V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Červenec 2013

Máňa má vážného konkurenta!

29. července 2013 v 21:40 | SG
Doposud jsme si mysleli, že je estrádní všeumělec Máňa zcela nedostižný a nemá na celém světě a možná v celém vesmíru sobě rovnou konkurenci, ale zdání klame.


Ale řekněme si nejprve, odkud pochází onen protestsong o třech holoubcích, neboť otázku, zda pochází z dílny samotného milavečského baviče, či je převzatý, si jistě položil nejeden pravidelný čtenář našeho webu a my jsme mu dlužni odpověď.

Jedná se o dílko skupiny Erste allgemeine Verunsicherung (První všeobecné znejistění) a zde je originál:

Je zjevné, že chodská interpretace je na úrovni, o níž se původním tvůrcům může pouze zdát, ale pozor i mistr by něměl usínat na vavřínech, neboť se proslýchá, že někde v nenápadné jurtě v poušti Gobi v Jižním Mongolsku vyrůstá "našemu" Máňovi víc než těžký soupeř!

Nevěříte?

SG

Saturday night fever na UMT!

28. července 2013 v 11:17 | SG
Opora SG, turbomotor každé zálohy, trenér a funkcionář Jiskry, Ivan Rybár, dal vale staromládeneckému životu!


Tuto skutečnost si však nenechal jenom pro sebe a o svou radost se podělil se svými nejbližšími ve stanu vedle UMT v podvečerních sobotních hodinách.


Za asistence umělců ze staré gardy byl složen slib věrnosti!

Tomuto veselí předcházelo klasické tréninkové klání staré gardy, v němž podceňovaní Nosiči v zelených tílkách s velkým přehledem přehráli favorizovanou Kubici v oranžových dresech za použití klasické fotbalové lsti "Hup na špek" a po té, co se opory pralesní ligy "chytili", následovalo nekompromisní "zaseknutí" a pak už to byla opět pouhopouhá v řadách SG nesmírně oblíbená klasika "Pocem, kam deš" lehce kombinovaná s "Kočkou a myší"!
V kleci Kubice se objevil po téměř roční pauze a v dobrém světle se ukázal, i když proti rozjetým Nosičům to na body zatím ještě nestačilo, Jirka "Eisbedna" Schlägel!

Nosiči (Zelení) vs. Kubice (Oranžoví) 10:6!

Nosiči:
Karas - Major, Berka, Foldyna, Bombala, Pejsar

Kubice:
Schlägel - Krumloglu (turecký internacionální multitalent), Koza, Rejthar, Brichcín, Vlček

Pak již následovala chladivá sprcha (asi 65 stupňů) a hurá směr svatební stan, kde už se na plné obrátky rozjížděla lidová veselice, jakou zadumané a chmurné břehy říčky Zubřiny již dávno nepamatují!

Jedna z nejteplejších tropických nocí, která měla následovat, však nedokázala vyvést z míry borce kádru staré gardy, neboť ti se dokázali sami "zchladit" pomocí vánoční písně Vendy Neckářů ve verzi alá Milavče v podání umělců Krumlogla a Máni!

Vystupovali totiž umělci zvučných jmen s talentem i bez a tato podívaná stálo opravdu za to!

Redakci webu sg pochválil a krásný umělecký zážitek jako dárek a ocenění poctivé paparazzijské práce ji nevěnoval nikdo menší, než pokrokový chodský umělec "Máňa" z Milavčí!
Pozor! Jedná se o progresivní umění a proto nedoporučujeme sledování následujícího videa mladistvým, podnapilým a kojícím matkám!
Je to lyricky melancholická hitovka o třech bílých holoubcích evokující atmosféru Oktoberfestu!


SG

Překvapení se tentokrát konalo!

23. července 2013 v 20:09 | SG
Za tři roky vedení statistiky tréninků staré gardy se podařilo teprve podruhé v historii urvat body početně silnějšímu soupeři!
Na tréninku SG se asi shodou okolností stejně, jako se scházívává v Chotíkově, sešlo 13 bojechtivých borců, neboť ten čtrnáctý, multitalent Hříbek, se přišel omluvit, že prý odlétá do Turecka, pravděpodobně na testy do Trabzosporu, Sivassporu či Bursasporu, ale proslýchá se, že zájem má i Kubicespor a dokonce prý Luženicespor a v jednání je již prý i několik řádek brambor!

Nervydrásající losování dopadlo opět zcela překvapivě, neboť náčelník hrál jako vždy s těmi, co jich bylo víc!

Zápas se však začal vyvíjet úplně proti očekávání odborné veřejnosti, neboť méně početná úderná skupina v zelených kamizolkách šla díky ofenzivním manévrům dua Foldyna - Major a podporovaná kvalitní rozehrávkou Rejtharovou, bojovným nasazením defenzivního středopolaře "Gattusa" Karase a solidní defenzivou P. Krumla a rekonvalescenta Csuláka do okamžitého vedení, které si dokázala udržet až do závěrečného hvizdu a to na druhé straně nebyli žádní nazdárci!

