V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Srpen 2014

Mládí vpřed!

31. srpna 2014 v 12:04 | SG
Na levém břehu Zubřiny se odekrálo klasické tréninkové měření sil borců kádru staré gardy Jiskry Domažlice.
Nejprve proběhlo další ze záhadných losování, které stejně rozdělilo osazenstvo na staré a mladé, což ti věci znalí (El kapitáno a spol.) stejně předpovídali již v kabině a mohlo se jít na věc!

Mladíci posíleni navrátilcem do řad SG a jejím jedním z nejblyštivějších klenotů, Zdendou "Hříbkem" Krumlem, byli jasnými favority a šli také brzy do vedení 2:0, které se však podařilo seniorům SG ještě dorovnat na 2:2 a začal opravdu nelítostný boj o každou píď umělohmotného pažitu a pomalu se málem začalo schylovat k velkému překvapení a někteří mladíci s ještě ne tak odolnou psychikou začali pochybovat o svých dovednostech a schopnostech, např. Rejthárek:
"Tak že tenhle soubor nešťastníků bude klást takovej odpor, s tím jsem teda fakt nepočítal!"

Ilustrační foto z archivu SG

Pak však zradil staříky v zelených bundoškách jejich nejdůležitější orgán, ne ten který myslíte, ten u pár jedinců ještě občas zafunguje, i když to už žádné hifi většinou není, ale jedná se o oči, neboť s padnoucí tmou "banda šeroslepců" začala v osobních soubojích i kombinacích ztrácet půdu pod nohama s "výběrem bystrooček", který si v šeru nad umělkou liboval, jako štika uprostřed obecního rybníka a když si navíc ti starší v řadách staříků, kteří mají problémy nejenom se zrakem, ale i s pamětí, občas mysleli, že jsou na nočním vojenském cvičení, ani nezaregistrovali, že se skóre vyšplhalo na hrozivých 10:3 v prospěch soupeře v oranžových tílkách!

Pak ale přišla krásná tečka v podobě závěrečné pumelice z jedovaté pravačky Jardy "Gatussa" Pavlíčka, která nabrala podobnou trajektorii jako balistické rakety, jimiž likviduje kyjevská junta obytné čtvrti perly Donbasu, Doněcku, hrajícího ještě v minulých sezónách Ligu mistrů a čelícímu genocidě obyvatelstva ze strany vlastní loutkové vlády a armády, a po té skončila na pravém břehu Zubřiny, nejspíš někde před nálevnou Kavkaz!

Výtečný výkon podal zejména strážce oranžové svatyně Pavel Kruml, který vychytal nejednu tutovku z kategorie tisíciprocentních a měl tak lví podíl na alespoň výsledkově jasném vítězství, i když obraz hry, tedy pokud bylo vidět, tomu vůbec neodpovídal!

Tápající staříci svázali své dresy do provazu, jehož se chytli a správce je pak odvedl do kabiny, kde na ně již čekala zasloužená chladivá sprcha!

Oranžoví vs. Zelení 10:3

Oranžoví:
P. Kruml - Z. Kruml, Koza, Rejthar

Zelení:
Major - Brichcín, Karas, Pavlíček

SG

"Mladí hraničáři" nedokázali zadržet letité "narušitele" a ti jim vyloupili jejich nedobytnou fotbalovou baštu!

16. srpna 2014 v 16:22 | SG
Původně chtěli mladí fotbalisté z TJ Hraničář Česká Kubice, mnohými experty považováni za štiku druhé třídy nadcházejícího ročníku okresních fotbalových soutěží, ve svém posledním přípravném zápase natankovat energii a posílit sebevědomí do následných těžkých bojů o cenné body, ale jak říká klasik, člověk míní a příroda mění a tak se jejich měření sil se seniory z chodské metropole odvíjelo jinak, než jak si mohli představovat i v těch nejtemnějších snech!


Staříci absolvující tzv. anglický týden, neboť někteří z nich měli v nohách ještě několik zápasů ze středečního turnaje o dračí pohár, vlétli do zápasu, jak se říká, jako Němci na Brazilce a nejen sami hráči, ale i všichni přihlížející nevěřícně kroutili hlavami, když ukazatel skóre ukazoval po dvaceti minutách pro domácí borce hrozivý 0:3 v jejich neprospěch!


Nejprve křídelní kombinaci po levé straně zakončoval po lahůdkovém centru Foldyny Rejthar hlavou nechytatelně k tyči, 0:1.
O několik málo minut později mířil po podobné kombinaci, tentokrát vpravo, v pádu levou nohou na delší tyč bomber Koza, 0:2.

