V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Květen 2012

Stará garda přenechala po dvou a půl letech všechny body soupeři na domácí půdě!

26. května 2012 v 11:43 | SG
Samozřejmě nepočítáme-li potupnou porážku s Máňovou Milavčí v minulém roce, ale zde se jednalo o první mužstvo štiky třetí třídy.Domácí začali zápas svižně a ještě v průběhu první minuty zakončoval kombinaci po ose Kuželka - Csulák - Foldyna agilní Forst.
V průběhu druhé půle ještě zvyšoval umístěnou pumelicí do středu svatyně hbitý a milimetrové centry rozdávající Kruml.
Obranu domácích se pokoušel nachytat v nedbalkách obrovitý a na balónu nesmírně silný bývalý hráč první maďarské ligy Sandor Major, kterého měl většinou pod kontrolou pozorný Pavlíček a byl-li jím přece jen občas vyzpovídán, končily střely jen těsně mimo či v náručí koncentrovaného Rybára!


Do druhého dějství nastoupili chodští staříci sebeuspokojeni a jakoby s pocitem, že už se nemůže nic stát, ale chyba lávky!


Opakovala se totiž stará bolest letošního ročníku a tou jsou druhé poločasy. Ach ta kondice! Jako podle jednoho scénáře! Lohberg, Luby a teď i Vilzing.
V předchozích dvou utkáních dokázal soupeř pouze vyrovnat pro Jiskru slibně rozjetý zápas, hvězdami minulých let nabitý Vilzing však ale tak ohleduplný nebyl a dokonal úspěšný obrat zápasu i jeho skóre.

"Tak ty mě, Stando, tvrdíš, že zápas je už rozhodnutej, jo?"
"Tak teď dávej dobrej pozor na druhou půli, ale drž si pořádně brejle, ať ti nepraknou skla!"

Vše načala přísně odpískaná penalta po neúmyslném kontaktu kapitána domácích s jedním z mrštných forvardů soupeře a vše dokonaly chyby v nepřesné rozehravce domácích halvů vystižené bdělým soupeřem a trestané smrtícími kontry!

SG Jiskra Domažlice vs. AH DJK Vilzing 2:3 (2:0)

Branky:
Forst, Kruml - Raab 2, Pongratz

Sestava Jiskry:
Rybár P. - Karas, Pavlíček, Major, Dufek - Forst, Palovič, Kruml Z., Bočan - Csulák, Foldyna
Hokejově střídali:
Kuželka, Rybár I., Vlček

Nehrající kaučující a tentokrát až po zápase se sprchující náčelník:
Vladimír Brichcín

S přehledem dul do píšťaly nekompromisní sudí Láďa Pareský

Za výkon v druhé půli nepustila obsluha domácí borce ani k hlavnímu stolu a vykázala je potupně do oslího rohu!


Zato hosté si prominentní místo u pohárů a trofejí triumfálně vychutnali!


Odveta se koná v rámci Vilzingského festu 30. 06. 2012 s následným posezením v bierzeltu a to, jak je pravidelným čtenářům jistě známo, stará garda ovládá skutečně mistrně!

SG

Výsledek a změna skóre jako na MS v hokeji!

20. května 2012 v 12:57 | SG
Motto: Setkali se u Kolína (resp. v Lubech)!

"Pane, pojďte si hrát!"
"A na co?"
"A co takhle na fotbal?"
"A víte, jak se to hraje?"
"Ne, ale zkusit to můžeme!"

Staříci ve svém pátečním vystoupení na horké půdě Lub nenapodobili své následovníky z prvního a druhého týmu Jiskry a zcela vyhraný zápas a velice slibný poločasový výsledek zcela nepochopitelně prohospodařili!


Lubští udeřili hned z kraje prvé půle a šli do vedení brejkovou brankou rychlonohého forvarda dosahujícího, ač se to zdá neuvěřitelné ba nemožné, rychlostních parametrů ofenzivního klenotu Chodů, Ládi Motorky!


Pak ale převzala kontrolu zápasu do svých rukou středová formace hostí dirigovaná multitalentem století Hříbkem a nabízela hrotové ikoně a desátému sportovci okresu Berrymu tutovku za tutovkou jako na běžícím pásu a ten tímto nepohrdal a brzy zkompletoval hattrick, ale tím se střelecká potence jaksi vyčerpala a pak začal festival zahozených šancí podobný tomu, který předváděl El Kapitáno týden předtím v tréninkovém mači na újezdském San Siru!


