V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Březen 2013

Píchači draků se na UMT se zlou potázali!

23. března 2013 v 14:36 | SG
V páteční podvečer se na UMT odehrálo další z řady nesčetných klání mezi partnerskými městy Furthem a Domažlicemi.


Drakobijci šli po několika nevyužitých tutovkách domácích do vedení po rychlé brejkové akci, pak ale převzala otěže zápasu "královna umělky", stará garda Jiskry a do poločasu zápas otočila a po přestávce přidala další čtyři branky, kdy asi nejkrásnější byla opět ta z dílny multitalenta a "sportovce století" Zdendy Hříbka vystihnuvšího chybnou rozehrávku soupeře a napálivšiho kulatý nesmysl ze třiceti metrů nechytatelnou pumelicí do nejzaššího růžku svatyně hostů, kam se vyplašená pavoučí rodinka patrně už nikdy nevrátí!

O půli Toni alias Majka z Gurunu hypnotizuje kožené slunce, s nímž žongluje Ibra Vilím!

SG vs. AH Furth im Wald 7:1(3:1)

Branky SG:
Bočan 3, Kruml Z., Vlček, Vilím, vlastní (po Rejtharově centru)

Sestava SG:
P. Rybár - Csulák, Major, Berka, Koza - Vlček, Kruml Z., I. Rybár, Rejthar - Bočan, Foldyna

Střídali:
Karas, Kadlec, Kuželka, Vilím

Rozhodčí:
Jirka "adrenalinová lednička" Schlägel

Nutno podotknout, že borci z druhé strany hranice byli řádně omlazeni a ze známých tváří ostřílených harcovníků se jich objevilo tentokrát ani ne tolik, co by pilařský mistr napočítal na zbylých prstech jedné ruky po padesáti letech praxe!

Po ostudném vystoupení reprezentace se odebrali soupeři do Maštale v podhradí a jali se opět měřit síly v konzumaci vepřových pečených kolen a chmelového moku a zde již borci z Bavorska podali mnohem lepší a odhodlanější výkon než na nevyzpytatelné umělce!

Jak k dílu, tak k jídlu!

Pak se ale objevil hoteliér a koňský handlíř Tonda Vlčák a inicioval obchod s bílým fotbalovým masem, který snese dík svému rozsahu srovnání snad jen s legendárním kulovým bleskem výměny bytů!

Ještě nic nepodepisuj a to ani do Furthu!
Za týden budeš sportovec desetiletí a na smlouvu se dopíše ještě několik nul!

Pozor paparazzi!
Snaží se vše zdokumentovat, ale naštěstí mu ve foťáku došla voda!

Ale né!
Ano?!
Premiant Máca?!
A kolik že má pochvalných lístečků?
Osm růžových a osm modrých!
Tak to je skvělé mít v manšaftu takového hráče!


Pozor! Tato fotografie se za žádnou cenu nesmí dostat do rukou Fandy "Boba" Copáka, neboť nikdo si nepřeje v rodině spoluhráče tichou domácnost!


A zlatý hřeb večera?
Dorazil i kádr z Kubice!
Takže borci, mějte na paměti, že dnes máte mistrák, tak maximálně deset kousků a před pátou šupito presto do hajan, ať se mi tam na tom place nemotáte, neboť tenhle deal bude daňového poplatníka stát nejednu pětikačku!


Více snímků z této povedené akce najdete ZDE !

SG

Páni kluci opět po bodu!

16. března 2013 v 22:06 | SG
Ve velice hojném počtu se tentokrát sešli mírně přerostlí "páni kluci" tentokrát nejenom kvůli tomu, aby poměřili své aktuální síly na umělohmotném pažitu, ale hlavně proto, aby se pochlubili, kolik za uplynulý týden dokázali nasbírat "pochvalných lístečků" pro svého spolubojovníka a jednotného kandidáta staré gardy na sportovce okresu loňského roku!


