V pátek 21. 09. od 19:30 SG vs. Lohberg!

Jsme i na fb SG Jiskra Domažlice!
Kontakt: v.brichcin@seznam.cz

Co také psala štika mediálního rybníka, DD, o SG a

o benefici pro dobrou věc: ZDE!
o Velikonocích ve Staňkově: ZDE!
o Masopustu: ZDE!
o Újezdě: ZDE!
o Kubici: ZDE !
o Milavčích: ZDE !
o Weidingu: ZDE !
o Vilzingu: ZDE !
o Lubech: ZDE !
a o Ceseně: ZDE!

Duben 2012

Trénink SG! Jako vždy na plný plyn!

27. dubna 2012 v 22:12 | SG
Na páteční trénink SG se bohužel nedostavil elitní kanonýr a zuřivý reportér v jedné osobě Jirka Lednička, ale ani to neubralo nic na tom, že se bojovalo tvrdě, ale čestně, hra se přelévala z jedné strany na druhou a naopak a že elitní střelci a snajpři se velice těžko prosazovali proti ještě elitnějším obranám, v konečném součtu tréninkového mače na UMT na levém břehu rozbouřené Zubřiny se však nakonec ukázalo, že hbitým borcům v oranžových kamizolách se to přece jen podařilo častěji, přesně v poměru 18:12!

Oranžoví vs. Zelení 18:12Oranžoví:
Bočan - Karas st., Karas ml., Copák, Vlček, Foldyna

Zelení:
Csulák - Šťastný, Pavlíček, Kruml P., Palovič, Rybár I., Brichcín

Jasnou první hvězdou se stal Franta Copák, jednak zásluhou hattricku a jednak excelentním provedením proměňování spoluhráči vypracovaných šancí. Ukázalo se, že statistiky se nemýlí a tento nadějný player už se vyhoupl v procentu úspěšnosti mezi skutečné celebrity SG!

Palec nahoru dostává Jarda Pavlíček za svátek, ke kterému ještě jednou blahopřejeme, ale zejména za veselé kalíšky!


"Jarda je hvězda, Jarda je naše hvězda, Jarda je nejlepší a protože je fláma, flámuje tu s náma....!"


Příští akcí je májka na zahradě u náčelníka na pravém břehu říčky Zubřiny 30. 4. 2012 od 20-ti hodin.
Zrzavá limonáda je již zajištěna, maso k opékání či klobásy apod. s sebou!

Ženy, přítelkyně a poslední hvězda utkání in line brusle s sebou k vyjížďce po "havlovické magistrále"!!!


SG

Trénink SG ve znamení nepřehlédnutelného svitu první hvězdy utkání!

20. dubna 2012 v 17:37 | SG
Je jasné, že sportovní redakce nemůže být úplně u všeho sportovního dění, ale web staré gardy má na štěstí "svoje" lidi téměř všude a tak vám zprostředkováváme čtvrteční trénink staré gardy očima dvou ofenzivních ikon:

Tak to viděl náčelník:

Oranžoví vs. Zelení 16:14

Oranžoví:
Vlček, Bočan, Šťastný, Csulák, Schlägel, Pejsar

Zelení:
Matulka, Koza, Zdráhal, Krakeš, Copák, Bombala

Od samého začátku tahali oranžoví za kratší konec, v závěrečných 15 minutách se ujali vedení a tento stav udrželi až do konce, na závěrečných 16:14. Hvězdou utkání střelec 10 gólů Jirka zlatá kopačka Schlägel, který druhý den nenastoupil do zaměstnání, z důvodu hojení puchýřů na obou palcích dolních končetin.

Stejný zápas Ledničkovýma očima:

Po rozlosování se zdálo , že tým barevných (zelení), jelikož neměli trika, tým oranžových uběhají protože za tým nastupili mladíci Krakeš, Zdráhal, Koza, Copák a že to bude jasná záležitost.
Zpočátku oranžoví šli do vedení 2:0, ale pak zelení přidali a rázem vyrovnali. Poté se hra přelévala ze strany na stranu až do stavu 7:7. Pak tým oranžových nahodil udici i s návnadou a zelení šli do čtyřbrankového vedení. V tomto okamžiku se zdálo být rozhodnuto a návnada byla sežrána.
Tým oranžových zabral a díky bojovnosti Tondy Vlčka, byť zraněný u brankové čáry zabojoval, obehrál dva hráče a předložil tutovku na kopačky střelce Jirky Schlägela, který nezaváhal a zavěsil. V tento moment přišla desetiminutovka Jirky Schlägela, který čtyřmi goly v řadě srovnal.
Pak se blýskl opět Tonda Vlček, který hlavou poslal oranžové do vedení a ti až do konce si vítězství pohlídali.
Tým oranžových ukázal svou sílu a fyzičku. V bráně je podržel Petr Pejsar, který i střílel goly a hlavně nastřelil asi pět tyčí. Ve středu hřiště výborně dirigovala hru dvojice Štastný, Bočan doplňovaná zezadu Štefanem Csulákem. Tým zelených ač posílen o poběžovického Honzu Bombalu a doplněné ještě Dušanem Matulkou nenašel na vítězný tým recept, takže zápasové diskuzi ve VIP se zůčastnil jen Franta Copák a Jirka Zdráhal.
SG

Jarní rozlet staré gardy přibržděn na úpatí Ostrého!