Stejný střelec po nezištném přiťuknutí na hranici velkého vápna nic nevymýšlel a pálil opět levou do šibenice, 0:3.

Pak ale propadli i tak zkušení borci, jakými hráči kádru SG bez pochyby jsou slastnému pocitu sebeuspokojení a to se začalo promítat do předváděné hry.

Většinou ti, kteří pamatovali dobu budování světlých a ještě světlejších zítřků, se začali řídit v té době tak populárním heslem "kupředu, zpátky ni krok", které okamžitě umně aplikovali do herního projevu a tak ofenzivně laděným borcům hraničářů začali nabízet den otevřených dveří a ti tuto nabídku začali bez uzardění beze zbytku využívat!

Nejprve se řítil čarostřelec "Kraky" se svými kumpány na defenzivou opuštěného stopera hostů a tento výlet řešil pumelicí z dobrých pětadvaceti metrů, na níž byl i tak hbitý borec, jakým Weber bezesporu je, krátký, 1:3.

Na 2:3 snižoval Strnad křižnou střelou, po laciné ztrátě kulatého nesmyslu již v zárodku zakládání postupného útoku.
No a aby se to nepletlo opět ten samý borec převzal balón na polovině hřiště, zhruba v místech, kde ho měl jako oko v hlavě střežit o pár desítek metrů dále lelkující Vlček a předvedl slalom speciál mezi obránci gardy, za nějž by se nemusel stydět ani Alberto Tomba v dobách své největší slávy, no a bylo srovnáno, 3:3!

Je jasné, že oba trenéři měli svým ovečkám o toužebně očekávané přestávce co povědět, i když každý k jinému časovému údobí prvního dějství, je ale nad slunce jasné, že více si toho do druhé půle vzali borci o pár desítek let dříve narození, neboť i po té, co se zranily opory Kožiol a později i Pavlíček, kdy vlastně padla i možnost střídání, domácím míč už moc nepůjčovali a tak se z přáteláku stala vlastně již jen přehlídka zahozených šancí a nastřelených tyčí z kopaček seniorů.
V pravý čas na sebe vzaly zodpovědnost fotbalové legendy, Rejthar předloživší ve velkém vápně míč do ještě výhodnější pozice ofenzivně-defenzivnímu levonohému zázraku Berkovi, který s ním naložil dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a pumelicí jej "uklidil" do sítě, 3:4!

Brankovou tečku napsal hokejovým blafákem alá Tomáš Vlasák "Ibra" Vilímů a ukázal tak zejména "paliči šancí všeho druhu sro." Vlčkovi, že je možné zakončit samostatný nájezd na brankáře i brankou, 3:5.

Je nutné vyzvednout výkon "Motorky" Foldyny, o jehož únicích a celoplošném pohybu se bude mladým hraničářům, jako několika generacím před nimi, zcela jistě několik nocí zdát a budou si přát, aby na někoho podobného nenarazili ve své druhé třídě.

Sám tentokrát branku nedal, dvakrát rozezněl loretu brankové konstrukce a několik tutovek pro své spolubojovníky i vypracoval.

"Tak to vidíš, Láďo, přece jsme tě lízli......, bohužel jenom v kabině, na place už se to moc nedařilo!

Závěrem je ještě nutné doplnit výrok trenéra domácích, který zazněl v průběhu měření sil:

"Tak k..., hrajte něco, vždyť jsou o třicet let starší!"

Ano pravda je to jen částečná, neboť ve skutečnosti činí věkový rozdíl dvou aktérů tvořících hru na obou stranách barikády, Dominika Strože a Ládi Brichcína, úctyhodných 38 let!


Mladí hraničáři však nemusejí věšet hlavy a propadat panice, neboť lepší je vždy prohrát přípravný zápas než následný boj o skutečné body, vždyť už generál Kutuzov tvrdil, že těžko na cvičišti znamená lehko na bojišti a proti gardě to tentokrát lehké nebylo ani náhodou, no a vo tom to tak nějak je!

TJ Hraničář Česká Kubice vs. SG Jiskra Domažlice 3:5 (3:3)

Branky:
Krakeš, Strnad 2 - Koza 2, Vilím, Rejthar, Berka

Sestava SG:
Weber - Pavlíček, Major, Berka, Karas (Kožiol) - Vlček, Brichcín, I. Rybár, Rejthar (Koza) - Vilím, Foldyna

Kustod SG:
Bočan

SG

Když se nedaří, ani benzín nehoří!

