V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Srpen 2013

Umělka byla staré gardě málem malá!

31. srpna 2013 v 15:53 | SG
Ano, nechce se tomu téměř věřit, ale "umělka" bude asi brzy pro masové tréninky staré gardy, co se rozměrů týče, malá, neboť se na páteční trénink dostavilo 18, slovy osmnáct, bojechtivých borců a to se ještě někteří z různých podstatných či malicherných důvodů omluvili!


Po nervydrásajícím vylosování bylo Oranžovým okamžitě jasné, že tentokrát nebude tréninkový boj procházkou růžovou zahradou a tak chtěli použít stejnou metodu jako fotbalová Karaganda a obětovat fotbalovým bohům ovci!
Ta vša zcela náhodou tentokrát nebyla k dispozici a tak se zrak klubového šamana Oranžových začal upírat na Kozu.
Vzhledem k tomu, že byl tentokrát počet borců sudý, k obětnímu aktu na samotný zásah náčelníkův nakonec nedošlo a tak si Oranžoví fotbalová božstva na svou stranu nakonec nezískali, což se však naplno projevilo až v průběhu mače, neboť ti šli sice do vedení filigránským lobem Tiborka Palackého za asistence téměř neudržitelnékho dovolenkáře Foldyny, ale to byla jen labutí píseň mače, protože dirigentskou taktovku pak převzalo duo v zelených kamizolkách, multitalent Kruml a nekompromisní kat nadějí soupeře "Ibra" Vilím, doplňováni turbomoterem zálohy, Rybkynem, a statečným výkonem celého mužstva a vyhlídky soupeře na nějaké "světlejší zítřky" tak vzaly postupně za své a není tedy divu, že se součet zápasu zastavil nakonec na hrozivých 7:3 pro Zelené!

No a pak už se spěchalo na TV-duel Bayern vs. Chelsea!

"Ty, Ivčo, jak můžeme být v televizi, když sedíme tady?"
"Ne, Láďo, podoba je teda neskutečná, ale to nejsme my, i když i ten herní projev je téměř totožný, ale to jsou Hazard s Oscarem!"

Zelení vs. Oranžoví 7:3

Zelení:
Weber - Major, Zdráhal, Brichcín, Vilím, Karas, Vlček, Kruml Z., Rybár I.

Oranžoví:
Csulák - Foldyna, Koza, Rejthar, Kruml P., Bombala, Palovič, Palacký, Pavlíček

Příští akcí je páteční večerní výlet do Vilzingu!

Bonus:


SG

Trénink SG.

25. srpna 2013 v 22:14 | SG
Po nepovedeném utkání A-týmu vyběhla na zelený pažit stará garda ke svému pravidelnému tréninku.

Snažil-li by se náčelník jako při focení u kašny, nemusely proklouznout body mezi prsty!

Senioři vlétli do víru emocí s plným nasazením a málem se postarali o velikou senzaci, neboť favorizovaní Oranžoví s jednou lidskou silou k dobru šli sice do rychlého vedení 1:0, pak ale na dobrou čtvrthodinku převzali otěže zápasu do svých rukou Zelení a zle nedobře "zatápěli" soupeři pestrou kombinační hrou a vířivým pohybem a tak není divu, že šli i do vedení 5:1, pak ale padla rosa a nevhodná obuv Zelených zapříčinila nestabilitu v osobních soubojích a tak nakonec favorit překlopil přízeň fotbalové paní štěstěny na svou stranu a slabou útěchou byl pak i závěrečný gól v síti vítěze z hbité pravačky Honzy Bombaly!

Oranžoví vs. Zelení 16:8

Oranžoví:
Pavel Rybár - Ivan Rybár, Vlček, Zdeněk Kruml, Rejthar

Zelení:
Major - Brichcín, Bombala, Koza

SG

Mladší dorost pálil v Grafenwiesenu ostrými!

24. srpna 2013 v 17:53 | SG
Mladší dorost si poradil s Bad Kötztingem, i když hrál téměř celý zápas oslaben o vyloučeného Svobodu, 1:3 a to pěknými dvěma brankami Konůpky a Majora.


Pálilo se ostrými...

...a hrál se kombinační fotbal.

Zápas a přípravu zhodnotil trenér mladšího dorostu takto:

Po utkání využili mladíci nabídku dománcích strávit několik hodin v lázeňském Aquacuru, jíž samozřejmě nepohrdli.

Více snímků: ZDE !