I přesto se však bojovalo ze všech sil a esy, snajpry, ikonami, modlami a dokonce pravým nefalšovaným multitalentem "nabití" Oranžoví šli do okamžitého vedení 2:0 a se zelenými mužíky to v tu chvíli vypadalo zle nedobře!

Pak se ale z mlžného oparu vynořil sám velký turbodieselmotor každé zálohy, Rybkyn, i když, jak už to bývá v poslední době s narůstajícím věkem a hlavně kily pravidlem, s lehce zadřeným turbem a rázem zejména po spolupráci s navrátilcem Tiborkem, ale i ostatními, začal převažovat misku vah na tu správnou( tedy z jeho pohledu) stranu!

Když už to vypadalo na překvapivé vítězství Zelených, postihl nepochopitelný zkrat toho, od nějž by to odborná veřejnost asi nejméně očekávala, kapitána SG!
U lajny si chtěl "povodit" kličkou pro tribuny alá Zizu levonohého zázraka Bohouše na válečné stezce, který bohužel pro marnivce jeho záměr vystihl, kulatý nesmysl mu elegantně odebral, předložil Hříbkovi a ten už jej pouze uklidil za záda svého nešťastného jmenovce!

Nakonec ale byli všichni s dělbou bodů spokojeni, neboť ten pravý boj začal teprve v útulné nálevně u Filuty, kde se o hosty výtečně staral sám hoteliér Vlček!

Zelení vs. Oranžoví 8:8

Zelení:
Csulák - Kruml P., Major, Brichcín, Koza, Rybár I., Kadlec, Palacký

Oranžoví:
Karas - Foldyna, Kruml Z., Berka, Bočan, Vlček, Vilím


Motto: Citát z filmu "Páni kluci" ...(v ředitelně nad kradenými pochvalnými lístky):
"Mně stačej čtyři nebo pět...Vemu si jich pro jistotu osm...nebo deset!"
...a právě takový počet přinasla i první hvězda utkání Honza Kadlec a má tak velice dobře našlápnuto na vysněnou knihu Staré pověsti české věnovanou samotným ředitelem!!!
...v těsném závěsu jsou zatím Bočan s osmi a Brichcín sedmi pochvalnými hlasovacími lístky!

Jen tak dál!
Páni kluci ze starý gardy!
V kulturáku ve Staňkově to pak pořádně oslavíme!


SG

Zuřivý boj na UMT skončil zaslouženou dělbou bodů!

9. března 2013 v 13:06 | SG
V páteční podvečer se sešli na UMT borci SG po ledové sprše, kterou utrpěli týden před tím od mladíků z milavečské periferie.

Ilustrační foto

Tréninková hra byla vyrovnaná do doby, než dorazil do týmu Oranžových top ten sportovec Berry a Zelení tím začali ztrácet půdu pod nohama.

Chvíli poté ale dorazil i kapitán SG, aby doplnil rozhozené šiky Zelených, které se přeoprientovaly na aktivní nátlakovou hru, i když chvilku trvalo než ji tito borci dostali tzv. pod kůži a od stavu 4:8 v jejich neprospěch již převzali taktovku hry do svých rukou a od potupné porážky nakonec zachránila soupeře nepřesnost souhry forvardů Rejthara, Vlčka a Majora v poslední smrtící kombinaci zápasu a tak byli nakonec za zlatý bod vděčny obě strany bitevnímho pole!

Třemi filigránsky zahranými a i proměněnými penaltami se blýsklo ofenzivní eso Toni Vlček, ale při pouhé remíze to bylo na první hvězdu utkáním opět málo!


Zelení vs. Oranžoví 10:10

Zelení:
Vlček - Dvořák, Rejthar, Major, Berka, Vilím

Oranžoví:
Csulák - Kruml Z., Kruml P., Bočan, Karas Foldyna

Od pátku vycházejí v Domažlickém deníku hlasovací kupóny na sportovce okresu!
Kandidátem Jiskry je multitalent Zdenda "Hříbek" Kruml!
Hlasujte nebo noste kupóny na tréninky SG a vedení SG se o vyplnění již postará!!!