14. srpna 2014 v 22:23 | SG
Jako jasní kandidáti na vítězství měli dorazit na klasický dračí turnaj do sousedního partnerského města, kde skolení draka, draky, černé rytíře apod. mají tak nějak v krvi, borci kádru SG Jiskry Domažlice, ale vzhledem k dovoleným, nepříznivému časovému uspořádání a také proto, že pozvánku na turnaj obdržela sg z radnice až den před turnajem (!), mělo její vedení s nominací nemalé problémy a tak aby (ne)účast neskončila naprostým fiaskem, sáhl management staříku k nouzovému řešení, variantě "brod" a vyslalo sběrné vozidlo do všech částí malebného Chodska a jalo se odchytávat kusovky podobným způsobem, jako v současnosti "loví" kyjevská junta své brance před supermarkety, aby ti pak mohli masakrovat své trochu jinak mluvící spoluobčany, ale vedení seniorů, na rozdíl od loutkové vlády východněji od našich hranic, nepožadovalo genocidu vlastního obyvatelstva, ale pouhopouhý fotbalově gentlemanský boj o dračí pohár!

Společné foto aktérů finálové skupiny Turnaje o dračí putovní pohár.

Hned v první chodské fotbalové tvrzi, Postřekově, slavili lovci talentů SG úspěch, když odchytili dvě kusovky chvátající po pracovním procesu do nejbližší nálevny, Kreuz a "Piha" Váchal se zcela určítě budou hodit!

Ani v další fotbalové baště nepřišli skauti zkrátka, když v jejich sítích "uvízl" pořádný kousek, Pája Smazalů!

Druhé lovecké vozidlo snad také někoho "načapá na švestkách", takže hurá do Brodu!

První soupeř finálové skupiny, Furth im Wald, byl zcela jistě zralý na debakl, který se však pro nepochopitelnou střeleckou impotenci forvardů Jiskry nekonal a tak následovala přehlídka zahazování těch nejvyloženějších tutovek a to zejména z kopaček borce, od něhož bychom to opravdu pramálo očekávali, Tondy Vlčka!

A když už se konečně "urodilo" díky individuálním dovednostem "bombera" Smazala, přišlo vyrovnání jako blesk z čistého nebe po dlouhém autovém vhazování soupeře, nedomluvě stoperů a nešťastným vyběhnutím bulharského internacionála Škampy a to, prosím, pět sekund před koncem zápasu!

No nic, další mač se musí vyhrát a pohár vezeme domů popáté v řadě!

Hbití borci z Neukirchenu se dvěma opravdu fotbalovými útočníky si pár příležitostí vytvořili, ale opět vstoupil do děje "bomber" Smazal a těsně před koncem prvního dějství poslal borce z chodské metropole do vedení, pak ale selhala komunikace v obranných šicích, neboť stopeři komunikující v bulačině si nerozuměli s bulharským internacionálem v bráně a tak se pokusili spoléhat na nonverbální komunikaci a tak když nebezpečného útočníka soupeře ukázkově křižující El kapitáno dával malou domů spoléhaje na znamení strážce svatyně, který na dotaz, zda vyběhne vrtěl vehementně hlavou od ramenu k rameni, což však v bulharštině znamená ano, se nestačil divit, když se jím zahraný kulatý nesmysl kutálel ke zcela prázdné brance, zatímco její "najemce" se zmítal na zemi kdesi u rohového praporku, hbitý gólman skokem jako lasička stačil ještě malou domů odvrátit na tyč, ale odražený balón nechal nepochopitelně zcela chladným lelkujícího Vlčka a tak Neukirchenčtí po tomto "zmatení jazyků" uklízeli do prázdné branky a zasadili tím svému soupeři těžký direkt do již tak nahlodaného sebevědomí, z něhož se již nevzpamatoval.

Navíc po té, co se zranil agilní Kreuz, byla šance na smysluplné střídání prakticky nulová a když ještě v druhé půli hosté z příhraničí otevřeli hru, začal se jejich sen o vavřínových věncích sypat jako domeček z karet.

Chodové ale nepropadali úplně panice a tak alespoň z povzdálí drželi osamnělému stoperovi palce, když se na něho řítili jako živou vodou polití forvardi soupeře!

Teprve za stavu 1:4 zavelel dalekonosnou pumelicí El kapitáno na zteč, ale to stačilo vzhledem k pádícímu času již jen na kosmetickou úpravu skóre!

Výkon staříků z Chodska tentokrát diváky nezvedal právě ze sedadel, ale alespoň na krásnou třetí příčku a tedy i "místo na bedně" to ještě stačilo a to vzhledem k předzápasovým organizačním zmatkům není vůbec málo!

