V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Říjen 2012

Multitalent natahuje úspěšnou šňůru!

27. října 2012 v 14:53 | SG

"V průběhu sezóny jsem lehce zaspal", řekl si těsně před začátkem tréninkového měření sil borců staré gardy Jiskry multitalent Hříbek a dodal:
"Do vánoc a natož do silvestra je ještě pekelně daleko a to by v tom byl čert, nedostanu-li svou tréninkovou statistiku opět do černých čísel!"
Tomu také odpovídalo jeho nasazení a zaujetí pro hru, až přihlížející diváci museli užasle konstatovat:
"Tak takhle to dřív uměl rozjet většinou až při pozápasovém posezení!"


Nutno dodat, že měl velkou podporu svých zelených spoluhráčů, kteří svým soupeřům v oranžových bundoškách nedali, jak se lidově říká a někdy i píše, ani "čuchnout" a tak průběh zápasu byl zcela jednoznačný a není téměř o čem psát, neboť skóre 14:4 hovoří asi za všechno a všechny.


Je snad ještě jen nutné zmínit střelecké trápení Venci "šípkové Růženky" Vilíma, který se nakonec přece jen probudil a rozvlnil síť soupeře až v nastavení, ale za to hned dvakrát!!

V týmu poražených upoutalo pozornost médií snad jen precizní provedení penalty agilním Pavlíčkem.

Zelení vs. Oranžoví 14:4

Zelení:
Major - Rejthar, Zdráhal, Bočan, Foldyna, Kruml Z., Vilím

Oranžoví:
Pavlíček - Karas, Koza, Kubica, Vlček, Brichcín, Rybár I.

SG

Adrenalinový mág spisovatelem?

21. října 2012 v 20:44 | Jirka Schlägel
V pátečním podvečeru se opět utkali borci SG na svém pravidelném tréninku.Po rozlosování na tradiční oranžové a zelené se po výkopu dostali rychle do tempa hráči v oranžových trikách , který se po krásné kombinaci dostali Palovičem do vedení.
Oranžoví drželi otěže pevně v rukách a zvyšovali svůj náskok.
Na 2:0 zvyšoval krásnou střelou z dálky Vlček , který vsítil i třetí gól.
Když na 4:0 zvyšoval Štefan Csulák, vypadali zelení na ručník.
Pak ale přišla chvíle posily z FC Boby Brno Ládi Janči, který z pokutového kopu snížil na 1:4.
Chvíli na to snižoval Jirka Koza a zelení byli na koni.
Jenže z koně je opět srazil Štefan Csulák, který nezadržitelně proběhl obranou a zvýšil na 5:2.
Už se zdálo, že poločas skončí tímto výsledkem, jenže přišla chvíle Míry Rejthara a do druhého poločasu se šlo za stavu 5:3 pro oranžové.
V druhé polovině utkání, která byla označena pomyslně časoměřičem a rozhodčím v jedné osobě Jirkou Schlägelem, byly za zvuků vuvuzely možná lepší zelení, ale ani oranžoví se nenechali zahanbit.
Na 5:4 snižoval Karas.
V zápětí zvýšil na 6:4 opět Csulák.
Pak ale přišla čtvrthodinka zelených, která po gólech Janči, Rybára a Kozy obrátily skóre na 6:7. V tu chvíli hráli zelení a zdálo se, že oranžoví se nezmůžou už na nic. Dvě minuty před koncem přišel moment, o kterém se mluvilo ještě dlouho po zápase.

Co se přesně dělo v závěru utkání, ví snad jen korunní svědek Bohouš!
Prozradí své tajemství veřejnosti dychtící po jakékoliv informaci z onoho večera?

Vláďa Brichcín měl balon, který mu skluzem vypíchl Ivan Rybár.
Hra se zastavila, jelikož nikdo nevěděl, zda se náčelníkovi něco nestalo, protože se držel za kotník, koleno a hlavu zároveň. Když se náčelník zvedal, využil této chvíle Hynek Berka, který srovnal na konečných 7:7.

Po po zápasové diskuzi došlo ke konfrontaci obou aktérů a na otázku zda to byl faul či nikoliv odpověděli takto:
Brichcín:
"Tak určitě to byl faul , protože mě bolý celá noha."
Rybár:
"Tak určitě to faul nebyl, protože jsem se ho ani nedotkl ."

Hlavní hvězdou utkání se stává Jirka Schlägel, jelikož měl hru i čas pod kontrolou a hlavně hlavní hvězdu utkání už dlouho pro své zranění nedostal a dlouho nedostane.


Oranžoví /278/
Csulák /43/ - Matulka /48/ , Vlček /41/ , Brichcín /54/ , Berka /39/ , Palovič /53/

Zelení /241/
Rejthar /35/ - Pavlíček /48/ , Karas /46/ , Koza /34/ , Janča /32/ , Rybár /46/

Jirka Schlägel

Na UMT šlo o život!