Druhé dějství začalo opět tlakem hostů a první čtvrthodinku se domáci míčoví kouzelníci nedostali těměř ani na soupeřovu polovinu výborně připraveného pažitu, natož k bezprostředního ohrožení strážce svatyně hostí!

Selanku defenzivy přeťal jak blesk z čistého nebe pokus domácího borce z dobrých 25-ti metrů, při němž plachtící a padající jaboulani alá Cristiano Ronaldo prošel mezi prsty lelkujícího Rybára!

Po zranění ofenzivního a házenkářského zázraku, Šťastného, však bylo ještě hůř a domácím borcům se přes pravou hostujícím záložníkem často za účelem výletů po celém prostoru hřiště opouštěnou stranu dařilo překonávat ztraceným sebevědomím naleptanou defenzívu a nakonec vybojovali i onen vytoužený bod!

SG Luby vs. SG Jiskra 4:4 (1:4)

Sestava Jiskry:
Rybár P. - Pavlíček, Šťastný, Major, Dufek - Kuželka, Rejthar, Kruml Z., Vlček - Csulák, Bočan

Branky Jiskry:
Bočan 3, Csulák

První hvězdou mohl být Bočan za výkon v první půli, ale propadákem v druhé by zasloužil palec dolů, takže jej raději nehodnotíme!

Palec dolů:
Šéf jednočlenného realizačního týmu náčelník Brichcín, který za stavu 2:4 opustil stanoviště a šel se, ač nehrál, sprchovat a když přišel rozpařen jako Fin ze sauny, nevěřil vlastním očím ani uším, co dokázalo pár minut jím nekaučované mužstvo za jeho nepřítomnosti spáchat!

Mimořádná událost:
Mirda nesedí U Kubrta na svém místě, neboť mu ho zasedl agilní Venca Dufek!

"Hele, Hříbku, jenom mi netvrď, žes to tam za mě volítával! Dyť tomu nemůžeš věřit ani ty sám!"

Více fotek v galerii Luby vs. SG!

SG

Na Újezdském San Siru se děly věci!

13. května 2012 v 14:11 | Ledňáček
V pátek v podvečer se opět střetli borci SG k trénikovému zápasu, ale ne na UT, nýbrž na zeleném pažitu v Újezdě.

Už při rozcvičování a domlouvání, jak se postaví hřiště, to bylo velmi zajímavé a tak se dalo očekávat, že zápas přinese
spoustu zajímavých situací. I to se také stalo.

Od začátku zápasu se hrálo na horu dolů a zdálo se, že tým Zelených je o něco lepší a také se dostal do několik golových šancí, zejména Ivan Major mohl dát pět golů, jenže místo zakončení na malou bránu, trefoval bránu umístěnou za ní.
Pak se rozjeli Oranžoví, kteří ve svém středu měli Zdeňka Krumla a ten svými znalostmi terénu rozdával přihrávky svým spoluhráčům jako na běžícím pásu a tím se Oranžoví dostali do vedení 4:1.

Poté Zelení využili několik zaváhaní Oranžových a snížili.

Když už se zdálo, že by se Zelení mohli dotáhnout na jeden gól, zaúřadovala levačka Jirky Ledničky, který vymetl šibenici soupeřovy svatyně.


Tým Zelených se nadechl k poslednímu náporu, jenže nápor soupeře zastavil Venca Štastný rukou, který si bránil obličej a k ruce se také přiznal.

Tým Zelených se dožadoval technického gólu nebo penalty z půlky, jenže toto pravidla nedovolují a tak se hrálo dál .
Za stavu 7:4 pro Oranžové začali někteří borci z obou mužstev odcházet ze hřiště pro absolutní vyčerpání a zdálo se, že o výsledku utkání se bude rozhodovat u zeleného stolu.

Po pozápasové diskuzi pod zeleným deštníkem před hospůdkou v Újezdě se oba kapitáni , v týmu zelených Tonda Vlček a za Oranžové Hynek Berka dohodli nad veselými kalíšky, že výsledek na hřišti je platný a to také stvrdili svými podpisy v zápise .

Sestavy :

Oranžoví:
Štastný - Berka , Koza , Kruml Zd. , Bočan , Foldyna , Schlägel

Zelení:
Czulák - Pavlíček , Palovič , Vlček , Rejthar , Major , Karas

Tak tady to máš a žádná cenzura.
Čau Jirka.

SG děkuje náčelníkovi za organizaci sportovního podvečera a Ledňáčkovi za totéž i za článek!