SG

Furthské podnebí staré gardě a dorostu Jiskry dokonale vyhovuje!

21. srpna 2013 v 10:24 | SG
Furthské podnebí staré gardě a dorostu Jiskry dokonale vyhovuje!
Nevěříte?
Zde je důkaz tohoto tvrzení!Fota ve větším rozlišení: ZDE !


SG

Dorost Jiskry s Houdym na bundeslize!

19. srpna 2013 v 10:44 | SG
Mladší dorostenci Jiskry Domažlice se v neděli zúčastnili přeshraničního společného projektu fotbalových oddílů JFG Chamer Land a DLK Vilzing a obcí Babylonu, České Kubice a města Domažlice "Sportem proti drogám", v jehož rámci si vyslechli přednášku o alarmujícím stavu drogové scény v našich dvou sousedních okresech a to z úst zástupce Policie SRN, Josefa Kernbichela a pak se společně vydali na cestu do Norimberka, aby shlédli bundesligové utkání domácího "Clubu" proti hostům z hlavního města SRN, Hertě Berlín.

Dorostenci Jiskry sledují přednášku Josefa Kernbichela.

Fascinující přednáška nám zprostředkovala naprosto nové šokující informace, které nám často zamlčují i politici zaobírající se více svým "bojem o koryta" než "blahem lidu" a kteří neradi připouštějí, že právě v jimi spravovaném kraji nebo okrese takováto problematika v této míře vůbec existuje.
Malý nenápadný okres Cham je vzhledem k tomu, že je nejen drogovým tranzitním okresem, že je v něm koncentrováno střední a učňovské školství, tedy 8 000 žáků, studentů a učňů v sedmnáctitisícovém městě, na prvním místě v celé SRN v počtu nárůstu drogově závislých na nové nejnebezpečnější droze "Krystal speed", na prvním místě v s ní spojené kriminalitě, na prvním místě v počtu mrtvých na základě předávkování touto drogou atd. atd.!
Byli jsme seznámeni s přehledem legálních i ilegálních drog, v instruktážních filmech nám bylo ukázáno, jak která droga působí na jednotlivce, chování apod.
V USA prý kriminalisté téměř s dojetím vzpomínají na "zlaté" časy s kokainem a LSD, na než se závislost získávala postupně a "profesní" život konzumenta činil nějakých 15 let, tedy od úplné závislosti k fatálnímu konci smrtí a v určitém stádiu se dal i léčit, i když toto léčení není nikterak levná záležitost, neboť jeden den na speciální klinice stojí u našich západních sousedů 400,- euro a na léčbu je potřeba nejméně jeden rok!
Současná nejnebezpečnější droga "Krystal speed" však takto humánní není, neboť závislost vzniká vzhledem k tomu, že okamžitě napadá CNS, již po první aplikaci a životnost konzumenta se počítá již prý pouze na měsíce!
Lákavá je i její cena 13 euro za gram oproti kokainu 150 euro za gram, i když konzument ji nedostane v čisté podobě, ale ve hmotě doplněné o kyselinu do baterií či jed na krysy získá ca 20% čisté drogy a není pak divu, že její dealeři pomou počítat i s 2000% obchodní marží!
Šokující je i poznatek Policie SRN o tom, že konzumenty se stávají již "mladiství" ve věku 13 let a tak se pak není čemu divit, že se dříve dětem vyprávěly pohádky, aby usnuly, ale dnes se musí vyprávět pravdivé příběhy dospělým, aby konečně procitli!
Zcela nová pro nás byla informace o pervitinu, který byl prý vynalezen v Japonsku na konci 19. století a na počátku 20. patentován jako tišící lék, aby byla zahájena jeho hromadná výroba v roce 1938, kdy byl také přidáván do tzv. Panzerschokolade, tedy "pancířová nebo tanková čokoláda", jejíž konzumace byla i za počátečním úspěchem Hitlerova "Blitzkriegu", tedy tzv. bleskové války!
Dle zkoumání lékařských zpráv a záznamů byl prý i sám Adolf Hitler od roku 1943 pravidelným tedy závislým konzumentem této drogy!
Po určité pauze na vstřebání takovýchto poznatků a po dobrém obědě se vydali dorostenci doplněni již i o Houdyho a jeho přítelkyni na vysněný bundesligový zápas, který si také řádně vychutnali, zejména jeho elektrizující atmosféru po celou dobu jeho dějství a to díky nadšeným 37 000 platících divákům.

