V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Září 2014

Naděje doutnala až do posledních minut...

27. září 2014 v 14:52 | SG
Ano, při dalším klasickém měření aktuálních sil borců kádru téměř neporazitelné staré gardy žila naděje Zelených alespoň na dělbu bodů až do posledních okamžiků lítého tréninkového mače na legendárním levém břehu do noci vesele zurčící říčky Zubřiny, náčelník však neunesl tíhu okamžiku a dvě a půl minuty před koncem za stavu 2:4 naložil s nabízenou příležitostí, tedy penaltou za tři rohové kopy soupeře, prachmizerně a pouze olízl kulatým nesmyslem tyč, bohuže její vnější stranu, soupeřovy svatyně, na což Oranžoví reagovali ránou z milosti po smrtící kombinaci do odkryté klece!

Oranžoví šli do vedení 2:0, pak ale filigránským obstřelem nachytal "na švestkách" na několik milisekund nepozorného El kapitána levonohý zázrak Bohouš a začalo se odehrávat drama, za něž by se jistě nemusel stydět ani sám Alfred Hitchcock!

Oranžoví opět odskočili na dvoubrankový rozdíl, pak ale na nejtěsnější rozdíl po smrtícím kontru snižoval létající ortopéd Dan Kožiol a konec už vlastně znáte z úvodu článku.

Foto cenný archív SG:
Superfofrník Láďa "Motorka" se do šancí dostával, ale jejich využívání tentokrát úplně stoprocentní nebylo!

Nebylo jednoduché překonat výtečného Páju Rybárů a to hned pětkrát, ale borci v tílkách barvy vlčího máku šli tentokrát za svým předsevzetím s odhodlaností buldoka a vsadili na tuhou defenzivu a rychlé protiútoky a od hrozivějšího brankového rozdílu zachránila Zelené střelecká impotence forvardů soupeře, kteří sice procházeli obrannou ulitou Zelných jako nůž máslem, ale s proměňování tutovek byli jaksi na štíru, ale přesto svou káru plnou cenných bodů do individuální statistiky dovezli opět až do cíle!

Oranžoví vs. Zelení 5:2

Oranžoví:
Major - Karas, Vlček, Rybár I., Foldyna, Bočan

Zelení:
Rybár P. - Csulák, Brichcín, Vilím, Kožiol, Berka

Od tohoto týdne převzal organizaci týmové práce SG server týmuj.cz, do nejž se během prvních několika dní zaregistrovalo 20 borců kádru SG!

Srdečně blahopřejeme!

SG

Výkvět kádru staré gardy Jiskry "prešovský beton" nenaleptal!

20. září 2014 v 13:19 | SG
Ano, na umt se v páteční večer v rámci tréninkového klání kádru SG opakoval podobný zázrak, jako se povedl virózou decimovanému A-teamu proti Perníkářům!

No, posuďte sami!

Do oranžových tílek se po opět tajemnem opředeném losování navlékaly takové perzony jako exligista Milda Vinopalů, multitalent Hříbek, dokonce i samotný náčelník sg a další a proti nim se postavila zelená partička marodů a rekonvalescentů odhodlaná podat oduševnělý výkon a inkasovat co možná nejpřijatelnější výprask!

Z archivu SG:
Jak zastavit pád individuální statistikou jistě po mači přemítal i sám náčelník SG, doufejme jen, že nesáhne v budoucnosti po nedovolených prostředcích jako je např. "Kopnutí koně" svého oblíbeného hrdiny, účetního Fantozziho!

Z archivu mezinárodního filmového festivalu v Benátkách:
Účetní Fantozzi po aplikaci nedovoleného podpůrného prostředku "Kopnutí koně"!

Kdyby to viděl "Stein", zcela jistě by jel rychle vsadit slušný obnos na jasného papírového favorita, oranžové kouzelníky od levého břehu říčky Zubřiny!

Ale člověk míní a bůh mění, jak by jistě poznamenal klasik anebo kanonýr Vlčák a tak se na umělce opět začaly dít věci, z nichž šla nejednomu borci hlava kolem a to zejména těm v bundoškách Oranjes!

Zelení zařadili hned od kraje mače vyšší, tedy druhý rychlostní stupeň, což okamžitě vzalo Oranžovým vítr z plachet a tak není divu, že po prvních několika minutách odskočil otloukánek na hrozivých 4:0.

