V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Říjen 2013

Trpělivost přináší nejen růže, ale konečně i body!

27. října 2013 v 18:42 | SG
A o tom by mohl celé dlouhé večery U Filuty vyprávět trpělivý bojovník Jarda "Gattuso" Pavlíček, který letos až na čtrnáctý pokus mohl okusit slastnou chuť vítězství a tak se po dlouhých měsících do jeho fotbalové duše opět mohly vrátit klid a mír.
Nekonečné měsíce před tím sice dřel, bojoval, rány rozdával i bral, ale vše málo platné, po závěrečném hvizdu se opět radovali jiní a tak cestou domů okolo temné Zubřiny se Jardovi často hlavou honívávaly černé myšlenky:
"Jeden krok nalevo, po všem je po všem...", ale co je dobré pro Maryčku Magdonovou, nemusí být dobré pro tvrďáka Gattusova typu, takže vzhůru na Vavřineček žabákama a driblink s medicinbalem a sed-lehy s kovadlinou na prsou a nakonec to muselo přijít, pravda i když až na konci třetiny posledního kvartálu!
Dostat se do plusu do konce roku nebude tak jednoduché, ale jak známe Jardu, zdaleka ne nemožné!


Zápas, kterému by dle názoru Oranžových slušela remíza, skončil nejen dle názoru Zelených jejich těsným vítězstvím po tuhém boji jako na houpačce, ale v závěru mače opory poražených neustály silný tlak na svou psychiku a tak asi při "lámání chleba" rozhodovaly takové momenty, jako když nesmlouvavý Pavka Rybárů neproměnil třetí penaltu a poté ještě z pár kroků mířil mladičký Rejthar pouze do tyče zcela odkryté svatyně!

Sabotér v akci:

První hvězda se vzhledem k tomu, že staré gardě došly řetězy ze čtrnáctikarátového zlata, neurčovala!
Králem středu pole se stal Bombala, nejnesmlouvavějším a nejtrpělivějším bojovníkem Pavlíček, nejkrásnější individuální akcí, jíž zavelel k obratu, se blýskl Major, sabotérem tréninku byl vyhlášen Brichcín, nejlepším defenzivním hráčem byl pak Pavel Kruml a páté gumy začal počátkem týdne jezdit Peleška!
Ještě jednou všem velká gratulace!

Zelení vs. Oranžoví 12:11

Zelení:
Pavel Kruml - Major, Pavlíček, Zdeněk Kruml, Peleška, Bočan, Brichcín

Oranžoví:
Pavel Rybár - Rejthar, Bombala, Foldyna, Koza, Vlček, Zdráhal

SG

Oranžoví prokázali větší hlad po bodech!

20. října 2013 v 17:56 | SG
"Dneska to bude hodně těžký!"

Ano, a právě to rozhodlo náročné tréninkové klání borců staré gardy, neboť o všechny body se rvala obě mužstva až do posledních okamžiků!

"Pořád jen na kolena, na kolena, na kolena je, je, je...!"

Tentokrát nenechal, co se měření času týče, náčelník nic náhodě a dorazil na trénink SG s nadupanou zánovní nokií a v menu si našel časovač, zapnul 60 minut a šlo se na věc, tedy tak to alespoň měl v plánu, než se však jeho hbité prsty proklikaly až k vytouženému cíli, nějaký ten čásek uplynul a tak závěrečné osobní souboje probíhaly již za úplné tmy a tak zejména šeroslepí, kterých je v kádru SG asi 80 procent, měli problémy rozeznat spoluhráče od soupeře a někteří dokonce od balonu!


Do vedení šli nabuzení Zelení, v jejichž řadách tvrdil muziku zejména po prvních bodech bažící Jarda "Gattuso" Pavlíček, Oranžoví s multitalentem ve svém středu však reagovali nekompromisně a šli do drtivého trháku 7:2, pak ale usnuli na vavřínech a přízeň paní fotbalové štěstěny se začala překlápět na stranu Zelených, naštěstí pouze o gól, to však již Oranžoví zařadili dvojku a převzali plně režii měření sil a zápas dorežírovali do vítězného konce, 20 : 17 ve svůj prospěch!


Oranžoví vs. Zelení 20:17

Oranžoví:
Pavel Rybár - Major, Vilím, Zdeněk Kruml


Zelení:
Bombala - Brichcín, Pavlíček, Rejthar


Příští trénink se koná v pátek 25. 10. od 19.30-ti na umělce a sraz je v 19.00 hodin.

Na počátku týdne oslaví kulaté narozeniny nekompromisní dělník umělohmotných pažitů a nevyzpytatelný kouzelník s kulatým nesmyslem, Martin "Pelé" Peleška.
Na sobotním tréninku na něj však kádr SG čekal marně!
Srdečně blahopřejeme a pevně doufáme, že svou neomluvenou neúčast napraví následující pátek a také se "pochlapí" nějakým tím "veselým kalíškem"!


SG

Smysl pro fair play stál seniory body!

16. října 2013 v 22:05 | SG
V páteční podvečer na umělohmotném pažitu na levém břehu vesele zurčící Zubřiny změřili své síly tradiční soupeři, staříci z chodské metropole a kouzelníci s kulatým nesmyslem z Vilzingu.
Klání, jež řídil přísný sudí Pareský, bylo plné nasazení a oku diváka se nabízel líbivý kombinační seniorský fotbal a to plnými hrstmi!
Z počátku mače měli navrh hosté a šli také do vedení.
Domácí však nesložili zbraně a nejprve korigovali Peleškou zakončujícím filigránskou kombinaci po ose Kruml - Vlček a samotný exekutor.


