V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Říjen 2014

Oranjes si podmanili na UMT odevzdané šiky Zelených!

26. října 2014 v 14:44 | SG
Nejprve proběhlo nervydrásající losování a pak se mohlo již přikročit k "bratrovražednému" boji na umělce na levém břehu zadumané říčky Zubřiny.

Je jasné, že vítěz má vždy velké srdce a rád pomůže poraženému rozehnat chmury, zapomenout na nepřízeň fotbalového osudu a myslet do budoucnosti na další boje o cenné body a nejinak tomu bylo i po pátečním mači v Dubině!

Zápas sám byl plný nasazení, emocí a divadelních gest.

Nechybělo ani zasvěcené objektivní zhodnocení tréninkového měření sil!

Hra se jako vždy rychle přelévala ze strany na stranu, hbití útočníci se jen velice těžko prosazovali přes soustředěné obrany, ale Oranžovým se to přece jen podařilo vícekrát a to jim vyneslo i zasloužené vítězství a tolik ceněné body do individuální statistiky a to po několika posledních kláních, kdy se body musely dělit.

Jednou jedinkrát za poslední kvartál měl náčelník body na dosah, ale nezávislá komise zápas u zeleného stolu přehodnotila a i když je tato událost nějaký čas již dávnou minulostí, spát mu nedala ani tentokrát!

Zelení dlouho bojovali o to být početnějšímu soupeři rovnocenným partnerem, ale zle nedobře nakládali se šancemi z kategorie tisíciprocentních a to zejména kanonýrem "Pelém" Peleškou a poté, co se do vlastní sítě spolu s kulatým nesmyslem "chytil" i tahoun ofenzivy "Motorka", šly akcie Zelených na fotbalových burzách spolu s jejich sebevědomím k bodu mrazu a o nějakém větším obratu nemohlo být již ani řeči a tak se zápas vlastně jenom dohrával a to o nějakých deset minut přes čas!

Trochu útěchy poskytl létajícímu ortopedovi i bývalý sportovec okresu Bery a to sám ještě netušil, že o pár hodin později bude přímým aktérem "vraždění neviňátek" v Osvračíně, inu i tak krutý dokáže být někdy fotbalový osud!

Zelení vs. Oranžoví 1:5

Zelení:
Bombala - Kožiol, Kruml Z., Brichcín, Peleška, Foldyna

Oranžoví:
Rybár P. - Bočan, Rybár I., Vlček, Berka, Zdráhal, Csulák

SG

Trestný čin na levém břehu Zubřiny?

18. října 2014 v 21:05 | SG
Ano, tréninková klání borců kádru staré gardy nabývají s blížícím se koncem roku na intenzitě a dramatičnosti a nejinak tomu bylo i v páteční večer na UMT a senioři v touze posbírat nějaké ty body do individuální statistiky jsou ochotni udělat možné i nemožné a někdy pro ně není problém překročit třeba i hranice zákonnosti, ale projděme si ony dramatické události pěkně po pořádku!

Poprvé se vyplatilo, že sg přistoupila na dozorování svého osobního volna pomocí serveru "týmuj", neboť původní sobotní termín nebyl naplněn dostatečně početnou družinou bojechtivých borců a tak náčelník operativně přehodil trénink na pátek!

Je jasné, že v zadávání dat má ještě určité rezervy, ale už je na dobré cestě, aby se z něho stal uznávaný ajťák, konečně na to, aby se stal vyhlášeným tlumočníkem potřeboval také nějakej ten pátek!

Je také nutné jedním dechem dodat, že časy, kdy se borci sg koukali na mail jednou za týden či měsíc, jsou nenávratně pryč, neboť v nové "týmujové době" se situace na bojišti mění každým okamžikem, na což doplatil computerově lehkomyslný "Motorka", neboť na sobotním tréninku tak byl pravděpodobně zcela osamocen!

Po losování, z jehož průběhem by notář ani zástupce Sazky spokojeni zcela jistě nebyli, se do sebe pustili Zelení a Oranžoví s vervou nemající na umt obdoby!

Zelení s několika levonohými zázraky v základní sestavě šli do velkého trháku, na nějž borci okolo bývalého sportovce okresu reagovali zdrcující šňůrou branek a dostali se tak těsně před koncem do jednobrankového vedení a pak se opět začaly dít věci nevídané, střelecky dobře disponovaný Koubič vypálil směr Pištova svatyně a míč se prohnal, pravděpodobně dle prrotichůdných vyjádření aktérů přes tyčku, neboť nejblíže stojící El Kapitáno, bezedná studnice objektivity a nezaujatosti, z pár kroků jasně viděl míč kutálející se několik decimetrů vně brankové konstrukce, ale za ním stojící "Vlčák" však ten samý míč viděl několik decimetrů v jejím vnitřku, o jásajícím Koubičovi ani nemluvě a pak se stalo něco, s čímž počítal asi málokdo!