Nosiči se vzepřeli osudu!

6. května 2012 v 16:31 | SG
Nosiči se vzepřeli osudu!Zelení vs. Oranžoví 17 : 9!

Zelení:
Csulák - Karas, Koza, Major, Rejthar, Berka

Oranžoví:
Kruml P. - Kruml Z., Bočan, Rybár I., Schlägel, Copák

V páteční podvečer se na umělce na levém břehu Zubřiny zrodil další senzační výsledek, při němž se podceňovaní Nosiči vody vzepřeli v tuhém boji s výběrem ikon, model a snajprů svému osudu a dosáhli jednoho z nejslavnějších vítězství, která kdy umělohmotná stébla viděla!

Na koncentrovanou defenzivu Nosičů nenašel tentokrát recept ani ofenzivní polobůh Jirka Lednička!


Oproti předpovědi bookmakerů předpovídajících ihned poté, co vzešel ve známost výsledek krutého losování, jasnou výhru Ikon a průběhu zápasu prorokovali hru kočky s myší a výška skóre měla atakovat rekordní starogardovské mety ve prospěch Ikon, se dění na zeleném pažitu s pvc vyvíjelo trochu jinak!
Ano, dá se říct, že to byla hra kočky s myší, ale věc měla přece jen jeden háček, neboť myšáci byli tentokrát o několik levelů výše než přeceňovaní kočičáci!
Zelení míčoví kouzelníci ani nemuseli použít klasickou fotbalovou lest "hup na špek" a borcům v oranžových svetřících nedali v průběhu mače ani "čuchnout"!

Smutným hrdinou se mohl stát lehkonohý defenzivní zázrak Bohouš, který málem přišel o to nejcennější, co má.
Ne, mýlíte se, jestli myslíte jeho jedovatou levačku, kterou by mu mohl závidět i Pája Horvátů, ale jedná se o ten skvost nacházející se o kousek vedle!
Nejprve se zapojil tento mladý borec do ofenzivních manévrů Nosičů a zakončoval jejich ťukes krásnou jedovatou střelou těsně nad horní tyčku již totálně rozebrané defenzívy Ikon, ale bohužel i těsně nad oplocení UMT!
"Není problém, hupnu přes plot a jede se dál", oznámil a odběhl směr chladivé vlnky říčky Zubřiny a pravděpodobně povzbuzen sledováním dokumentárních záběrů olympioničky Čáslavské při naskočení na bradla, pokusil se o totéž, ale ručky navyklé pouze na zdvihání šanonů a razítek nebyly sto udržet časem již lehce nabubřelé sportovní tělo ve vzporu jízdmo nad ostnatým drátem a rázem se takový triviální akt, jakým je donešení zakopnutého zánovního jaboulaniho, změnil v boj o život následujících generací!
Naštěstí pomohli s vysvobozením ze sevření "železné opony" jako Rychlé Šípy spoluhráči a donesením míče byl pro jistotu pověřen podřízený a mohlo se dál pokračovat ve spanilé jízdě!
Ta se zastavila na konečných 17:9 ve prospěch podceňovaných "myšáků"!

"Teď už je mi hej, ale fakt to nebyla žádná p....! Šoupni mi sem další zrzku!"


"Co tam s náma dělal ten jejich útok, z toho mi šla fakt hlava kolem!"

Ne, to nejsou Návštevníci ani Majka z Gurunu! To jen Jirkovi září oči štěstím!
"Sice až v květnu, ale přece jen to přišlo"!


To multitalent na své první vítězství stále čeká, ale malou útěchou mu bylo alespoň vítězství v estetické soutěži O nejkrásnější pár večera, které je o to cennější, že stříbrný stupínek obsadili favorizovaní Berry s Ferrym!


V tichosti oslavil náčelník v týdnu své narozeniny! Dodatečně: Alles Gute!


Více obrázků v galerii v podsložce U Kubrta!

SG

Májka u náčelníka.

1. května 2012 v 21:45 | SG
Jak dopadla májka na zahradě u velkého náčelníka, nám není bohužel známo, neboť se tato informace nedostala přes rozbouřené vody Zubřiny z pravého břehu na levý.

Naštěstí však prosákla do mezinárodní výměnné sítě alespoň tajná fotografie ze špionážního satelitu somálské lidové armády a po jejím několikasetnásobném zvětšení je na ní patrno, že minimálně o táborový oheň bylo dobře postaráno do pozdních nočních hodin!


SG