Multitalent v akci.

SG

Vlajková loď Jiskry, Stará garda, najela na milavečskou mělčinu!

2. března 2013 v 12:51 | SG
V páteční podvečer změřili své síly dva tradiční soupeři štika a velké překvapení II. třídy Sokol Milavče a nekorunovaná královna "umělky" Stará garda Jiskry Domažlice!


Mladíci z periférie šli okamžitě do nebývalého tlaku, pod nímž staříci od břehů říčky Zubřiny kupili chubu za chybou a bylo jen otázkou času, kdy tyto nepřesnosti ve hře budou potrestány.
Jiskra zcela vyklidila střed hřiště a vybídla tím k výletu veterána Němce majícího ještě v čerstvé paměti výprask utržený při letním měření sil v barvánch poběžovických seniorů a ten našel českou uličkou naběhnuvšího si Hranaje, který přespurtoval lelkujícího Rejthara a hned bylo zle nedobře a křižná střela prošla pod tělem bezmocného Rybára!
Ten chvíli na to podcenil nakopnutý míč do velkého vápna a po klasické "trmě vrmě" následoval pas před zívající svatyni, do níž pohodlně "uklízel" Dojčar!
A bylo ještě hůře, to když gólman domácích rozehrál na tísněného Brichcína ztrativšího balón ve středu pole a následovala kombinace před šestnáckou zakončená prudkou i když ne nechytatelnou střelou do středu brány provedenou opět agilním Němcem.

V poločase si "staříci" vyříkali, co by se mělo zlepšit a obraz hry se diametrálně změnil!
Hrálo se de facto na jednu branku a to hostí, kteří pod rychlými kombinacemi najednou přestávali stíhat a tak začala SG trestat tuto nekoncentrovanost.
Nejprve zakončil Zdeněk Kruml výstavní ťukes na jeden dotek a pak trestal Rejthar z pokutového kopu stažení "Ibry" Vilíma.
Poté nasledovala přehlídka zahazování více jak stoprocentních šancí, kdy hlavními protagonisty této show byli Vilím, Rybár a Foldyna a tak musel následovat trest, to když se ojedinělým nákopem dostali Milavečští před branku domácích a obránce Csulák nedotáhl odkopnutí balónu k dokonalosti a jen jej předložil Kubovi Šotovi, který neprodleně vypálil, Rybár ještě reflexivně vyrazil, avšak na dorážku dobíhajícího Hranaje byl již krátký!
Štika II. třídy tak nakonec přece jenom našla skulinku v podběráku seniorů z chodské metropole a odvezla si tak cenné tři body, i když tentokrát s velmi odřenýma žábrama!

Utkání bylo hodnoceno oběma stranami velice kladně, neboť činovníci z periferie si pochvalovali kvalitní herní přípravu na nadcházející jarní měření sil a "veteráni" byli rádi, že mladíky o několik generací mladšími dokázali ještě držet krok i dech, tedy na hrací ploše, ale večer U Filuty už to byla jiná kapitola, neboť tam je Stará garda asi opravdu neporazitelná!

SG Jiskra Domažlice vs. Sokol Milavče 2:4(0:3)

Branky: Kruml Z., Rethar (PK) - Hranaj 2x, Dojčar, Němec

Rozhodčí: Láďa Pareský

Sestava Jiskry:
P. Rybár - Palovič, Major, Berka, Koza (Csulák) - Vlček, Brichcín, Z. Kruml, Rejthar (P. Kruml) - Foldyna, Vilím (I. Rybár)

"Takhle ty penalty moc lidí nekope! Co je mi známo, tak já a takovej ten malej klučina z Barcelony!"

"Dneska to tam po tý mojí straně občas hořelo, ale divíš se? Tak mrkni na mojí tréninkovou statistiku a to ti fakt na sebevědomí moc nepřidá!"

Více snímků v galerii na rajčeti ZDE !
Klikni na odkaz výše či na složku galerie na rajčeti v hlavní nabídce tohoto webu!

SG