V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Březen 2014

Trénink SG objektivem paparazziů!

23. března 2014 v 13:31 | SG
Věhlas fotbalového umění kouzelníků s kulatým nesmyslem od levého břehu říčky Zubřiny dosáhl takových parametrů, že i pouhý trénink se stává vlastně svátkem sportu a vrcholnou událostí víkendu a proto neunikl ani pozornosti investigativců a paparazziů a téměř každý kontakt s koženým sluncem provázel rachot závěrek nejnadupanějšíjch japonců a ohňostroj z blesků fotoaparátů!Před mačem poslal pod dohledem náčelníka Svaťa na dálku návod Viktoriánům, jak provádět pokutový kop!

A je to tady, opět tajemnem, ne menším než kolem hradu v Karpatech, obestřené losování!

Balon jakoby přilepený u nohy!

Klamavé pohyb tělem a to nejen na protihráče!

Míčová ekvilibristika "Brasil, Brasil" alá DJK Arrach!

Samá "trma vrma", tedy pro ty, co ještě pamatují federální časy!

A na závěr náčelníkova fotbalová optika!

Není se tedy čemu divit, že v konečném zúčtování oranžoví nosiči nakonec údajně zvítězili 7:6, ale zástupci "poražených" zelených ikon již podali žádost u městské policie o přepočítání branek ze záznamu kamerového systému!

Oranžoví vs. Zelení 7:6

Oranžoví:
Csulák - Brichcín, Rejthar, Pejsar

Zelení:
Major - Koza, Bombala, Matulka

Sláva vítězům...

...čest poraženým!

Nakonec se dostavila i ta vytoužená žízeň a o to tak nějak šlo!

Kdo chce vidět obrázků více, může se zakousnout do Pompiho rajského jablíčka plného veselých fotbalových motivů: ZDE!

SG

SG Prdovýma očima a investigativníma ušima!

19. března 2014 v 9:54 | SG
Po nešťastné porážce SG s Tlumačovem se nejprve hledaly příčiny a ty se také brzy našly, neboť sudí "Bohouš" musel s pravdou ven!


Někteří borci SG se vzhledem k nasazenému tempu soupeře, velikosti hrací plochy a počtu borců SG vzájemně zaregistrovali až po skončení zápasu!Se závěrečným hvizdem arbitra šel fotbal opět stranou a staříci Jiskry se začali opět zaobírat obyčejnými všedními starostmi.Kdo ví, jak by se měření sil vyvíjelo, mohlo-li by do něho zasáhnout ofenzivní eso SG, které se však na základě drobných problémů s výstrojí nominace nakonec zřeklo!


Další akcí je tréninkové zápolení kádru borců SG a jeho příznivců o cenné body do individuálních statistik a to v sobotu od 17.00 na umt!

A kdo si chce kousnout do Pompiho rajského jablíčka a zavzpomínat tak na mač proti Kolovči, může tak učinit: ZDE!

SG

Proslulý vichr z hor uťal jarní vítězný rozlet SG Jiskry!

16. března 2014 v 15:49 | SG
A nejenom on, ale přispěl k tomu i solidní výkon kvalitního soupeře, kterým nebyl nikdo menší než obávaná štika I. B třídy, Start Tlumačov.

"Borci SG, na místa, připravte se....!"

Borci SG začali první půli "po větru", ale vytěžili pouze několik slibných šancí, které však nedokázali přetavit v koření fotbalu, tedy branky a tak trestal na druhé straně po zaspání obrany staříků soupeř, kdy první střelu před "šestnáctkou" dokázal hbitý Weber ještě vyrazit, ale na dorážku byl již krátký! 0:1.


Soupeř měl díky pohyblivosti více ze hry a senioři občas zahrozili z brejku, ale žádný nedotáhli do úspěšného konce.
Po změně stran bojovali borci kádru SG více se silným vichrem než se soupeřem a tak se na půli soupeře dostávali více méně hodně sporadicky a když ještě lelkující náčelník SG ztratil balón, s nímž se trestuhodně mazlil před velkým vápnem, nebylo pro rychlonohého Nidla problémem prostřelit vyběhnuvšího golmana SG! 0:2.


S blížícím se závěrem se ještě pokusili zápas zdramatizovat dříve narození kouzelníci s kulatým nesmyslem, to když skvěle technincky disponovaný Ivan Rybár narýsoval kolmici na snajpra Libora Bočana uklízejícího "kožené slunce" tam, kam patří, tedy do soupeřovy svatyně, ale na víc, než na kosmetickou úpravu výsledku to již nestačilo! 1:2.
Kdo ví, jak by zápas dopadl, nastavil-li by přesný arbitr Ferdinand Forro nějakou tu minutku hrací doby navíc?


