V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Září 2012

Legendární multitalent dokázal teprve na konci třetího čtvrtletí přetavit svůj nesporný fotbalový talent v kýžené tři body!

30. září 2012 v 13:44 | SG
Ano! Trenér Pospíchal by zcela jistě opáčil, že fotbal nemá logiku! Ale když se vážený čtenář či čtenářka našeho webu podívají na soupis účastníků pravidelných tréninků SG Jiskry, zcela jistě by nehádali, že nejprachbídnější statistiku úspěšnosti má právě multitalent Hříbek! Ale s tím je naštěstí od pátečního večera konec a pro tohoto mladého a nadějného jedince začíná nová éra, tedy ta po prvním tréninkovém vítězství! Konečně jsou pryč probdělé noci, úšklebky spoluhráčů, spolupracovníků i náhodných kolemjdoucích! Je vidět, že měsíce težké dřiny, výběhů s plnou polní na Čerchov a žabáků na Vavřineček, konečně začínají přinášet své ovoce!


Vítězství Ikon se ale nerodilo nikterak lehce, neboť rozjetí a nabuzení Nosiči vezoucí se poslední týdny na malinké mikrovlně úspěchu neprodávali svou mnohými souboji ošlehanou kůži na umělohmotném pažitu na levém břehu tentokrát podezřele klidné říčky Zubřiny lacino a sváděli líté a urputné boje o každé umělohmotné stébélko!

Ikony šly náhodným gólem do vedení, na což zareagovali Nosiči nejkrásnější akcí utkání, kdy vyšachovali zkoprnělé Ikony ťukesem alá Barca na jeden dotek a redakce webu se dokonce obává, že některé z Ikon po té, co z otevřenými ústy za chladného počasí několik dlouhých chvil přemítaly nad tím, co se to vlastně událo, bude muset v pondělí vyhledat odbornou pomoc s podezřením na angínu!

Tak se ta dřina nakonec přece jen vyplatila!

Nosiči nadále přehrávali Ikony, ale pouze opticky a nedokázali využít ani těch nejvyloženějších šancí z kategorie minimálně dvousetprocentních a tak trestaly Ikony z brejků nekoncentrovanou defenzivu Nosičů, v čemž vynikali zejména Foldyna, Vlček a hlavně nepochopitelně ne osobně strážený rtuťovitý Palovič!

Celkové skóre 10:5 ve prospěch Ikon bohužel neodpovídá skutečnému rozložení sil na hrací ploše a celkovému průběhu hry, ale jak již bylo na začátku jednou naznačeno:

Fotbal nemá logiku a vo tom to tak nějak je!

Nosiči vs. Ikony 5:10

Zeleni Nosiči:
Csulák - Major, Brichcín, Koza, Pavlíček, Šťastný, I. Rybár, Vilím, Bombala

Oranžové Ikony:
P. Kruml - Z. Kruml, Foldyna, Kubica, Berka, Rejthar, Palovič, Vlček

No a pak se mohlo slavit!
Václavové Vilím a Šťastný, konec prohibice, začátek nové éry multitalenta, no a jestli neskončili, tak sedí tam do dnes!

SG

Trénink SG na UMT navštívila legenda ze Síně slávy!

22. září 2012 v 13:59 | SG
To co se dělo na UMT v pozdním pátečním večeru, nejenom UMT, ale asi celý levý břeh říčky Zubřiny zcela jistě nepamatují, neboť zápas rozhodla legenda dorazivší na trénink SG přímo ze Síně slávy Chodské kopané a potvrdila tím starou známou pravdu a sice to, že nekonečná studnice talentů staré gardy Jiskry je opravdu nevyčerpatelná!

...a kdo neskáče není Nosič! Hop, hop, hop!

Ale pěkně po pořádku!

Nosiči po posledním vítězném mači s nově nabytým sebevědomím a vědomi si toho, že i bájné Ikony jsou za určitých okolností k poražení, šli již do losování se vztyčenou hlavou, což dokazoval zejména El Kapitáno šátrající v náčelníkově pytlíčku s kostičkami jako úplně první!

Los opět neomylně spojil Nosiče a Dělníky do jednolitého šiku se zelenými drezy na hrudi a zatím ještě rozesmátým a šibalsky po očku po sobě mrkajícím Ikonám a Modlám přiřkl barvu oranžovou!