Ve "Festhale" se po požití prvních tří tupláků rozdíly v pořadí stejně smazávaly a tak po té, co kolem půlnoci opuštěli halu kouzelníci z kulatým nesmyslem "aus Böhmen" sklidili mnohem více ovací, než kdykoliv před tím a Neukirchen se tak mohl konečně radovat po dlouhých dvaceti letech!

Sestava "Výběru Západního Chodska":
Štampa - Major, Kreuz, Váchal, Smazal, Brichcín, Vlček

Branky SG:
Smazal 2x, Major 2x

SG

Fotbalová štěstěna omámená pouťovou medovinou přidělovala body!

10. srpna 2014 v 22:39 | SG
Na levém břehu slavnostně zurčící Zubřiny se o pátečním podvečeru odehrálo další z nekonečné série tréninkových fotbalových klání borců staré gardy Jiskry Domažlice.


Neúprosné losování za pomoci zutých kopaček stejně rozdělilo borce na staré a mladé a ti později narození šli díky většímu pohybu do vedení o dvě branky, které si udržovali až do nervydrásajícího závěru, kdy ukazatel skóre sděloval, že by se při stavu 4:4 mohly tentokrát opět body dělit, pak však mladíci "zalezli" jako medvěd do brlohu před nejtužší zimou a ostřílení bardi se nechtěli spokojit s pouhou dělbou bodů a začali "bušit" do mladíky zavřených vrat, ti však náhodně získali kulatý nesmysl do své moci a osvobozující Rybkynův odkop si našel cestu do svatyně soupeře a vzhledem, k tomu, že do konce mače zbývalo pouhopouhých dvacet vteřin, nedokázali již Zelení obrátit kolo dějin, zpátky ni krok!

Prohru těžce nesl zejména nestor kádru SG a náčelník v jedné sobě, který nejenže slíbené merhované koláče vůbec nevybalil, ale dokonce vybral i v rozporu s informacemi na pokecu "tréninkovné".

No nic, body jsou pro tentokrát fuč, takže rychle do šumu, snad se to "dožene" jinde!!!

Zelení vs. Oranžoví 4:5

Zelení:
Major - Vinopal, Brichcín, Karas ml.

Oranžoví:
Rybár P.- Rybár I., Karas st., Vlček

SG

Levý břeh Zubřiny se otřásal v samých základech!

3. srpna 2014 v 12:53 | SG
Ano, šlo opravdu o hodně a opravdu málokdy se stává, aby téměř všichni zúčastnění borci tréninku staré gardy Jiskry Domažlice převlékali po tréninkovém zápase dresy, tedy ty virtuální, označující jejich příslušnost k tomu či onomu táboru individuální statistiky, Ikonám nebo Nosičům!

Ty tam jsou časy, kdy "Gattuso" Pavlíček bodoval maximálně jedenkrát za sezónu!
Na snímku, tak jak ho známe nejlépe, nalákat na sebe nejlépe tři protihráče a nezištně přihrát lépe postavenému spoluhráči!

Oranjes, tedy soubor tvořený mladými, houževnatými a skvělou budoucnost slibujícími hráči, šli do solidního vedení 3:0, ale až později si uvědomili, že to byla jen součást pekelného fotbalového triptychu, který s nimi sehráli Zelení a jehož název již značná část pravidelného čtenářstva zná téměř jako své boty!

A když už na Oranjes neplatila rychlost, nastoupila vytříbená technika!
Láďa "Motorka" vytáhl z maršálské torny pravý nefalšovaný "chodský nárt" a ten na soupeře opravdu platil!

Ano, opravdu se nemýlíte, byla to skutečně ono klasické "Hup na špek", navíc silně ochucené "Pocem, kam deš" a závěrečné dějství "Podběrák" nemohlo samozřejmě také chybět!

"Dneska je to postavený fakt k..... ke zdi a to se hraje opravdu špatně!"

Je tedy jasné, že konečné skóre 8:3 ve prospěch Zelených nepřekvapilo skutečného fotbalového fajnšmekra a ani milovníka řeckého dramatu!

Vedení SG neponechalo nic náhodě a tak v zájmu nejvyšší objektivity nasadilo do pořadatelské služby nejen bojové psy, ale i pořadatele!

Zelení vs. Oranžoví 8:3 (0:3)

Zelení:
Pavlíček - Kruml P., Karas st., Karas ml., Foldyna

Oranžoví:
Rejthar - Koza, Vlček, Červený

SG