V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Červen 2013

Změří Jiskra své aktuální síly s Bayernem?

26. června 2013 v 11:58 | SG
Že by nový kouč Guardiola toužil po tom, aby mohl otestovat aktuální síly držitelů triple proti štice a velkému překvapení třetí české ligy posledního ročníku, Jiskře z chodské metropole?
Tak to asi opravdu ne, ale fotbalový potěr stejného oddílu možná tuto šanci mít bude a to za předpokladu, že se v nedělním mezinárodním turnaji žáků probije až k duelu s tímto věhlasným soupeřem!

Mladší a starší žáci Jiskry porovnají své síly na hřištích předměstí bavorského Chamu, ve Willmeringu a Katzbachu, i s dalšími neméně slavnými soupeři jako Jahn Regensburg, Passau, Führt, Norimberk a jiní.

Starší žáci Jiskry začínají ve Willmeringu ve skupině A od 8.30 proti výběru Východního Bavorska a dále narazí na FC Passau, FC Ingolstadt a vítěze sobotní kvalifikace o hlavní turnaj a poté dle umístění nastoupí v boji o příčky nejvyšší právě proti někomu ze skupiny B tvořené Regensburgem, Chamer Landem, Greuther Fürthem, Bayernem a Deggendorfem.

Mladší žáci začnou v Katzbachu proti vítězi kvalifikace od 9.30 ve skupině B a dále s Regensburgem, výběrem Východního Bavorska a Pasovem a při troše štěstí mohou narazit na favorita skupiny A, 1. FC Norimberk!

Stará garda Jiskry také neponechá nic náhodě a již v sobotu navečer provede odbornou rekognoskaci terénu a utká se ve Willmeringu s tamní starou gardou a zúčastní se slavnosti Svatojánského ohně, jenom pevně doufá, že se nebude jednat o oslavu upálení mistra Jana Husa.

Ilustrační foto ze zápasu proti Wiwě na domažlické umělce.

Bohužel nedojde k tolik očekávanému spektáklu a sice vystoupení undergroundové sestavy hrající melodický daethmetal pod vedením kapelmajstra Kuželky, neboť tolik očekávané představení ztroskotalo na uměleckých přehrávkách na kulturním výboru obecního úřadu ve Willmeringu a to zejména na jejich politicko-ideové části, neboť kapelník na dotaz, jak se jmenuje ministerská předsedkyně SRN uvedl, že Nena a její známou hitovku 99 nafukovacích balónků označil za reklamní slogan továrny na výrobu prezervativů, takže vyprodaný Willmering bohužel kulturní umělce z Chodska nepřivítá a tak se slavnosti české kultury ve Willmeringu odehrají de facto jen v rovině čistě kulinářské!

Managerem akce je šéftrenér mládeže Jiskry Domažlice Václav Sladký, sportovním managerem Láďa Brichcín, kulturním a vlastně již zbytečným managerem Petr Kuželka a kulinářským referentem Franta Janda, takže s případnými dotazy je nutno obracet se přímo na ně!

SG

Co také napsal tisk u západních sousedů o SG.

26. června 2013 v 11:01 | SG
Venca Dufek mediální hvězdou za hranicemi všedních dnů:


Vzpomínka na turnaj u píchačů draků:

SG

Jiskra najela na brezich Zubriny na melcinu!

22. června 2013 v 12:25 | SG

V patecni podvecer zmerili sve aktualni sily tradicni souperi, tedy domaci starici s kouzelniky s kulatym nesmyslem zpod strmych skalisek Velkeho a Maleho Ostreho, z Lohbergu.


Hoste vzali zapas prestizne a dorazili se silne posilenym kadrem, nebot meli s domaci starou gardou otevrene ucty, nebot ta je na jejich pude potupila pred par tydny 4:2!
Hralo se svizne a hlavne tvrde a take se dost narikalo a to hlavne na strane hostu!
Ti ale nehrali tak chaoticky, jako domaci, a tak meli vice balon v drzeni a take jej moc casto zbytecne neztraceli a to byl asi hlavni duvod neuspechu domacich.
Nutno dodat, ze parkrat se vytasil golman Lohbergskych se zakrokem, ktery se v seniorske kategorii nevida kazdy den!
Hoste sli do vedeni pote, co se rozprchla radoby skalopevna obrana domacich po hristi jako cvicenky ve skladbe Poupata po spartakiadnim stadionu a tak si ctyri utocnici pohrali s napospas nechanym kapitanem domaci SG jako kocka s mysi a prekonali bezmocneho Pejsara !


V druhe puli palili hoste trikrat z bezprostredni blizkosti za netecneho prihlizeni obrancu na precizniho Pejsara, ale ten byl na posledni pokus a jeste k tomu o brevno jiz kratky.
Domaci vsadili vse na natlakovou hru a to se vyplatilo v poslednich minutach mace, kdy po precizni kombinaci po ose Bocan - Vlcek - Foldyna uklizel bakon do site vytecneho hostujiciho golmana svatecni strelec Dufek!
Na srovnani skore vsak jiz bohuzel nezbyl cas!

Elitni nosic tenokrat sve vedro plne vody az na misto urceni, tedy ke konecnemu vitezstvi, nedonesl!

SG Jiskra Domazlice vs. AH Lohberg 1:2 (0:1)
Dufek - Kollmer, Friedel

Rozhodoval bezchybny sudi Lada Paresky, i kdyz ten jeden ofsajd a pently fouknout prece jen mohl!