Nosiči však nebrali ohledy na slavná jména svých protihráčů a od prvního okamžiku šli důslednou obranou, nápaditou kombinací a fantastickým nasazením a celoplošným vířivým pohybem do vedení, na což kostrbatě a staticky hrající Ikony dokázaly ještě vyrovnáním stavu 2:4 na 4:4 na malou chviličku pádně odpovědět, pak však zabrali Nosiči plnou parou za kormidlo dějin a začali navyšovat skóre za statického přihlížení opařených Ikon, až byl rekonvalescent a zatím jako divák přihlížející navrátilec Jirka Schlägel nucen konstatovat, že by nikdy nevěřil, neviděl-li by to na vlastní oči, že Nosiči mohou Ikony tak snadno přehrávat a v jednu chvíli si dokonce myslel, že Ikony a Nosiči hrají v obráceném gardu, což jak uzná na základě níže uvedených sestav každý pravidelný čtenář tohoto webu, je nesmysl!

O poločase se dostavil jeden z nejlepších sportovců okresu, Berry, aby pomohl zaskočeným Ikonám pozvednout pošramocené sebevědomí, to se však nestalo, ba naopak!

Zděšení Nosiči si původně mysleli, že s příchodem velké Modly do řad soupeře je s náskokem konec a také po všech nadějích!
Náhle se však z mlhy vynořila atletická šlachovitá postava!
Běh Alberto Juantoreny v dobách největší slávy, na hlavě vlající bujná kštice, něco mezi Valderámou a Ruudem Gullitem a zapojuje se do hry chvíli tápajících Nosičů!
"Ne, se samotnou posilou ze Síně slávy tenhle zápas už nemůžeme pustit!"
Skutečně!
Pepa Janda pádí jako smyslů zbavený do soupeřovy šestnáctky a než urazí vzdálenost od branky k brance předvádí tři nebo čtyři perfektní skluzy, patrně aby zastrašil soupeře! Teprve v pozápasové mixzóně se svěřil, že se jednalo o pouhopouhý souboj s nepříjemnou a všudypřítomnou zemskou gravitací a vlastní koordinací a smyslem pro rovnováhu!
Ikony nevědí, co se děje a Nosičí kombinují a rozvlňují síť za zády nešťastného Pišty znovu a znovu a to už je na mužstvo v oranžových drezech moc a tak sahá po poslední možnosti, jak vyjít z této situace s čistým štítem!
"Kdo dá góla vyhrál", řvou Ikony z plných plic jako jeden muž!

Nosiči nehnou ani brvou, několikrát zakombinují před vlastní svatyní, po levé straně uvolní opět jako o život prchajícího Láďu Motorku předkládajícího po nechytatelném sprintu kulatý nesmysl jako na zlatém podnose skluzem zakončujícímu snajperovi Pepovi Jandovi!

Je dobojováno! 13:5 ve prospěch Nosičů a Ikony? Ty nebyly ani v mixzóně moc sdílné a toto datum si do svých památníčků a deníčků pravděpodobně zlatým písmem asi znamenávat nebudou!

Zelení Nosiči vs. Oranžové Ikony 13:5!
Nosiči:
Major - Koza, Rejthar, Vilím, Foldyna, Janda
Ikony:
Csulák - Z. Kruml, Brichcín, Šťastný, Vlček, Bočan

...a první hvězda? No tak to je po přečtení celého článku snad jasné!

Před vyhlášením je třeba se hodit do gala!

Ještě chvilka napětí a ....the winner is gladiátor, co má šťávu, alespoň tak to stojí v reklamě na dveřích, Pepa Janda!!!
Srdečně blahopřejeme!

SG

Hrál se fotbal nebo maryáš?

16. září 2012 v 12:12 | SG
Stará garda odehrála další z nesčetné řady dramatických utkání, i když toto bylo v jednom ohledu ještě dramatičtější než
obvykle, neboť se při něm rozdávaly karty jako o maryášnickém turnaji někde na periferii!


Jiskra šla do vedení brankou z pokutového kopu, pak ale přebrali iniciativu hosté z úpatí Velkého Javoru a pomocí rychlých kontrů dostávali postupně obranu domácích složenou vesměs z Nosičů a Dělníků umělohmotných pažitů pod tlak, jemuž tito nezkušení mladíci nedokázali trvale odolávat!
Hrozivé skóre 1:3 v poločase domácí borci častokráte nezažili!
Pak se ale děly věci, neboť do hry vstoupili vyznavači tatarského bifteku a předváděli zákroky, nad nimiž odborník žasl a lajk se jen divil.

Žluťásku, žluťásku, čičorečko!.

