V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Prosinec 2012

Silvestrovské klání na na UMT skončilo zaslouženou dělbou bodů.

31. prosince 2012 v 20:05 | SG
Poslední den roku se sešli borci kádru SG a jejich příznivci, aby si před náročným večerem udělali žízeň a aby se "porvali" o poslední letošní a zároveň i prémiově plné tři body!
Svižné utkání s mnoha tvrdými osobními souboji někdy až na samé hranici únosnosti a často až za ní skončilo nakonec dělbou bodů, s níž byly spokojeny oba tábory zarputilých rivalů!


Oranžoví vs. Zelení 5:5

Oranžoví:
Rybár P. - Peleška, Major, Matulka, Rejthar - Palovič, Brichcín, Kruml Z., Pejsar - Vilím, Foldyna

Zelení:
Weber - Pavlíček, Vinopal, Hošek, Koza - Krakeš, Vízner, Rybár I., Vlček - Bočan, Zdráhal

Branky:
Kruml Z., Pejsar, Foldyna, Vilím 2 : Zdráhal 2, Bočan, Vlček 2

S přehledem řídil pohyblivý až rtuťovitý arbitr "Král koloběžka první" Jirka Schlägel!

Nadstandartními výkony se blýskla ofenzivní esa Vilím, Foldyna, Vlček a Zdráhal, ale na hvězdy utkání to v remizovém zápase bohužel nestačilo!

Pak už si všichni pospíšili do lokálu U Filuty,...

...kde již hoteliér Vlček při kafíčku sledoval spokojenost hostů...

... a úslužnost a ochotu personálu, která byla v tento silvestrovský večer vskutku příkladná!

A pivo chutnalo nejen legendě a jednonásobné hvězdě utkání!

Za odvedenou práci na UMT proti téměř polovině Benfiky se nemuseli stydět ani ostřílení harcovníci!

"Že ta ale byla šichta, Dušánku!"
"Pravdu díš, náčelníku, ale šlapali jsme na 100 procent, jak mám taky psáno na hrudi!"

Opory SG a jejich opory životní.

Pohoda doslova sálala z Hříbkových!

Tuto mimořádnou událost si nenechaly ujít ani opory Arrachu. Každá z nich však měla v hledáčku něco jiného! Jeden asi přítomné dámy a druhý asi nové angažmá?

Ano, i redakce webu má svou tvář, i když se mnozí domnívali, že je to s ní jako s neviditelnou paní Colombovou! Na snímku hoteliéra Vlčka celá redakce webu s turbomotorem zálohy SG!

SG

Loučení s rokem 2012

28. prosince 2012 v 22:08 | Náčelník
V pondělí 31.12. od 14,30 závěrečný fotbálek na umělce.Sraz ve 14,00 s veškerým vybavením, abych nemusel dávat na závěr roku pokuty.
Po fotbálku bude otevřena místní restaurace pod novým vedením - hoteliér Červený a hoteliér Vlček (tiché společníky jsem ještě nezjistil).


Je možné, když se budeme dobře chovat, že s námi vydrží do pozdních večerních, možná i ranních hodin.
Proto, kdo nemá vymyšlen večerní program, neváhejte a pozvěte i svoje drahé polovičky.
Hoteliéři mne při nesouhlasu s těmito myšlenkami mohou opravit a obratem odpovědět všem aktérům této akce.
Ještě jsem vám neřekl, že se hraje o poslední prémiové tři body, které mohou někomu pěkně zamotat hlavu.
Proto nic nepodceňte a přibalte holení chrániče.


Kdo má chrániče i na jiná místa, vezměte i ty.
Bri

Chcete-li se na výše uvedené měření sil opravdu bojovně naladit, přijďte den předem, tedy 30. 12. 2012 od 11.00 hodin fandit borcům SG v řadách komandy ruský hokej praktikujících bohatýrů proti pokrokovým rolníkům z Luženic a nejbližšího okolí do Karpem Arény!


Největším otazníkem bude, jak se bude dařit na divokou kartu sestavenému elitnímu útoku Steinbrücker, Vlček, Pelnář proti řízným druholigovým obráncům soupeře!
SG

Benfika zdraví SG!

25. prosince 2012 v 21:25 | Miky/SG
Pánové,
přeji krásné Vánoce a hezký Nový rok! :) Stále spoustu nás "mladých pušek" překvapujete svojí dravostí a tvořivostí na UMT, takže každý fotbálek s vámi je radost. Takže jen tak dále i v dalším roce!
Snad za těch 20 let až to pověsíme na hřebík, tak budeme mít tak skvělou partu jako máte vy! :)
PS: ale přeci jen hlavně to zdravíčko ;)
S pozdravem Benfika

SG děkuje za přání mladíkům a do nového roku přeje jim a to nejen Benfice, ale také A-teamu včetně realizačních týmů, jen to dobré a to nejen na travnatém či umělohmotném pažitu, ale i v profesním a osobním životě!