Oranžoví samozřejmě branku neuznali, na což reagoval zhrzený čarostřelec slovy:
"Jestli mi tu branku neuznáte, tak už nikdy nepříjdu, prostě už mě tu nikdy neuvidíte!"

Chápete? Naplnění skutkové podstaty trestného činu vydírání a to navíc přimo před kamerovým systémem městské policie!

To otřáslo mimo jiné i s takovým "tvrďákem", jakým beze sporu Rejthárek je a ten s třesoucím se hlasem raději dodal:
"Já ho viděl také v brance!"

No a tím byla celá věc vlastně vyřešena a mohlo se jít do chladivé sprchy s pocitem tvrdě vydřeného bodu a to na obou stranách barikády!

Byli-li by Oranžoví se dvěma zahozenými penaltami stejně precizní jako zelený Koubič s třemi proměněnými, body se určitě dělit nemusely!

Zelení vs. Oranžoví 9:9

Zelení:
Pejsar - Kruml Z., Berka, Vlček

Oranžoví:
Csulák - Bočan, Rejthar, Kožiol, střídal Major

V Dubině se pak slavilo!

Co?

No dělba bodů a již páté výročí slavného postupu do I.A třídy!

O postupu :ZDE!

Dva levonohé zázraky, letos je to ale na titul ikona u obou pořád málo!

Co přesně stálo za záhadným uznáním "fantomovy" branky, kterou stejně jako posledně tu Rybkynovu kromě střelce nikdo jiný neviděl, už se zřejmě asi nedozvíme!

SG

Borci SG přístupový kód k soupeřově svatyni nalezli na rozdíl od soupeře pouze jedenkrát!

11. října 2014 v 0:19 | SG
S notně omlazeným týmem dorazil tradiční soupeř z Vilzingu na páteční rosou smáčenou umělku na levém břehu do noci smutně zurčící Zubřiny a zejména jeho útočné duo dělalo v obraně tvořenou padesátníky velký vítr a to téměř po celý zápas a tak není divu, že šli hosté již v desáté minutě do vedení 2:0. Domácí však na rozdíl od hostí své šance tak precizně proměňovat nedokázali!


V druhé půli začali hrát domácí borci na rozdílového hráče soupeře osobku a hra se začala vyrovnávat, přesto se onen jezdec po kombinaci a centru dokázal opět prosadit, na což reagoval multitalent Hříbek proměněním přímého kopu.

Jeden z mála borců v domácích řadách, který by snesl přísnější měřítka fotbalové kvality, no ale od toho je multitalent!

Hosté své cenné vítězství ještě podtrhli na konečnýnch 4:1!

No a nakonec "čvachtalo" souboru Nosičů a Ikon z řad staré gardy úplně stejně, jako kdyby vyhráli!
No a vo tom to tak nějak vlastně je!

Nutno dodat, že chyběly opory a to zejména ty, které v minulém tréninkovém klání nastopily v zelených dresech a onemocněly pravděpodobně žalem na ztrátou již doměle získaných bodů, jenže nezávislá komise byla posledně v následném hodnocení a verdiktu neoblomná!

SG Jiskra Domažlice vs. AH DJK Vilzing 1:4 (0:2)

Sestava Jiskry:
Weber - Dufek, Major, Pavlíček, Csulák - Vlček, I. Rybár, Kruml Z., Smazal - Bočan, Vilím

Střídali:
Koza, Zdráhal, Palacký

Sudí:
Bohouš Forro

SG

Branka alá Marty Hopkirk vykřesala Oranžovým cenný bod!

4. října 2014 v 14:29 | SG
Ano, blíží se poslední těžké utkání roku proti lehkonohým kouzelníkům s kulatým nesmyslem z Vilzingu a umělka se hemží adepty kádru SG bojujícími o vysněnou nominaci na toto prestižní utkání a nejinak tomu bylo i v pozdní páteční večer na levém břehu dnes již více než legendární říčky Zubřiny.

Poté, co převzal organizaci volnočasových aktivit seniorů server týmuj.cz a jeho pochopové, se zvedl enormě i počet účastníků nikoliv zájezdu, ale klasického tréninkového měření aktuálních sil Ikon a Nosičů kádru SG!

Není tedy divu, že proti sobě stanuly dva nesmiřitelné tábory vyznavačů koženého slunce a to v celkovém počtu šestnácti aktivních borců a několika dalších rekonvalescentů alespoň držících svým šťastnějším zatím zdravým a nezraněným kolegům palce!

