévala ze strany na stranu, hbití útočníci se těžko prosazovali přes soustředěné obrany, ale borcům kolem Páji Rybárů se to přece jen jednou jedinkrát podařilo a to jim vyneslo hubené a nejtěsnější možné vítězství.

Ilustrační foto z Waffenbrunnu.

Rybár P. - Csulák, Peleška, Červený, Zdráhal, Vinopal, Berka, Kadlec

vs.

Karas - Rybár Iv., Brichcín, Vlček, Vaněk, Bočan, Schlägel, Rejthar

1:0

SG

I Nepolapitelného přece jen někdo dohnal!

1. ledna 2015 v 0:01 | SG
Ano, dlouho si všichni mysleli, že pana "Nepolapitelného" neboli Láďu "Motorku" Foldynu též zvaného "Kocáb" nikdo nemůže dohonit, ale s prvními okamžiky Nového roku se to přece jen podařilo a to nesmlouvavému času, který nikomu nic neodpustí, i když v případě výše citovaného oslavence se jedná naštěstí zatím pouze o poločas.

Ilustrační foto Deníku focené aparátem se superrychlou uzávěrkou, jinak by na snímku byla pouze rozmazaná čára..

Do dalšího půlstoletí přeje nepolapitelné opoře, díky níž se budily ze spaní celé generace nešťastných obránců, všechno nejlepší Stará garda Jiskry Domažlice.