V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Únor 2013

Tak se náčelník konečně dočkal!

27. února 2013 v 11:00 | SG
Ano dočkal se vytouženého vítězství, ale nastoupené tempo nevydržel a tak opustil bitevní pole za stavu 6:1, kdy se sám ještě před tím postaral o čtyři branky do sítě soupeře!

Oranžoví se dokázali dostat na dohled při skóre 7:9, ale pak se naplno rozjel ofenzivní motor Kruml zásobující výtečně hrajícího Ibru Vilíma navíc podporovaného po krajích nezadržitelným Foldynou a Vlčkem a na to již byli nezkušení mladíci v oranžových dresech skutečně krátcí!

Zelení vs. Oranžoví 18:11

Zelení:
Major - Zdráhal, Z. Kruml, Vlček, Foldyna, Brichcín, Vilím

Oranžoví:
Csulák - Berka, Bočan, I. Rybár, Palovič, Pejsar


V pátek se hraje proti zdatnému soupeři z Milavčí od 19.30 na UMT.

Nominovaní budou pozváni náčelníkovým mailem a ostatní přijdou fandit či dělat pořadatelskou službu, neboť se očekává příjezd výtržníků z periferie!

SG

Štika III. třídy Sokol Pocinovice uvízla v podběráku staříků na levém břehu říčky Zubřiny!

16. února 2013 v 14:26 | SG

Favorit III. třídy a stále horký kandidát na postup do vyšší soutěže chtěl v páteční podvečer na UMT poměřit své aktuální síly a potvrdit své papírové ambice vyšplhat na konci této sezóny o jeden stupínek výše a k tomu měli posloužit "břichatí tatíci" z chodské metropole.


Zápas začal svižně, avšak staříci okamžitě trestali nepozornost v obraně lehkonohého soupeře, ale jako vždy přesný a hlavně nesmírně přísný arbitr Láďa Pareský viděl asi jako jediný na umělohmotném pažitu postavení mimo hru.


Do vedení šla tedy štika III. třídy tentokrát po nedorozumění v obranné činnosti seniorů, ale teprve později se ukázalo, že se jednalo o klasickou návnadu, neboť do konce první půle už se radovali pouze "rybařící" a to hned čtyřikrát!
Za zmínku stojí snad ještě individuální akce snajpra Csuláka, který tentokrát vyztužil defenzívu stařečků a který "malou domů" o tyč zahranou z poloviny hřiště vylekal nejen gólmana Hojdu!
Duši opravdového labužníka pohladila akce multitalenta Hříbka, který si na polovině hřiště posunul kolmici narýsovanou z hlouby vlastní poloviny, ověřil si rychlým pohledem, zda o padesát metrů dál stojící strážce svatyně náhodou nelelkuje a vzhledem k tomu, že lelkoval, byl následně i trestán dalekonosnou pumelicí!


Po půli už jen staříci kontrolovali hru a na cestu přibalili Pocinovickým další dvě branky po solidních kombinacích.
Hosté už jen snížili po staříky vyprodukované zbytečné ztrátě míče ve středu pole.

SG Jiskra Domažlice vs. Sokol Pocinovice A 6:2(4:1)

Sestava SG:
Hojda - Palovič, Major, Berka, Koza - Bočan, Brichcín, Kruml Z., Rejthar - Vilím, Foldyna

Střídali:
Csulák, Kruml P., Rybár I.

Branky SG:
Bočan 2, Kruml Z., Vilím 2, Foldyna

Pocinovičtí však nemusí smutnit, neboť podali statečný výkon a odehráli slušnou partii a jsou teprve na začátku zimní přípravy a každý přece ví, že zajíci se budou jako vždy počítat až po honu a zkušený a všemi mastmi mazaný stratég Luboš Holeček mohl alespoň vysledovat, kde přesně tlačí bota jím vedené mladé fotbalisty a jistě také věří staré dobré pravdě vojevůdce Suvorova, že bývá-li těžko na cvičišti, bývá pak lehčeji na bojišti a na cvičišti to měla štika III. třídy tentokrát opravdu těžké!