Zápas však splnil svůj účel, neboť senioři konečně poznali své jarní limity a vyzkoušeli si, že v první třídě by se mohli ještě čistě teoreticky být o své místo na slunci a Tlumačovští slovy trenéra Čadka ho hodnotili také jako skvělou přípravu na nadcházející boje o cenné body do neúprosné tabulky.

SG Jiskra Domažlice vs. TJ Start Tlumačov 1:2 (0:1)

Branky:
Libor Bočan - Josef Hruška, Michal Nidl

Sestava SG:
Weber - Csulák, Major, Berka, Karas - Vlček, Brichcín, Ivan Rybár, Koza - Bočan, Vilím
Střídali:
Foldyna, Červený, Matulka, Rejthar

Více snímků zuřivého reportéra Vojty "Prda" Hoška: ZDE!

SG

Tvrdé jádro SG sleduje nové talenty!

10. března 2014 v 21:32 | SG
Tvrdé jádro SG nenechává nic náhodě a neustále sleduje nové talenty, aby kádr seniorů zůstal i v budoucnu nadále konkurenceschopný a tak mu neunikl ani bavorský turnaj starších žáků konaný na "umělce" na levém břehu říčky Zubřiny.
Nejvíce zaujali fotbalové odborníky mladíci z Mnichova 1860, kteří se turnaje také zúčastnili!


SG

Vlajková loď Jiskry opět nezklamala!

9. března 2014 v 14:44 | SG
Skalní fanoušci Jiskry Domažlice nemuseli díky míčovým kouzelníkům SG od levého břehu Zubřiny zažít úplně černý víkend, co se bodového zisku seniorským manšaftů týče, neboť borci SG, na něž je v tomto směru spoleh, zase nezklamali!
Újezdští, vědomi si neskutečné ofenzivní síly seniorů, nebrali měření sil na lehkou váhu a tak doplnili své prořídlé šiky talentovanými jedinci ze všech možných fotbalových bašt Chodska, Meclova, Tlumačova aj., ale i přesto byli na rozjeté staříky krátcí!


Početní diváci, kteří shlédli předchozí utkání rezervy Jiskry, se štěstím objímali, když se dozvěděli, že lísky zakoupené na předzápas jsou platné i na zlatý hřeb sobotního podvečera!

A skutečně se bylo na co dívat a mnozí se divili, kolik fotbalové kvality je možné nabízet na tak malém prostoru a nelitovali ani trenéři B-mužstva Jiskry, kteří vytáhli i tlusté poznámkové notesy a a začali si dělat výpisky a již kolem 30-té minuty neměli kam psát, neboť poznámkové bloky byly plné a skóre ve prospěch SG 4:0!

Pak se zranil CML (tedy centrální mozek lidstva) sg, Zdenda "Hříbek" Kruml a tak stará garda své tempo notně zvolnila a druhý poločas byl již jen o dohrání zápasu a udržení brankového rozdílu.

Staříci, kteří s padnoucím večerem přestali běhat, pak ještě inkasovali dva laciné góly po tenisovou terminologií nevynucených chybách a tak mohl zadout naposledy do píšťaly s pocitem dobře vykonané práce přísný, ale přesný arbitr Láďa Pareský a obě mužstva se tak mohla odebrat do chladivých sprch!

Solidně zahrál celý kádr SG a zejména ofenzivní zázrak Venca "Ibra" Vilímů oproštěn od mediálního tlaku na svou osobu v souvislosti s lidovou veselicí se poté, co se zastupitelstvo obce Pocinovice písemně zavázalo, že ho již nepovažuje za Masopusta a ani neusilo o jeho upálení, mohl nadále zcela soustředit opět pouze na kopanou a bylo to znát!

Snad jedinou kaňkou a zklamáním pro davy natěšených diváků byla neúčast, vlastně účast, ale až hodně pozdní, levonohého zázraku, Hynka "Bohouše" Berky, který dorazil až po zápase a ještě k tomu s hodně nejapnou výmluvou, že myslel, že se posouval čas a to hned dvakrát!

SG Jiskry Domažlice vs. Sokol Újezd 5:2 (4:0)

SG:
Rybár P. - Csulák, Major, Rejthar, Karas - Bočan, Brichcín, Kruml Z., Vlček - Vilím, Rybár I.

