V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Duben 2014

Zelení pekelně blafovali!

30. dubna 2014 v 10:06 | SG
Na pátečním klasickém měření sil aktuální výkonnosti před odjezdem na "letiště", tedy největší fotbalové hřiště v chamském okrese, do Lohberku, si to opět rozdali po nervydrásajícím losování Oranžoví proti Zeleným.

Oranžoví šli během prvních patnácti minut do trháku díky čistému hattricku El kapitána a jedné trefě do černého z kopačky "Beryho" a když ještě Láďa "Motorka" chytil na první našlápnutí poté, co mu náčelník SG neadresoval přihrávku dle jeho představ, nevsadil by na vítězství Zelených nikdo ani tu pověstnou zlámanou grešli, pak se ale začali dít věci nevídané, neboť během následujících deseti minut bylo srovnáno a začal boj muže proti muži, v tomto případě Nosič proti Ikoně a oba znesvářené tábory se přetahovaly o branky až do stavu 7:7, tuto hru nervů však neudrželi někteří mladíci v táboře Oranžových a postavili se neohroženě k tyčím své svatyně a téměř nezúčastněně přihlíželi brankové smršti Zelených zadupávajících poslední špetky fotbalové hrdosti soupeře do tmavéhu granulátu mezi stébly umělohmotného pažitu UMT.

Koneční součet byl nakonec 12:7!

Je to ale rafinovanost ze strany těch Zelených, protože když si chvíli nadávali do č..... a do k......, tak to opravdu vypadalo, že to je doopravdy, ale teprve později se ukázalo, že to je součást té nejmazanější a nejprohnanější fotbalové lsti "hup na špek" navíc ještě kombinované se stejně nebezpečnou "pocem, kam deš" a navíc kořeněná záludnou "kočka, myš" a na to se opravdu hledá protizbraň velice, ale velice těžce, no něco podobného jsme viděli přece včera a dokonce v přímém přenosu, ale von ten Bayern zase není tak dobrej, když ho porazila i WiWa!


Oranžoví vs. Zelení 7:12

Oranžoví:
Rybár P. - Karas, Kruml P., Bočan, Major, Csulák

Zelení:
Dufek - Vilím, Foldyna, Brichcín, Rybár I., Hošek

O víkendu si odskočil kapitán SG spolu s několika kusovkami z kádru SG zahrát hokej!

"We are the champions!!!"

Více o hokejovém turnaji: ZDE!

Podrobné komentáře z turnaje na onlajnech.cz: ZDE!

V pátek se jede na "letiště" proti šedovlasým kouzelníkům urvat zase nějaké ty "opravdové" body do Lohbergu!

Nominace mailem přímo z klávesnice náčelníka SG!

SG

Kouzelníci s kulatým nesmyslem od Zubřiny čarovali o víkendu u Radbůzy!

20. dubna 2014 v 19:00 | SG
Velikonoční neděli trávili borcu kádru staré gardy Jiskry Domažlice na hřišti Staňkova, kam je pozvali hráči domácích seniorů, kteří chtějí po nějakém čase opět obnovit tradici starogardovské kopané ve svém malebném městě na břehu Radbůzy!
Na počátek své dráhy si ale nevybrali zrovna soupeře z nejsnadnějších, vždyť rozjetá Jiskra poznala letos hořkost porážky pouze jednou a to nejtěsnějším rozdílem se štikou I. B třídy, Sokolem Tlumačov.


Nutno jedním dechem podotknout, že Staňkovští také nejsou žádná "ořezávátka", vždyť se to v jejich nabuzených šicích hemžilo skutečnými fotbalovými jmény jako Smazal, Cenefels, Stauber, Kukla a mnozí další!

Náčelník SG z chodské metropole tentokrát vsadil na moment překvapení a oproti tradici řádně zamíchal se sestavou, kdy zejména útok Váchal ml. a Major st. vyvolával u mnohých laiků i odborníků vrásky na čele a chmury, které se však od prvních minut mače začaly rozplývat, neboť uvedené duo zaměstnávalo defenzivu domácích více než dostatečně a prvních dvacet minut se hrálo vlastně jen na jednu branku!

