V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Září 2013

Až se bude psát rok 2036....

29. září 2013 v 13:42 | SG
...až se všichni přestěhujem do obrovských měst... a jak je to dál jistě všichni znají ze známé pecky skupiny Katapult, ale jaká bude ta skutečná budoucnost je ve hvězdách! Jedno je však zcela jisté, stará garda bude válcovat své soupeře stejně jako "tenkrát" před dvaceti lety, neboť v jejich řadách začnou působit borci ze současné squdry "Timura a jeho parta" David Žák, Patrik Dufek a Ivča Major, kteří se v páteční podvečer zúčastnili náborového tréninkového klání na potemnělém levém břehu říčky Zubřiny a rozhodně nezklamali a zcela jistě se s nimi počítá do základu ve výše uvedeném roce, kdy dosáhnou vysněného starogardovského věkového limitu, 35-ti let!


Losování ne zrovna určené pro jedince se slabým srdcem a labilní nervovou soustavou napovídalo, že oba nastoupivší tábory jsou plné sil a odhodlání svést vyrovnaný boj o cenné body do stále neúprosnější individuální statistiky!
Zelení šli sice do vedení lišáckým lobem v podání multitelenta Hříbka od poloviny hřiště, což potvrdilo jen známou pravdu, že první vyhrání z kapsy vyhání a zápas tak byl vyrovnaný pouze do stavu 2:2, kdy však pod tlakem, který na něj vyvinuli ten večer precizně kombinující Oranžoví, vyrobil u něj nevídanou hrubku a navíc se ještě při tom i zranil elitní bek Bohouš "Limba" Berka a dovolil tak soupeři skórovat a to byl vlastně začátek konce Zelených, neboť ti nestačili na soupeře zejména pohybem a lehce zaostávali i svou fotbalovostí a snad jen dvojice z jejich řad, Patrik Dufek a Zdenda Hříbek, snesla nejpřísnější mezinárodní seniorská měřítka a to bylo na rozjeté Zelené tento večer po čertech málo!
Csulákem a spol. vedená defenzíva nenašla recept na smrtící útočnou smršť v podání Foldyny, Pelešky, Rejthara, Bočana a dvou agilních "Timurových dětí" a tak se zápas stal vlastně jen otázkou výšky skóre.
Mladíci se při herním tréninku staré gardy měli hodně co učit! Např. taková úcta k vlastnímu spoluhráči v podání Ládi Foldyny a Martina Pelešky byla vysokou školou etiky, za níž by se nemusel stydět ani Láďa Špačků!
"Martínku, jestli bys mi chtěl tvrdit, že ta přihrávka, co jsem ti ji adresoval, nebyla zpracovatelná tvou zásluhou, tak to by ses určitě mýlil, neboť adresoval-li bych ji precizněji, nemohla by ji tvá hbitá pravačka minout!"
"Ládíku! To já brzo vyrazil a nepočítal s tvým skvělým timingem a chyba je tedy na mé straně!"
Ale co, chlapci mají ještě spoustu času si z účastí na trenincích či pouhým sledováním stránek SG leccos pozitivního odnést!
Účastníci tréninku SG zažili také něco, o čemž si mysleli, že tvoří nedílnou součást literatury sci-fi a spíše by tento jev očekávali ve futuristickém či fantasy románu, než v reálu nebo na stránkách webu SG, což je vlastně téměř totožné.
Láďa "Motorka" Foldyna pílil k brance soupeře s koženým slunce pevně ve své moci a ...raději si sedněte a připravte si šálek čaje či sklenici vody... a pak se k němu přiblížil soupeř zezadu, čistě mu odebral balón a najednou se všichni zastavili, sňali pokrývky hlavy a drželi nejméně minutu ticha, neboť si uvědomili, že třicet let měli za to, že toto je věc na hony vzdálená jákékoliv myslitelné realitě!
Kdosi poklepal zkoprnělého Láďu po ramenou a něco mu zašeptal, co, to neví nikdo, ale nejspíš něco ve smyslu:
"Hlavu vzhůru, "Motorko", hraj dál a nevěš hlavu, nebo sis snad myslel, že nestárneš? Vždyť se podívej, o kolik jsi starší než táta toho chlapce, co tě připravil o kulatý nesmysl!"
"Máš pravdu, dobrý muži! A kdo vlastně jsi?"
"Ty mě nepoznáváš? Já jsem přece tvé stáří!"
Ale zpět do reality!