Ilustrační foto ze silvestrovského turnaje SG na sklonku roku 2011.


Pozn.:
Je jasné, že kdykoliv se objeví někdo "z venčí" tedy mimo nejužší kádr SG, zvolní se tempo tak, aby si zahrál každý, ale ty pravé boje se odehrávají většinou bez očitých svědků a širší veřejnost se o všem dozví až ze stránek nezávislých internetových médií!
S některými se jistě setkáme na sivestra!

SG

Borci kádru staré gardy spolu se svými partnerkami s koulemi v dlaních vstříc Ježíškovi!

23. prosince 2012 v 12:57 | SG
Ano, náčelník SG naordinoval na závěr náročné fotbalové sezóny borcům kádru SG a jejich drahým polovičkám "odpočinkové" setkání v kuželkárně v Havlovicích za účelem setkání, popovídání si a jen tak mimochodem sehrání partie kuželek.


Boj o každičký bod se však rozvinul v psychodrama, za nějž by se nemusel stydět ani sám velký Hitschcock a někteří dokonce rychle zavzpomínali na líté boje na UMT, které se v uvedené kuželkárně jevily jako pouhá dětská hra!

Podávaly se dančí řízečky, sekaná, jednohubky a spousta dalších pochutin, za což a i za celou organizaci patří upřimný dík náčelníkovi a jeho pomocníkům!

Nutno podotknout, že tomuto klání předcházel páteční herní trénink, v němž měli Ikony cenné body opravdu na onen pověstný dosah ruky, když šly do vedení 10:2, pak ale asi sám fotbalový bůh seslal Nosičům pracovitou modlu ještě v rozpuku, Mikyho Víznera, který pomohl začít otáčet kolo dějin na tu pro Nosiče správnou stranu až ke slíbným 12:13, pak se ale ozval hvizd časoměřiče Prda a šlo se do kabin.
Zde však k překvapení všech přítomných vyšlo najevo, že měření sil bylo neoprávněně zkráceno o celých deset minut a tak musel, ač velmi nerad, náčelník herní páteční trénink anulovat a oznámil, že body za stávající víkend se budou rozdávat jindy a jinde!

Opory Ikon prožily opravdu smolný víkend!
Nejenže v pátek neměly přílišné šťěstí s onou smolnou časomírou, ale v sobotu se k tomu přidala navíc i smůla s přílišnou stabilitou kuželek!
Úsměv z tváří jim to však nesebralo!

Ještě zcela nepodstatná informace pro fandy fotbalových statistik:

Oranžoví vs. Zelení bohužel nedohráno!

Oranžoví: Major - Karas, Rybár, Vilím, od 40-té minuty Vízner
Zelení: Koza - Foldyna, Bočan, Vlček

V sobotní večer nalosoval za účasti notáře neúplatný "Mirek Dušín staré gardy" Ivan Rybár pomocí karet následující mužstva tvořená zástupci kádru SG a jejich partnerek.
Zeložaludé šli okamžitě do jasného vedení a Kuločervi tak tahali celý večer za kratší konec, i když v druhém kole rozdíl nebyl již tak propastný.

Zeložaludé vs. Kuločervi 586 : 506!

Zeložaludé: Brichcín, Rybár P., Rybár I., Major, Vilím, Rejthar, Berka plus partnerky
Kuločervi: Vlček, Palovič, Koza, Kruml Z., Bočan, Foldyna, Pavlíček, Wolf s partnerkami


Kuločervi celý večer vymýšleli další a další doplňkové disciplíny jako pyramidy a pod., ale i v nich poznali sladkou chuť vítězství pouze jedenkráte z celkových šesti pokusů.


Pak svou snahu vzdali nechali srazit stoly a snažili se potupit Zeložaludy alespoň v tanečních kreacích za libých tónů veselé pouťové muziky, jíž po kapkách ordinoval DJ Plíšek a jesli mu někdo nezamezil v přístupu k aparatuře, tancují tam ještě teď!

Kapitáni obou týmů!

Více snímků v galerii v podsložce Havlovice 2012!

Opoře Kuločervů "žlábkaři" Jardovi bylo již v průběhu jasné, že dnes to na nějaké velké bodové hody z jejich pohledu vypadat nebude!

Na silvestra se sehraje klasický fotbálek na závěr roku SG Open pro borce SG a jejich skalní příznivce!
V případě většího zájmu se uskuteční opět bleskový turnaj!
Vzhledem k tomu, že vedení SG uvažuje o tom, že by se mohlo hrát až o tři prémiové body, jedná se v zájmu zachování alespoň relativní objektivity o pozvání rozhodčího Královce!