Po filigránské přihrávce Vácholově si obhodil kapitán SG obránce, udělal kličku i strážci svatyně a byl nemilosrdně sražen k zemi, z čehož rezultoval pokutový kop, který s přehledem proměnil Míra Rejthar! 1:0.

Pak následovala klasická "trma vrma", kdy se během několika málo desítek vteřin "ukázal" domácí gólman proti asi půl tuctu střel a následných dorážek z kategorie tisíciprocentních!

Přímý kop z hranice velkého vápna realizovaný opět kapitánem pumelicí k pravé tyči dokázal skvělý brankář vyrazit před dotírajícího Toniho "Kroupu" Vlčka, který pálil z půl metru do tyče a poté nad!

Ostrý centr z levé strany z neomylné levačky ofenzivně-defenzivního zázraku, Hynka "Bohouše" Berky, již řešil hbitě naběhnuvší Vlček střelou do černého! 2:0.


Pak Jiskra polevila a nakládala se svými šancemi prachmizerně a to se jí málem vymstilo, neboť v druhé půli domácí solidně zaskočili hosty jedním z mála brejků a rázem se dostali brankově "na dostřel".


Na uvedené reagovali forvardi hostů kombinací na jeden dotek, kterou zakončoval opět kapitán SG dobře mířenou ranou tzv. za tyč, na kterou si dokázal domácí gólman alespoň sáhnout! 3:1.

V závěru mače byla hra neuspořádaná z obou stran s častými ztrátami balónu, ale když našel na půli Bombala kapitána Jiskry, který nezjištně narýsovanou kolmicí vybídl lelkujícího Rybára zakončivšího sólo obstřelem domácího strážce svatyně, byl účet přátelského měření sil uzavřen na konečných 4:1 pro hostující tým.

Vzhledem k tomu, že domažlické fotbalové soukolí fungovalo dle náčelníkových představ, nedostal se do hry ani postrach všech obran v celém okrese, Libor "Bery" Bočan a to byl, prosím, ještě před dvěma roky vyhlášen sportovcem okresu!

K zajímavostem bezesporu patří to, že od doby, co Ivan "Rybkyn" Rybár, začal s odtučňovací kůrou, kdy mimo jiné spí s čepicí, aby více dýchal a tím i hubl, hraje a trénuje s čipem, který tak jako u hvězd, jež známe z tv. přenosů, mu měří naběhanou vzdálenost, intenzitu, rychlost apod., dosáhl neuvěřitelné mety 9,5 naběhaných kilometrů!

Teprve v průběhu občerstvení, na něž byli hosté pořádajícími borci pozváni, s dobrým pivem a ještě lepším vepřovým gulášem se podle porovnání časů ukázalo, že Rybkyn zapnul čip omyl již při průjezdu Týnem, takže to s tím jeho běháním nakonec nebylo tak slavné!

Náčelník Jiskry s poděkováním přijal od Staňkovských pozvánku na další měření sil v rámci staňkovské pouti, 26. 7. 2014.

SG TJ Staňkov vs. SG Jiskra Domažlice 1:4 (0:2)

Branky Jiskry:
Rejthar (pen.), Vlček, Major, Rybár I.

Sestava Jiskry:
Rybár P. - Dufek, Bombala, Matulka, Berka - Vlček, Brichcín, Rybár I., Rejthar - Major st., Váchal ml.
Střídal Bočan.

SG

Co stačilo na Bayern bylo na Jiskru tuze málo!

12. dubna 2014 v 11:35 | SG


Ano, nejen fotbalovým odborníkům, ale i laikům, je zcela jistě známo, že před pár lety si nevyzpytatelná WiWa poradila na seniorském turnaji se samotným Bayernem Mnichov, co ale stačilo na Gerda Müllera, Rummeniggeho, Beckenbauera a spol., bylo tentokrát na rozjeté míčové kouzelníky z levého břehu říčky Zubřiny zatraceně málo a ti roznesli nešťastné šiky WiWy jako ta pověstná bába noviny!