13. října 2012 v 21:48 | SG
Večerní páteční tréninková klání získávají diky statistice úspěšnosti stále větší náboj a tak jednotlivé skupiny například těch, co chtějí konečně vyhrát (náčelník a spol.), nebo těch, co nechtějí prohrát a přetrhnout tak svou vítěznou sérii (Hříbek aj.) bojují o body mnohdy jako o život a nejinak tomu bylo v předvečer volebního víkendu!

Na umělohmotný pažit zkrápěný vytrvalým deštěm vyběhlo 14 namotivovaných jedinců!
Nosiči, dělníci, ikony, modly a snajpři byli tentokrát celkem rovnoměrně zastoupeni v obou vylosovaných týmech a citelně chyběli snad jen multitalent Hříbek, který si doma nad zapnutým PC vychutnal pomíjivý pocit slávy ve světle ramp při pohledu na svou vítěznou zápasovou šňůru a stříbrský ofenzivní zázrak Šťastňák, který již asi na vytoužený přestup do Jiskry definitivně rezignoval a údajně to již zkouší v konkurenční Viktorii!


Zelení šli okamžitě do rychlého vedené 3:1, což však bylo pouhou labutí písní, neboť houževnatí a pracovití Oranjes převzali taktovku zápasu, srovnali, navýšili rozdíl o dvě branky a ten si udrželi až do závěrečného hvizdu hlavního časoměřiče Jirky Schlägla, měřícího ten večer taktéž v oranžových barvách!

Vítězové tentokrát vsadili na zcela nově sestavený útok Vilím, Major, který se však střelecky prosadi pouze dvakrát, kdy prvně jmenovaný překvapivě neskóroval ani jednou, zato rozleptávalo toto duo svou pohyblivostí obranné šiky soupeře, čehož mohli využít precizně kombinující halvové Vlček, Rybár, Bočan, jejichž hra vyvolávala v myslích přítomných diváku vzpomínky na legendární mušketýry trikolóry 80-tých let Giresse, Platini, Tigana.

Defenzívu Zelených jistili svědomitě hrající Kubica a Pavlíček.

Oranžoví vs. Zelení 7:5

Oranžoví:
Kubica - Vlček, Pavlíček, I. Rybár, Bočan, Vilím, Major

Zelení:
P. Rybár - Foldyna, Palovič, P. Kruml, Brichcín, Karas, Csulák

Držitel ceny za nejlepší zákrok zápasu zhodnotil souboje s duem útočníků následovně:
"No tak určitě, když jsem viděl před naší brankou ty dva v..y vod nich, zavzpomínal jsem na časy, kdy jsem ve Furthu boural hovězí a trošku jsem do nich zajížděl, ale vzhledem k tomu, že vodešli po svých, tak asi málo!"

"No tak určitě, dneska jsem měl první hvězdu vopravdu na ten pověstnej dosah, ale nedal jsem penaltu a navíc jsem řešil situaci tři na jednoho nemastnou střelou do výborně lapajícího Páji a celé to skončilo brejkovou brankou v naší síti, místo abych to řešil přihrávkou na redaktora našeho webu! Fakt bych si nafackoval, ale snad to vyjde příště!"


Kamarádi do deště dnes na body nedosáhli a celkem pochopitelně jako jedni z prvních opustili lokál! Voni se konec konců ty narážky soupeře hodně těžko snášej!

SG

UMT navštívil opět mistr "adrenalin"!

7. října 2012 v 12:36 | SG
Na UMT se hrálo jedno z nejvyrovnanějších utkání poslední doby, které rozhodl až v úplném závěru snajpr SG Jirka Koza a tak namotivovaní borci v oranžových kamizolkách nedokázali dotáhnout bárku plnou megabrzd až na vytoužený druhý a tedy vítězný břeh říčky Zubřiny!

Oranžoví vs. Zelení 6:8

Oranžoví:
Major - P. Kruml, Vlček, Brichcín, I. Rybár, Kuželka, Rejthar

Zelení:
Csulák - Matulka, Foldyna, Koza, Bočan, Karas, Vilím

Trénink SG si nenechal ujít po kratší pauzičce způsobené "lehčím zraněním" vyznavač adrenalinových sportů Jirka Schlägel!
"Fotbal je prostě fotbal, ale občas to chce změnu! Jaký máš, Háječku, názor třeba na takovej bungee jumping nebo něco podobného? Já tyhle sporty fakt žeru!"
"Di mi s tím, Jirko, k šípku! Marathon je holt marathon a to mi nikdo nevymluví!"

Opět sahal po první hvězdě utkání, bojoval, dřel a navíc proměnil dvě penalty ze dvou, ale měl na sobě drez poražených a to mu u komise sebralo důležité body!

Taky bojoval a dřel, taky proměnil dvě penalty, měl ten správný drez, ale těch zahozených šancí! To je na první hvězdu pořád málo!


No a nakonec borec nakonec, který pohřbil naděje oranžových závěrečným gólem! Věkem ještě mladší přípravka, ale tuto situaci vyřešil tak, že by se nejeden mazák v oranžovém drezu od něho ten večer mohl učit!

SG