Přísný sudí Pareský musel okamžitě tasit, v případě náčelníka a obránce Pavlíčka po jedné žluté, ale při brutálním zákroku z dílny centrhalva Rybára nemohla následovat karta jiná, než ta barvy rozkvetlého vlčího máku!

První hambář utkání!

Mnozí tvrdili, že dávat si před utkáním tataráček ve tvaru Velkého Javoru nemůže přinést nic dobrého, ale mládí holt neporadíš!!!
Než onen nešťastník ze Západního Německa zasažený Rybkynovou smrtící pravačkou dopadl na zem, byl už Ivča Rybárů na cestě do sprch a ani moc neprotestoval!

Náhle se v domácích borcích hnulo svědomí a přidali na otáčkách a zařadili vyšší rychlostní stupeň a tomu borci od Javoru již nedokázali čelit!
Jiskra dokázala v početní nevýhodě dvakrát skórovat a vybojovat tak zaslouženou remízu!

Tak dneska jenom jeden gól, ale za to hlavou! Ještě že jsem byl pořádně učesanej!

SG Jiskra vs. AH Lohberg 3:3 (1:3)

SG: Hojda - Palovič, Major, Pavlíček, Kubica - Vlček, Brichcín, Kruml Z., Rejthar - Foldyna, Bočan

Střídali: Rybár I., Berka, Vilím

Branky Jiskry: Bočan 2 (1. pok. kop), Foldyna

ŽK: Brichcín!, Pavlíček!

ČK: Rybár I.!!!

Sudí: Pareský

Jasná první hvězda! Helenka.

No a pak se šlo slavit! Důvodů bylo několik cenný bod, Berdych, prohibice atd.

Tak na ten bod a tu prohibici! Šoupni nám sem něco lehčího, třeba absint, ale nikam to nepiš, protože co oči nevidí, srdce nebolí!!!

Hoši, chtěl jsem to s váma zkusit, ale když se na to díváš z lokálu po pár pivech, je to fakt jízda, až z toho mrazí! Takovýmu Rybárovi bych se fakt pod kopyta dostat nechtěl!

Velká Ikona a malej hambář!

Více snímků z tohoto večera najdete opět v galerii!

SG

Že jsme raději nešli na houby!

9. září 2012 v 21:11 | SG
"Ivánku, kamaráde, to byla zase honička v tom vedru! Že jsme raději nešli na houby! Ale tři body bez gólmánka, kterej se válí někde u Jadranu sou zlatý, nebo ne?"
"Pravdu díš, Milánku, ty starej kamaráde, ale že brejlili, když tam na ně vyrukovali takoví "mladíci!"
"Neblbni, vždyť nám dvěma není dohromady ani sto, jenom devadesát osm!"
"Hele, Mildo, vyfotil bych si tě!"

"V žádným případě! Pak to šoupneš někam do blesku, ne?"


"Neblbni, to je do fotbalovýho webu a jeho čtenáři fotbalu fakt rozumí!"

"Tak to jo!"

"Hele a co se týká těch hub, tak už sem byl dopoledne a nebyly ani moc daleko, asi pět metrů od vrátek do zahrady a prej to je hřib siný, tak si půlku vem a ať ti doma mladá udělá smaženici!"

"Hele, nenecháme kopačky příště raději doma a nesetkáme se s nožíkem a košíčkem rovnou u lesa?"
"Budu vo tom vážně uvažovat!"

SG

Jednou to přece muselo přijít!!!

9. září 2012 v 11:02 | SG
Ano. Nosiči se vzepřeli svému osudu a navzdory všem statistikám, nepříznivým kurzům sázkových kanceláří a mínění odborné i lajcké veřejnosti konečně naplno bodovali proti favorizovaným a sebevědomím hýřícím Ikonám!
Zelení Nosiči šli od počátku do konce za svým vysněným cílem líbivými kombinacemi na jeden dotek či individuálními akcemi namotivovaných jednotlivců, v čemž vynikal zejména mladičký Venda Vilímů a vybojoval k zaslouženým třem bodům i ve fotbalových kruzích velice ceněnou trofej první hvězdy utkání, k čemuž mu nezávislá redakce tohoto webu srdečně blahopřeje!

Smějí se sice oba, ale trofej za první hvězdu získal pouze jeden, o čemž druhý stále jen sní!