Pozn. z archivu AH WiWa:
Den Höhepunkt der Saison erlebte man schliesslich am 09.09.2006 bei einem Freundschafts-Turnier in Untertraubenbach, wo man die AH des Bayern München mit 3:1 sensationell bezwang (siehe Erinnerungs-Foto unten).

Více info o fotbalu ve WiWě: ZDE!

Domácí nastoupili bez několika svých opor, ale i přesto nebyl nikdo z přihlížejících na pochybách, jakým směrem se bude tradiční měření sil vyvíjet, neboť stará garda šla od počátku tvrdě za svým cílem, rychlou kombinační hrou naleptat defenzivu soupeře a co možná nejčastěji rozvlnit síť za zády jinak solidního Seppa Pemmerla ve svatyni soupeře a to se podařilo hned čtyřikrát do poločasu a po půli svou poločasovou normu Jiskra nejen vyrovnala, ale jako závdavek na cestu domů přidala ještě jednu trefu navrh, takže od potupné desítky dělil pouhopouhý jeden zásah.

"Tak rychle kouknout na bednu, jak klokan ukope skláře!"

Výtečného Rybára v domácí svatyni tak vlastně jen zaměstnávali spoluhráči, kteří přesnými pasy na protivníkovy kopačky vybízeli soupeře k zakončení, čemuž domácí strážce čelil bravurními zákroky a tak mu "nulu" znemožnil až kapitánem SG geniálně zahraný roh zakončený soupeřovým brejkem a brankou v domácí síti!

"Ta jejich liga se hraje snad někde na ulici?"
Ne, ne, to je jen "ďolíček, víc než stadión!

Utkání s přehledem řídil solidní a pohyblivý sudí Jirka Schlägel!

SG Jiskra Domažlice vs. AH WiWa 9:1 (4:0)

Branky:
Foldyna, Bočan 3, Koza 3, Vlček, Vilím - Szewczik

Sestava SG:
Rybár P. - Csulák, Major, Matulka, Berka - Bočan, Brichcín, Vlček, Koza - Vilím, Foldyna

Střídali:
Karas, Dufek

Příštím mačem je nedělní "pouťák" ve Staňkově!

Do sportovce roku tentokrát svého jedince stará garda nenominovala, ale hodně si letos slibovala v kategorii managerský počin roku, kam se přihlásila se skvěle připravenou akcí "Den SG na WiWě", bohužel vzhledem k bezkonkurenční kvalitě uvedeného projektu nakonec tato kategorie vyhlášena nebyla!!!

Hoří, má panenko 2? Ale kdepak, to je jen SG u svatojánského ohně v rámci managerské akce roku 2013!

Více snímků z této megaakce je: ZDE!

SG

Fotbalový koncert Oranjes vyvrcholil hudební laskominkou kytarového mága!

6. dubna 2014 v 13:10 | SG
Je jasné, že v boji o cenné body do individuální statistiky je každý schopen a ochoten udělat téměř cokoliv a komukoliv a nejinak tomu bylo i v sobotní podvečer na legendárním levém břehu vesele zurčící Zubřiny, při herním tréninku staré gardy Jiskry Domažlice.

Zejména náčelník SG, který se po několika herně prachmizerných letech konečně dostal alespoň na tu vytouženou "nulu", tedy k rovnému počtu vítězství a porážek a od blaženého pocitu, vyhřívat se na piedestálu slávy mezi fanoušky tolik zbožňovaných Ikon, ho dělilo pouhopouhé vítězství a tak odhodil i ty poslední zábrany a nasadil páky nejtěžších kalibrů.

Nejprve se podíval, s čím dorazili nic netušící borci na domnělý trénink na umt, tedy s tarfy nebo teniskami, takže se samozřejmě hrálo na trávě a začátek se natahoval co nejdéle, aby i nic netušící padající rosa sehrála svou roli v jeho zničujících plánech.

O tom, jak lehce se dá nahlodat třeba i protivníkova psychika, se mohl na vlastní podvyživenou kůži přesvědčit nic netušící motor jakékoliv zálohy, Ivča Rybkyn!