Střídali:
Kadlec, Bombala

Branky SG:
Bočan 2, Vlček 2, Bombala

Branky Újezda:
Beran 2x

A kdo že jsou dalšími pány na holení?
Ale, borci z Tlumačova?
Tak jim přejeme po celý týden krásné sny o "béčku" SG Jiskry Domažlice, ale na ně plánuje náčelník SG nastoupit již s A-teamem staré gardy, ale o tom opět až příště!

SG

V Pocinovicích se o víkendu údajně ztratil Masopust!

4. března 2014 v 11:29 | SG
Jak už jsme informovali naše pravidelné čtenáře, řádil v rámci zápasu staré gardy Jiskry Domažlice proti domácím borcům v Pocinovicích Masopust a došlo i k jedné velmi politováníhodné situaci, neboť ten pravý Masopust, který měl poté skončit svou životní pouť v plamenech dle každoroční lidové tradice, se zkrátka a dobře ztratil a tak zahájily orgány činné v trestním řízení na popud zastupitelstva výše jmenované obce neprodleně pátrání a právě náš web je přivedl na údajnou stopu, neboť i očití svědci tvrdili, že ho zahlédli v reji masek na fotbalovém hřišti a to dokonce v dresu SG Jiskry, což prý dokládá i snímek jednoho nejmenovaného reportéra webu, který chce s ohledem na svou bezpečnost zůstat v anonymitě!


Poté, co snímek prohledala expertní komise složená inspektorem Colombem, nominovaným za výše zmíněné orgány činné v trestním řízení, Mirkem Dušínem za občanskou společnost a bábou Fukéř za nezařazené, došla k závěru, že se nejedná o obživlého Masopusta, ale o jednoho z řady anorektiků v kádru SG, elitního snajpra a hlavičkáře, Vencu "Ibru" Vilíma!


Po Masopustovi se nadále intenzivně pátrá!

SG

Na zápase staré gardy Jiskry řádil Masopust!

1. března 2014 v 20:28 | SG
Ne však Josef, jak by se dalo očekávat, ale jeho lidový jmenovec!


Do samého zápasu vstoupili lépe hosté z chodské metropole, zřejmě proto, že domácí mladíci měli ještě v živé paměti "výprask" na umělce z minulého roku.


Do vedení šli senioři od bájného levého břehu říčky Zubřiny po standartce z levé strany filigránsky zahrané Zdeňkem "Hříbkem" Krumlem a následném hlavičkovém ťukesu, kdy Venca "Ibra" Vilímů vracel zpět na do protipohybu domácího gólmana hlavičkujícího snajpra Libora "Bery" Bočana. 0:1.


Po změně stran se domácí více osmělili a rychlým kombinačním fotbalem nedůsledné obraně staříků, v níž odehrál zřejmě svůj nejhorší zápas za těch cca 15 sezón v dresu SG samozvaný El Kapitáno. Svým "výkonem" pravděpodobně strhl i své defenzivní kolegy, domácí jim začali zle nedobře zatápět, z čehož pramenil i obranný zákrok "záchranná brzda," oceněná přesně pískajícím arbitrem penaltou, na niž si vynikající brankář Rybár sice málem sáhl, ale srovnání stavu stejně nezabránil. 1:1.

Už se zdálo, že se budou tentokrát body překvapivě dělit, ale pak prchl Foldynovským způsobem po levém křídle Toni "Vlčák" Vlček a jedovatou levačkou předložil centr jako na zlatém podnose Mírovi "Svaťovi" Rejtharovi, který nabídkou nepohrdl a svou předchozí obrannou chybu nefotbalově hrudí napravil a pečetil tak seniorské vítězství nad štikou okresu. 1:2.

Borci z Pocinovic flintu do žita nehodili a snažili se dobýt svatyni hostů stupňovaným tlakem, což se jim k jejich nelibosti již vzhledem k časové tísni nezdařilo!


Solidním výkonem se blýsk domažlický odchovanec Copák jr., který nezištně vypomohl v poli řadě svých bývalých trenérů!

Sokol Pocinovice vs. SG Jiskra Domažlice 1:2 (0:1)

Branky SG:
Bočan, Rejthar

Sestava SG:
Rybár P. - Csulák, Major, Rejthar, Berka - Koza, Copák jr., Kruml Z., Vlček - Bočan, Vilím

Střídali:
Brichcín, Rybár I.

Příštími soupeři SG by měla být mužstva Újezda a Tlumačova, což bude na našich stránkánch ještě upřesněno!

Více snímků: ZDE!

SG