SG

Boj o body opět zahalen oparem tajemna!

16. prosince 2012 v 19:21 | SG
Velké množství nabuzených borců se kolem 14-té hodiny sešlo na parkovišti u UMT, aby se na vlastní oči přesvědčilo o nehratelnosti hrací plochy a záhy se přesunulo do "Rybkynova království", kde mělo dojít k měrění opravdu těch nejaktuálnějších sil mezi věčnými a nesmlouvavými rivaly, Nosiči a Ikonami!

Jak Rybkyna známe, tak se nemohlo jednat o pouhou náhodu!

Některé borce, kteří měli formu načasovánu přesně na 14.00 rozhodilo zejména to, že sám velký Rybkyn, notnou chvíli nemohl najít ty pravé klíče, zda to byla náhoda či záměr přenecháme vyšetřovací komisi!

Najednou se nemohly najít ani losovací kostičky a tak někteří navrhovali dělbu bodů a odchod do nejbližší nálevny!


Skalní skeptici dokonce komentovali dění v hale slovy:
"Tak teď už tu vopravdu chybí jenom ten pověstnej Chřestýš!'"

Nejmladší kapitáni si vylosovali týmy a šlo se na věc!
Kozovi Oranžoví nebo Oranžové kozy, jak chcete, hned od začátku tahali za kratší konec a Zdráhalovi Zelení zvítězili systémem start - cíl téměř bez větších problémů, neboť vždy když už se Oranžoví nadechovali k náporu a mohli se dostat na toužený brankový dostřel, vyrobili "hrubice" v rozehrávce a inkasovali z brejků, což rozhodlo spolu s obsazením brankářských postů celé klání!

Vypadá to, že hlavní tajenky roku 2012, tedy kdo jsou Ikony a kdo Nosiči, jsou v tajemném načelníkově notesu již rozluštěny a zbývá už opravdu jen málo bílých míst na fotbalové mapě výkonnosti staré gardy!

Kozovi Oranžoví vs. Zdráhalovi Zelení 8 : 13

Kozovi Oranžoví:
Major - Foldyna, Bombala, Peleška, Major jr., Koza, Kruml Z., Pavlíček

Zdráhalovi Zelení:
Zdráhal - Matulka, Vinopal, Rybár I., Karas, Hošek, Kuželka, Hrnčíř

Příští akcí budou kuželky v Havlovicích. O případném tréninkovém klání budou borci SG a jejich davy fanoušků včas informování!

SG

Drama až do posledních okamžiků!

9. prosince 2012 v 17:53 | SG
Na UMT si našlo cestu v mrazivé (což usuzujeme nejen z údajů teploměru, ale i z toho, že i Pišta přišel v teplákách) nedělní odpoledne 16 bojechtivých borců a také jeden divák, který se v daném klimatu cítil jako ryba ve vodě, byl jím totiž Jirka Lednička!

Je jasné, že s blížícím se koncem roku jde některým jedincům téměř o vše a dle toho bylo na obou stranách k měření sil přistoupeno!

Ilustrační foto

Hrálo se tvrdě, s nasazením a často na samé hranici pravidel! Tvrdé souboje tělo na tělo nebyly žádnou velkou vyjímkou a k jejich největším vyznavačům patřili zejména bratři Rybárové, kteří si nedarovali ani píď umělého pažitu a to ani v rámci rodiny!

Ilustrační foto. Po pauze způsobené zraněním si zkusil opět "zakopat do mičudy" univerzál Hojda, který s "Ibrou" Vilímem spolehlivě naleptával obranu Ikon!

Oranžoví v téměř neporazitelném složení ve svém středu se skvosty jako top ten sportovec okresu Berry, multitalent Hříbek, středopolařský virtuóz Rybkyn, lajnová pila Vlčák či mozek středu pole náčelník šli do rychlého vedení 2:0, což zelené Nosiče a Dělníky lehce vyvedlo z míry, pak ale zařadili opět vyšší, tedy druhý rychlostní stupeň a trpělivou hrou stále více dostávali pod tlak soupeře, který hrozil a měl i šance hlavně z brejků či dalekonosných střel do odkryté svatyně. Zelení vyrovnali a šli do vedení, které záhy ztratili, ale v mohutném finiši přece jen dokázali přízeň paní Šťestěny získat na svou stranu a proti jednomu z nejsilnějších mužstev, jaké kdy bylo na UMT a možná i na levém břehu Zubřiny kdy nalosováno, slavili cenné vítězství 7:5!

Zelení Nosiči vs. oranžové Ikony 7:5

Nosiči:
Rybár P. - Major, Rejthar, Hrnčíř, Kuželka, Vilím, Hojda, Koza

Ikony:
Csulák - Rybár I., Vlček, Brichcín, Peleška, Zdráhal, Bočan, Kruml Z.