Pokuta za pozdní příchod, za omšelý zevnějšek, za vstup na hrací plochu nejprve levou nohou apod., ale ani to nemohlo "Oranjes" odklonit od jasného cíle podvečera a sice sebrání "Zeleným mužíčkům" všechny body do individuální statistiky!
Zápas sám byl plný nasazení, gest, osobních soubojů a hlavně pádů způsobených nevhodnou obuví, ale i přesto šli Oranjes do vedení, které si nechali vzít jen na několik málo minut, kdy se jednalo o tu nejklasičtější fotbalovou lest "hup na špek", kterou slupnuli i takloví ostřílení matadoři, jakými bezpochyby Vlčák, náčelník a spol. jsou, a to i s navijákem a tak se fotbalový odborník i laik vůbec nemohli divit, že se výsledné skóro zastavilo na konečných a hrozivých 20 : 14 pro fotbalové kouzelníky v tílkách barvy technických služeb.

Zlatou korunu za první hvězdu utkání si mohl po měření sil nasadit Míra "Svaťa" Rejthar, jehož skvělý výkon se nejen kapitánovi SG vryl hluboko do paměti!

Došlo i k situaci "pro dobrotu, na žebrotu", to když se rozjetý náčelník řítil okolo lelkujícího kapitána sg a "brnkl" si kotníkem o kotník a duchapřítomnému statistovi hned blesklo hlavou, pád základního stavebního kamínku sestavy SG, následné zranění a případná absence na "letišti" v Lohbergu, tak to se nesmí stát a následovalo chycení oběmi pažemi a tím i předejítí tomu nejhoršímu, pak ale následovalo rozčarování a vystřízlivění z falešné solidarity, když se "zachráněný" jedinec dožadoval technického gólu, penalty, červené karty a doživotního zákazu vstupu Na střelnici pro svého "záchrance"!
"No nic, příště ho raději nechám běžet, možná", řekl si bezprostředně po krátkodobé vzrušené diskuzi kapitán SG.

Oranžoví vs. Zelení 20:14

Oranžoví:
Major - Rybár I., Rejthar

Zelení:
Vlček - Koza, Brichcín

A pak se povídalo v lokálu Na střelnici, v bedně se sledovala se rozjetá Viktorka, dorazila i opora nejen SG, ale i Pocinavic, Bery, a vyprávěla o přetěžkém mači s áčkaři posílenou rezervou Týna.

Došlo i na debatu, že by starší hráči neměli zabírat místo těm mladším a v tom nenašly opory SG, Bery a Svaťa, společnou řeč!

Závěrem se osádka osobního automobila vedená velitelem vozidla Vlčkem vypravila do Mrákova zazpívat opoře kádru SG, Jirkovi Palovičovi, k jeho narozeninám!

Jirkovi předává dárek k narozeninám "Slzy Rudly Jelínků" Jirka "Eisbedna" alias adrenalinový jezdec.

A pak přišel zlatý hřeb celého víkendu, jestli se však domníváte, že se jedná o Radima Hladíka a jeho pecku Sluneční hrob, tak to se opravdu mýlíte a asi vás mate podobný zjev a identický prstoklad, i když ve své undergroundové vypalovačce "Co bych z těma myšmama dělal" vystačil virtuóz Vlčák v úsporném programu pouze s jednou strunou a dvěma pražci, ale struny na hmatníku mu v ten moment stejně jako Petrovi Jandovi náhle byly vším!

No a pak už jen probudit posluchače a rychle domů, do hajan!

Příští akcí je zápas s WiWou v pátek, doufejme, že skutečně na UMT!

SG

Ravanelli 55!

2. dubna 2014 v 12:35 | SG
Myslíte-li si, že následující snímky znázorňují průřez světovou kinematografií a její největší kasovní trháky...

Mickey Mouse

Kmotr

Pantáta Bezoušek

...tak to se opravdu mýlíte, ale uvedené obrázky mají přece jenom něco společného!
Jejich představitel, Jirka "Ravanelli" Palovič, oslavil s příchodem prvního jarního dne své 55-té narozeniny!!!

Dodatečná gratulace od celého kádru staré gardy Jiskry Domažlice a jejích a tedy i Tvých obdivovatelů!

SG