Foto z archívu SG

Duo časoměřičů odpískalo konec a borci okolo kapitána staré gardy, tedy ti v oranžových dresech se mohli radovat, neboť jejich brankostroj dosáhl na vysněný tucet, zatímco zelení snajpři pálili přesně dvakrát méně do černého!

Oranžoví vs. Zelení 12:6

Oranžoví:
Kruml P. - Major st., Major ml., Rejthar, Peleška, Foldyna, David Žák, Bočan

Zelení:
Csulák - Pavlíček, Vlček, Zdráhal, Patrik Dufek, Koza, Berka, Kruml Z.

U Filuty to již nebylo tak důležité, neboť alkohol, ten všechny rány zhojí, takže se v pozdní noci vrátil úsměv na tváře všech!
No a vo tom to je nebo by mělo alespoň být!

SG

Na UMT se opět přepisovaly dějiny!

22. září 2013 v 12:11 | SG
Na UMT se opět přepisovaly dějiny!
Ano, neboť přesně v souladu s mottem SG Jiskry v záhlaví jejího nezávislého a pravdomluvného webu, že není důležité zúčastnit se, ale zvítězit, tentokrát a asi úplně poprvé v dějinách kopané, opravdu zvítězili všichni!

Jestli jsme v souvislosti s úspěšnou výpravou do Vilzingu zmiňovali dětskou knihu z pera francouzkého autora, Mikulášovy patálie, nenašli bychom tentokrát příhodnější příměr k tomu, co se v páteční podvečer dělo na "umělce", než slavnou scénu z již kultovního a Oscarem ověnčeného snímku americké provenience, kdy sedí Forrest Gump na zastávce autobusu a vypráví svůj dojemný životní příběh a lidé mezi tím přicházejí, naslouchají a pak zase odjíždějí, objeví-li se jejich spoj a stejně nebo alespoň podobně to probíhalo na emočně vyhroceném tréninkovém klání seniorů z chodské metropole a blízkého okolí!
Po solidním předzápase prvního týmu proběhlo opět nervydrásající losování a začalo se hrát. Po odehrání notné porce okulahodící a dechberoucí stařečkovské kopané se objevil opozdilec a manager mezinárodních tiskových konferencí, Toni "Anton aus Tirol" Vlček, který pravděpodobně poskytoval informace o předchozím předzápase Bildu či Sportschau a jako lichý se "dolosovával", ke komu asi? Bingo! Kdo tipoval, že do družiny náčelníka SG, tipoval opět správně. Pak se zranila univerzální opora Koubič a za další chvíli přichází další opozdilec a nikdo menší než pocinovický ofenzivní zázrak, Berry Bočanů!

Ilustrační foto:
"Ty po mě dneska teda šli, já nebejt mazanej jak liška, tak mě tam snad zabili!"

Jak vidno, kádry se měnily, ale napětí, které se dalo krájet, však zůstávalo a s každou vteřinou navíc houstlo!
Oranžoví šli několika náhodnými slepenými góly většinou v podání agilního a nejen sobě nebezpečného "Pelého" Pelešky za zdatné podpory o svou čest bojujícího a černou statistickou sérii konečně pokořit toužícího Pavlíčka do vedení a to byla ta správná voda na mlýn pro mistrnou zdržovací taktiku náčelníka a spol.
"Musíme rozsvítit světla, pět minut pauza a jedeme dál!"
"Musím zjistit, jak dlouho se ještě bude hrát, tři minuty pauza a zase na to vlítnem!" A tak dále a tak podobně!

Ilustrační foto:
"Se starou gardou, nikdy nejsi sám!"

