V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Únor 2014

Na umt to opět jiskřilo!

23. února 2014 v 8:45 | SG
Ano a to nejen slovně.
Je jasné, že žádný z loňských "Nosičů", tedy těch, co posbírali v tréninkových kláních staré gardy v průběhu minulého roku více porážek než vítězství, jmenovitě Rybkyn a spol., o Tiborkovi raději ani nemluvě, nechce v této tendenci pokračovat ani v roce letošním a stát se tak opět objektem opovržení a posměchu ze stran herně a hlavně "loterijně" šťastnějších "Ikon" staré gardy a tak jsou boje o body do individuální statistiky často vyháněny na samou mez únosnosti a někdy dokonce až za ní a ani sobotní večer na umt nebyl vyjímkou!

S výtečným nápadem přispěchal elitní Nosič loňského roku, Rybkyn, který si uvědomil, že by označení kvalit borců kádru SG mělo být zjevné na první pohled v rámci plynulosti hry při tréninkových kláních a tak vymyslel a sám si i v rámci pracovního vyučování na ZŠ takovéto označení vyrobil.

Od počátku měli více ze hry Oranžoví a Zelení s nimi drželi krok prakticky jen do stavu 2:2!
Nutno uznat, že Oranžových bylo o jednoho borce v poli více a to se nutně muselo projevit i na nárůstu skóre v jejich prospěch.

Pak však přišla na řadu nejprve slovní přestřelka mezi Berym a samozvaným kapitánem SG ohledně rozehrání přímého kopu po předchozím "likvidačním" faulu na Kozičku a ta se pak přenesla i do tvrdých, ale ne záludných soubojů mezi oběma aktéry. Do tohoto fotbalového "vyřizování účtů" se bohužel nachomítl nic netušící náčelník a skončil ve spárech téměř do běla "rozpáleného" Beryho, resp. pod jeho kopačkami a musel z boje odstoupit.

Vedení SG si uvědomilo, že tento stav je do budoucna neudržitelný a tak se začalo zabývat myšlenkou zavedení jízdní policie SG, která by okamžitě "chladila" horké hlavy znesvářených táborů a s výcvikam se začalo neprodleně po "vyostřeném" tréninku SG!

Po vyrovnání počtu borců na obou stranách znesvářených táborů vsadili Oranžoví na osvědčeného "zanďoura" a vývoj mače více či méně pouze kontrolovali, i když jim občas zatrnulo poté, co se na zteč vydával výtečně pozičně hrající Červík doplňovaný právě Berym, hbitým Kozičkou a stále elegantním Bohoušem, ale na konečném skóre 8:5 pro Oranžové to již nic nezměnilo!

Oranžoví vs. Zelení 8:5

Oranžoví:
Rybár P. - Rejthar, Major, Vlček, Brichcín, Zdráhal, Pejsar

Zelení:
Weber - Červený, Csulák, Berka, Bočan, Koza

Příští akcí bude měření sil se štikou okresu z Pocinovic a to podle počasí, buď na umt v chodské metropoli nebo na opravdovém pažitu v přímo v Pocinovicích, což bude náčelníkem ještě upřesněno a Ikony doplněné o pár nejaktivnějších Nosičů obdrží včas nominační mail!

SG

Staříci z chodské metropole si poradili s kolovečskou omladinou!

16. února 2014 v 14:51 | SG
SG Jiskra Domažlice "A" vs. Koloveč "C" 5:1 (2:1)


Branky SG:
Kruml Z. 2, Foldyna 2, Bočan

Sestava SG:
Weber - Csulák, Rejthar, Major, Vlček - Brichcín J., Brichcín V., Kruml Z., Bočan - Foldyna, Šot M.

Střídal:
Kuželka

"Tak ještě natáhnout pořádně trencle a hrrrr na ně!"

Rozhodoval pohyblivý sudí Ivan Rybár!

Přece jen se vyplatí bodovat v individuální statistice:
Ikony obdržely nominaci a Nosič Rybkyn pouze píšťalku!

Po poledním předzápase Jiskra vs. Rokycany naběhla na zelený, umělohmotný pažit jako zlatý hřeb sobotního fotbalového odpoledne další skutečná fotbalová kvalita.
Mladíci z Kolovče hýřící pohybem začali svižně a do 20-té minuty, kdy srovnávali ještě na 1:1 po jednom z mála zaváhání domácí obrany, stačili také držet krok, pak ale převzali otěže zápasu do svých rukou, resp. nohou, domácí senioři a zejména ofenzivní duo činilo hostům nemalé problémy, Láďa "Motorka" Foldyna svou rychlostí a Martin "Máňa" Šot fotbalovostí a zkušeností a když se k tomu přidali i borci jako Libor "Berry" Bočan a postupně se stále přesněji zastřelující Zdenda "Hříbek" Kruml, začalo být soupeři páně Čapkovou terminologií "zle nedobře"!

