V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Listopad 2014

Bárka Oranžových na dně Zubřiny!

22. listopadu 2014 v 17:01 | SG
Spolehlivě nejkratší cestou dovedl v páteční mrazivý podvečer velký kormidelník a náčelník sg v jedné osobě bárku plnou mladíků v tílkách barvy vlčího máku na dno Zubřiny a soupeři byl kladen pouze minimální odpor!

Dva velikáni kádru sg již po bratrovražedném boji, první hvězda zápasu s dvěma trefami do černého a trofejí a suverénní leader individuální statistiky!

Osádka "Titaniku" chtěla původně použít směsici nejklasičtějších fotbalových lstí a sice "hup na špek" kombinovaný s nelítostnou "kočkou s myší" a zakončenou nečekaným a nemilosrdným "zaseknutím"!

První fáze se sice borcům dirigovaným náčelníkem formou rychlých a přesných pasů zdařila na výbornou, neboť v půli mače byl stav hrozivý a to 0:4 ve prospěch soupeře, mezihra už jaksi vázna a k závěrečnému obratovému dějství se borci vzhledem k časové tísni vlastně vůbec nedostali, neboť brankou El Kapitánovou dosaženou střelou mezi nohami jinak pozorného Koubiče bylo zaveleno sice výše jmenovaným k obratu, ale to už zbývaly do závěrečného hvizdu pouhé minutky a zázrak, na nějž se jako obvykle spoléhalo, se tentokrát kupodivu nedostavil!

Zelení vs. Oranžoví 4:1

Zelení:
Pejsar - Foldyna, Bočan, Kožiol, Dufek, Rybár I., Zdráhal

Oranžoví:
Csulák - Vinopal, Brichcín, Vlček, Berka, Pavlíček, Major

Samozřejmě se hledaly v řadách Oranžových příčiny neúspěchu a hned se i našly!

Plýtvání silami, to je ono!

Vždyť je všeobecně známo, že někteří jedinci místo toho, aby volný čas věnovali relaxaci a regeneraci bojují na jiných sportovních frontách!

To, že se např. takový El Kapitáno občas sklouzne na ledové ploše, je již všeobecně známo, ale to není tak velký problém, neboť jeho mladý organismus si s tím snadno poradí, vždyť mu ještě není ani padesát!

Korunu všemu však nasadil talent nad talenty, levonohý ofenzivně defenzivní zázrak, Bohouš, který se nejspíš rozhodl utopit svůj obrovský fotbalový talent v otužileckém sportu!?

Kdo by se pak také mohl divit, že v pátek na úmělohmotných stéblech podal neslaný nemastý výkon, když několik desítek minut před tím poprvé pokořil babylonský kačák!

Předchozí pokusy byly neúspěšné, neboť se vždy nechal zlákat malou zastávkou u bufetu a dál se pak po deseti pivech špatně plave!

Tentokrát to však konečně, i když na úkor fotbalové kvality, klaplo, asi už měli ve stánku zavřeno!

Zahodil Bohouš nadobro svůj obrovský fotbalový talent nebo se jednalo o pouhé otužilecké intermezzo?

Večer ve Sport baru už se opět řešilo klasické téma, jak a s kým se dá nejlépe dostat k cenným bodům individuální statistiky, resp. nedostat!


SG

Další promarněná šance!

19. listopadu 2014 v 15:58 | SG
Kdy jindy by měli borci kolem náčelníka staré gardy Jiskry Domažlice, kteří nastoupili na umělce na levém břehu Zubřiny tentokrát v bundoškách barvy zelené, vyhrát, než když hrají proti jedincům lehce omámených alkoholem a dostanou se navíc do vedení 4:0, ale jak říká klasik, nechval dne před večerem a nimrod by jistě i rád dodal, že zajíci se počítají až po honu a na tato moudrá slova zřejmě zapomnělo vedení Zelených, když vypustilo do té doby spolehlivého a pozorného strážce svatyně, Pištu Csuláka, do volného umělohmotného prostoru jako orla do maďarské pusty, neboť ten, jak by řekl ornitolog se nasycený do své klícky více nenavrátí a tak plejerům kolem náčelníka nezbývalo nic než hořekovat a na konci mače poslouchat sténání opuštěné branky parafrázující verše Viktora Dyka:

"Opustíš-li mne, nezahynu, opustíš-li mne, prohrajem!"

A tak se také stalo a to poměrem 4:5, ale až po lítém boji, při němž létaly granule a stébla z PVC vzduchem, neboť závěrečný "fičák", jaký předvedli postupně vystřízlivětivší borci v tílkách barvy vlčího máku UMT dlouho nepamatuje!

Naposledy se tak stalo asi před týdnem, kdy v závěru řádil, tentokrát pro hokejové zranění absentující, El Kapitáno!

Náčelníkovi nezbývá nic jiného, než vzít na příští mač pořádný řetěz nebo před mačem strážci svatyně rovnou přistříhnout letky!

Nastoupí v pátek Pišta do branky v nové ústroji?

Oranžoví vs. Zelení 5:4

Oranžoví:
Rybár P. - Rybár I., Vlček, Pejsar

Zelení:
Csulák - Brichcín, Kruml P., Kuželka

Příští hrací trénink SG se koná v pátek, 21. 11. 2014, a to od 19:30 na UMT!