No a protože se dost běhalo a byla i ta žízeň a také prý někdo měl nějaké kulatiny, spěchalo se po vydařeném mači k Filutovi!!!

Opravdu so tomu nechce věřit při pohledu na mrštné pohyby a nekonečný akční rádius levonohého defenzivně ofenzivního zázraku, ale čas fakt asi nezastaví ani on, ale to už si jistě přečte každý sám na jeho rudém dresu darovaném Starou gardou...


...no a ještě zepředu!


V metropoli Chodska se dobře bavila i jedna taková normální obyčejná slušná rodinka z Pocinojc.

Máma, táta a děti Copobočanojc!


"Milé děti, tak to byla pohádka, jak malá štička z periferie dostala nakopáno na levém břehu říčky Zubřiny a teď si dám nějaké to pivko a možná i rumíček a jestli po něm budu ještě vidět, přečtu vám tu vaši oblíbenou zimní pohádku, jak kočička koupila pejskovi sáňky a on jí za to lýže!"


SG

Krutý boj na UMT ve znamení desítky!

9. února 2013 v 14:03 | SG
V páteční večer se sešlo na umělce přesně deset borců kádru Staré gardy Jiskry Domažlice, aby změřili své aktuální síly a vybojovali tak další cenné body do neúprosné individulní statistiky!
Prachbídně začali Oranžoví, neboť na jejich laxní zaujetí pro hru zareagovali Zelení smrtícími kontry do rozvrácené obrany a šli okamžitě a střelhbitě do vedení 3:0 a o chvíli později 4:1!
Poté zareagoval managemant prohrávajících na nepříznivý vývoj zápasu a stáhl Ibru Vilíma na defenzivní post a ofenzivou byli pověřeni a řádně i proškoleni Hříbek s Vlčákem a ti také začali plnit své úlohy na více než sto procent a Zeleným začínalo být ouvej!

Náčelník a adrenalinový nordic-walker při pozápasovém zamyšlení.

Tři minuty před závěrečným hvizdem však přesto měli Zelení dvoubrankový náskok 10:8, ale ani ten nestačil na závěrečný smrtící a hrůzu nahánějící pressingový nápor alá Barca Oranžových a tak s konečnou "plichtou" byly nakonec spokojeny obě strany a pro některé jedince měla dokonce cenu zlata!

Zátiší s utopenci (v pozadí) a dvěma ofenzivními esy Oranžových, která zatížila konto soupeře po pěti brankách, ale na hvězdy utkání to při dělbě bodů bohužel opět nestačilo (v popředí).

Oranžoví vs. Zelení 10:10

Oranžoví:
Major - Vilím, Kruml Z., Vlček, Kadlec

Zelení:
Vinopal - Bočan, Foldyna, Csulák, Koza

Milda si plnými doušky zatím ještě vychutnává čas malin nezralých i pocit při nazouvání chlapeckých střevíců a také zimní přestávku své čtyřiačtyřicáté fotbalové sezóny, ale od příštího pátku už tomu bude jinak!
Inu půlstoletí, je holt půlstoletí!

A ještě jeden slastný pozdrav od pisoáru!
(Zachyceno bezpečtnostním kamerovým systémem!)

"Tak tyhle p...y fakt už poslouchat nebudu, to du radši na vzduch!"

Více snímků je ve složce galerie U Kubrta a u Filuty!

Gratulace:
V minulém týdnu oslavil své kulatiny a "pátý gumy" začal jezdit levonohý ofenzivně-defenzivní zázrak Hynek "Bohouš" Berka, kterému se však po posledním tréninkovém výprasku na UMT moc nechce a tak mu tímto gratulujeme alespoň dodatečně a na dálku a věříme, že si svůj volný a koníčky (jezdectví, travesti show a jiné) prošpikovaný čas dokáže uspořádat tak, aby si našel i čas na staré dobré kamarády ze SG!Pozn.:
Neboj Bohouši, přijď a my tě zase jednou necháme vyhrát, ale musíš nám U Filuty zase zahrát třeba Amandu Lear jako posledně, to byla fakt "boží"!