Pozor! Zvolnit tempo hry, v "šestnáctce" se pohybuje tělesně postižené libero!!!

V řadách hostí se objevily i staré známé tváře Honzy Kadlece a domažlického odchovance Tomáše Dvořáka, jejichž úsilí však na odvrácení téměř debaklu bohužel nestačilo.

Hříbek na Máňu, Máňa patičkou na Hříbka a zkušený šutér Kadlec v pozadí už tuší, že bude zle!

Dík za snímky zuřivému reportérovi Pompimu!!!

Snímek čtenářů webu SG:
Do redakce dorazil snímek od vás, bdělých čtenářů webu SG, jak řešilo a trávilo svou neúčast na výše komentovaném klání defenzivně ofenzivní eso, zde pracovně označené jako "pantáta z Kíčova"!

Více snímků z onoho mače: ZDE!

Opět řádil na UMT! Černý Petr!

11. února 2014 v 21:24 | Náčelník
Přišel, hrál a zvítězil.
To se dá říct o Dušanu Matulkovi, který si s námi byl kopnout naposledy 11. 12. 2012.
Samozřejmě byl obklopen, sice staršími, ale stále ještě běhavými hráči.
To se také projevilo na výsledku utkání.
Zelení vedli od začátku, až do konce utkání.
Oranžoví na ně svojí technickou hrou prostě nestačili.
Bohužel jako Černý Petr si musí připadat hráč Tibor Palacký (loni povolaný jako velká zahraniční posila), kterému se ještě ani jednout nepodařilo vyhrát.


Při tiskovce se snažil uplatit novináře stravenkama, aby se toto nedostalo na veřejnost, ale ti byli tentokrát neúplatní.
Nám pak nezbývalo nic jiného, než je propít, protože to byl poslední trénink před blížícím se nedělním zápasem a někteří hráči se po několikáté nedostavili, nad jejich nominací visí velký otazník.
Pozn.:
Bankovní konto náčelníka na vyžádání na tel. č.: 606676185.

Zelení - Oranžoví: 7:5

Zelení:
Csulák - Foldyna, Kadlec, Matulka, Berka, Brichcín

Oranžoví:
Rejthar - Červený, Koza, Vlček, Palacký, Vilím

Náčelník vyhlašují velkou tipovací soutěž "Kdo pozná na přiloženém obrázku velmi rafinovaně maskovaného hráče, převlečeného za Ivana Rybára?"
Odpovědi zasílejte do konce týdne redakci webu SG.
Kdo běhěm roku pozná nejvíce tváří - něco určitě vyhraje.


Náčelník

Pozn.:
Informace pro milovníky hokeje:
Po středečním předzápase v subtropech, Švédsko vs. ČR, následuje hokejové El klásiko Karpem Arény a šlágr mírného pásma mezi tradičními mužstvy CSKA Domažlice a Bestiemi Boys od 20.00 s pozápasovou trachtací!
Za domácí nastoupí mimo jiné opory fotbalové SG, Hojda, Vlček, Bombala, Jiránek a Major!

Bonus:
A ještě vzpomínka na zlatou neporazitelnou éru Interkopu ca 2006-2008: ZDE!

Klokan na UMT?

3. února 2014 v 20:11 | Náčelník
Oranžoví : Zelení 7:5

Oranžoví:
Webr - Zdráhal, Foldyna, Vilím, Červený, Hrnčíř, Karas, Rejthar

Zelení:
Rybár P. - Berka, Bočan, Brichcín, Csulák, Pavlíček, Vlček, Rybár Iv., Koza

Ve vítězném týmu opět řádili Foldyna s Vilímem , které přesnými centry nacházel Rejthar.
Bylo až neuvěřitelné, do jaké výšky dostával hráč Vilím svých cca stokilogramů při výskoku (3 góly hlavou), takže si mnozí kolemjdoucí mysleli, že na umt zavítala delegace z plzeňské zoo se cvičeným klokanem, resp. klokanicí v pokročilém stádiu březosti!
Zelení opět doplatili na neukázněný výkon v obraně, špatnou produktivitu v útoku a velmi tvrdou hru soupeře, daleko za hranicemi pravidel, zejména hráč Červený.

Proto Zelení ihned objednali na příští zápas nový typ chráničů značky Adidas.

Po utkání však Zelení opět ukázali, kdo ve staré gardě tahá za nitky.

Důkazem toho je přiložená fotografie pana Berky, který měl v sobotu 1.2. svátek a protože byl z prohry tak zdrcen, v pondělí ani nenastoupil do zaměstnání a zůstal doma s jeho milovanou fenkou Sárou.
Náčelník