Rozpumpované dělníky nejen umělohmotných pažitů to však nevyvedlo z míry a začali tedy přeřazovat s postupujícím časem na stále vyšší a vyšší rychlostní stupně a když už byli až u dvojky, začali soupeři milí přestávat stíhat a jejich obranná hráz vybudovaná na písku se začala hroutit jako domeček z karet a po dalším mocném úderu, vlastně již rány z milosti, tedy smrtící pohotové střele Jirky "Ravanelliho" Paloviče zakončujícího bleskovou kombinaci na jeden dotek po ose Bočan-Kruml- Rejthar-Bombala, vyrazil náčelník gardy směr okna lokálu U Filuty a počal pískat jako Jirka Stivínů na koncertě a skákat na okno jako vlaštovička po masařce a prosebně, jakoby se vlk snažil vetřít do přízně bázlivým kůzlátkům, úpěnlivě volal:
"Pompi, Pompíčku, řekni, že už odbila osmá?"
Ale Pompi se zadumán zaobíral myšlenkou, co "šoupne do placu" na závěrečnou staré gardy, zda kozu či vietnamské rochně, ani nic nezaregistroval a tak zlomený náčelník po uplynutí dalších nejméně tří minut, k tomu jím předem určených, přišel se svěšenou hlavou a zdrceně oznámil, že se nějaká ta minuta ještě nejspíš odehraje.
Kulatého nesmyslu se v tuto chvíli zmocnil snajpr z nejpovolanějších, Berry, a zatloukl poslední hřebíček do rakve Oranžových!

Ilustrační foto "Deset stupňů ke zlaté":
"Jestli mi tam napíšeš desátou prohru v řadě, tak už mě tu nikdy neuvidíš!"

Je jasné, že napříště se zápasy staré gardy bez přítomnosti státního notáře, placeného časoměřiče a sociálního pracovníka s geriatrickou specializací asi neobejdou.
Ale na druhou stranu, fotbal bez emocí není vlastně už ani fotbal, no a vo tom to asi tak nějak je!

Zelení vs. Oranžoví 8:8, ale možná taky 7:5 anebo taky 6:7 nebo....

Zelení:
Csulák - Major, Bombala, Kruml Z., Rejthar, Palovič, Bočan

Oranžoví:
Rybár I. - Brichcín, Vlček, Pejsar, Pavlíček, Koza, Peleška

No a jak to tedy skutečně bylo?

SG

Hrdinové od Huthgartenu vyšli bodově naprázdno!

14. září 2013 v 21:05 | SG
Ano, ne každý den je posvícení, mohli si říkat snajpři, legendy a ikony staré gardy, procházející před sedmi dny obranou Vilzingských jako nůž máslem, ale na po lopatách podávaný pravý "prešovský beton" na plný výkon rozpumpovanými nosiči a dělníky umělohmotných pažitů to tentokrá nestačilo, resp. stačilo v průměru pouze každých dvanáct minut, ale soupeř byl i v tomto ohledu progresivnější a jeho brejková vozba nevedená nikým menším než samotným multitalentem Hříbkem dokázala v obranných řadách natropit mnohem větší neplechu v mnohem kratších intervalech a tak se účet tréninkového mače zastavil na neuvěřitelných 15:5 ve prospěch oranžových Nosičů!

Ilustrační foto
Obávané ofenzivní duo si tentokrát s catanacciem Nosičů neporadilo!

Je jasné, že měření sil bylo lehce ovlivněno lehkoatletickým soutěžením na hlavním stadiónu a tak každý podvědomky bedlivě sledoval smrákající se nebe, jestli z něho náhodou omylem nevyletí oštěp z ruky Barborčiny, neboť nikdo si nepřál stát se šašlikem honícím se za kulatým nesmyslem!
Původně plánovaný mač s Michelsdorfem byl narychlo odvolán pravděpodobně po té, co si bavorští vyzyvatelé přečetli článek v bavorském denním tisku a uvědomili si, ža mají k dispozici pouze jednu sadu dresů!