Rtuťovitý Tiborko "Chára" Palacký, poslední okamžiky svobody si užívající v poslední době sice lehce zadřený turbodieselmotor každé zálohy, Rybkyn, překvapivě nalosovaný náčelník a dokonce i předloňský top ten sportovec okresu, ale na rozjetého rivala to tentokrát nestačilo!

Hvězdou zápasu byl agilní Foldyna, které nejen jako vždy běhal jako o život, ale nezištně nahrával svým parťákům a navíc zcela otupil psychiku soupeře při zahrávání penalty přes celé hřiště do prázdné brány, kdy se míč zastavil za brankovou čarou, ale do sítě se již nedokutálel!

Tak tomu se opravdu říká cit v noze!

Zelení vs. Oranžoví 14 : 10!

Zelení:
Csulák - Kruml P., Karas, Rejthar, Foldyna, Major

Oranžoví:
Pavlíček -Palovič, Brichcín, Bočan, Rybár I., Palacký, Bombala

"Hele, Jarouši, u tebe je to nasazení evidentní a ten letní dril taky nějak moc nepodceňuješ, jenom těch hodin strávenejch tady u Filuty, to se nedá ani spočítat..."

"No jo, ale když se mrknu na individuálná statistiku, chce se mi vobčas brečet!"

Další trénink v sobotu 27.7.2013 od 17,15 na umělce, sraz 17,00.
Pak sezení s novomaželem Rybárem a jeho manželkou.
Dále upozorňuji na blížící se termín focení v krojích (sobota 3.8.2013 v dopoledních hodinách).
Každý má za úkolol opatřit si kroj.
Kdo s tím má problém, nahlásí to včas Ivanovi Rybárů.

SG

Překvapení se na UMT nekonalo!

14. července 2013 v 11:44 | SG
Je jasné, že body do statistiky jsou důležité nejméně jako ona pověstná sůl, takže pro jejich získání dělá zejména vedení SG (náčelník) možné, ale bohužel stále častěji i nemožné, neboť jemu velice dobře známo, že většina borců ladí celý týden svoji sportovní formu na páteční devatenáctou hodinu, ale znenadání se hraje v sobotu a s touto realitou se tentokrát borci v zelených kamizolkách a to navíc ještě v oslabení nedokázali vypořádat a tak tahali celý zápas za onen pověstný kratší konec pomyslného sportovního provázku!

Zatímco v telce běží film "O paparazzim v akci", řeší borci pokuty za zapomenutí dresu a zejména za nedovolené opuštění stanoviště a obojí je patřičně sankcionováno!

Jazýček na misce vah mohl ještě vychýlit elitní středopolař Toni "Travolta", ale bohužel se zdržel na trachtaci na počest církevních restitucí a tam si dal o jeden až dva náprstky mešního vína více, což ho zdrželo a tak dorazil na tréninkové klání až na pozápasovou analýzu do mixzóny u Filuty, kde byl sice také platný, ale už ne tolik jako by byl býval na umělohmotném pažitu!

"Hele, už to neřešme, to nemohlo dopadnout jinak, vždyť dneska to byl vlastně Výkvět pralesa proti Zbytku světa!"

Zelení(se sportovní formou naladěnou na pátek) vs. Oranžoví 12:22!

Zelení:
Major - Koza, Berka, Rejthar, Zdráhal, Rybár I.

Oranžoví:
Kadlec - Foldyna, Bočan, Brichcín, Bombala, Vilím, Kruml Z.

Dne 27. 07. 2013 se koná ve stanu u UMT Na střelnici svatební hostina nejmenovaného mladíka kádru SG, který se po soustředěné úvaze rozhodl již ve svém mladistvém věku zatočit se staromládeneckým životem a údajně zcela dobrovolně vstoupit do svazku manželského!

Termín příštího tréninku a jméno onoho mládence budou ještě upřesněny!

SG

Zeleným proklouzly body mezi prsty jako sypký písek z pláže Copacabana!

12. července 2013 v 13:01 | SG
Na milavečském Maracaná se bili borci SG o další body do neúprosné statistiky a favorit v oranžových bundoškách se dle očekávání prosadil proti početně oslabenému teamu v zelených dresech kolem klanu Pavlíčků!

Ilustrační foto:
Individuální akcí dne se blýskl Venca "Ibra" Vilímů!

Stará garda Jiskry tímto děkuje oddílu Sokol Milavče, za poskytnutí sportovního azylu!

