V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Listopad 2012

V tréninku SG jde o všechno, ale zejména o čest!

28. listopadu 2012 v 19:37 | SG
Ano, blíží se pomalu konec roku a s ním i jedna z posledních možností zabojovat na tréninku SG o své fotbalové jméno!
Ikony s vysoce aktivním skóre typu Bohouše, Rejthárka či top sportovce Berryho


se o svou image obávat nemusejí, ale řada borců, jako Pišta, manager rezervy Luženic Karásek, Kozička či Rybkyn, se pohybuje na té pověstné hraně a při sebemenčím zaváhání může zakolísat a spadnout na druhou stranu barikády mezi prachobyčejné nosiče a dělníky umělohmotných pažitů!

Bohužel pro pár nešťastníků by poslední měsíc roku musel mít nejméně 100 dní, aby jim ještě svitla jakás takás naděje!

Velice nahnuté to má také mladičký a nadějný letec po lajně Toni "Vlčák", který navíc ve čtvrtek oslaví své narozeniny, k čemuž mu touto cestou celá redakce tohoto webu srdečně blahopřeje!


Pevně doufáme, že ještě v průběhu tohoto roku dosáhne na tu vytouženou první hvězdu utkání a dostane se v neúprosné statistice alespoň na uspokojivou absolutní nulu nebo ještě výše!

SG

Pompi na tréninku SG!

24. listopadu 2012 v 18:47 | SG
Ano, i legendární chodský "Démosténes" a reportér ještě zuřivější než bájný Kisch, Pompi, který je schopen svým zvučným hlasem překřičet i hučící peřeje rozbouřené Zubřiny i bez pomoci audiotechniky, si konečně našel cestu na trénink staré gardy Jiskry Domažlice!

"Pozor! Já že ani nemám kopačky! V čestné vitríně mám připravený gumotextilky "Bardějov" vzor 85 za poctivých 38,- kčs a ty by si s granulátem na UMT secsakra rozuměly!"

Bohužel anebo možná bohudík zatím do ostrých bojů o každičkou píď umělohmotného pažitu aktivně nezasáhl, ale proslýchá se, že co není, může být!

"Mirdo, takhle, jak ses zakousl do tý topinky, si měl kousat do nás a možná by byly i nějaký ty body!"

I bez Pompiho se hrál opatrný a nepřesný fotbal se spoustou tenisovou terminologií řečeno nevynucených chyb, což bylo pravděpodobně způsobeno mediálním tlakem vytvořených přítomností všech, co v chodském sportovním zpravodajství něco znamenají!


Zejména redakce DD se zajímala o každičkou maličkost ze života SG a jako mozaiku si skládala veškeré informace, což jsme naposledy zaregistrovali v případě již legendárního výletu seniorů k břehům Jaderského moře!

Je jasné, že top ten sportovec uplynulého roku by si s takovým zájmem médií věděl rady, neboť je na přepady paparazziů a jiné čeládky denně zvyklý, ale vzhledem k jeho nepřítomnosti se do světel ramp a záběrů nadupaných fotoaparátů doprovázených neustálým cvakáním jejich uzávěrek dostali mimoděk i nosiči vody či dokonce dělníci umělohmotných pažitů a jim zejména svazoval tento nebývalý zájem jejich mladá křídla k většímu fotbalovému rozletu!

Taktovky se tak museli chopit ostřílení borci typu Bohouše, kteří přece jen dokázali strhnout své souputníky k větší aktivitě a vybojavat tak kýžené body do neúprosné statistiky!

"Já už ty první hvězdy sbírám jak ten Kája slavíky a přitom bych to fakt přál někomu, kdo po tom vopravdu touží, ale když se tam pak prochází a navíc prohraje třikrát za sebou, to by ta porota musela bejt fakt slepá!"

Zelení vs. Oranžoví 3:2

Zelení:
Csulák - Major, Berka, Koza, Brichcín, Rybár I., Zdráhal, Vízner

Oranžoví:
Rybár P. - Karas, Vlček, Kuželka, Palovič, Rejthar, Pavlíček

Branky:
Berka 2, vlastní (Rejthar) : Kuželka, Rejthar

Zvláštní cenu za sportovní výkon získal Jirka Lednička, který zatímco se ostatní ploužili po UMT, došel s holemi sice bez lyží až do Havlovic a zpět!
"Příště už by to chtěl dát i na koloběžce!"

"Ivánku, kamaráde, ty a já v záloze, to by ti Bohoušové, Hříbkové a jim podobní asi čubrněli, co!?
To bysme začali psát uplně jinou ódu na fotbalovou radost, co!?"
"Ty brďo, Pompi, já fakt nevím!
Míšo, šoupni nám sem raději nějakej veselej kalíšek, ať si to dokážu líp představit!"

SG

Náčelník konečně bodoval a stal se i hvězdou mače!

