V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Červen 2014

Pozdě, ale přece!

29. června 2014 v 21:07 | SG
Ano, stává se pomalu pravidlem, že jinak ostřílená posádka křižníku jménem stará garda, postrádá-li oporu ve formě svého pevného vedení, začíná ztrácet půdu pod nohama a nejinak tomu bylo i v páteční podvečer na výborně upravené umělce v tradičním mači proti šedovlasým kouzelníkům z úpatí vrchu Ostrý!


Po té, co se kapitán SG přišel vlastně jen podívat, jak se daří jeho "soukmenovcům" na umělohmotném pažitu, musel s hrůzou přijmout informaci o tom, že na střídání není ani jeden domácí borec a po dalekonosné pumelici plavajícím jaboulanym šel soupeř dokonce ve vedení, takže rychle do kabiny, převléknout a na pozici levého beka!


Hned první osobní souboj vyhraný, kolmice na Beryho, ten prostrčil na Foldynu, který se v podobných situacích často nemýlí, maximálně pětkrát až šestkrát za poločas a bylo vyrovnáno!

"Tak, hlavu vzhůru, borci, už se nemusíte ničeho bát, jsem opět tady!", konstatoval El kapitáno se skromností sobě vlastní.
"Kdyby jsme jen tušili, že příjdeš, nechali bychom jim fóra alespoň na tři kusy", reagoval levonohý zázrak Bohouš.

Nakonec se smáli z plných plic i nosiči!

No, bylo srovnáno a druhá půle už byla vlastně jen formalita!

Vedení SG šlo v obraně do lehkého rizika, když svěřilo prostor pro vnitřní stopery nezkušeným mladičkým borcům Vinopalovi a Matulkovi, no vždyť jim je dohromady teprve 102 let, ale důvěru vrátili téměř bezchybným výkonem!

Na Láďu Motorku, Beryho, Paola Grandeho a další by ten večer byli míčoví kouzelnící soupeře stejně krátcí třeba i s černou magií!

O svůj "chlebíček" se musel třást i Pavel Královec, neboť pohyb a přehled sudího Schlägela bral dech nejen borcům soupeře, ale i přihlížejícím divákům!

SG Jiskra vs. AH Lohberg 4:1(1:1)

Sestava SG:
Pejsar - Dufek, Vinopal, Matulka, Csulák - Malzer, Rejthar, Váchal, Berka - Foldyna, Bočan

Střídal:
Major

Branky:
Foldyna 2, Váchal, Bočan - Schrötter

Sudí:
Jirka "Eisbedna" Schlägel

Do půle to bylo ještě napínavý, pak už jsme je lapli do podběráku!
Tedy ne do toho na míče, bez síťky, co visí na plotě, z toho by nám asi vyklouzli!

No a že výsledek 4:1 nebyl náhodný vyšlo najevo až po zápase, neboť opora SG a Pocinovic, Libor "Bery" Bočan, oslavila v týdnu narozeniny a kdo hádá, že jednačtyřicáté, tak se vůbec nemýlí!
Ještě jednou srdečně blahopřejeme!!!

Více snímků najdete: ZDE !

Příštím mačem je Vilzing a to venku!

SG

SG asistovala při derniéře draženovské kopané ve Ždanově!

21. června 2014 v 21:32 | SG
...a na domácí borce nebrala vůbec ohled a nasázela jim stejný počet branek, jako padlo kulí v Sarajevu!


S nadsázkou se dá říci, že "esgéčko" zatlačilo oči draženovským borcům při jejich úplně posledním domácím utkání!
Hrálo se na terénu, o němž nejeden borec prohlásil, že hrál už i na lepším povrchu.
Utkání s přehledem rozhodoval zkušený sudí, Špoták starší.
Hrálo se s plným nasazením, ale fair.
SG překonávala defenzivní vozbu vyzyvatelů překvapivě rychlými brejky a solidní kombinací, předvedla také několik okulahodících akcí na jeden dotek.
Při jednom zákroku a pokusu o lišácký lob zasahoval brankář hostí, Pavel Rybár, na hranici svého zdraví a s tržnou ranou musel nechtěně opustit bojiště a přenechat místo skrytému gólmanskému talentu, Jirkovi Zdráhalovi.
Na jeho nepoznaném umění ztroskotala nejedna pohledná akce domácích a draženovský forvard jej nachytal v nedbalkách až v závěru utkání utěšenou umístěnou ranou, doprostřed brány!
I tak si borci Jiskry vítězství 7:1 již bez problémů pohlídali!