Oranžoví vs. Zelení 15:5

Oranžoví:
Major - Vlček, Koza, Brichcín, Kruml Z., Major ml., Brichcín ml.

Zelení:
Karas - Bočan, Foldyna, Rejthar, Zdráhal, Dufek

SG

Dvojitá přeshraniční pomoc.

11. září 2013 v 10:22 | SG
Článek z Chamer Zeitung o dvojité přehraniční pomoci.


S žádostí o překlad už naštěstí není nutné obracet se jenom na náčelníka SG, ale i na managera mezinárodních tiskových konferencí, Toniho "Antona aus Tirol" Vlčáka!

SG

Kolaps politicko-výchovného a metodicko-organizačního oddělení staré gardy!

7. září 2013 v 14:56 | SG
K neomluvitelnému organizačnímu kolapsu došlo v páteční podvečer v řadách vedení staré gardy, neboť borci dorazili k přátelskému fotbalovému utkání v počtu pouhých deseti motivovaných jedinců a vzhledem k tomu, že se kochali po cestě krásnou bavorskou přírodou a teoreticky vypilovávali nejjemnější niance taktiky a jaksi pozapomněli, že by nebylo od věci vzít s sebou i nějaké dresy!


Trochu to evokovalo nádhernou francouzkou knihu pro děti, Mikulášovy patálie, kdy Mikulášovi kamarádi dvě hodiny řešili, kdo bude s kým hrát, kdo pískat, několikrát se poprali a zase udobřili a teprve v době výkopu si někdo všiml, že nemají balón.

Pořádající oddíl zapůjčil naštěstí nejen dresy, ale i výtečného útočníka, Martina Wanningra.


Hosté šli do vedení po parádní akci na jeden dotek, jíž zakončovala ikona SG a Pocinovic, Libor "Bery" Bočan a domácí znejistěli a spoléhali na rychlé brejky v podání mladých svěžích tváří ve svých řadách, jež však eleastická obrana stačila lapat do svých tenat a to málo, co proklouzlo, řešil bravurně Zbynďa "Higuita" Weber!


Po změně stran přidali borci v parádních, ale bohužel pouze zapůjčených dresech další dvě branky, když nadýchaný centr extsportovce století, Beryho, zazdíval kladivem, resp. bujnou kšticí, alá Horst Hrubesch nepolapitelný Láďa "Motorka" Foldyna a účet chodských branek završil Venca "Ibra" Vilímů.

Čisté konto pokazil v posledních sekundách nastavení Andy Brunner, když nadvakrát "vyzpovídal" primitivní kličkou v malém vápně esa staré gardy, "Bohouše" Berku a "Beryho" Bočana, který tak přišel o první hvězdu utkání, neboť ta nakonec připadla bezchybnému gólmanovi a Bery se tak musel spokojit s hvězdou utkání druhé kategorie, o níž se ještě musel podělit s výše citovaným "Motorkou"!

Zápas se odehrál na hlavním, výborně připraveném hřišti, zatímco první mužstvo hrající landesligu trénovalo na ploše k tomu určené, tedy tréninkové a v dobách oddechu mlsně přihlíželo citovanému mači!

AH Vilzing vs. SG Jiskra Domažlice 1:3, pol. 0:1

Sestava Jiskry:
Weber - Karas, Major, Kruml P., Berka - Foldyna, Vlček, Bočan, Malzer - Vilím, Wanninger

Branky Jiskry:
Bočan, Foldyna, Vilím

Současnou "rozhovorománii Jiskry" neporušil ani snajpr století a poskytl investigativcům rozhovor přímo v mixzóně Vilzingu!

Tiskovku pro zahraniční média pak moderovalo ofenzivní eso "Anton aus Tirol"!


Více snímků: ZDE !

"Klokana v hrsti", resp. jeho fanoušky pevně držela pořadatelská služba sestavená z elitních bijců staré gardy v rámci památného pohárového utkání!
Nutno dodat, že kotel Klokanů byl slušný a srdnatě povzbuzoval svůj tým po celou dobu utkání!


SG