SG

Smutek i radost, smích i pláč!

2. prosince 2012 v 19:10 | SG
Ano, pozdní večer na levém břehu Zubřiny na UMT i o něco později u Kubrta byl ve znamení gejzíru veškeré škály emocí!
Slavily se body, narozeniny! Oplakávaly se ztráty, nejen ty bodové, ale pěkně popořádku!


Borci jsoucí celý týden pod obrovským tlakem a zejména ti, jimž se v poslední době bortí celý fotbalový svět, neboť se z poklidných statistických vod mezi Ikonami dostali až na tu pověstnou hranu, či dokonce již za ni, tedy mezi urputné Nosiče, nastupovali na umělohmotný pažit a třesoucí se ručkou šmátralkou se snažili chytit pověstného stébélka jako onen tonoucí a pevně doufali alespoň v milosrdný fotbalový los!


Ne všem se tato tužba vyplnila, neboť Zelení vlétli na Oranžové nemajíc s nimi ani špetku slitování a tak se narodil rázem děsivý poločasový stav 5:0 v jejich prospěch! Oranžovým dělala problémy hlavně taktika hry se čtyřmi stopery a obranou praktikující účelný totální fotbal!
Zelení zachytávali nesmělé zárodky ofenzivy hned v jejích počátcích a buď smrtícími protiútoky či postupnou útočnou hrou s precizní kombinací se přibližovali vysněnému cíli, tedy plnému bodovému zisku!
Tuhou defenzivu se nepodařilo nahlodat ani agilnímu Koubičovi, který se terminologií minulého režimu jako hbitý diverzat pokoušel narušit zakázané teritorium, kde už však čekali jako mladí strážci hranic nesmlouvaví hlídací psi El kapitáno a Kubica a ti už si s ním věděli rady, nutno podotknout, že občas na samé hranici zákonosti, neboť "pálili hned ostrými a to bez vyzvání", což mladičký organizmus uvedeného borce nelibě nesl!

Říká se, že dobří holubi a špatní fotbalisti se vracejí, alo to neplatilo v případě jasné první hvězdy utkání Venci "Ibry" Vilíma, který se vzhledem k nepřesvědčivým výkonům v nedávné minulosti odmlčel a po svém návratu byl naprosto k neudržení a pálil hned čtyřikrát do černého!


Ani s Tondou, slavícím ten den narozeniny, neměli Zelení vůbec žádné slitování a z umělohmotného povrchu ho ten večer zkrátka vymazali! Večer u Kubrta se ale tento nadějný borec opět našel a podal alespoň zde nadstandartní výkon!


Na úvod večera si vzal slovo prezident Jiskry, pan Ticháček a poděkoval borcům SG za pomoc a podporu oddílu zejména konáním pořadatelské služby při sportovních i mimosportovních akcích!
Vzpomenul také Pavla "Káču" Sokola, který v průběhu týdne navždy opustil své kamarády z fotbalového prostředí a napříště bude jejich souboje sledovat již jen z fotbalového nebe! SG uctila jeho památku minutou ticha!
Čest jeho památce!


S věcí nevídanou přišel manager luženické rezervy, když začal pět ódu na hru zelených soupeřů:
"Při některých akcích na jeden dotek jsem zůstával stát v němém úžasu a představoval si, jak to takhle válí luženická rezerva, ale to je ještě asi hudba velmi vzdálené budoucnosti!"


Velmi dobrým výkonem na sebe upozornil mladičký internacionál Milda Vinopalů, jemuž vedení SG zastoupeno tajemníkem pro doplňování kádru a rozvoj fotbalového potěru, Láďou Motorkou, okamžitě nabídlo lákavou smlouvu, do jejíhož podepsání se tento borec nevrhl po hlavě, ale raději ji jako nějaký ostřílený šutér bedlivě prostudoval!


Jirka Zdráhal se stal v týdnu tatínkem! Blahopřejeme!

Venca Pelnář ukončil činnost v hospůdce U Kubrta!

Pak se však ve dveřích objevili "Mistři pěvci norimberští", "Máňa" Šot a Roman Janča a bylo zjevné, že v hospůdce U Kubrta začíná opět jedna pekelně "dlouhá noc" a tak se také stalo!

Zelení vs. Oranžoví 8:3

Zelení:
Vinopal - Major, Brichcín ml., Vilím, Rybár I., Kubica, Zdráhal, Červený

Oranžoví:
Csulák - Karas, Vlček, Pavlíček, Brichcín st., Pejsar, Palovič, Steinbrüncker

V době zimní přestávky se budou hrát tréninková utkání o víkendu!
Přesný čas bude ještě upřesněn!

SG