V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Červenec 2014

Made in Germany!

27. července 2014 v 22:46 | SG
Ja, je velice dobře známo, že bájemi opředený kádr slavné staré gardy Jiskry Domažlice sbírá body za železnou oponou jako na běžícím pásu, ale ne již tak známý je mezi odborníky a fanoušky ten fakt, že v poslední době se mu daří i na východě kontinentu!


U příležitosti tamní pouti bylo "Esgéčko" pozváno až do "Bulharska", kde si to po nějaké době opět rozdalo s místními borci o pověstnou slávu a čest!

Před nedávnem zde zvítězili borci z chodské metropole 4:1 a tak domácí míčoví kouzelníci neponechali nic náhodě a na přetěžké měření sil se řádně připravovali, ale stále to bylo na rozjetého soupeře bohužel tůze málo!


Domácí drželi sice lépe míč na svých kopačkách, ale zdlouhavou rozehrávkou na vlastní polovině hřiště nedokázali dlouho ani náznakem ohrozit svatyni hlídanou výtečným Pavlem Rybárem.

To soupeř chytil jakoukoliv příležitost okamžitě za pačesy a rychlými kontry pílil k brance nejkratší možnou cestou a brankostroj se zadrhával jen díky nedůslednosti v koncovce!

Zlý muž zpytuje svědomí!

Rozdílovými hráči zápasu se ukázali být zejména svou rychlostí a vytříbenou technikou fofrníci Foldyna a Bočan, kteří dohromady zatížili brankové konto domácích hned šesti zásahy do černého! S troškou do mlýna a jedním zásahem přispěl i turbomotor zálohy Ivan Rybár!

Domácí dokázali snižit v prvním poločase Landštofem na dva jedna a to ještě penaltu za kosu zlého muže Karase, jejíž proměnění by znamenalo srovnání skóre na 2:2, parádně zneškodnil Rybár.

Na nováčka poměrně solidní fanclub!
"Létající primář Sova" Dan Kožiol však podal solidní výkon a dal vzpomenout na brusiče lajn Manfreda Kalze!

Druhá půle už byla již jen ve znamení bojových plánů z maršálské torny vedení staré gardy Jiskry Domažlice!
Ukazatel skóre se zastavil na stejných cifrách jako po výprasku Brazílie Německem v semifinále letošního MS!

Více snímků: ZDE

"Bulharsko" vs. Chodské království 1:7 (1:2)

Branky:
Landštof : Bočan 4, Foldyna 2, I. Rybár

Sestava SG:
Pavel Rybár - Pavlíček, Major, Berka, Karas (Kožiol) - Vlček, Brichcín, Ivan Rybár, Rejthar (Koza) - Foldyna, Bočan (Vilím)

SG

Dělba bodů.

20. července 2014 v 16:37 | SG
Oranžoví vs. Zelení 5:5

Průběh stavu zápasu 0:4, 5:4, 5:5!

1. hvězda zápasu: Honza Bombala!

0ranžoví:
Rybár P. - Major, Major jr., Vlček, Bočan, Brichcin, Pavlíček

Zelení:
Karas - Rybár I., Foldyna, Bombala, Vilím, Kožiol, Koza

SG

A co psal o výkonech SG zahraniční tisk?

8. července 2014 v 21:23 | SG


Bonus:
Na koho zcela jistě nezapomene Pelé, až bude psát novoroční blahopřání?SG

Porazili Bayern, ale na Vilzing to bylo málo!

6. července 2014 v 16:51 | SG
Ano, SG zalovila v depozitáři těch nejskrytějších rezerv a do boje proti AH Vilzing, který byl současně rozlučkou s tamním starým tréninkovým "drňákem", neboť na jeho místě začne vznikat "umělka", vyslala bájné borce, kteří dokázali porazit slavný Bayern na počátku devadesátých let na památném dorosteneckém turnaji ve Schwandorfu.

SG v plné zbroji!

Ano, borci Jiránek, Pejsar a Peleška přinesli do umdlévajících řad SG náboj, důraz a hlavně rozvahu a to zejmána v podobě posledně jmenovaného!

Byl to opravdu poslední mač na legendárním "drňáku"?

Ozdobou mače byly osobní souboje tvrdého maďarského exligisty Sándora Majora s neméně důrazným Peleškou!

Malé pivo pro velkého hráče!