SG

Fotbalové zmrtvýchvstání na UMT!

8. listopadu 2014 v 11:53 | SG
Ano, už už to vypadalo, že body půjdou tentokrát za borci v oranžových bundoškách kolem Náčelníka, Hříbka, Rybkyna, Beryho a spol., neboť ukazatel skóre nevěštil těsně před koncem pro Zelené nic dobrého, tedy 4:1 ve prospěch soupeře, ale do konce mače zbývalo ještě něco kolem pěti minut a to byl pro partičku kolem Motorky, Vlčáka, Gattusa aj., o nichž je všeobecně známo, že zápas nevzdávají ani dvacet vteřin před koncem a to ani za stavu 0:5, jasný signál, že je třeba se vážně zamyslet, přeskupit síly, změnit taktiku apod., má-li se s výsledkem ještě něco udělat!
Pája Rybárů, metodik a stratég zelené družiny, vsadil na defenzívu a taktiku vylákání soupeře z jeho tuhé obranné ulity!

Stáhl zpět Láďu Motorku, kterého většinou střeží jako oko v hlavě nejméně trojice defenzivních specialistů soupeře a na hrotu nechal do té doby mátožného El Kapitána, který se po place pohyboval vlastně jako pochodující zeď, od níž se balóny neustále odrážely všemi směry, teprve později se ukázalo, že to bylo součástí mazaného taktického plánu Zelených, neboť po již zmiňovaném vylákání soupeře přišel první blesk z čistého nebe, kdy Vlčák vybojoval kožené slunce na polovině hřiště a před svatyní Oranžových ho posunul houslemi přes Rybkyna na El Kapitána, který ho stejným způsobem uklidil přes starážce svatyně do jeho hájemství, 2:4!

O pár sekund později se opakovala podobná situace, kdy po kombinaci na jeden dotek s agilním Kozičkou zasouval tentokrát po levé ruce nešťastného Pavla Krumla El Kapitáno do poloodkryté klece, 3:4!

A do třetice všeho dobrého a zlého přišel dlouhý aut od Pavla Rybára po lajně, sprinterský souboj generací Radek Uhlíř podcenil a také prohrál no a pak jen klička strážci oranžového pokladu a střela za tyč a bylo srovnáno a mohlo se jít slavit to nejklasičtějčí fotbalové zmrtvýchvstání, jaké je možné si představit a navíc zakončené čistým hattrickem v rozpětí několika málo desítek vteřin a to ještě mohou být Oranžoví rádi, že filigránské cloněné nahození balónu Motorkou před branku vytěsnil pozorný Pavel Kruml na aut asi půl metru od rohového praporku, šel-li by totiž balón pár decimetrů blíže, následoval a by penalta za třetí rohový kop a v rozpoložení, v jakém se borci v zelených dresech v závěru vynacházeli by to musela být pouze formalita!

Za Oranžové pálili do černého dvakrát Bery, jednou Hřib a jednu branku si Zelení dali sami a za Zelené kromě zmíněného střeleckého počinu snižoval na 1:2 solidní pumelicí Jirka Kozička!

Zelení vs. Oranžoví 4:4

Zelení:
P. Rybár - Pavlíček, Koza, Vinopal, Foldyna, Major, Dufek, Vlček

Oranžoví:
P. Kruml - Z. Kruml, Peleška, Brichcín, I. Rybár, Uhlíř, Bočan, Krakeš

No a pak se sedělo, povídalo a vzpomínalo, teda dokud peníze stačily!
Na řadu přišla i mezigenerační fotbalová osvěta!SG

Volný pád na levém břehu Zubřiny!

2. listopadu 2014 v 21:06 | SG
Odborná i laická veřejnost se jen těžko smiřuje s tím, že jedna ze stěžejních postav kádru staré gardy a to samotný náčelník nadále pokračuje volným pádem individuální statistikou sg a dosažení druhého břehu legendární říčky, kde se mohou promenádovat Ikony, už se odehrává vlastně jen v teoretické rovině.

Očití svědci nedělního boje na umt nevěřili vlastním očím!

Ale ani tak zelení borci kolem něho neprodali na nedělní umělce svou kůži lacino, i když po celý zápas vlastně tahali za onen pověstný kratší konec legendárního provázku a tak si Oranžoví okolo pečlivého sběratele bodů, Vlčáka, ve kvapíkovém tempu dokráčeli pro jednoznačné vítězství 17:11!

Oranžoví vs. Zelení 17:11

Oranžoví:
Vlček, Rejthar, Berka, střídal P. Váchal

Zelení:
I. Rybár, Brichcín, Koza

Ani špionážní odělení sg nezahálelo a zde je důkaz:

Ten, kdo by nyní zavítal do Vilzingu a hledal vedle špičkového pažitu onen klasický tréninkový drňák, na němž svedli borci SG nejeden nelítostný boj, by se asi hodně divil a ono magické místo by asi těžko poznával!


A pozór, že pozorný čtenář nenašel mezi borci sg na jejím tréninku jméno pana Matulky?
Není divu, investigativci ho totiž zachytili, jak se promenáduje po Rokycanech, ale ne bezdůvodně, sledoval totiž svého synátora, jak se srdnatě bije o body v dresu staršího dorostu Jiskry a nutno podotknout, že úspěšně, neboť dorost veze domů body za výhru 4:2!

SG