SG

Jiskra změří síly s Bayernem Mnichov!

6. února 2013 v 15:43 | SG
Ve dnech 29. a 30. června se na fotbalových trávnících chamského okresu odehraje velký mezinárodní fotbalový turnaj mladších a starších žáků pořádaný oddílem JFG Chamer Land.
V sobotních kvalifikacích obou kategorií o možnost zahrát si v hlavním nedělním turnaji změří své síly celky z příhraničí a mimo jiné i mladí fotbalisté SK Smíchov a FK Staňkov.

Do hlavního nedělního turnaje se však probojuje pouze vítěz ze sobotní kvalifikace, ale opravdové sportovní nasazení se každému jistě vyplatí, neboť druhý den čekají opravdu zvuční soupeři!
V kategorii mladších žáků jsou to mimo jiné Passau, Deggendorf, Burghausen, Regensburg, Jiskra Domažlice a 1. FC Norimberk a v kategorii starších žáků to budou Passau, Deggendorf, Jahn Regensburg, FC Ingolstadt, Greuter Fürth, Jiskra Domažlice a FC Bayern Mnichov!!!


Je jasné, že fotbalový klub Jiskra Domažlice nechce ponechat nic náhodě a tak "rekognoskací" terénu a ověřením hratelnosti travnatých ploch nepověřil nikoho menšího než slavnou Starou gardu Jiskry Domažlice, která se pro oddíl svého srdce obětuje a vyrazí již v sobotu 29. 6. 2013 do Willmeringu, jehož místní oddíl pro ni za účelem občerstvení a přenocování připraví pravý pivní stan, něco na grilování a další nezbytné maličkosti, aby mohly proběhnout "Dny chodské kultury ve Willmeringu".

...a pivní stany, ty borci SG opravdu umí a často se v nich orientují lépe než v pokutových územích!

Ale než propukne všeobecné veselí, sehraje "SG-čko" přátelské utkání s výběrem trenérů výše jmenovaných oddílů!

O průběhu turnaje a souběžných akcí budeme laskavé čtenáře v rámci možností informovat!
SG Jiskra Domažlice

Náčelník sesadil z tabletennisového trůnu top ten sportovce minulého roku!

3. února 2013 v 18:25 | SG
V sobotu odpoledne se v tělocvičně "nové školy" odehrál již 2. ročník stolnětenisového turnaje Poslední smeč pořádaný Starou gardou Jiskry Domažlice a skvěle organizovaný Fandou "Bobem" Copákem!V konečném účtování se prosadila starší generace na úkor později narozených!
Celkově si palmu vítězství odnesl náčelník Láďa Brichcín, když v nervydrásajícím finále přehrál černého koně turnaje Mildu Vinopalů a malé finále pro sebe rozhodl Láďa "Motorka" Foldyna v lítém boji s vítězem minulého ročníku Liborem "Berrym" Bočanem, který se tentokrát musel spokojit s nezáviděnihodnou bramborovou medailí!


V ženách si vavřínový věnec mohla nasadit paní Karasová!

Berry kroutil, kroutil, ale na titul nedokroutil!
V pozadí je vidět, jak si "lepší" míčky schovává náčelník na finále. Inu taktika je důležitá v každém sportovním odvětví!

Černý kůň turnaje zúročil své zkušenosti z přijímače s Mírou Peltů!

Vynikající organizací turnaje se blýskl a dredy pro tuto příležitost odložil Fanda "Bob" Copák!

Trpělivým stolním tenisem z politickovýchovné světnice zazářil Láďa Foldyna!

Hrát pinčes a čučet při tom do mobilu? Tak tohle na mety nejvyšší opravdu nestačilo!

A to už je vítěz! Sám si turnaj vymyslel a sám si ho i vyhrál a vo tom to je!

V levém sloupci jsou výsledky z roku 2012 a v pravém ty aktuální!

Oslavy vydobytých pozic proběhly následně ve sportbaru U Filuty!

Více snímků najdete v galerii v doplněné podsložce Poslední smeč 2012
nebo na
http://sgjiskra.rajce.idnes.cz/Posledni_smec_2013

SG