Ještě zápas vlastně ani nezačal a už tu byl první a vlastně klíčový problém, který naštěstí s velkým nadhledem a nekonečným smyslem pro fair play rozhodla následně v přilehlé nálevně stadiónu "Rada starších SG Jiskry", tvořená nestranným odborníkem na danou tématiku, Pavlem Rybárem, ale k tomu se dostaneme později!

Časoměřič El kapitáno sice odpískal, že začíná měřit 60 vymezených minut, ale neprodleně poté poslal multitalent Hříbek v oranžovém dresu dalekonosnou pumelici, jak je jeho oblíbeným zvykem, která si našla cestičku, do sítě nesítě již výše citovaného nestranného odborníka.

Laik by se možná mohl domnívat, že by se samozřejmě čistě teoreticky mohlo jednat o regulérní gól, ne tak fotbalový odborník, kterých bylo v tu chvíli na umělce minimálně sedm a jen pouhou shodou okolností na sobě měli dres barvy zelené, neboť v tu dobu přecházelo přes hrací plochu nejméně deset borců reservy Jiskry, kteří tím nepřímo a doufejmě, že i nechtěně, omezili strážce svatyně Zelených ve výkonu svých "brankářských práv", tudíž se v daném případě jedná o přímo učebnicový příklad dosažení jasně neregulérního gólu!

Navíc se ukázalo, že hráč Ivan Rybár, stál mimo hrací plochu a ještě k tomu nebyl řádně ustrojen!

Pak se již hrál urputný tvrdý a nesmlouvavý seniorský fotbal a diváci se dočkali první regulérní branky zápasu až dlouho po polovině odehrané hrací doby po samostatné akci zakončené hokejovým blafákem nikým menším než bývalým sportovcem okresu Berrym Bočanem.

Již se zdálo, že Oranžoví přístupový kód ke svatyni precizního Rybára nenajdou, pak ale přišla trma vrma, kdy se k odraženému koženému slunci prodral jeho agilní bratr a vypálil směr odkrytá branka, ale míč v ní neviděl nikdo a pravděpodobně ani on sám a tak se dalo na místopřísežné prohlášení přihlížejícího rekonvalescenta Jirky "Ravanelliho" Paloviče, který normálně říká občas i pravdu a tak byl tento, jak by řekli sousedé z druhé strany hranice, "Phantomtor" uznán.

Přesto se Zelení pokoušeli strhnout ještě vedení na svou stranu, ale v samém závěru zasáhl do hry jako deus ex machina v řeckém dramatu photo press manager Jiskry, Jirka "Pompi" Pojar a svévolně nejméně minutu před koncem, ve chvíli, kdy Zelení mobilizovali své neutuchající síly k mohutné protiofenzívě, zápas ukončil a tak byla spokojenost s dělbou bodů vlastně na obou stranách, alespoň si to nezávislé mediokratické médium, jakým web SG Jiskry bezesporu je, myslí!

Za výše uvedené se press manager již omluvil a stejně tak se jemu omluvil El Kapitáno za verbální útok na jeho osobu!

A to mohou být Oranžoví rádi, že nedošlo na prošetření oprávněnosti pobytu jejich borců na hrací ploše a následné kontumaci měření sil, neboť nejmenovaní jedinci v jejich řadách zřejmě poté, co se nechali inspirovat Stroupežnického historickým dramatem Černé duše, nastoupili do zápasu, aniž by se do něho řádně přihlásili na serveru týmuj.cz a to na to měl Bohouš v kanceláři celý den a létající ortopéd hrál dokonce na registraci svého nic netušícího synka Daníka!

Levonohý zázrak podváděl, ale měl i svátek a tak mu to nakonec všichni odpustili!

Nakonec se vše v dobré obrátilo a v sportovním klubu se slavil podvodníkův svátek, bylo totiž Bohumila a také předávání virtuálního administrování týmu sg do rukou samotného náčelníka, který tak úspěšně pokračuje v upevňování moci formou kumulování funkcí, za než by se nemusel stydět ani samotný Vladimír Vladimírovič!

Pokladník, náčelník, motor zálohy a nyní už i admin serveru týmuj.cz!
Že vyjmenováváme celý mančaft, tak to se opravdu mýlíte, stále se jedná o jednu osobu Láďu "Fantozziho" Brichcína!

Zelení vs. Oranžoví 1:1

Zelení:
Rybár P. - Kruml P., Koza, Vlček, Major, Bočan, Pejsar, Karas (odstoupil pro zranění)

Oranžoví:
Csulák - Pavlíček, Brichcín, Kruml Z., Berka, Rybár I., Rejthar, Kožiol

Příští akcí je již avizované měření sil s Vilzingem a to v pátek 10. 10. 2014 od 19.00 na UMT!

Nominace přes týmuj.cz!

Nenominovaní zváni jako členové realizačního týmu, fanoušci a přadatelé!

Případné námitky možno vyjádřit pomocí komentářů pod článkem!

SG