V průběhu boje projížděly ofenzivní manévry Nosičů naleptanou defenzivou Ikon jako nůž máslem či margarinem, až se ti zkušenější v řadánch Nosičů obávali, že to může být součást nějakých taktických hrátek typu "hup na špek", "pocem, kam deš?" , "kočka-myš" či ještě něco mnohem rafinovanějšího, ale v průběhu měření sil se však ukázalo, že to byla pouhopouhá nemohoucnost, nekoncentrovanost a psychická labilita odevzdaných Ikon!

"Vilím, Vilím? Tak toho si znamenám! Z toho by fakt mohlo časem něco bejt! Hlavně aby to tréninkové zatížení vydržel jeho podvyživený organizmus a aby se nechytil nějaký party, jako třeba nás nebo ještě někoho horšího, to by byl pak z jeho talentem opravdu konec!"

Zelení Nosiči vs. Oranžové Ikony 18:9!!!

Zelení Nosiči:
Major - Koza, Vilím, Rybár I., Hartl

Oranžové ikony:
Matulka - Vlček, Brichcín, Karas, Foldyna

Příští pátek zavítají na levý břeh řířky Zubřiny šedovlasí míčoví kouzelníci z úpatí Velkého Javoru, tedy borci Lohbergu!

Ze zákulisí porážky Dynama Jiskrou

6. září 2012 v 21:58 | SG
Přijede Dynamo! Nasadíme nového komentátora! A co takhle třeba El Kapitána ze staré gardy Jiskry Domažlice a přijde oživení typu:
"Na levém břehu říčky Zubřiny se proti sobě seřadily bojové šiky míčových kouzelníků holdujících budvaru na straně jedné a vyznavačů prazdroje na straně druhé apod.!"
Ale ouha!
Mluvený projev však není projev psaný a je v tom velký rozdíl!
No a navíc Pompi vyřešil problém svého potencionálního soka po svém a zamkl ho na "velínu" jako Dalibora do Daliborky a prchl na hrací plochu i s mikrofonem a hlásil a hlásil jako o život, tak jako to umí jen on a jak jsou na to všichni Na střelnici zvyklí!


A co na to onen "Dalibor":
"Pompi, děláš to dobře a dělej to dál!"
SG

Bárka Nosičů šla ke dnu Zubřiny i bez závaží typu El Kapitána, Hříbka nebo Rybkyna!

1. září 2012 v 11:06 | SG
Ano, bárka Nosičů vedená samotným náčelníkem, na jejíž palubě se nacházel i jeden z top sportovců uplynulého roku, kterému je jasné, že na to, aby v následujícím roce zaútočil v renomované anketě na mety nejvyšší, nelze vystačit již jen s pouhopouhými dvěma i když precizně zvládnutými sporty a tak se se svým parťákem dal na jimi vymyšlenou novinku, noční orientační překážkovou jízdu na kolech, což ho asi stálo tu trochu sil chybějící v náročném tréninkovém finiši na UMT, šla opět ke dnu rozbouřené Zubřiny, i když se držela až do téměř samotného závěru na dostřel konstruktivně hrajících a precizně kombinujících Ikon!

Tentokrát byly i pro Berryho body na míle daleko!

Do chvíle, kdy se držela opora Nosičů ve své svatyni, byly Ikony v úzkých, ale jakmile vyrazil Pišta na dlouhé výlety po umělým osvětlením ozářené umělce připomínající mu nekonečnou Poddunajskou pustu, začala se nad osudem Nosičů stahovat černá mračna!

"Tak na tenhle večer musím co nejdřív zapomenout! Hrň mi to sem po lopatách a piš mi to hráběma!"

Strážce svatyně na opačném pólu kolbiště držel své nervy na uzdě, dirigoval defenzivu svých souputníků pevně třímanou taktovkou a výlety přenechal ofenzivnímu personálu k tomu určenému a to pravděpodobně rozhodlo toto náročné klání 9:7 ve prospěch Ikon!

První hvězdou Pája Rybárů!
A to stačilo jen disciplínu a dril z práce přenést na umělý pažit!

Je zajímavé, že konečně byl počet borců sudý!
O tom Nosiči mohli doposud pouze snít, ale ani to jim nepomohlo!
Náčelníka a spol. čeká tedy další krutý týden!

Zelení Nosiči vs. Oranžové Ikony 7:9

Nosiči:
Csulák - Brichcín, Palovič, Šťastný, Bočan, Kubica

Ikony:
Rybár P. - Vlček, Pavlíček, Bombala, Karas ml., Karas st.

SG

Příště se hraje proti mladým míčovým kouzelníkům z Rimbachu na druhé straně hranice!