Draženov vs. SG Jiskra 1:7 (0:4)

Sestava SG:
Rybár Pavel (Zdráhal) - Karas, Major, Berka, Dufek - Vlček, Rybár Ivan, Rejthar, Koza - Bočan, Váchal

Trenéři:
Brichcín, Kruml Z., Schlägel

Branky SG:
Bočan 3, Koza 2, Rybár, Váchal

Trio rozhodčích:
Špoták sen., Špoták jr., Vogeltanz

SG

"Grande Paolo" prostřílel cestu potápějící se bárky SG do bezpečnějších vod!

21. června 2014 v 13:02 | SG
Ano, mohlo by se zdát, že na základě jarního mače SG na UMT proti samotnému přermožiteli Bayernu Mnichov, AH WiWě, který pro WiWu dopadl terminologií páně Bosáka "zle nedobře", rozuměj 1:9, že páteční zápas ve Waffenbrunnu bude pro zástupce chodské fotbalové školy nějakou selankou nebo dokonce pouhou procházkou řůžovou zahradou, ale zdání velmi často klame!


Domácí tentokrát pojali měření sil prestižně, omladili své na UMT notné mdlé šiky a jali se bojovati o to, očistit své jméno po posledním výprasku.


Hosté měli na střídání pouhopouhého jednoho borce a tuto roli na sebe vzal dobrovolně jejich kapitán, který však musel přihlížet nátlakové kombinační hře motivovaného soupeře a valícím se útokům na svatyni pozorně střeženou Zbyňďou Webrů, který i přes to musel během několika málo minut dvakrát kapitulovat a to ještě likvidoval přísně nařízenou penaltu za zápasnickou vložku přemotivovaného Csuláka ve vlastním pokutovém území!

Z bárky staré gardy v tu chvíli byl vidět pouze pozorovatelský koš a vlajka a tak musel, chtě nechtě, vstoupit konečně do hry jako deus ex machina v antickém dramatu kapitán SG a karta se začala pomalu obracet.

Nejprve bylo nutné zjednat pořádek "na place" a tak poté, co byl po drzém průniku sražen soupeřem v pokutovém území a k údivu všech zůstala píšťalka jinak úzkoprsého sudího němá, musel vzít "El kapitáno" spravedlnost do svých rukou a to tak, že byl vynesen rozsudek současně s výkonem trestu a tak následoval zákrok, za nějž by v civilním životě následovalo s největší pravděpodobností minimálně doživotí!

Soupeř sice protestoval, málem nastoupil na zeleném pažitu i soudce Lynch, ale od uvedeného momentu začali domácí ztrácet půdu pod nohama a hosté toho využili k poločasovému srovnání stavu Váchalem a Vilímem.

Druhé dějství již bylo plně v režii SG Jiskry a ta najednou začala nabízet poměrně početnému diváctvu fotbalové laskominky a to plnými hrstmi!

Ta nejkrásnější však přišla po té, co agilní a kreativní Matulka "vymíchal" před vlastním pokutovým několik soupeřů na půlící čáře našel Foldynu, který potáhl akci a vyslal pasem k praporku jako o život pelášejícího kapitána, jehož lahůdkový centr alá Backham "uklidil" hlavou do nejzazšího růžku soupeřovy branky "grande Paolo" Váchal, čímž završil svůj hattrick!
Na dalekonosnou Motorkovu pumelici zareagovali hosté ještě Szewczikem a upravili tak účet mače na 3 : 5 v jejich neprospěch!

AH WiWa vs. SG Jiskra Domažlice 3:5 (2:2)

Sestava SG:
Weber - Pavlíček, Matulka, Vinopal, Kruml P., - Csulák, Bočan, Váchal, Berka - Vilím, Foldyna

Střídal:
Major

Tak už je dobojováno, takže hurá ke strojům, ale byla to honička!

Příští mač je sobotní pouťák s Draženovem ve Ždánově!

SG

Oranjes udeřili dvakrát!

14. června 2014 v 14:45 | SG
Ano, poprvé večer v pátek 13-tého na UMT na levém břehu zurčící říčky Zubřiny, to když se do oranžových dresů "navlékli" Nosiči a Dělníci umělohmotných pažitů, aby v přímém souboji o cenné body do individuální statistiky svedli další z nekonečné řady měření sil v rámci tréninku staré gardy Jiskry Domažlice!

Fotbalové brazilsko-arrašské čáry máry první hvězdy zápasu, Petra "Koubiče" Pejsara, střelce hned tří branek, často na nepozornou defenzivu Zelených platily a dokázaly "rozlomit" přístupový kód ke Krumlově svatyni!

Od počátku bylo nad slunce jasné, kdo že bude uvedený fotbalový večer králem, neboť Oranjes šli okamžitě do tříbrankového vedení zejména zásluhou agilního Koubiče, který neustále zaměstnával nekoncentrovanou defenzivu Zelených, ti dokázali ještě náhodnou brankou na pár okamžiků zdramatizovat dění na skvěle připravené "umělce", ale až později se ukázalo, že to byla pouhá labutí píseň tohoto mače a nic na tom nezměnilo ani posílení ofenzivní vozby Zelených mladým, průbojným a nadějným Frantou Copákem mladším, který se bohužel nechal strhnout do Ikonami nabízené fotbalové marnosti a nechal se společně s nimi "povozit na kolotoči" oranžovou "omladinou"!

