V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Duben 2013

Náčelník 55!

27. dubna 2013 v 21:35 | SG
V páteční podvečer se sešlo deset borců kádru Staré gardy Jiskry Domažlice k tradičnímu hernímu tréninku.
K údivu většiny, se tentokrát nelosovalo, ale byly určeny týmy "Kubice" a zbytku SG, jinými slovy třicátníci proti padesátníkům, s vyjímkou novopečeného ženáče Malzera.
Výhrady kapitána, že hra bude naprosto nevyrovnaná nebyly brány na zřetel a tak toto podivné měření sil skončilo očekávaným debaklem ca 15:3.

Je však i možné, že někoho takovýto trénink i uspokojil, o čemž je možno zcela jistě úspěšně pochybovat!

"Kubice" vs. Padesátníci 15:3

"Kubice":
Rejthar - Vlček, Z. Kruml, Koza, Bočan

Padesátníci:
Major - Brichcín, Pavlíček, Palovič, Malzer

Ale co je to fotbal a naštěstí jsou v životě i důležitější věci, jako třeba to, že motor SG, její zálohy a v poslední době i nejsilnější evropské ekonomiky, náčelník Láďa Brichcín, dne 25. 5. 2013 oslavil své půlkulaté pětapadesáté narozeniny!


SG Jiskry Domažlice srdečně blahopřeje!

Příští akcí by měl být páteční výlet na největší hřiště v chamském okrese nacházející se pod kopcem Ostrý s výhledem na Velký Javor, do Lohbergu.

SG


SG opět zvedla hlavu!

14. dubna 2013 v 22:03 | SG
Na UMT se v páteční podvečer odehrálo další z nekonečné řady měření sil se starou gardou z Willmeringu a Waffenbrunnu, tedy s tzv. WiWou!


Hosté šli okamžitě do vedení 2:0 po několikerém zaspání defenzivy s nahlodanou psychikou zejména po rozprodeji kádru SG do chodské periferie!


Naději však nevykřesal do poločasu nikdo menší než druhý sportovec okresu dle hlasování čtenářů Domažlického deníku Zdenda "Hříbek" Kruml dalekonosnou pumelicí, která nachytala strážce svatyně WiWy v pověstných nedbalkách!


O půli si hráči domací staré gardy řekli, kde je bota tlačí, uvědomili si, že všude a tak zlepšili výkonnost ve všech řadách a na změně skóre to hned bylo znát!


Postupně mířili do černého Foldyna, Vlček a Bočan a zdálo se být vše jasné!
Pak si ale defenziva stejně jako na počátku mače vybrala "oddechový čas" a to stačilo borcům hostí k upravení výsledku na rozdíl jediné branky!


Nakonec se domací museli o výsledek strachovat, neboť zejména v druhém dějství předvedli den zahozených šancí!


SG vs. AH WiWa 4:3 (1:2)

Branky:
Kruml Z., Foldyna, Bočan, Vlček : Schwarz 2x, Majewski

SG:
Rybár P. - Palovič, Major, Berka, Koza - KrumlP., Bočan, Kruml Z., Rejthar - Foldyna, Vilím

Střídali:
Rybár I., Dufek, Kadlec, Vlček

Sudí:
Nekompromisní Láďa Pareský

Příští měření sil s tímto tradičním soupeřem se koná ve Willmeringu v sobotu 29. 6. 2013 na pozadí Velkého mládežnického mezinárodního turnaje a v rámci Dnů chodské subkultury ve Willmeringu!

Tento pátek se koná herní trénink, na nějž by měl dle neoficiálních informací dorazit i "Lívanec"!

SG

Tak trochu pozdní velikonoční nadílka

7. dubna 2013 v 16:10 | Jirka Schlägel

V pátek večer se sešli opět ikony a nosiči SG k večernímu tréninku.
Od začátku se zdálo, že utkání bude vyrovnané, ale zdání klamalo a Zelení pomalu ale jistě, někdy strašně rychle, navyšovali skóre.
Oranžoví , snad unaveni ještě z velikonočního pondělí, se snažili něco se skórem udělat, jenomže zranění Pišty Csuláka jim to neumožňovalo a tak si Oranžoví odnesli pěknou velikonoční nadílku v podobě 18 gólů, když sami dali jen 7.

Ilustrační foto!

Tak to tu ještě nebulo.

Zelení vs. Oranžoví 18:7!

Zelení:
Rejthar, Kruml Zd., Kruml P., Foldyna, Koza

Oranžoví:
Berka, Csulák, Vlček, Bočan, Kadlec

Jirka Schlägel

Sportovec okresu

4. dubna 2013 v 16:34 | SG
Neméně bouřlivý potlesk, především z míst, kde seděla výprava z Dílů, provázel vítěze ankety čtenářů Domažlického deníku. Ti ze všech nominovaných jednotlivců vybírali svoji vlastní hvězdu. Ziskem 977 bodů se jí stal František Škultéty, opora HC Díly a CSKA Domažlice. Druhý v pořadí skončil Zdeněk Kruml, fotbalista Staré gardy Jiskry Domažlice (880 bodů) a třetí byla gymnastka TJ Sokol Domažlice Dana Hálková (484 bodů). Celkem čtenáři doručili 670 platných anketních lístků. Také Škultéty zahrnutý poctami a dary od pořadatelů, zástupce redakce i starosty Dílů Vlastimila Anderleho se při cestě z pódia bez pomoci přítomných fanoušků dílského hokeje neobešel.

Převzato z DD!

SG

Transfer roku úspěšný.

1. dubna 2013 v 15:00 | Jirka Schlägel
V pátek večer se sešli opět borci SG, aby sehráli přátelské utkání s Českou Kubicí.
Za Českou Kubici nastoupilo trio borců SG ve složení Kruml Zd., Rejthar, Koza.
A dva z nich rozhodli o vítězství České Kubice 1:0, když Míra Rejthar vyslal do běžeckého souboje Jirku Kozu s Jirkou Palovičem a střelou k tyči dal jediný gól zápasu.

Ilustrační foto

Jinak byk zápas vyrovnaný, šance se střídaly na obou stranách. SG mohla i vyrovnat, když po faulu na Libora Bočana odpískal velmi přesný rozhodčí Jirka Schlägel pokutový kop. Jenže sám faulovaný hráč penaltu nedal.

Česká Kubice byla s posilami velmi spokojená, proto se transfer roku dotáhl dokonce.

Sestava SG:
Rybár Pavel - Csulák Štefan, Berka Hynek, Kadlec Jan, Palovič Jiří - Vlček Antonín, Rybár Ivan, Brichcín Vladimír, Bočan Libor - Foldyna Ladislav, Vilím Václav.

Rozhodčí: Jiří Schlägel

Diváků i v hospodě 10.

Jirka Schlägel

Zdenda Kruml bohužel na titul sportovní osobnost čtenářů Domažlického deníku, který nakonec získal Franta Škultéty z CSKA, nedosáhl a skončil těsně druhý!
V této anketě se bohužel vyhlašoval pouze vítěz a 783 bodů nasbíraných starou gardou na stupínek nejvyšší nestačilo! Tak snad příště!