17. listopadu 2012 v 21:41 | SG
Fotbalový bůh asi opravdu existuje a v páteční podvečer se usmál na své dvě ovečky z nejmilovanějších a dopřál jim plnými hrstmi rozdávat fotbalové pamlsky a laskominky, nad nimiž muselo plesat srdce i toho nejnáročnějšího fotbalového fanouška, jakým bezesporu přihlížející Jirka Lednička je, a odnesli to bohužel Nosiči navlečení toho večera do oranžových mundůrů!

Kdo sleduje i hokejové stránky hokejového oddílu cska, nemůže si nevšimnout neskutečně podobných průběhů obou zápasů minulého týdne a výsledkového sledu!

Zelení šli zásluhou multitalenta Hříbka a náčelníka Brichcína do rychlého vedení.
Oranžoví reagovali zastoupeni hbitým Berkou srovnávajícím na 2:2.
Po té ještě dokázali odskočit na rozdíl dvou branek a zavládlo neopodstatněné sebeuspokojení, na nějž reagovali Zelení znovuopětovním překlopením náklonosti paní Štěstěny na svou stranu, pak ještě vyztužil jejich řady Háječek dorazivší o něco později, neboť si jako rozehřátí "dal" asi několikrát Vavřineček a Oranžoví od té doby tahali už jen za ten pověstný kratší konec a museli trpně přihlížet koncertu soupeře!

Konečné skóre se zastavilo na ostudných 6:11!

Rekord z minulého týdne 6:16 však naštěstí odolal!

Oranžoví vs. Zelení 6:11

Oranžoví:
Major - Foldyna, Karas, Palovič, Koza, Vlček, Berka, Csulák

Zelení:
Rybár P. - Kruml P., Kruml Z., Brichcín, Rejthar, Kuželka, Zdráhal, Rybár I.

"Tak dneska naše umění na rozjetý Ikony s vyšší mocí v zádech holt nestačilo!"

Jedna ze dvou hlavních hvězd utkání.
"Dík, žes na mě dočista nezapomněl!"

Druhá jen dodáva:
"Dneska jsme hráli tak, že by nás asi nezbrzdil nikdo!"

SG

Totální fotbal slavil totální úspěch nad klasickou šmudlanou!

10. listopadu 2012 v 12:01 | SG
Motto:
"Fotbalový bože, jestli skutečně existuješ, tak proč na mě, tvého věrného služebníka, už asi od dubna zapomínáš ?"

Ano, Rinus Michels se jistě musel smát od ucha k uchu, díval-li se zpoza mráčků na ozářenou umělku na levém břehu říčky Zubřiny, jak borci staré gardy navlečeni v zelenýnch tílkách nabízejí plnými hrstmi jím vymyšlený produkt a sice totální fotbal a jak borci v oranžových bundoškách nenacházejí pomocí klasické šmudlané žádnou pádnou odpověď a Tomáš Pospíchal by mu přitakal a jistě by ještě dodal, že se asi s tvrzením, že fotbal nemá logiku, trochu mýlil, neboť dnes to neplatilo a jasně lepší jasně vyhrál!


Je zjevné, že to podstatné se odehrává v hlavách mladých nadějných jedinců a kontrast i v tomto aspektu byl markatní!

"Tak jak kopal Foldynka penaltu, to snad ani hůř kopnout nejde, to bys fakt musel kopnout do země a upadnout při tom a to snad udělat ani není možný!"

Zelení vědomi si slov Zlatana Ibrahimoviče, že fotbal je náboženstvím a buďte v něm všichni, kdo chcete, vítání, hodili vše, co s kopanou nesouvisí na 60 minut vyhrazeným tréninkovému klání zcela za hlavu! Ne tak oranžoví, tu si trochu popovídat se správcem, tady si rychle vyřídit nějaký ten telefonátek, no a když nám soupeř trochu frnkne, tak to snad nějak doženeme, ale pouhé přání bylo otcem myšlenky!

"Tak to co dneska předváděli Zelení, to nemá na UMT a možná v celé české kotlině obdoby, jen jsem se divil, že mezi sebou nekomunikovali španělsky!"

Kontakt s rozjetými "fotbal-totalisty" drželi "šmudlové" pouhých několik sekund za stavu jedna nula a pak jako by bouchly saze!

A nemalý podíl na tom měl levonohý ofenzivně defenzivní zázrak "Ten, co prchá po levé straně" vyhlášený také první hvězdou utkání!

Vířivý pohyb, sprinty po křídelních prostorech, ostré centry, kombinace na jeden dotek, filigránské finální přihrávky a nekompromisní koncovka! No a co z toho nakonec vyplynulo?
Výsledek 16:6 pro Zelené vám, pravidelným čtenářům tohoto webu, mnohé napoví!

"Z mužstva Zelených bych si už do rezervy Luženic pár borců vybral, no a pro Oranžové bych tam musel založit asi céčko, ale pochybuju, že by něco vyhráli!"