Takticky vyspělejší Oranjes, s taktikou kombinace prešovského betonu a italského catanaccia doplněného smrtícími brejky alá van Persie a Robben vlastně "nepustili" Zelené vůbec do zápasu a tak se mohli radovat z jasné výhry 8:2!

Je jasné, že ve večerním taháku "za velkou louží" poté, co se dozvěděl, jak dopadlo podvečerní měření sil, nechtěl fotbalový stratég van Gaal vyplašit svého soupeře a raději zvolil pro dresy svých svěřenců barvu modrou, ale výsledkem byl de facto výprask téměř totožný!

Oranžoví vs. Zelení 8:2

Oranžoví:
Major - Csulák, Kožiol, Pejsar, Zdráhal, Koza, Bombala

Zelení:
Kruml P. - Karas, Rejthar, Bočan, Foldyna, Červenný, Copák jun.

Příštími akcemi budou mače s WiWou a Draženovem a to v pátek a v sobotu!

SG

Zázraky se dějí a ne malé!!!

8. června 2014 v 17:08 | SG
V pátek se sešli na levém břehu říčky Zubřiny opět staří známí hrdinové neodmyslitelného sportovního média Chodska, webu SG Jiskry Domažlice, aby se zase porvali o to nejcennější v jejich sportovních životech, tedy o body do individuální statistiky!

Ilustrační foto z archívu SG.
Turnaj ve Furthu 2013

První šok čekal zejména ty, kteří přišli s obuví na umt, ale hrálo se na základě prosby samotného pana Hendrycha na hlavním pažitu, ale do doby, než padla rosa, se tento hendicap ani moc neprojevoval, horší to bylo s nervydrásajícím losováním, neboť kvalitativní síla kádru v zelených dresech nemá na Střelnici obdoby a tak si mnohý divák musel myslet, že to nemůže být pouhopouhá náhoda!

Posuďte sami:
Zdráhal, Bombala, Bočan, Váchal ml., Vlček a dokonce i ostrostřelec "Ibra" Vilímů!!!

Oranžoví se po sobě nejprve podívali a myslí jim zcela jistě prolétlo, že se snad ani nemusí hrát a že pravděpodobně ani není v lidských silách tuto super-partu tzv. nachytat v nedbalkách, ale i zázraky se někdy dějí a to nejen v pohádkách!
Nosiči vody okolo špílmachra Rybkyna, jemuž snad ten večer musely přes jeho chip předávat instrukce a dirigentské nápady NSA, CIA a KGB dohromady, využili podcenění ze strany Ikon a trpělivou defenzivní hrou a smrtícími brejky nahlodali sebevědomí soupeře, který si teprve až za stavu 0:5 v jeho neprospěch začal uvědomovat, že jeho pověstná bárka půjde v tento podvečer nekompromisně na dno Zubřiny!

Ikony ještě zvedly hlavu a prostřílely se i na dohled, to když snížily na 3:6, pak jim ale zasadil svou filigránskou akcí ránu z milosti samotný El Kapitáno, kdy po nezištném vybídnutí do bleskového protiútoku famózně hrajícím Láďou "Motorkou" pílil k soupeřově svatyni pronásledován "honícími psy" Berym, Vlčákem, Zdráhym a Váchalíčkem, následovalo několik krátkých zasekávaček a Ikony doklouzaly do své svatyně jako bájný Ivánek za Nastěnkou na sáňkách samochodkách, následovalo první zakončení doprostřed branky, které dokázal pozorný Zdráhy ještě v pozici ležícího střelce odvrátit, ale na dorážku za tyč alá Staňkov již byly válející se Ikony krátké!

Dále už to byl jen nemastný neslaný odvar zkoprnělých Ikon, s nimiž už Nosiči hráli až do závěrečného hvizdu sudího klasickou "kočku s myší" a to jim stačilo na celkové, překvapivé, ale přesto zasloužené vítězství 13:8!

Oranžoví vs. Zelení 13:8

Oranžoví:
Csulák - Koza, Rybár I., Foldyna, Karas, Major jr., Major sen.

Zelení:
Zdráhal - Bombala, Bočan, Váchal ml., Vlček, Vilím

Přespříští víkend bude nabitý, neboť v pátek, 20. 06. se pokusí WiWa odčinit krutý výprask 1:9 z UMT a v sobotu, 21. 06. čeká v rámci pouti kádr SG obávaný Draženov!

SG