Chvíli na to dozrál čas, aby svůj um ukázali také bývalí internacionálové v řadách SG, to když zahráli bravurně pomocí nacvičeného signálu, za nějž by se zcela jistě nemusel stydět Horvy a spol., "přímák".
Nejprve bylo nutné odehnat od balónu náčelníka, který se již chystal rozehrát přímý volný kop z levé strany těsně za hranicí velkého vápna. No a pak kratinká domluva pomocí očního kontaktu, vždyť ti dva už se spolu něco nahráli!
"Úhel odrazu, se rovná úhel dopadu, takže patku z čela a vzůru náběhem do pokutového území!", řekl si Motorka a jak si usmyslel, tak také učinil, ale to už mířil do "trmy, vrmy" před svatyní hostů ostrý projektyl z nevyzpytatelné kapitánovy pravačky, Motorka hledal ten správný úhel proti do tmy oslňující paprsky nemilosrdně vrhajícím halogenům osvětlení, rychlý odraz pronikavé záře od odkrytého čela tohoto nekompromisního útočníka a cíle bylo dosaženo, neboť nešťastný a na chvilku oslepený gólman jako legendární houslista Mareš pějící "Kde domov můj" si vhodil kožené slunce rotující přes jeho výsostné do vlastní sítě! A bylo srovnáno! 2:2.


Pak neudržel na uzdě nervy snajpr Bočan a poté, co si prohlédl v rukou arbitra Pareského žolíka barvy semaforu, tedy té, na kterou se musí stát, odešel předčasně do chladivé sprchy!
Za několik okamžiků na to však ukázal čtyřem lelkujícím obráncům, zač je toho maďarský perkelt, internacionál a bývalý fotbalový profesionál, Sandor Major, když si je postupně několika rychlými zasekávačkami poskládal jako dříví v lese a jedovatou levačkou nachytal v nedbalkách jinak výtečného Webera! A bylo rozhodnuto! Srovnávací branka sice padla, ale Mirek Dušín alias Vlček ji soupeři vrátil pro domnělé octnutí se míče v zámezí!
"Já vám říkal, že jste ho posledně neměli U Filuty nechat hrát s ježkem v kleci!", ucedil zlostně mezi zuby kapitán.
V druhém dějství se změna stavu skóre již nekonala a tak se mohlo vyrazit k Filutovi na klatovskou klobásu a nějakou tu zrzavou limonádu!

Tři body si s sebou odvezli domů, jestli je tedy neprohráli v Kasinu na Kubici, kam údajně jejich kroky měly po mači směřovat, hosté z Vilzingu!

Příští akcí je sobotní trénink na UMT!

SG Jiskry vs. AH DJK Vilzing 2:3(2:3)

Branky Jiskry:
Peleška, Major

Sestava Jiskry:
Weber - Palovič, Major, Pavel Kruml, Dufek - Vlček, Brichcín, Zdeněk Kruml, Koza - Foldyna, Bočan

Střídali:
Kadlec, Peleška, Bombala

ČK: Bočan

Rozhodoval Pareský

SG

Multitalent znemožnil Nosiče!

6. října 2013 v 18:52 | SG
Nosiči vody se marně lopotili s vědrem plným bodů od levého břehu říčky Zubřiny až k vysněnému cíli u Filuty, neboť na této složité cestě je několikrát nachytal v nedbalkách svými projektily multitalent Hříbek hrající ten podvečer v životní formě a navrtal jejich větchá vědra, takže vysněné body nakonec zůstaly v poli o jednu kusovku méně hrajícím Ikonám, což se stává velmi zřídka, přibližně třikrát za dva roky!

Prví hvězdu mače si poprávu vybojoval multitalent Hříbek, což nemohlo uniknout ani fanynce staré gardy a společné focení nebylo tedy možné odmítnout!

O místo na výsluní se tentokrát rvali jako o život všichni a tak nejen oslavenec "Ibra" Vilímů musel konstatovat, že vystoupí-li se ze superexpresu Stará garda, je těžké do něho po delší době způsobené pracovním zaneprázdněním, nemocí nebo jen prachsprostou lenorou opět nastoupit, neboť jeho rychlost se trénink od tréninku diametrálně navyšuje!

Oslavenec "Ibra" dřel, bojoval, útočil a bránil, na rozpumpované Ikony to stejně bylo málo, přesto blahopřejeme! K svátku a k narozeninám!

V konečném zúčtování rozhodla provedení pokutových kopů, neboť v řadách Nosičů s nimi naložili El Kapitáno a Ibra prachbídně, ba dokonce prachmizerně, zatímco na opačném pólu bitevní vřavy se jako již tradičně Zdenda Kruml alias Vilém Tell nemýlil!
Nosiči také doplatili na zahazování šancí z kategorie tisíciprocentních, za což byli Ikonami zcela po právu trestáni brejkovými loupežnými nájezdy alá Čingischán!

Oranžoví vs. Zelení 10 : 12

Oranžoví:
Major - Rejthar, Bombala, Pavlíček, Palovič, Vilím

Zelení:
Rybár P. - Foldyna, Koza, Kruml Z., Vlček

V pátek 11.10. sehrajeme od 19.15 utkání s Vilzingem!

SG