Na legendárního Robera Carlose dal vzpomenout dravý a neúnavný Jiránek, který hlavně svými voleji z každé možné i nemožné pozice dostával soupeře pod neustálý, zejména psychický tlak, škoda jen, že většina volejů končila autovým vhazováním soupeře!

O místo mezi Ikonami si hlasitě řekl elitní nosič vody, Honza Malzer, přivádějící svými výpady po lajně alá Láďa Motorka soupeře téměř k zoufalství! Ještě pár set takto odehraných mačů a o přeřazení do výkonnostně vyšší družiny bude muset vedení SG vážně uvažovat!


Třešničkou na dortu byl však elegantní výkon forvarda Matthausera, který jako jeden z mála hostujících borců zvolil jako zbraň vytříbenou techniku a skvělý pohyb a opravdu se bylo v jeho podání na co dívat!
Pozdě ale přece!

Sňatkový podvodník? Luiz Gustavo? Ne, ne, samá voda, to jen fotbalový klenot z Údolí dřiny přijel ukázat svůj nesporný fotbalový talent!
"To měli vidět chlapi z dílny, ti by měli radost, panečku a mistr? Ten by mě možná konečně pustil i k tomu novýmu soustruhu!"

Domácí šli do vedení po soupeřově laciné ztrátě míče na půlící čáře, kdy se jej zmocnil kanonýr z nejpovolanějších, Sándor Major, jehož pohotovou střelu přes bránícího Pelešku stačil skvělý Pejsar ještě reflexívně vyrazit, ale na pohotový "vršovický" dloubák byl již krátký! 1:0.

Na konci poločasu se prosmýkl mezi dvěma obránci agilní Malzer a pumelicí téměř z nulového úhlu vyhnal pavouky z nejzažšího růžku soupeřovy svatyně! 1:1.

"Jeden bod, taky bod, takže ein Prosit!"

V druhé půli se nejprve ujala táhlá dobře mířená a hlavně za stopery skrytá Weberova střela a ta odrazem o tyč skončila za zády bezmocného Pejsara! 2:1.

V závěru stupňovali hosté tlak a jako odměna přišel Rejtharem precizně zahraný přímý volný kop, po němž pálil Rybár, jehož pumelici ještě dokázal výtečný domácí strážce branky vyrazit, ale na dorážku agilního Matthausera byl již krátký! 2:2.

"Tak dneska jsem se fakt nalítal, takže rychle něco nafasovat, než se na to vrhne Rybkyn!"

S dělbou bodů byly spokojeny oba tábory a tak se mohlo jít hodovat a sledovat konec utkání Argentina vs. Belgie!

Více snímků: ZDE

AH Vilzing vs. SG Jiskra Domažlice 2:2 (1:1)

Sestava SG:
Pejsar - Peleška, Bombala, Major, Jiránek - Malzer, I. Rybár, Rejthar, Berka - Vilím, Matthauser

Branky:
Malzer, Matthauser - S. Major, K. Weber

SG

"Wunderteam" zkřížil SG plány!

2. července 2014 v 20:33 | SG
Ja, na pátek bylo domluveno přeshraniční el klasico staré gardy Jiskry proti obávaným bijcům z Vilzingu, ale vzhledem k tomu, že německá reprezentace hraje ve stejnou dobu čtvrtfinálové utkání na mistrovství světa proti Francii, požádalo vedení tamního oddílu o přeložení na sobotu!
Není problém, ale vzhledem k dovoleným a počátkem prázdnin nastalo lehké hráčské vakuum a zprvu to vypadalo, že budou muset zástupci chodské fotbalové školy klasické měření sil odříct, ale jak je pravidelným čtenářům webu SG známo, studnice talentů staré gardy je bezedná!
Náčelním SG vyslal tedy po celém okrese motospojky, skauty a agenty, aby hledali a ti také NAŠLI a nemusí hned pršet, stačí když kape!
Po té, co obdrželo vedení hlášku, že se po staré Kdyni pohybuje au pair s nesporným fotbalovým talentem, jalo se hledat oním směrem.
Nejprve se míjela značka "Pozor, lehkožil na komunikaci", takže byla snížena rychlost, což se ukázalo jako dobré řešení, které zabránilo zcela jistému střetu!
Ano, cesta na periferii nebyla zbytečná!
Tak už je nás zase jedenáct!
Odjezd od "UMT" v sobotu v 16.30, výkop v 18.00!

SG