Oranžoví vs. Zelení 5:2

Oranžoví:
Major - Karas, Brichcín, Bombala, Vilím, Bočan

Zelení:
Kruml P. - Foldyna, Pavlíček st., Pavlíček ml., Koza

Příští akcí je trénink a to v sobotu od 18,00 do 19,00 na umělce. Sraz v 17,30. Šatna zajištěna.

SG

Dorost Jiskry nesložil v době volna ruce do klína!

12. července 2013 v 12:39 | SG
Dorost Jiskry nesložil v době volna ruce do klína, ale o minulém víkendu se zúčastnil 4. ročníku velkého seniorského turnaje v malé kopané v Klatovech, Prolovcupu 2013, za účasti 68 mužstev z celé republiky!


Mladíci z Chodska si v základní sobotní skupině hrané systémem každý s každým na 2 x 12 minut nevedli vůbec špatně a porazili postupně týmy FC Palasio 5:0, FC Bördelö 2:0, Dream Team 8:2, Dobřív 3:0 a klopýtli až s vítězem skupiny, Mengy Teamem, 1:2, přesto postoupili přímo do čtyřčlenné osmifinálové skupiny hrané v neděli, kde dvakrát prohráli 0:1, jednou dokonce s loňským vítězem Pocem kam deš a jednou vyhráli 3:1, což na postup do vyřazovacích bojů a možnost rozdat si to přímo v jiskráckém "bratrovražedném" boji s pozdějším vítězem, týmem Krvavá tlačenka, tvořeným bývalými i současnými hráči kádru A-mužstva Jiskry Domažlice, např. Mužíkem, Freiem, Bahledou, Braunem a spol., nestačilo!


Zajímavé je zejména to, že mladíky nikdo nenutil, ale celou záležitost zorganizoval, tzn. sestavil tým, domluvil dopravu, přihlásil své mužstvo do turnaje, člen kádru mladšího dorostu, Patrik Dufek z Milavčí!Je jasné, že zejména na poli "bafuňářském" se tedy Jiskra o svou budoucnost obávat nemusí!

SG

Na horké půdě Willmeringu se zorientovala nejlépe SG!

1. července 2013 v 21:44 | SG
Natěšení diváci:
"Tak kde je ta brána borců, kudy by měli naběhnout, támhle anebo támhle?"

Dny české kultury proběhly ve Willmeringu přesně podle plánu až na malinkaté vyjímky!
Nehrál se předzápas dívek, nebyl stan, nebyla diskotéka a nakonec nebylo málem ani ubytování a přesto to otrlé jedince staré gardy neodradilo od skvělých výkonů podávaných nejen na zeleném pažitu!


První se do šance protlačil kapelník Kuželka!

Domácí nasadili do útoku stále aktivní borce A-Klasse Ost a Kreisklasse Ost, Petera Weisse a Markuse Schlegela a ti neustále zaměstnávali lehkonohou obranu hostí a po fatálním uklouznutí kapitána SG šla Wiwa právě Weissem do vedení.

O poločase si borci Jiskry řekli, že budou hrát více aktivně!

Některým z nich, nechybělo zdravé sebevědomí!

To začalo v průběhu druhého dějství hned přinášet své ovoce, když se postupně prosadili debutant Šot poté, co mistrně položil tři obránce soupeře a zasunul pod padajícím gólmanem.

Jiskra vystupňovávala aktivitu a zejména sprinty do obranných pozic lajnových borců braly přítomným divákům dech!


Sváteční střelec Pejsar po přihrávce Šotově zvyšoval na 2:1!

Celkové vítězství pečetil Vilím opět po předložení kulatého nesmyslu nikým jeným, než opět Šotem!

Tak a je dobojováno! Mixzonou přím o na ubykaci!


"Tak na to, že domácí hráli o dvanácti, teda včetně tebe, je 3:1 solidní výsledek!"


A ještě krátké hodnocení zápasu!


AH WiWa vs. SG Jiskra Domažlice 1:3 (1:0)

Jiskra:
P. Rybár - Palovič, Major, Bombala, Rejthar - Vlček, Brichcín, I. Rybár, Bočan - Vilím, Šot

Střídali:
Pejsar, Kuželka

Vzhledem tomu, že zápas probíhal v rámci mládežnického turnaje zaměřeného na boj proti drogám a alkoholu, narazili borci sg své sudy s prazdrojem až pod rouškou noci a v převlečení za abstinenty!
Zúčastnili se také slavnosti svatojánského ohně a pak už šupky hupky do hajan na měkonké dlaždice!

O něco hůře se dařilo žákům Jiskry v rámci nedělního turnaje, neboť starší ve Willmeringu prohráli všechna svá utkání poměrem 0:1 a mladší v Katzbachu vyhráli jednou, dvakrát remizovali a jednou prohráli a tak skončili ve své skupioně třetí a do dalších bojů se stejně jako žáci starší nekvalifikovali.

SG