Na to ještě dokázal reagovat technicky slušně vybavený špílmachr Hříbek obstřelem, kterým překvapil lelkujícího El kapitána v kleci Zelených, ale to byl jen takový nesmělý výkřik do tmy a na druhý břeh Zubřiny, na nějž reagovali Zelení ještě tužším "prešovským betonem", z něhož vyráželi ke smrtícím kontrům prováděným většinou rychlou kombinací na jeden dotek, na něž dezorientované šiky Oranžových většinou nedokázaly najít ten správný recept a tak není divu, že nakonec zápas skončil pro poražené ještě přijatelným výsledkem 11:7.

Foto archiv SG:
Ani Hříbkovy "čáry máry" ve středu hřiště přístupový kód Zelených k jejich svatyni rozlomit nedokázaly a tak si cestičku k ní našly většinou jen mazaně provedené skryté dalekonosné projektily!

Zelení proměnili dvě penalty ze tří, zatímco Oranžoví pohrdli i tou jednou jedinou, k níž se za hodinu hry dopracovali!
V řadách vítězů na sebe upozornili již jmenovaní rekonvalescenti nasazením a důrazem Karásek, precizní kopací technikou Vlček a bojovností i přes limit v podobě poraněného lýtkového svalu létající ortoped Dan Kožiol a i nejlepší sportovec okresu předminulé sezóny Berry podal pravděpodobně lepší výkon, než o víkendu proti rezervě Postřekova!

Zelení vs. Oranžoví 11:7

Zelení:
Major - Karas, Bočan, Vlček, Kožiol

Oranžoví:
Vinopal - Brichcín, Kruml Z., Rejthar, Koza

Konečně se do redakce dostaly i neopodstatněle zamlčované výsledky z posledních sobotních tréninkových klání:

Oranžoví vs. Zelení 11:6

Oranžoví:
Vlček, Matulka, P. Kruml

Zelení:
Bombala, Brichcín, Foldyna

Oranžoví vs. Zelení 20:11

Oranžoví:
Bočan, Rejthar, Vilím, Kruml P.

Zelení:
Brichcín, Kruml Z., Berka

SG

"Čas běží jako bláznivý, já nechytím ho ani vy..."

17. září 2014 v 11:28 | SG
Ano, jak zpívá nekonečný zlatý slavík, čas nechytíš, ale jsou mezi námi borci, kteří ho sice také nechytí, ale dokáží ho alespoň pořádně přibrzdit a jedním z nich je elegantní hráč s obrovským přehledem a oku diváka i fotbalového fajnšmekra lahodící kopací technikou, který za svou bohatou fotbalovou kariéru oblékal mimo jiné dresy Horšovského Týna, Domažlic, Rodingu, Waldmünchenu a jiných věhlasných klubů a těžko by mu někdo hádal, že právě dnes nazouvá a začíná jezdit "šestý gumy"!

V současnosti opoře kádru staré gardy Jiskry Domažlice, Dušanu Matulkovi, přejeme jménem jejího kádru všechno nejlepší k jeho významnému životnímu jubileu!

Foto z archivu SG ze Silvestra 2012 hned s dvěma draky, fotbalovým a pohárovým!

Foto z archívu SG:
I přes nesporný fotbalový talent na šanci v základu SG stále čeká a tyto těžké chvíle na lavici mu nekrátí nikdo menší než další benjamínek ze starogardovské přípravky!

SG

Oranžoví se báli o výsledek až do samého závěru...

14. září 2014 v 21:37 | SG
Oranžoví se báli o výsledek až do samého závěru...

Oranžoví vs. Zelení 14:11

Oranžoví:
Pavlíček, Kruml Z., Major jr., střídal Major sen.

Zelení:
Brichcín, Bočan, Kruml P.

Z archivu SG.

Oranžoví šli do zrádného vedení 1:0, které třemi brankami otočil soupeř ve svůj prospěch na 3:1, Oranjes však opět dorovnali a přidali závdavkem pár branek navíc až na hrozivých 8:3, ale ani za této konstalace hvězd neztratili Zelení hlavu a nadýchli se k drtivému finiši, když už však sahali po dělbě bodů, přišel zlomový okamžik, kdy pálil ostrostřelec Bočan k tyči, ale El Kapitáno ve svatyni domácích nejenže střelu zneškodnil, ale jím vyražená pumelice se stočila do prázdné klece na druhé straně bitevního pole a navíc poté přišlo ještě navrh pár smrtících brejků borců v oranžových barvách, které definintivně srazily soupeře do kolen!

Oranžoví kopali 3 penalty za rohy, z nichž 2 proměnili, Zelení se za hodinu hry nedopracovali k žádné.

Stále chybí komentáře ze dvou posledních sobotních mačů!!!

Prosím ty, co vyhráli, aby je "nezkresleně" dodali!!!

SG