SG:
Pejsar - Palovic, Major, Bombala, Dufek - Brichcin ml., Brichcin st., Bocan, Malzer - Foldyna, Vilim

Stridali:
Vlcek, Karas

SG

Trenink SG napinavy az do sameho zaveru!

22. června 2013 v 11:03 | SG

V patecni podvecer, dne 14. 6. 2013 se opet sesli legendarni borci stare gardy, aby v treninkovem klani pomerili sve aktualni sily.

Ilustarcni foto.
Opory SG se treninku nemohly zucastnit, nebot toho casu tahly nejsilnejsi evropskou ekonomiku, za coz jim timto dekujeme!

Nejstarsi matadori si zvolili svuj tym a slo se rychle na vec.

Bombaliste v zelenych dresech ve slozeni Bombala, Karas, Foldyna a Vilim sli okamzite do vedeni, coz dokazali Majoriste v oranzovych drezech ve slozeni Major, Pejsar, Kruml P. a Vlcek eliminovat a kolo dejin otocili na malou chvili na svou stranu a dostali se dokonce do dvoubrankoveho vedeni, jez naivni hrou nedokazali udrzet a nakonec podlehli v napinavem maci s otevrenym koncem 16:14!

SG

Ani dvě finále na vítězství Jiskry nestačila!

10. června 2013 v 21:19 | SG
V sobotu se SG Jiskry Domažlice účastnila tradičního turnaje v sousedním Furth im Waldu.


Hrálo se ve dvou skupinách po čtyřech každý s každým 1 x 15 minut, semifinále a konečné pořadí.
Mělo se jednat o malou kopanou, ale hriště vytýčené na hlavním hřišti ve Furthu sahalo od šestnáctky k šestnáctce a v poli byla pouze pětice hráčů, takže ve výsledku se jedinec naběhal víc než je zdrávo!


Jiskra byla nalosována do skupiny B a střetla se s týmy Kötztingu, Dalkingu a omlazeným b-teamem Furthu.


Cestu turnajem nezačali Chodové nejlépe, neboť nedokázali proměnit spoustu šancí se silným Kötztingem a inkasovali a také prohráli po brejku následujícím zahrávání vlastního rohového kopu!


Se slabým Dalkingem, který šel do vedení po fatální chybě v rozehrávce, se hrálo jen na jednu branku a jeho obrannou ulitu naleptal umístěnou střelou hlavou k tyči po nezjištném centru Berky až rtuťovitý forvard Palovič!


V posledním zápase byla Jiskra nucena zabrat, aby si uchovala naděje na postup do semifinále a to také potvrdila solidní hrou proti rezervě Furthu brankami Vlčka, Rybára a Vilíma!

Volného času bylo spoustu a tak bylo věru těžké udržet zejména ty nejhladovější vlčáky na uzdě!

Semifinále proti Stachesriedu rozhodl nekompromisní ranou do šibenice po předcházející účasti na veselce čekatele na místo v kádru SG Michala Tesaře stále se zlepšující a střízlivějící Vlček, když před tím "zlikvidoval" brutálním zákrokem na hranici trestního práva nejnebezpečnějšího hráče soupeře jinak dobromyslný Bohouš!

To, že je turnaj v rukou sázkařské mafie, prozradil cesenský seňore Marcelini, známý zejména sportovní redakci DD, až v jeho samém závěru!

Ve finále změřili hosté ze zahraničí opět síly tak jako v prvním zápase s Kötztingem a opět inkasovali po rychlé kombinaci do otevřen obrany jedinou branku utkání, když před tím a hlavně po té nevyužili několik tutovek z kategorie minimálně stoprocentních!

Finálový výsledem 0:1 bohužel ve výsledkové tabulce chybí, takže nakonec můžeme náčelníka nechat při tom, že jsme ten turnaj opravdu vyhráli!

Po bojích byla i s druhým místem z celkových osmi účastníků spokojenost!

SG nastupovala v sestavě:
Pejsar - Major, Berka - Vlček, Bombala - Vilím a střídali Karas, Rybár I. a Palovič.

Více snímků ZDE

SG

Na tiskové konferenci Bohouš uznal, že soupeř byl dneska lepší.

4. června 2013 v 12:41 | Kühlschrank
V pátek v podvečer se opět rutinně sešli borci SG k dalšímu tréninkovému mači na břehu říčky Zubřiny, v dnešní době spíše k řece Zubřině.

Z archivu SG

Na začátku tréninku byli Oranžoví připraveni na výkop v 19.30 hodin, jenže borci Zelení se trousili na trénink jako švábi na pivo, což opozdilo výkop o 15 minut.
To rozhodlo, že borci v oranžových dresech byli rozhozeni.
Druhé rozhození připravil pro Oranžové a hlavně pro Hynka Berku, Tonda Vlček, když hned na úvod mače si obhodil zmíněného Bohouše a nečekaně se kolem něj prohnal tak, že se mu z toho zamotala hlava.
To se projevilo na hře Oranžových tak, že nechápavě kroutili hlavou a vyndavali jeden míč za druhým ze své branky.
Zelení se hrou bavili a skóre hrozivě narůstalo, až na rozdíl 9-ti branek.
Až v závěru se Oranžoví oklepali a skóre upravili na konečných 11:6 pro Zelené.
Na tiskové konferenci Bohouš uznal, že soupeř byl dneska lepší.

Zelení :
Rybár P. - Brichcín, Kuželka, Koza, Karas ml., Vlček

Oranžoví :
Peleška - Rybár I., Berka, Pavlíček, Bočan, Foldyna

Georg Kühlschrank