Zelení vs. Oranžoví 16:6

Ne, tak to se opravdu mýlíte, nejedná se o Jirku Stivína, ale tento borec byl shodou okolností také na koncertě na Rapsodii v zeleném!


Zelení:
Major - Karas, Foldyna, Palovič, Koza, Berka, Bočan

Oranžoví:
Csulák - Brichcín, Vlček, Kruml Z., Zdráhal, Rybár I.

Markantní rozdíl byl znát na každém postu a to i na místě špílmachrů, kteří bojovali tvrdě o střed hřiště, v daném případě se jednalo cirka o deset čtverečních metrů a na body jasně zvítězil mladičký Ravanelii!
Telefonát v pozadí:
"Tati, buď rád, žes zůstal doma, protože to vypadá, že bys musel hrát s Oranžovejma, takhle aspoň nemáš zkaženej celej tejden!"

Ráno ještě rozdával před školou autogramy, to byl svět ještě po úspěšné šňůře růžový:
"Tak a sem zas tam, kde sem byl celé jaro, léto a větší část podzimu, v p....!"

Možná, že jako znalci starých českých písniček jste také doposud nevěděli, o čem to ta Jana Kratochvílová vlastně zpívá "...úsměv číslo jedna, úsměv bezbranný, modrý pohled SOS..."
Nadupaný japonec si najde úsměv sám a automaticky ho zaznamená!
"Když se nad tím zamyslím, tak se fakt můžu smát, protože proti tomu, s čím na nás vlítli, je 16:6 ještě parádní výsledek i pro nás!"


Další úsměvy v galerii ve složce U Kubrta!

SG

Šachová partie na UMT!

3. listopadu 2012 v 22:28 | SG
Ano! Pryč jsou pravděpodobně ty bezstarostné časy, kdy obrannými činnostmi nespoutaní staříci hrávali ofenzivní na branky bohatý fotbal a bezelstně si vychutnávali pohyb na čerstvém vzduchu!
Tyto doby jsou skutečně ty tam!


Současný trénink je zejména pro borce, kteří již několik měsíců nepoznali sladkou a omamnou chuť vítězství ohromným náporem na nervovou soustavu po celý pracovní týden a pak přijde den "D", tedy pátek a je to tady a tlak a napětí se ještě stupňují.
Losování, lehké protažení a pak už následuje boj o každou píď umělohmotného pažitu s touhou hlavně nedostat branku, neboť to se za daných podmínek opravdu těžko dohání!
Nejinak tomu bylo i poslední pátek, kdy Oranžoví po půlhodině hry vedli pouhopouhých jedna ku nule!
Nakonec skončil nervy drásající a osobními souboji prošpikovaný zápas smírně 2:2, když za Oranžové skóroval po geniálně narýsované kolmici vyslané jedním z Top Ten sportovců okresu Berrym v provedení alá Marek Matějovský na lehkonohého El Kapitána prosmyknuvšího se nezadržitelně kolem lelkujícího náčelníka a pádíc nejkratší cestou ke svatyni střeženou pozorným Pištou, jemuž však byla veškerá koncentrace při umístěné střele na bližší tyč pramálo platná, 1:0!
Těžkopádně kombinující Zelení však udělali jednu vyjímku a jejich pohlednou kombinaci po ose Rybár - Berka - Vlček zakončil přesně posledně jmenovaný 1:1!
Po té vyrazil defenzivní činností pověřený Pavel Kruml do rozvrácené obrany soupeře a rozvlnil síť umístěnou střelou ze střední vzdálenosti, 2:1!
Na konečných 2:2 srovnal povedenou penaltou ve výtečné formě se prezentující Vlček sahající po hvězdě utkání, která se však borci bojujícímu v týmu, který nedosáhne na všechny tři body v utkání, neuděluje!
Snad to klapne příště!
V hektickém závěru došlo k tajemnem opředenému souboji mezi dvěma říznými stopery Kubou a Bohoušem, který však proběhl již po odpískání utkání přepečlivým časoměřičem Jirkou Schlägelem a tak jakákoliv diskuze, zda šlo o faul nohou, rukou či rukou a nohou, jsou tak nějak bezpředmětné!
Oranžoví byli zklamáni ztrátou dvou bodů, zatímco Zelení byli po minulém výprasku s bodem pravděpodobně velice spokojeni!

Oranžoví vs. Zelení 2:2

Oranžoví:
Major - Kruml P., Major jr., Bočan, Foldyna, Pavlíček, Kubica

Zelení:
Csulák - Berka, Palovič, Rybár i., Brichcín, Koza, Vlček

Rtuťovitý halv se těžko srovnával s pouhým bodem:
"Dnes to fakt bylo hodně blízko!"

Defenzivní opory Oranžových odpočívají po slušně odvedené práci.

SG