14. dubna 2012 v 13:06 | SG
Ani mezinárodní média nenechala klopýtnutí SG pod Ostrým zcela netečnými


Na úpatí Ostrého a s pohledem na zasněžený Velký Javor na největším hřišti v chamském okrese, které bylo ve stavu, jakoby se na něm připravovali Pokrokoví farmáři na nadcházející velký hokejový turnaj, se odehrál zápas, v němž přibrzdili šedovlasí míčoví kouzelníci Lohbergu jarní rozlet borců staré gardy z Domažlic!


Počáteční rozpačitý začátek přetavili hráči SG v poločasových 3:1, které dokázalo domácí mužstvo za podpory vedoucího mužstva v pozici sudího v druhém poločase zkorigovat na konečnou dělbu bodů a nic na tom nezměnila ani dalekonosná pumelenice z dobrých 30-ti metrů ofenzivního esa staříků, Míry Hojdy.


Stínem zápasu bylo snad jen chaotické střídání a neustálé komentování veškerého dění na hřišti téměř všemi a tomu nepřispělo ani ne nezávislé řízení zápasu.

AH Lohberg vs. SG Domažlice 4:4 (1:3)

Sestava SG:
Rybár P. - Pavlíček, Major, Matulka, Karas- Kuželka, Brichcín, Rejthar, Vlček- Csulák, Bočan

Hokejově střídali:
Hojda, Palovič, Forst, Koza

Branky SG:
Bočan 2, Csulák, Hojda

Hvězda všech borců začala strmě stoupat v lokále "U Wastla", při currywurstu s kečupem velikosti "dívčího snu" se selským bavorským chlebem, bavorským pivem a několika kalíšky místní pálenky!No a pak následovala klasika. Rokáč, Dubina, Štika....no a jestli je nevyhodili, sedí tam dodnes!!!

SG

Trénink či sabotáž?

8. dubna 2012 v 15:40 | SG
V páteční podvečer se konal za zcela podezřelých skutečností jeden z pravidelných tréninků borců staré gardy.

Nejprve proběhlo na žádost lodivoda Benfiky modelové utkání bez gólmanů mezi B-mužstvem a starou gardou, které potvrdilo již známé pravdy a sice, že Benfika je silná ve vzduchu a stará garda má okénka a trhliny v obraně!
Doufejme, že mladíky toto měření sil nabudilo k solidnímu výkonu v boji o další cenné body!

Pak se ale začaly dít prapodivné věci! Losování proběhlo ještě jakž takž a Zelení, jichž bylo opět o jednoho méně, šli okamžitě zásluhou rychlých branek hbitých forvardů do suveréního vedení o tři branky, které mohl ještě podtrhnout jeden z desítky nejlepších sportovců okresu zasunutím jaboulaniho po precizním vybídnutí spoluhráčem do odkryté svatyně Oranžových, ale nepochopitelně z asi 10-ti až 15-ti centimetrů přeloboval síť stylem, o němž stolnětenisový mág Jirka Koza při ping pongu zatím stále jen sní!
Následný dlouhý nákop rozehrávajícího oranžového Rejthara přes téměř celé hřiště opět "záhadně" promáchl mladý náčelník na válečné stezce Bohouš a rázem se rozdíl branek namísto čtyřbrankového ztenčil na dvougólový.
Následovalo pár tajuplných "rozehrávek" stoperů přímo na nabíhající "snajpry" Oranžových a bylo po slibně rozehraném zápase!
Však ona Dáša už si prověří, oč na umělohmotném pažitu vůbec šlo!

Oranžoví vs. Zelení 10:6 (2:5)

Oranžoví:
Šťastný - Rybár I., Foldyna, Copák, Palovič, Rejthar, Schlagel

Zelení:
Csulák - Bočan, Berka, Pavlíček, Major, Kruml Z.

Na pivo se šlo bůh ví kam, neboť U Kubrta bylo z redakci neznámých důvodů zavřeno a tak ani nemůžeme věrným fanouškům a čtenářům poskytnout ani pravidelné informace a snímečky z pozápasové konference v prostorách mixzóny.

SG

Už zase ti Češi!

3. dubna 2012 v 20:53 | SG
Reakce zahraničního tisku po senzační výhře "AH aus Taus" nad výběrem Willmeringu a Waffenbrunnu na sebe nedala dlouho čekat!
Schon wieder die Tschechen, Nichts fuer schwache Nerven a podobné palcové titulky se objevily na titulních stránkách významných sportovních médií!
Ostatně absolventi basic-kurzu samotného náčelníka "Alles Gute" nebudou mít s rozluštěním přiloženého textu žádné potíže, takže s chutí do toho a Alles Gute!


SG