Autobus byl zaparkován v místě "stranických sjezdů", kde kdysi "vůdce" řečnil o tisícileté říši!
Ale to je již minulost a teď už hurá na bundesligu!

"Tak to je jako Na střelnici!"

Na úvod hymna "Clubu" a můžeme začít!

Byla to pentle, Pinolo, nebo ne?
Ale to už je teď jedno, nakonec se stejně kopala!

Po návratu do Vilzingu se vydali pak po vlastní ose na cestu k domovu!

Více obrázků: ZDE!

SG

Jednou je málo, desetkrát moc!

17. srpna 2013 v 10:26 | SG

Pětkrát to stačí...a právě tolikrát v řadě zvítězili borci staré gardy Jiskry Domažlice na tradičním dračím turnaji starých gard v sousedním příhraničním Furthu v rámci slavností Skolení draka konaných každoročně jako vzpomínka na události kolem památné bitvy u Domažlic.

Že by dorazila i SG Schöntalu?

Opět se hrála tzv. malá kopaná na hrišti téměř normálních fotbalových rozměrů, tedy od "vápna kvápnu", i když oproti zkušenostem z jarního turnaje tohoto roku přidali pořadatelé jednoho hráče do pole, takže se hrálo 1 x 20 minut každý s každým 1+6.

"Tak už nás na ně pusťte!"

Metodik výpravy, Ivča Rybárů, namíchal taktický koktejl rozestavení 3-2-1, který slavil úspěch o dovedl SG k dalšímu z nesčetných vítězství!

Takovejhle manšaft se poráží opravdu hodně těžce!

Nejprve si SG poradila se Schimanským a spol., když po přehlídce neproměněných šancí porazila výběr Policie SRN brankami Bombaly a Vlčka 2:0, kdy si zejména namotivovaný motor zálohy, Rybkyn, hlasitě říkal o trofej Petra Jiráčka za zahození největších tutovek!

"Co je doma, to se počítá!"

Nebezpečný Neukirchen držel dlouho krok se starou gardou Jiskry, ale jeho obrannou ulitu naleptala až "reichenbašská" spolupráce a zejména kapitánův precizní diagonální pas z hlouby pole, který přetavil Tiborko Palacký v úvodní branku!
Účet mače uzavřel dovolenkář Bočan na 2:0!

"A ta maličká ta je má...!"

S domácím Furtem se chodským staříkům podařilo eliminovat dva nejnebezpečnější soupeřovy kouzelníky s kulatým nesmyslem a branky po solidních kombinacích zaznamenali I. Rybár a opět Bočan. Cenu Petra Jiráčka nakonec vybojoval Honza Bombala zakončující filigránskou kombinaci ve vzálenosti ca 50 cm od středu brankové čáry střelou na rohový praporek!

"Also Jungs! Ein Prosit, ein Prosit...oan, zwoa, g'sufa!"

Jiskra hrála ve složení:
P. Rybár - Vlček, Major, Bombala - Bočan, I. Rybár - Palacký a stídali táta a syn Karasové

"Starosto, dneska jsem to v záloze lehce přisolil a někdy i někoho trochu namastil, takže je pohár zase náš!"

Více snímků na: ZDE !

Bonus: Starosta s taktovkou!


SG

Dělba bodů se štikou příhraničních hvozdů!

11. srpna 2013 v 10:10 | SG
V rámci Chodských slavností nemohlo na levém břehu slavnostně bublající Zubřiny neproběhnout klasické sportovní fotbalové odpoledne, při němž si v předzápase poradili s nepřízní statistiky pouťových utkání borci A-týmu se solidně se fotbalově jevícím soupeřem z polabském Roudnice a naladili tak namlsané diváky na zlatý hřeb prosluněného odpoledne, tedy na mač vlajkové lodi Jiskry, staré gardy, která ochuzena o své klenoty, Foldynu a Bočana trávící zaslouženou dovolenou na Jadranu, nepotvrdila jasnou roli favorita a musela se spokoljit s potupnou dělbou bodů, kterou označil na ploše nemastný neslaný Rybkyn jako víc než prohru a k té opravdu nebylo moc daleko, neboť bratrem Pavlem dobře postavená konstrukce branky se rozezněla jako loreta celkem třikrát, když se po střelbě se střední vzdálenosti odrážel jaboulani od břeven!
Nutno podotknout, že to samé se povedlo i borcům s trochu starším OP a to pouze dvakrát!

Pilíř defenzívy musel lovit kulatý nesmysl ze své sítě pouze jednou, třikrát pomohlo břevno!

Nechceme hledat viníky najetí vlajkové lodi na mělčinu, ale ukázalo se, že někteří borci kádru SG byli pod vlivem a to nejen pozitivních emocí a vzhledem k tomu, že se o poločase přiznali a nebyly jim nakonec naměřeny ani ty dvě blbý promile, vyřídilo se vše ústní domluvou a podmínečným vyloučením z tvrdého jádra SG s podmínečným odkladem na zkušební dobu jednoho roku a jednoho dne!
Hyn sa hukáže, jestli svůj sportovní růst a rozvoj talentu v řadách SG myslí opravdu vážně!
Raději tyto "mravní vykořeněnce" nebudeme ani jmenovat, ale je pravda, že Hynek s Jardou odehráli už i horší zápasy i ve stavu naprosté bdělosti!

Šťastná fanynka z nepřeberné řady početného fanklubu staré gardy byla vylosována a mohla se vyfotit s nejtvrdším levonohým jádrem SG! Gratulujeme!

Vlastní zápas se odehrával ve vysokém tempu odpovídajícím věku, nadmořské výšce a ročnímu období a štika okresního přeboru šla do vedení po vyšachování obranné čtveřice padesátníků a zasunutím koženého slunce do prázdné branky bezmocného Rybára.
Na to zareagovalo ofenzivní eso seniorů, Venca "Ibra" Vilímů, rozvlněním sítě soupeře a pak už následovala přehlídka zahozených šancí na obou stranách výborně připraveného pažitu a nakonec byla spokojenost s "plichtou" v obou táborech bitevního pole a mohlo se jít slavit!

SG Jiskry vs. TJ Hraničář Česká Kubice 1:1, pol. 1:1

SG:
Pavel Rybár - Palovič, Major, Bombala, Pavlíček - Kuželka, Berka, Brichcín, Rejthar - Vilím, Ivan Rybár

Branka SG:
Václav Vilím

Střídali:
Zdeněk Kruml, Vlček

Příští akcí je obhajoba vítězství na dračím turnaji ve Furthu a to tento čtvrtek v odpoledních hodinách!

SG

Nemusí pršet, stačí, když kape!

3. srpna 2013 v 22:59 | SG
Za krásného afrického počasí se nezdolní borci sg pustili do tvrdého boje o cenné body do neúprosné statistiky!
Zelení kouzelníci s kulatým nesmyslem šli namotivovaným "Ibrou" Vilímem do vedení a tato branka dala ráz celému utkání, neboť souboje tohoto borce se strážcem svatyně oranžovýnch Nosičů vody, Pavlem Krumlem, byly pochoutkou pro oko fotbalového labužníka!

Na druhé straně měli ofenzivní borci střelný prach s notně prošlou životností a tak zahazovali šance, jaké se snad ani zahodit nedají a proto se zdálo, že body půjdou tentokrát zcela jistě za týmem okolo multitalenta a spol., ale Nosiči v sobě dokázali vybudit poslední zbyteček morálně volních vlastností a po té, co Foldyna zavelel svou levačkou ke zteči, dokazali podceňovaní borci urvat alespoň cenný bodík!

Nemusí pršet, stačí, když kape!

"Hoši, co budem dělat, mládí v p..... a do důchodu pořád hodně daleko! Zavolám raději na Linku důvěry"

Oranžoví vs. Zelení 8:8

Oranžoví:
Kruml P. - Major, Palovič, Rybár I., Brichcín, Foldyna

Zelení:
Vlček - Kruml Z., Koza, Vilím, Kuželka, Zdráhal

V sobotu odpoledne došlo k focení na novou, zcela jistě opět velice náročnou sezónu a borci SG se dlouho nerozmýšleli a jako dresy zvolili klasiku!

"Ták a teď si dáme si jednu čtyřstovku a ti, co jí dají pod minutu se budou fotit v první řadě!"

"Hyn sa hukáže!"

"Vejří v druhé řadě, koukejte mi do objektivu!"


Strážce brány v plné parádě!


"No a přišlo i na focení s turisty ze SRN!, zde například náčelník s krásnou neznámou!"


"Dneska jsme na Nosiče měli vyrukovat s dvěma koženými slunci a nemohli to srovnat!"


Za obranné šiky staré gardy složil slib věrnosti pro nadcházející sezónu El Kapitáno!

Více snímků najdeš ZDE!

SG